Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize bitiş tarihi ve maksimum kalma süresi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart travel suresi?

arkadaslar ben ds formunun bitisinden itibaren travel suresinin 30 gun oldugunu saniyordum ama burda herkes farkli birsey soyluyor bu konuda kesin bilgisi olan varmi? dsim 30 eylulde bitiyor, donus biletimde 30 ekimde. bu tarihte donsem sorun yasarmiyim daha sonra vize almak icin vs. simdiden tesekkurler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Catlak sesler var ama ben 30 gun diye biliyorum..Yani ay sonu biter travel suresi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çalışma izninin bitişinden itibaren 26 gün daha orada kalma hakkımız var diye biliyorum ben...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

DS bitis tarihinden itibaren 26 gun suren var diye biliyorum .Bence DS tarihinden 20 gun sonra cikis yap daha sonra ABD vizesine basvuru yapacaksan .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikaya giriş yaptığın tarihten sonra tam 4 ay diye biliyorum j1 vize sinin olayı bu diye tam 4 ay çalışma iznin bittiktensonra 1 ay diye biliyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Mesela ben haziran 13 de geldim eylül 26 çalışma iznim bitiyor ben ekimin 12 sinde dönüyorum 14 gün travel a çıkıcam 28 eylülde düşüyorum yollara!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bende 26 gün diye biliyorum tam bır ay degıl yanı...bizim abd dekı sponsor abd dekı oryantasyonda da 26 gun demıstı
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@miniq
    bekleme sen daha fazla dön bi an once
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

4 ay +26 gun mu oluyor yani? ben 3 ay iş 1 ay gezmek toplam 4 ay diye düşÃ¼nüyordum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

DS Formunun bitiş tarihinden sonra 30 gün ekstra dolaşım hakkınız var.. 30 Eylül'de DS i biten bir kişi 30 Ekim'e kadar yasal olarak kalabilir. Giriş konusunda ise, Vizeniz basıldığı andan itibaren ABD'ye gidebilirsiniz ancak DS'in üzerindeki tarih aralığında çalışabilirsiniz..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

teşekkür ederim bilmek iyi oldu deli gibi çalışabilirm ama gezmek istedigim surede 1 ay olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

1 ay sureyle kalabilirsin birsey olmaz o kadarlik sure onemli olmaz j1 vizesinde.ama yinede 20 gun yetsin.0 20 gundede chicagoyu gor.vallahi orayi gormeden donme.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay sureyle kalabilirsin birsey olmaz o kadarlik sure onemli olmaz j1 vizesinde.ama yinede 20 gun yetsin.0 20 gundede chicagoyu gor.vallahi orayi gormeden donme.
    inşallah

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS Formunun bitiş tarihinden sonra 30 gün ekstra dolaşım hakkınız var.. 30 Eylül'de DS i biten bir kişi 30 Ekim'e kadar yasal olarak kalabilir. Giriş konusunda ise, Vizeniz basıldığı andan itibaren ABD'ye gidebilirsiniz ancak DS'in üzerindeki tarih aralığında çalışabilirsiniz..
    ama programin baslamasindan 1 ay once giremezsiniz.daha dogrusu iceri almayabilirler.ama ben bunu bilmiyordum ve birsey olmadan girdim 1 ay 3 gun once girdim.ilk girisimdi bu.anilar simdi gozumde canlandilar.
    Konu metilfenidat tarafından (14-01-2010 Saat 05:47 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama programin baslamasindan 1 ay once giremezsiniz.daha dogrusu iceri almayabilirler.ama ben bunu bilmiyordum ve birsey olmadan girdim 1 ay 3 gun once girdim.ilk girisimdi bu.anilar simdi gozumde canlandilar.
    selam DEXTRO, seni facebook'tan da ekledim
    abi şimdi ben ds formumdaki çalışma tarihimden önce girebiliyorum öyle mi almama gibi bi durum olursa havaalanında yatabiliyor muyuz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ahriman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam DEXTRO, seni facebook'tan da ekledim
    abi şimdi ben ds formumdaki çalışma tarihimden önce girebiliyorum öyle mi almama gibi bi durum olursa havaalanında yatabiliyor muyuz
    1 ay oncesine kadar girersin o kesin.1 aydan once ise girme ihtimalin yine yuksek ama iceri yinede almayabilir.yani kurala gore j1 ve f1 vize sahipleri programin baslamasindna 1 ay oncesine kadar giremezsin...yani 29 haziranda ise calisma baslangicin 29 mayista rahat ve zevk ile girebilirsin.

ikinci soruna gelince tam bilmiyorum.ama giris noktsi havalanina ilk girdigin kisimda o durumda ne olur bilmem.

yalniz facebookta arkadaslik istegini goremedim.
    Konu metilfenidat tarafından (14-01-2010 Saat 06:37 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ds başlangıç tarihinden 1ay kadar önce girebilirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Süre

Alıntı miniq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben ds formunun bitisinden itibaren travel suresinin 30 gun oldugunu saniyordum ama burda herkes farkli birsey soyluyor bu konuda kesin bilgisi olan varmi? Dsim 30 eylulde bitiyor, donus biletimde 30 ekimde. Bu tarihte donsem sorun yasarmiyim daha sonra vize almak icin vs. Simdiden tesekkurler.
    amerikada en fazla 28 ekimekadar kalabilirsin. Danışmanın tarafından söylenmemesi büyük hata.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

DS bitişinden itibaren 30 gün süre travel yapabilirsin. Ayrıca 28 Ekim diye birşey bilmiyorum ben... Sanırsam kasımın 1'i olması lazım o. Yani bana söylenen o şekilde. Yada Kasım 1'e kadar çalışabilirsin. Buda olabilir tabi =)
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ds formunda calisma suresi en gec 30 eylul oluyor.. dolayisiyla ustune de travel suresini koyarsan dediginiz zamana denk geliyor...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

tecrubeyle sabıttır
    ben her ıkı senede 1 kasımda turkıyeye gırıs yaptım hıc bı problem yasamadım,danışmanın senin kandırmamış ve benım ds formumun bıtıs tarıhı 20 eylul olmasına ragmen 1 kasımda gırıs yaptım sorun olmadı zaten gelmeden once elcılıgı aradım sordum sorun olmaz dedıler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynen o şekilde...
    DS formundaki çalışma süresi tarihinin son gününden sonra yaklaşık 25 günlük gezme süren bulunuyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart amerikada kalma süresi ve dönüş tarihi??

merhaba arkadaşlar ds 160 formunu doldururken dönüş tarihimize 16 eylül olarak yazdık.J1 vizemiz basıldığında 15 haziran-16 eylül yazacak büyük ihtimalle ,şimdi bizim bu aldığımız vizede bir ay gezme ve çalışma hakkımızı içeriyor mu?Yani biz 16 eylül den sonra bir ay daha amerikada bulunmak hakkımız var mı ?Eğer yoksa dönüş biletimizi vizemizin bittiği 16 eylül tarihinde mi almamız gerekiyor ?
    teşekkürler..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

vizenin bitiş tarihinden itibaren 1 ay yasal olarak amerikada kalabilirsin... ancak çalışman yasdal değil o bir aylık sürede
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim ds 2019 formunda yazan son calisma tarihinden sonra 28 gun daha kalabilirsin vize genelde ayni tarihlerde yani ds 2019 belgesinin ustundeki tarihlerle ayni oluyor ama farklilik olursa da ds 2019 belgesi gecerlidir.. o belgede yazan son calisama gununden itibaren 28 gun gezme hakkin olur.. ds 2019 belgen geldi mi??

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı rester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ds 160 formunu doldururken dönüş tarihimize 16 eylül olarak yazdık.J1 vizemiz basıldığında 15 haziran-16 eylül yazacak büyük ihtimalle ,şimdi bizim bu aldığımız vizede bir ay gezme ve çalışma hakkımızı içeriyor mu?Yani biz 16 eylül den sonra bir ay daha amerikada bulunmak hakkımız var mı ?Eğer yoksa dönüş biletimizi vizemizin bittiği 16 eylül tarihinde mi almamız gerekiyor ?
    teşekkürler..
    vizende yazan tarih senin orada yasal olarak çalışabileceğin son günü gösteriri o tarihten sonra yasal olarak çalışamazsın çalışsan bile paycheskine yansımaz !!!

vizedeki son tarihten sonra 1 ay daha gezi amaçlı abd de kalabilirsin yasal hakkın olarak !!!

vizede yazabilecek en son tarih 1 ekimdir mesela benimki öyleydi gec gittiğim için 1 ekime kadar vize vermişlerdi ben 12 ekimde geri döndüm ekim sonuna kadar kalma hakkım vardı !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizende yazan tarih senin orada yasal olarak çalışabileceğin son günü gösteriri o tarihten sonra yasal olarak çalışamazsın çalışsan bile paycheskine yansımaz !!!

vizedeki son tarihten sonra 1 ay daha gezi amaçlı abd de kalabilirsin yasal hakkın olarak !!!

vizede yazabilecek en son tarih 1 ekimdir mesela benimki öyleydi gec gittiğim için 1 ekime kadar vize vermişlerdi ben 12 ekimde geri döndüm ekim sonuna kadar kalma hakkım vardı !
    tamam, vize bitiminden sonra yasal olarak calisamiyoruz. yalniz benim gecen yilki vize bitim tarihim 10 eylul, ama ben 28 eylule kadar calistim. paycheck de verildi, parami da aldim... bu nasil oluyo?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam, vize bitiminden sonra yasal olarak calisamiyoruz. yalniz benim gecen yilki vize bitim tarihim 10 eylul, ama ben 28 eylule kadar calistim. paycheck de verildi, parami da aldim... bu nasil oluyo?
    benzer durum yasal süreden öncesi için de gecerli sanırım. işveren olabildigince erken gelebilmemizden yana yasal süre baslamadan da işe baslamamız mümkün olabiliyomuş hatta bunu belirtirsen daha kolay alınırsın işe demişti bana bi firma. onun bi yolunu buluyo onlar herhalde ama nasıl bi artısı yada eksisi olur bilemem.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bazı arkadaşlar ds deki tarih aralıklarında kalabilirsin diyor ama ds ile aynı benim bitiş.

Vize 30 eylülde bitiyor fakat ds-2019 da aynı 30 eylülde bitiyor.

tamam aldım cevabı ds de bile yazsa 30 eylülden sonra max. 28 gün kalabiliyoruz
    Konu marty tarafından (21-04-2010 Saat 07:57 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

konsolosluğu arayıp sormak en iyisi, 8 sayfalık konuda 2 seyden bahsediliyor. ds belgesinde yazan son tarih, ve vizenin bitişinden sonra 30 yahut 26 gün.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)