Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PENNSILYVANIA(Pittsburgh)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart PENNSILYVANIA(Pittsburgh)

merhaba arkadaslar...
    Ben pennsilyvania da icinde hayvanat bahcesi, hava alanı...vs bulunan kocaman bir tatil koyunun restorantında gorsonluk yaptım. cok sukur hic bir sorunla karsilasmadim. kaldıgım yeride sirket bana sagladı haftalık 45 dolara. zaten yarısını da almadılar. ama town kucuk oldugu icin ve is saatinin yogun olmasından dolayi cok sıkıldık. is suresince fazla gezme fırsatı bulamadım. benim gitmeden once fazla is tecrubem yoktu yani calismamistım biyerde, oyuzden is acaip zorladı, calismaktan sıkıldım, ama ortam cok guzeldi. bir cok arkadas edindim. calisanlar genelde amerikalı oldugu icin surekli sohbet ettik. dilimi cok iyi gelistirdigime inaniyorum geldigimde sınıf arkadaslarım inanamadılar ve onlarda heveslendiler. ingilizce ogretmenliginde okudugum icin benim en buyuk amacim buydu. 1.5 ay calistim bu surede 3 bin doları cıkarttim ve isten ayrilmaya karar verdim cunku gezmek istiyordum. ordan new yorka gectim ve orda baya bi gezdim. elektronik hastası oldugum icin baya bi alisveris yaptim. insan orda bircok sey ucuz oldugu icin herseyi almak istiyor. ben kendi basima gittim amerikaya. benim icin inanilmaz guzel bir tecrubeydi. cok memnun kaldım.herkese mutlaka tavsiye ediyorum. birlesmis devletlerin dıs politikasindan ve kendisinden nefret edenlerdenim fakat adamlar kendi icinde sistemi cok guzel kurmuslar. iyisiyle kotusuyle takir takir isliyor hersey. ama tabiki amerikan insanlarının yasam tarzı beni hic cezbedemedi. herkose kapitalizm kokuyor bunu gidince daha iyi anlayacaksınız.
    pennsilyvania gercekten guzel bir eyalet hele pittsburgh tarafları aynı karadeniz gibi yesillik bol. gitmenizi tavsiye ederim ayrıca PA da vergi cok ucuz marketlerde gida da cok ucuza bulunabiliyor. tavsiye ederim
    Bu sene gitmeyi dusunen arkadaslara tavsiyem herseye hazirlikli olmalarıdır. ayrica sirket secimi cok onemli farkli sirketlerle giden arkadaslarimin bir cogunun geri donmek zorunda kaldıgını duydum . sirketin yanin da o sirketin bagli bulundugu amerikadaki sponsor sirkette cok onemli . ben isimi gitmeden once recruit fuarinda buldum. size tavsiyem bu fuarlara katilin ve mumkun oldugu olcude bu fuarlardan is secmeye calisin. cunku burlarda sectigniz islerde sorun cıkma olasılıgı cok dusuk .bire bir gorusup ona gore sozlesme imzaliyorsunuz cunku. ben sirketimden cok memnun kaldım. program oncesinde program sırasında ve sonrasında surekli yardimlarını gordum. herturlu ayrintiyi bana mail olarak hatirlattilar. suan da vergi iadesi islemlerimi takip ediyorlar. dedigim gibi sirketiniz cok onemli . burdan gitmeden hepsi parayı alincaya kadar neler vaad ediyorlar ama orda rezil ettiler arkadaslarımı bazi sirketler.

ADRESİM: **** (Lutfen forum kurallarini okuyun.)
    Konu break tarafından (03-11-2008 Saat 05:40 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de geçen sene Pittsburgh'taydım ama WAT ile gitmemiştim. Dayımın Pittsburgh'da Pizza Palermo adlı şirketi var. Onun yanına tatile gitmiştim. İsmini duydun mu hiç?

Hatta Pittsburgh'taki hayvanat bahçesine de geldim. Belki karşılaştık bile!
    CAMPUS Work And Travel

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile

Alıntı CampusWAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de geçen sene Pittsburgh'taydım ama WAT ile gitmemiştim. Dayımın Pittsburgh'da Pizza Palermo adlı şirketi var. Onun yanına tatile gitmiştim. İsmini duydun mu hiç?

Hatta Pittsburgh'taki hayvanat bahçesine de geldim. Belki karşılaştık bile!
    ya gezdim pittsburghun icini iki filistinliyle karsilastim dedim turk varmi buralarda diye onlarda dayinin ismini soyledilr)) ismini unuttum ya baran miydi bora miydi kismeti goruyormusun dunya kucuk gittim pizza palermo ya ama dayin o sıra disardaymis gorusemedik

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gerçekten inanılmaz!
    CAMPUS Work And Travel

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de Pennsilvanya taraflkarına gittim birkaç kere ama NJ'den sonra dağın başı gibi geldi oralar.3 ay nasıl dayanılır oralara bilmiyorum.

Aynen Karadeniz gibi çok yeşillik hafif de dağlık.İlla iç eyaletlere gidecem diyorsanız güzel bir seçenek; NY ve diğer önemli yerlere yakın ama tatil yer canlı olsun diyorsanız hiç önermem.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar birkaç bilgi vermem gerekirse:

Pittsburgh, Amerika'nın en gelişmemiş şehirlerinden biri. Ama bu sizi korkutmasın, sadece "Alt Yapı" olarak öyle. Şehir Merkezi'nde (Downtown) kendinizi Amerika'da hissediyorsunuz ama şehir dışındaki yerleşim merkezlerinde kaydıkça, yol çalışmaları, işaret-levha çalışmaları falan görmeniz muhtemel. Bu da sizi Türkiye'de hissettiriyor.

Görebileceğiniz en yeşil yerlerden bir tanesi. Evler adeta ağaçlar yıkılarak değil de, ağaçların arasındaki boşluklara denk gelecek şekilde yapılmış. Muhteşem bir atmosfer, muhteşem bir görüntü.

Yolda yürürken, geyikle karşılaşma ihimaliniz var. Ya da bir tavşan veya sincapla. Her yer hayvan dolu ve hepsi de insanlara alışmışlar artık.

Tır ve Kamyon sürücüleri arasında yapılan bir ankette, Amerika'nın en kötü yollarının Pennsylvania'da bulunduğuna karar verilmiş. Ama Türkiye'yle kıyasladığınızda, uzayda hissedersiniz kendinizi.

Pennsylvania, dinozor kalıntılarının bulunduğu ilk bölge dünyada. Bu yüzden, pek çok dinozor müzesi var. Canlı canlı T-Rex'ler görebilirsiniz.

Gitmenizi tavsiye ederim, iş imkanları sınırsız, yeni gelişmekte olan bir eyalet olduğu için. Yüksek ücretli çalışabilirsiniz. Örneğin dayımın yanında çalışan bir Amerikalı sadece pizzacılık ve birkaç tamir işiyle 3 katlı bir ev yıktırıp, yerine yeni 3 katlı bir ev yaptırdı ve 5 tane arabası var, koleksiyon yapıyor. Saatlik ücretler oldukça iyi, ancak güvenilir olacaksınız ve çok çalışacaksınız.

Eğer giderseniz, Pizza Palermo'ya uğramayı unutmayın! Çağrı derseniz sahiplerine, size yardımcı olurlar. Tidball Ave üzerinde kalıyor Pittsburgh'ta.

İyi WAT'lar.
    CAMPUS Work And Travel

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde bu yaz pittsburgh a gidicez bizede türk pizacı dedıler ama dukkan ismini daha tam bılmıyoruz buyuk ıhtımal sizin orası olucak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı fthcompeng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde bu yaz pittsburgh a gidicez bizede türk pizacı dedıler ama dukkan ismini daha tam bılmıyoruz buyuk ıhtımal sizin orası olucak
    ah dostum umarım CampusWAT kullanıcı adlı arkadaşa ulaşabilirsin ve faydası olur ama,

arkadaşımızın en son forumda bulundugu zaman 11-21-2008 06:50 PM yani sanırım foruma ugramıyor artık. iletişim bilgilerinde de açık değil msn adresi vb. bilgiler. moralini bozmak gibi olmasın ama şans eseri foruma girmezse sanırım ulaşman çok zor
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet farkettımde bi ihtimal yazayım dedım..neyse sağlık olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)