Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: debit kart

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart debit kart

Merhaba arkadaslar,
    Debit kart cikaran arkadaslara bi sorum var. Turkiye'ye donmeden once hesabinizi kapattirdiniz mi acaba? Benim kapatildi biliodum ama simdi ogrendim ki kapatilmamis. Kesin burda ki gibi hesap isletim ucreti gibi birseyi vardir bunun (yazin hic odemedim cunku ogrenci hesabi ayagina 5 islem yaptin mi odemiyodun o ucreti, Chase Bank ten kartim bu arada), nasil kapattirabilirim yada birakayim oyle mi kalsin?? Fikirlerinizi bekliorum, herkese kolay gelsin!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

telefon ıle ara yda maıl at derım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Mail atarak hesabını kapattıramazsın sadece telefon açarak kapattırabilirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende son gun parayı cektim kapatayımmı dedi yok kalsın dedim bence kapatmayın ileride lazım olur 3 5 hesap ucreti gelse de bişi olmaz zaten 3 5 ten fazla
    gelmez benimde BOA dı bankam

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

3 kere work and travella amerikaya gittim.Zerre kadar birşey biliyorsam kesinlikle hesabınızı kapatın.

richard ın bu işten anlamadığı kesin orası belli oldu da sizi de yakacak.

Şimdi şöyle başlayayim:Amerikaya gelmişsiniz 3-4 ay kalmış ve geri döneceksiniz.İleride tekrar amerikaya gelebilir ya da gelemeyebilirsiniz.Yalnız bana kapatmamak için mantıklı bir tane sebep söyleyin.Arkadaşlar ülkeden ayrılıyorsunuz bundan sonra bankayla bir işiniz olmayacak neden işi garantiye alıp tabiri caizse açık kapıları kapatıp ayrılmıyorsunuz ülkeden.Tek yapmanız gereken bankaya gidip hesabınızı kapatmak istediğinizi belirtmek ve taş çatlasa 5 dakikanızı alacak.Diyelim ki seneye tekrar geleceksiniz çok mu zor banka hesabı açtırmak, toplasanız kaç dakikalık bir iş?

Şimdi kapatmazsanız ne olur oraya geleyim:Geçen sene banka hesabımı kapatmadan ayrıldım(burası ayrı bir hikaye aslında kapatmam lazımdı fakat farklı nedenler vardı).Bu sene debit kartımı aynı bankada kullanmak için gittim fakat makine kabul etmedi.Ben de içeriye girip görevliyle konuştum ve bana borcum olduğumu söylediler.Tahmin edin ne kadar;350 dolar.(Bu arada gerekli cezayı ödedim fakat banka bana yeniden hesap açmayarak güzel bir ders verdi)

Öyle 3-5 hesap ücreti gelmekle birşey olmaz demekle olmuyor.Ben size ne olduğunu söyleyeyim:Hesap ücreti işlediği zaman ve hesabınızda yeterli para yoksa hesabınız eksiye düşer ve bundan sonra cezalar işlemeye başlar.Haftada ya da ayda ceza işler, size sürekli postalar gider -fakat size ulaşmaz- ondan sonra ceza üstüne ceza ya da faiz üstüne faiz.Ayrıca bu sizin kredi skorunuza yansır ki bu zaten en kötüsü.

Amerikada herşey kredi skoru üzerinden yürür.Ev mi alacaksınız araba mı alacaksınız hatta ve hatta hatlı telefon mu alacaksınız herkes sizden kredi skorunuzu ister.Kredi skoru farklı 5 kişi aynı evi ya da arabayı 5 farklı fiyata alır.Neyse kredi skoru çok ayrı ve derin bir konu ona sonra devam ederiz.

Mezun forumu ya da bu forumu biraz tararsanız banka hesabını kapatmayıp ceza yiyenleri ve bu cezanın tekrar vize almalarına engel olup olmayacağını soran onlarca kişiyle karşılaşırsınız.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

"macgyver"ın dediği gibi beş dakkada kapattırdım citi bank hesabımı geçen hafta.

Benim anlamadığım nokta zaten hesap açarken söylüyorlar "Fee" ve diğer masrafları.Yani normalde bilmemiz gerekiyor masrafı.

Mesela benim şuanda "Free Checking Account"'ım var. Hiç "fee" falan da yok.

Ben bu hesabı kapatsam ne olur kapatmasam değil mi?

Ama "saving" türü hesaplarda "fee" olduğunu biliyorum.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Saolun yorumlariniz icin,

Hesabi kapattirmak istedim yalniz bi hata yaptim, o da bu isi son gune birakmak oldu. Bankaya gidince son yaptigim harcamalarin hala 'pending' gozukuo o islemlerin tamamlanmasini beklememiz gerekir, kisacasi bugun git yarin gel dediler bana. Benimde ucak kalkacak yarin gelemem deyince, ordaki eleman pasaportun fotokipisini istedi bende cekinerek de olsa verdim, ustune hesabin 3 ay acik kalmamis bunun icin 25dolar kesmemiz gerek dedi (o para da hala hesapta) tamam bn halledecem dedi ama maalesef halletmemis, bi de pasaportun fotokopisini vermis oldum

Musteri hizmetlerine mail attim, bunun aylik yillik ne ucreti var die, onun cevabini bekleyecem artik. Bu telefon ederek kapattirma olayi nasil olur sorun cikarirlar mi? Tekrar saolun.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadalar benim de PNC bank ta free checking hesabim vardi. donerken new yorktan donecegim icin ve son maasimi oradan cekecegim icin kapatmamak zorundaydim . arti bide newyorkta o bankanin subesi yoktu yerel bir bankaydı fakat pennsilyvaniadan ayrilirken bankaya gidip sormustum boyle boyle kapatmasam nolur yada oradan telefonla kapayabilirmiyim diye, oda illaki gelmem gerektigini soyledi kapatmazsam n olur dedim birsey olmaz kendi bi sure sonra kapanir dedi...

saygilar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

6 ay islem yapmazsan otomatik kapaniyor zaten hesapta 10 dolar civarinda bisi biraktiriyorlar zorunlu olarak.kapatmazsanda bisi olmaz sorun etme..
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geçen hafta Amerikaya geçen sene beraber geldiğim bir arkadaşıma posta geldi.Kendisi bu sene benimle gelmediği için gelen mektubu ben açtım.Ayrıca bu sene debit kartını bana verip geçen seneden içinde 70 dolar kaldığını ve parayı çekmemi istemişti.Bende olur deyip kartını almıştım fakat kart atm'de hata mesajı vermişti.Tekrar başa dönecek olursak; hesabındaki 70 doları çekmemi isteyen arkadaşım nasıl olduysa hesabı overdraft olmuştu ve 358 dolar civarı ödemesi gereken bir meblağ var.Ayrıca gelen mektupta iri harflerle yazılı olan borcu 30 gün içerisinde ödemediği takdirde ulusal bütün kredi kuruluşlarına ve bankalara durumunun bildirileceği yazıyordur.

Diğer bir mesele 6 ay işlem yapmazsanız hesabınız kapanıyor demiş maj.
    Bankalar arasında belki uygulama farklı olabilir fakat yine de buna güvenilip işlem yapılmaz bence.Kaldı ki ben 2006 yılında açtırdığım banka hesabını 2008 yılı temmuz ayında kapattım ki bu süre 6 aydan bir hayli fazla.

Eğer hesabınızdan yıllık işlem ücreti falan alırlarsa ya da Türkiyede yahut Amerikada iken hesabınızda para olmadan kartınızı kullanırsanız direk overdraft olur.Hesabınızı kullandığınızın ertesi günü bankalar arası değişmekle birlikte yaklaşık 25 dolar olan overdraft fee hesabınıza geçer ve siz hesabı tekrar artıya çıkarana kadar bu ücret devam eder.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasim ben mesela key bank ten hesab actirmistim new yorkta..kadin sana hesabi acarken sakin dio o altina dusme dio, duserse zaten faizler cezalar baslio..ben de son gun tum parami aldim hesabi sifrda biraktim.hesabida kapatamadim ama bana hicbise olmaz dediler bankadan.cunku ben sifirrda biraktim hesabimi.zaten hesabiniz 4 hafta islemesse otomatikmen banka hesabinaza el koyuyor bu durumda hesabiniz da kapabmis oluyor
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar benim de kart ile ilgili sorunum var Turkiye'ye dondugum zaman hesabimin eksiye dustugunu ogrendim (allahtan sadece 40 dolar)telefon actim mail gonderdim hesabi kapattirmak icin ancak borcu gonderdigim zaman kapatabilecegimi soylediler. Ben de Is Bankasi yoluyla hesabima havale cikarttim fakat islemin basarisiz oldugunu oyle bir hesaba ulasamadiklarini belirtmisler Is Bankasina simdi napicagim bilmiyorum:S vize alirken bir problem cikartir mi cok merak ediyorum. Bir bilginiz varsa bu konuyla ilgili yardimci olursaniz sevinirim ya da baska turlu nasil gonderebilirim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@jeyda

nasil yani anladigim kadariyla halen sen bu borcu yatimadin??
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

az once ben key banki aradim ve telefonla hesabimi kapatiim..sende biranonce ara ve borcunu odeyip hesabini kapa bence..cunki ilerde basina buyuk dert olabilir
    S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sen nasil yatirdin cunku isbankasi pazartesi kesinlesicek simdi ellerine ulasip alasmadigini bizde bilmiyoruz dedi sen nasil havale ettin acaba:S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar Bank of america da hesabım vardı burda görünce online banking den kontrol etmek aklıma geldi, baktımki saving accountum acık hala. online chat vardı girdim durumumu anlattım kapatıcaz dediler. hesabım 0 gözüktüğü için kapatabiliyolarmış + da ya da - de olunca kapatılmıyormuş. 3 iş günü içinde kesin kapatılır dedi. çok önemli benim için diye defalarca üsteledim kesin kapatın daha önce kapatılması için form doldurdum falan dedim. defalarca teyid istedim yine kapanmazsa telefon acıcam. inşallah yeterli olur. zaten 200 dolara yakın overdraft kitlemişti bunlar bana. arkadaşlar kesin kapatın. çünkü hesap bir süre sonra ücretli oluyo ve bunu alıyolar negatif balance gözüküyo sizde. negatif balance olduğunda ilk seferinde 25 dolar, ikincide 35 ve daha sonra 35 erden devam edip gidiyo. ne zaman ne için kesecekleri belli olmaz. ben bu ower draft sistemini öğrendiğimde. ilk gün için 25x3=75, daha sonrakiler için 35x3=105 toplam 180 dolar ödedim. siz ödemedikce o uzar gider. ve yeni gidecek arkadaşlar sakın debıt card ile alışveris yapmayın çünkü. alışverisiniz işleme 15-20 güne varan sürelerde gecebiliyor. siz bunu unutup paranız var görüyosunuz. daha sonra sizi eksiye düşürecek kıvama getirince kitliyolar bana olduğu gibi. arkadaşlar bu çok önemli ben 4 dolarlık mc donalds harcamam için fazladan 35 dolar ödedim. size iyilik yaptık paranızı hold olarak beklettik diyolar açıklama olarak. daha sonra hesabınızı pozitif duruma ne zaman getirdiğinizle igili bir hesap yapılıyor. ve overdraftların bir kısmı geri veriliyo. mesela arkadaşım 60 aldı geri ben 45 aldım başka arkadaşım 25 aldı. yaklaşık eşit durumlardaydık ama bir formülle sistem hesaplıyo. ha bu arada gel sana bu parayı vereyim demiyo kimse, şayet başınıza gelirse hesabınızı pozitif balance a getirdikten sonra gidip ilk overdraftlarımı istiyorum diyin.

arkadaşlar uzun tuttum kusura bakmayın. ama gercekten önemli bir konu arkadaşlar da mağdur kalmış onlar için üzgünüm. yardım edebileceğim bişey olursa elimden geleni yaparım. ben overdraft konusu üzerine bir başlık açmayı düşünüyordum zaten mart-nisan gibi kalabalıklasınca iyice burası. ama kendimden haberim yokmuş. başlık acan arkadaşa çok teşekkür ederim.
    what's up nigga

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

harbiden 23.12 2008 itibariyle 25 doalr over draft fee işlemiş ..
    aslında gelmeden once eleman dedi kapatalım hesabi ben istemedim internetten alış veriş icin kullanmak istiyordum..
    şimdi yılbaşındans orna onalrı arayıp kapatıracam orda arkadaş var soelsem hal eder sagolsun ..
    ama bakim netten odemeye çalışacam bankada BANK OF AMERİCA

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu seneki kartima şimdiye kadar 25 doalr işlmiş buna bole geldiyse 2006 yazında MandT den aldığım karta milyon doalrlar bile gelmiştir ayvayı yedik ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeşim senin halin kötü yenisi neysede eski dediğin sıkıntı verecektir allah sabır versin bu işler burdan zor biraz.
    what's up nigga

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu seneki kartima şimdiye kadar 25 doalr işlmiş buna bole geldiyse 2006 yazında MandT den aldığım karta milyon doalrlar bile gelmiştir ayvayı yedik ..
    Ne kadar olmus ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar olmus ?
    noel bayramı bi bitsin arıyacam bankayi konuşacam gelişmeleri aktarırım ..kimin aklına gleri bole bi uygulama oldugu ..
    amerika hakkında ki bunun gibi şeyler adamın sinirini bozuyor ama ne yapak .davası olmaz artık

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben chase den hesap actırdım. college ogrencısı oldugumu soyledim. yani ogrencı hesabı actım ve bu hesabı 5 yıl boyunca ucretsiz olarak kullanabileceğimi soylediler. gelince paramın tamamına yakınını cektim $83.94 bırakmıstım sadece. paramı cekerken sormustum turkiyeye gidip tekrar geri doneceğimi soylemıstım. hesabımı kapatmamam durumunda turkiyeden vize alamayıp americaya donemezsem?? diye bi soru yonelttiğimde turkiyeden debit kartınızla paranızı cekersınız. telefon acarsınız bizde burdan hesabınızı kapatırız demıslerdi. su an tekrar kontrol ettim hesabımı 1 cent ime bile dokunmamıslar)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ben over draft parasini yatiracamda nasil yatiracam? ..yardım lazim finans banka gittim gecen gun olesine sordum 70 doalr icin 120 tl istediler EFT masrafı olarak
    r aceba diger bankalar oranlari ne kadar? bilen varmi ..para yatiranlar nasıl yatiridialr bi aciklarlarsa iyi olur..

son care ordaki arkadasa rica edicem ama ona gerek kalsın istemiyorum ..acilen yardımlarınızı bekliyorum allah bu bankacılık sistemininde belasini versin ne sacma iş yaww...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı richard99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben over draft parasini yatiracamda nasil yatiracam? ..yardım lazim finans banka gittim gecen gun olesine sordum 70 doalr icin 120 tl istediler EFT masrafı olarak
    r aceba diger bankalar oranlari ne kadar? bilen varmi ..para yatiranlar nasıl yatiridialr bi aciklarlarsa iyi olur..

son care ordaki arkadasa rica edicem ama ona gerek kalsın istemiyorum ..acilen yardımlarınızı bekliyorum allah bu bankacılık sistemininde belasini versin ne sacma iş yaww...
    Eğer arkdaşına da sorduğun halde hiç birşekilde yaptıramazsan ben yardımcı olabilirim belki.
    Şubatın ilk haftası Türkiyeye dönüyorum.

Sonuçta bu işler güven meselesi.
    Yok sana güvenemem dersen, benden no offense yani.
    Yanlış anlaşılmasın sadece öneride bulunuyorum.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer arkdaşına da sorduğun halde hiç birşekilde yaptıramazsan ben yardımcı olabilirim belki.
    Şubatın ilk haftası Türkiyeye dönüyorum.

Sonuçta bu işler güven meselesi.
    Yok sana güvenemem dersen, benden no offense yani.
    Yanlış anlaşılmasın sadece öneride bulunuyorum.
    yardım edecem ayağına 60 dolari indregandi yapacan demi çakkal cepçilik yapacan demi .bak bakim bende o goz varmi :P:PPRecep İvedikten)

eywallah kardeşim şimdi arkadaşa rica ettim zaten cok saglam bi arkadaşım hemen ok dedi .olmasaydi sana govenerek yollardım parayi senin ole bişi yapacagini zannetmiyom eksik olma
    Konu richard99 tarafından (13-01-2009 Saat 05:06 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

para odendi ..s
    ağ olsum amerikadaki cok durust bia rkadaşım var hep amerikaya gidince gorusuruz der demez hemen yatırdı

aradım bankayi kapattım hesaplari

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Mrb,
    Benimde debit kartlı hesabım orada açık kalmıştı, rent a car firması parayı tutuyordu. Kapatamadan geldik. Ama ayrılırken bir kağıda dilekçe gibi hesabı kapatın diye doldurdum, geldim. hesabı açık olanlar önce bankayı arayıp, sonra dilekçe fakslayıp, hesaplarını kapatmayı deneyebilirler.
    Hesapta kalan param da çek olarak gelecek.
    Yalnız, bu çeki bozdurmak Türkiye de pahalı. 200^dolardan , çekin avrupaya gidip gelmesinden bahsediyorlar. Bu konuda bilgisi olan varmı?
    Ak ve ziraatten bahsediyolar 50 dolar civarı diye , çek gelince bakıcaz.
    hangisi daha ucuz ? daha once amerikan çeki bozduran var sa
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb,
    Benimde debit kartlı hesabım orada açık kalmıştı, rent a car firması parayı tutuyordu. Kapatamadan geldik. Ama ayrılırken bir kağıda dilekçe gibi hesabı kapatın diye doldurdum, geldim. hesabı açık olanlar önce bankayı arayıp, sonra dilekçe fakslayıp, hesaplarını kapatmayı deneyebilirler.
    Hesapta kalan param da çek olarak gelecek.
    Yalnız, bu çeki bozdurmak Türkiye de pahalı. 200^dolardan , çekin avrupaya gidip gelmesinden bahsediyorlar. Bu konuda bilgisi olan varmı?
    Ak ve ziraatten bahsediyolar 50 dolar civarı diye , çek gelince bakıcaz.
    hangisi daha ucuz ? daha once amerikan çeki bozduran var sa
    EH BE KARDEŞİM TR ..EKMEK GİBİ KREDİ AKRTI DAGITIYORLAR SEN NİYE ALMADIN Bİ TANE ??

SENİ FENA KİTLEMİŞ RANT CAR Cİ AMA CANIN SAG OLSUN ..O CEK GELDİGİNDE Kİ SENİ BAYA Bİ UĞRAŞTIRACAK GİBİ GLEİYO ABNA AMA Bİ ANDA TIK DİYEDE GELBİLİR ..YANILMIYOSAM %15 KESİYORALRDI MERAK ETME OLE COK YUKSEK Bİ MEVLA KIRMAZLAR SENDE ARA SOR BANKALARA ..TABİ MAL BANKACIALR DİYECEK BİLMİYOM İLGİLENMİYCEK MUDE SOR DİYECEK AMA O AYRI MESELE TABİ

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation debit card

richard99, yok kimsenin kitlediği, rent a car da arabayı kiralarsın, + 200 dolar gibi bir tutar da fazladan hold ederler, sonra arabayı getirirsin, anlaşma şartlarına uygun arabayı teslim edersen, tutarı hesabından çekerler, + 200 hesaba geri döner, sende bilirisn tahminimce,
    işte bu aşamada hesabı kapatmam gerekince ,banka rent a car ın ne kadar alacağını bilmeden sana para veremem dedi bu vesileyle hesap açık kaldı.
    tabi şimdi çeki bozdurmak sorun, 700 dolarlık bi çek. %15 i 105 dolar eder iyi para, soğuk su içelim üzerine bu saatten sonra malum şemsiye açılmaz diyerekten,
    bakalım en ucuzu hangi banka olacak
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)