Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: new yorkta 100 dolar ceza... yardim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart new yorkta 100 dolar ceza... yardim...

mr arkadaslar ben turkiyeye 5 ekimde dondum. gecen hafta new yortkta arkadasla geziyoduk, metroyla hostelimize donmek icin asagiya indik. benim subway cartim cebimde kirilmis denedim calismadi, ben bunu arkadasa soylerken o kartini makinadan gecirdi ve hadi acele et birlikte gecelim zaman yok dedi bende tam geciyodum polis gordu ve beni cevirdi. once pasaportumu istedi tabi ben durumu izahetmeye calisiyorum ama degerli polis arkadasimiz cok heyecanlandi. pasaportumu verdim adimi ve pasaport numaraminin yazili oldugu 100 dolar ceza bedeli olan sari bir kagit verdi ve kagitin arkasindaki numarayi aramami soyledi. oradayken hostel gorevlilerine sordum, cok onemli degil eger bu numarayi ararsan durumunu ne oldugunu soylersen bi sorun olmaz dediler. bende numarayi aradim ama her defasinda yogunluktan dolayi kimseyle konusamadim. bu olanlarin hepsi 3 ekimde basladi ve her aramada bir sonuc alamadim. turkiyeye donerken hava limanindada kimse birsey demedi ve bu cezayi odemeden geldim. simdi sorum daha sonra vize alamak istesem bu durum basima dert olurmu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla cok zor yerden sormusun yav.
    Isleme girip girmedigini ogrenseydin iyi olurdu.
    Zaten havaalanindan cikarken bise demezler bildigim kadariyla. Eger bi durum olursa vize alirken olur ya da giriste olur (umarim olmaz).

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu konuda sıkıntı yaşamaış arkadaşlar haricinde kimse tan cevaplıyanaz sorunu..
    ben bunun bir daha vize alacağın zaman önüne çıkacağını sanıyorum.

işleme girmiştir elbette yoksa neden o sarı kağıdı versinler ve aramnı söylesinler bilgi işlemdeki memur nerden bilecek seni ki..soracaktır elindeki kağıdın nosunu vs.. yani işleme girmiştir kısacası..

sen bence vizeye bi daha başvumadan önce konsolosluğa vs durumu izah et unutttum diye işte..sonradan başın yanmasın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu durumdan herhangi bir sıkıntı çıkmaz tekrar vize alırken.Sadece olayın etik boyutu var.Haklı ya da haksız sonuçta sana kesilmiş bir ceza var.Hiçbir sorun olmasa bile ödemek en iyisi.

Tekrar vize almanda dediğim gibi sorun olmaz ama vize görüşmesinde ola ki sorarlarsa olayı anlatır, ayrıldığının son gününde vuku bulduğunu söyler ve bu gittiğinde parayı yatıracağını söylersin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben 385 dolar trafik cezası ödedim, ödememeyi düşündüm ama havaalanında sorun falan cıkar diye gitmeden yatırdım.abd ye bidaha gitmiceksen takma kafaya bence:

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 385 dolar trafik cezası ödedim, ödememeyi düşündüm ama havaalanında sorun falan cıkar diye gitmeden yatırdım.abd ye bidaha gitmiceksen takma kafaya bence:
    Insanin ici acir ya . Naptin abi 385$ ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynı cezayı bende yedim 100usd hemen gidip ödedim doğal olarak.
    ceza anında işleme geçiyor. ben vize alırken etkisi olcağını düşünmüyorum fakat ülkeye tekrar girdiğinde faiziyle karşına daha kötü çıkması muhtemel.çünkü kağıtta 1 ay sonra faiz işlemeye başlıycagı yazıodu

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

abd borcun var vize alamazsın demez ki demi? girişte gel bakıyım buraya der jfk'da hesabı keser doğal olarak
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet bu ceza bir sekilde karsina cikicak.. sen odemezsen colugun cocugun amerikaya gidemiyecek

Tecrübe Puanı
    10

swat evine operasyon düzenleyecek

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

swat demek... hmm
    Allah kolaylık versin
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abi nasıl olacağı belli olmasa da eğer bir daha Amerika'ya gitme niyetin varsa birşekilde adamlar bu cezayı karşına çıkaracaklardır. Ya konsolosluk da vize görüşmesinde ya da JFK'den girerken...

ABD borcun varsa ya seve seve ya ....alırlar.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abi nasıl olacağı belli olmasa da eğer bir daha Amerika'ya gitme niyetin varsa birşekilde adamlar bu cezayı karşına çıkaracaklardır. Ya konsolosluk da vize görüşmesinde ya da JFK'den girerken...

ABD'ye borcun varsa ya seve seve...
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

New Yorkta Pizzacı Da Fotoğiraf Makinemiz çalınndı Hafıza Kartıyla Birlikte Değeri 200 Doları Geçiyordu... çekindiğiimiz Fotoğraflara Mı Acırsın Yoksa Makieneye Mi...:

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı dilci2007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    New Yorkta Pizzacı Da Fotoğiraf Makinemiz çalınndı Hafıza Kartıyla Birlikte Değeri 200 Doları Geçiyordu... çekindiğiimiz Fotoğraflara Mı Acırsın Yoksa Makieneye Mi...:
    hakkını ver abi avatarın hakkını kovalasaydın adamları sıkıştırsaydın newyorkun çıkmaz sokaklarından birinde sonra sen misin Hulk(halkın ) fotosunu çalan
    şaka bi yana üzüldüm.. ben olsam fotolara yanardım makine alınır belki ama o anılar bir daha geri gelmez..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya beyler onu bırakın ben new yorktan parıs aktarmalı geldim.Artık İstanbula indikten sonra havaalanımzıdaki pasaport kontrolu sırasında pasaportumu bulamadım,ara tara yok.Ucaga kostum orda unutmusumdur diye ki kesın orda unuttum veya dusurdum herneyse demezlermi ucak bi sonraki seferine uctu diye kaldım pasaportsuz.Allahtan jfk de veya pariste kaybetmedim pasaportu.Hemen cektiler polisler beni kenara nufus cuzdanımı aldılar ve orda baska ulkelerdekı sucluların kaldıgı bı kodese tıkadılar.Allahtan pasaportun fotokopisi vardıda kanıtladım bir pasaportum oldugunu polislere yoksa 2 veya 3 gun surecekmıs bunun arastırılması oda 2 3 gun o kodeste yatıcagım anlamına geliyodu.Daha sonra baktılar fotokopiye ok verip kimlik kartıyla giris yapmama izin verdiler.Simdi sorum sunlardan ibaret: pasaportumu bulurlarsa bana ne zaman ulastırırlar egerki bulunmazsa bundan sonraki yurtdısına cıkmak ıcın alcagım pasaportu cıkarmamda sorun cıkarmı ayrıca bu ise Amerikan konsoloslugu ne der yani bi daha vize almamda da sorun çıkarmı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

En kısa zamanda pasaportunu kaybettiğine dair ilan ver gazeteye...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakkını ver abi avatarın hakkını kovalasaydın adamları sıkıştırsaydın newyorkun çıkmaz sokaklarından birinde sonra sen misin Hulk(halkın ) fotosunu çalan
    şaka bi yana üzüldüm.. ben olsam fotolara yanardım makine alınır belki ama o anılar bir daha geri gelmez..
    Gecmis olsun arkadasim . Eger unutursan gider New York 'ta neyin ne oldugu pek belli diil . Keske dedigin gibi fotolari bilgisayara atsaydiniz ya .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun arkadasim . Eger unutursan gider New York 'ta neyin ne oldugu pek belli diil . Keske dedigin gibi fotolari bilgisayara atsaydiniz ya .

slm zaman bulamadık ki. o gün akşama kadar çekindik foto. brooklyn köorüsünde filan onlarca foto çekindik akşam otele gidince bilgisaya atacaktık. gitmeden önce ucuz bi pizzacı bulduk. karnımızı doyuralım dedik. orada uçtu makine ara tara bulamadık...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda pasaportunu kaybettiğine dair ilan ver gazeteye...
    yaa kardes zaten bu islemleri emniyet yapmıyormu bissürü islem yaptılar havaalınında yani herneyse eger ilan veririsem noolur gazeteye vermezsem noolur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

new york times metrodan ben de aynen arkadasla giselere geldigimde ark gecti ben gecemedim. metro kartini yanlislikla 2 kere sokmusum. ark da gaza getirdi yandaki kapidan gec dedi ben de dayanamadim gectim ve aninda sivil polis durdurdu. napiosun dostum dedi ve pasaportumu istedi. bugun newyorka geldigimi ve metro kartini yanlislikla2 kere gecirdigimi soyledim ve adam gulup gecti ben de yoluma devam ettim sansli gunumdeymisim sanirim...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa kardes zaten bu islemleri emniyet yapmıyormu bissürü islem yaptılar havaalınında yani herneyse eger ilan veririsem noolur gazeteye vermezsem noolur
    Valla benim bildiğim yasal bir koşuldur ( yenisini çıkarabilmen için )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benim makinayida caldilar statue of liberty olan adada
    Allahtan bi onceki gun daha once cektigim tum resimleri laptopa atmistim.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Tecrübe Puanı
    10

pasaport için o kadar prosedüre gerek yok, işlemleri polis merkezi pasaport departmanında görevliler seni sorguya çekerken nasıl kaybettiğini söylemeni istiyorlar ve ona göre dilekçe yazıyorlar.

Daha önce pasaportumu kaybetmiştim ve o pasaportta Amerikan vizesi vardı. Yeni bir tane çıkardım ve onunla konsolosluğa gittim. Görüşmeden önce Türk görevli ilk vizeniz nerede diye sordu; ben de ilk vize kaybolan pasaportumda kaldı bu yeni dedim. Tamam demişti görüşmeye girmiştim ve vizemi de almıştım. Herhangi bir sorun olmaz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dilci2007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm zaman bulamadık ki. o gün akşama kadar çekindik foto. brooklyn köorüsünde filan onlarca foto çekindik akşam otele gidince bilgisaya atacaktık. gitmeden önce ucuz bi pizzacı bulduk. karnımızı doyuralım dedik. orada uçtu makine ara tara bulamadık...
    Ucuz derken...
    99 Cents pizzacilardan bahsediyonuz gibime geldi sanki

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok o kadar değil pizza+soda 2.50 idi....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar benim arkadaş da 21 yaş altında olduğundan dolayı bi ceza yedi 350 usd civarında ama daha sonra mahkemeye çıktı cezayı iptal ettiler bence cezadan bi sorun çıkmaz bi daha vize alırken...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mr arkadaslar ben turkiyeye 5 ekimde dondum. gecen hafta new yortkta arkadasla geziyoduk, metroyla hostelimize donmek icin asagiya indik. benim subway cartim cebimde kirilmis denedim calismadi, ben bunu arkadasa soylerken o kartini makinadan gecirdi ve hadi acele et birlikte gecelim zaman yok dedi bende tam geciyodum polis gordu ve beni cevirdi. once pasaportumu istedi tabi ben durumu izahetmeye calisiyorum ama degerli polis arkadasimiz cok heyecanlandi. pasaportumu verdim adimi ve pasaport numaraminin yazili oldugu 100 dolar ceza bedeli olan sari bir kagit verdi ve kagitin arkasindaki numarayi aramami soyledi. oradayken hostel gorevlilerine sordum, cok onemli degil eger bu numarayi ararsan durumunu ne oldugunu soylersen bi sorun olmaz dediler. bende numarayi aradim ama her defasinda yogunluktan dolayi kimseyle konusamadim. bu olanlarin hepsi 3 ekimde basladi ve her aramada bir sonuc alamadim. turkiyeye donerken hava limanindada kimse birsey demedi ve bu cezayi odemeden geldim. simdi sorum daha sonra vize alamak istesem bu durum basima dert olurmu?
    genc turkcelliyim deseydin bi bilete 2 kişi gectik o yuzden deseydin.. ceza yazmazdı heralde:P
    şaka bi yana benim bi arkadasım 2006 yazında virginia beach te sahil yolundan bisikletle gittiği için 60 dolar gibi bi ceza yedi ödemedi. ve suan 1 yıllık j1 vizesiyle americada staj yapıyo. problem olmamıs yani vize alırken hala odedimi odemedimi haberim yok. cok fazla faizide yokmus galiba..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İneceğiniz Eyalet ile ceza yediğiniz eyalet aynı ise sorun yaşarsınız onun dışında sorun yaşama ihtimaliniz az..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)