Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel 2009 hakkında...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Work and Travel 2009 hakkında...

Öncelikle herkese merhaba, Wat ile ilgilenmeye başladıktan sonra bu foruma ulaşmıştım. bir çok konuda gerek bilgiler olsun gerek deneyimler olsun bilgi edindim diyebilirim.
    Açıkçası watı ne kadar istediysem o kadar çok kötü tecrübeye tanık oldum her yerde. ancak öyle yada böyle biryerden başlamak gerek. şirket konusunda kesin şunla gidebilirsiniz, güvenin gibi bi cümle yazamamış kimsehiçbir şirket hakkında, (övülenler var tabii). sonuçta herkesin derdi farklı olabiliyor, ancak bir kişinin gitme demesi beni o şirketten uzaklaştırıyor açıkçası. ben biraz nette araştırarak 3-4 şirkete indirdim sayıyı. Kısmetse yakın zamanda görüşmeyede gidicem.
    Ancak hala şirketlerden cevabını alıp alamıyacağımı bilmediğim bikaç sorum var. Örneğin; bizim okuldaki diploma notu sistemi 4lü sistem değil, bildiğimiz 100 üzerinden lise sistemi... üçüncü sınıftayım ve 2 tane alttan dersim var. Bu yüzlük sistemde ne kadar puana ihtiyaç vardır bilen var mı?
    ayrıca bu vize konusunda banka hesabında belirli bir miktar para lazım felan diye bişeyler duymuştum bu doğrumu?
    sponsor şirketle istanbuldayken irtibat kurabiliyormuyuz?

şimdiden teşekkürler, umarım sizlerinde yardımıyla tedbirli olarak hallederim şu Wat işini...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bildiğim kadarıyla 100 lük sistemin 4 lük siteme cevrilmiş bir belgesinin istiyorlar..
    4 lük sitemimde doğal olarak 50 olmalı değil mi?

banka hesabı konusuna gelince vize görüşmesine gittiğimizde dış kapıdaki görevli belgelerimimiz kontrol edip doğru sıraya göre düzenledi ve içinbden hesap cüzdanı,tapu kayıtları,vss.. vize ile alakası olmayan tüm belgeleri sıralamaya koymadı..

sponsor şirketten kastın amerikadaki sponsorlarsa irtibat işini zaten aracı şirket yani kayıt olacağın şirket yapıyor.. ama istersen tabii ki kendinde istediğin bilgileri alabilrsin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende 100luk sistemdeyim. 50 veya 60 civari yetiyor.
    bu arada
    bende gecen sene cok kotu yazilarla karsilastim ama
    deneyim deneyimdir.
    tak cantasi sirtina , farkli bir yaz gecir derim.
    ben cok mtluyum (ufak tefek seyler tabiki oldu). darisi sizi gibi yeni gidenlerin basina.
    gittim; gezdim; gordum....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence notun o kadar alakasi yok.. akici bi ingilizce ve saglam bi pronouncation ile duzgun bi mazeret belirtirlerse ' notun pek de bi onemi olcagini dusunmuyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı m00dy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence notun o kadar alakasi yok.. akici bi ingilizce ve saglam bi pronouncation ile duzgun bi mazeret belirtirlerse ' notun pek de bi onemi olcagini dusunmuyorum
    Sen düşünme bakalım vize memurunun karşısına çıkınca görürsün Not ortalaması 2'nin altında olan (1,90'larda olanlarda dahil) kesinlikle wat başvurusunda bulunmasınlar. Çok çok kötü bi ingilizceniz olsa bile vize alma şansın var ama 2'nin altındakilerin vize alma oranı %5-%10'u geçmez.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar 1 not ortalaması ve 1,65 not ortalamasına sahip olup son dönem 0,93 not ortalaması getiren arkadaşlarım 2008 için vize aldılar da geri döndüler bile. akıcı bir ingilizcenin tetikleyici bir etkisi kesinlikle var

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1 not ortalaması ve 1,65 not ortalamasına sahip olup son dönem 0,93 not ortalaması getiren arkadaşlarım 2008 için vize aldılar da geri döndüler bile. akıcı bir ingilizcenin tetikleyici bir etkisi kesinlikle var
    Hersey icin uygun mazeret ve akici bi konusma yeterde artar bile .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar benim giderken ingilizce çok iyi degildi ve benim konsolosluga geç kaldım 7.30 gidecekken uyuya kaldım
    ve geç gittim çok stresliydim...ve bunun üzerine not ortalamam 2nin altında öyle bu şeylere çok takılmayın eger kendinize güveniyorsanız ve biraz allah yardımcınız olursa hiç merak etmeyin kolayca alırsınız....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben şu kadar söyliyeyim not ortalamasının ne kadar önemli olduğunu siz düşünün artık. United Towers'ta 2'nin altında not ortlaması olanları vize görüşmesine göndermeden paralarını iade ediyorlar, Ozman şirketi ise 2'nin altında not ortalaması olupta red alanlara 200 euro'luk bir kesinti uygulayıpta para iadesi yapıyor. Kendimden bi örnek vereyim hatta 1.92 not ortalamasıyla 1 dk süren görüşmemden sonra yeşil kağıdı aldım ama redd geldi, hemde dil olarak ortada hiçbir sorun yok iken.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ayrıyetten 2 şirkettekilerinde bana bizzat söylediklerine göre 2'nin altındakilerin vize alma oranı %5!!! Sizce bu riski almaya değer mi? Ben değer dedim red aldım sizde gidin bi güzel yiyin red'di gelin akıllanırsınız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

YENI KATILIMCILARA UFAK TAVSIYE:
    Amaclarinizin arasinda para diye birsey olmasin.
    Mumkunse yalniz gitmeyin.
    Sirket secimi onemlidir.Ama asil onemli olan sizi yonlendirecek kisidir.Bunuda sirket yapmaz bunu yapacak olan kesinlikle ve kesinlikle wat tecrubesi yasamis sizden hic cikari olmayan bi arkadasinizdir.
    Job fairden is secin.
    Gideceginiz yere daha once gidenlerle kesin konusarak karar kilin.
    Yaninizda mumkun oldugunca cooookkk parayla gidin.Su kadari yeter demeyin.Artarsa geri getirirsiniz
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıyetten 2 şirkettekilerinde bana bizzat söylediklerine göre 2'nin altındakilerin vize alma oranı %5!!! Sizce bu riski almaya değer mi? Ben değer dedim red aldım sizde gidin bi güzel yiyin red'di gelin akıllanırsınız
    Valla yanlış anlama ama bence bu konuda çok yanlış düşünüyorsun.

Tamam ortalama 2.00nin altında olunca işler biraz daha riskli oluyor ama dediğin kadar da imkansız değil.

Çünkü benim ortalama 1.88'di. Niye böyle düşük dedi görevli."First year shock of University" dedim. "You know, University education is different from High school." falan dedim.

Az biraz akıcı İngilizcem vardı o kadar.

Sonra ailemle ilgili birkaç soru sordu.Sonra bitti.

Gayet güzel ve nazik bir bayandı.

Bence yeni arkadaşlar hiç çekinmesinler.Kaybetecek tek şey 200-250 euro.Risk almaya değer.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Siz yinede calisin 2.00 ustune cikin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla yanlış anlama ama bence bu konuda çok yanlış düşünüyorsun.

Tamam ortalama 2.00nin altında olunca işler biraz daha riskli oluyor ama dediğin kadar da imkansız değil.

Çünkü benim ortalama 1.88'di. Niye böyle düşük dedi görevli."First year shock of University" dedim. "You know, University education is different from High school." falan dedim.

Az biraz akıcı İngilizcem vardı o kadar.

Sonra ailemle ilgili birkaç soru sordu.Sonra bitti.

Gayet güzel ve nazik bir bayandı.

Bence yeni arkadaşlar hiç çekinmesinler.Kaybetecek tek şey 200-250 euro.Risk almaya değer.
    Sen boğaziçinde okuyorsun ama bununda etkisi var. Benim gibi orta siklet bi üniversitede okuyan arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle maceraya atılmasınlar söylemedi demeyin. 200 euro + 181 dolar(konsolosluk ücreti) + hayallerinizin yıkılması + başka şehirlerden istanbula görüşmeye gidecekler için olacak masraflar. Kaybınız o kadar olmaz, 1 sene erteleyin hayallerinizi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz yinede calisin 2.00 ustune cikin
    aynen öyle

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ortalamam 100 üzerinden 57 idi.... görüşmede ortlamamı sormadılar...ne okuduğumu, kaçıncı sınıfta olduğumu ve ne için gideceksin dedi...en son olarak nerde çalışcaksın diye sordu...hepsine tek tek cevap verirsen problem kalmaz...ben amacımın dil geliştirmeyi ve yeni kültür öğrenme olduğunu söylemiştim...1 hafta sonra vizem elime geldi...bu arada Türkçe görüşme seçeneğide var ama hiç tavsiye etmem eğer ortalamanız düşük ve de İngilizce de konusamıosanız bi manası olmaz..... saygılarımla

Tecrübe Puanı
    10

Insallah seneye gitmeden evraklari yollayip alicam vizemi .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkese teşekkürler, yardımlarınız için. bir sorum daha olacak, okulumuz bu sene ilkokullardan erken açılıp, ilkoullardan sonra kapanıcak. son bütünleme sınav tarihimiz 11 temmuz. acaba bu tarihten sonra gitme şansım var mı?.. yada en geç ne zaman gidebilirim. ayrıca şirket kayıt aşamasını yapsam bile bu tarih problemimden dolayı iş konusunda problem yaşarmıyım?
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cool

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende 2nin altında aldım vize yi ve benim okulda çok ıyı degildi...size lazım olan bıraz ıngılızce ve bıraz da işinizin rast gitmesi....sans

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wat programı ıcın sırket secmek gercekten zor. cok fazla sırket var ve sundukları ımkanlarda bırbırlerıyle aynı.. gecen sene Katıldım bu programa Experience USA sırketıyle ve cok memnun kaldım amerıkaya gıdınceye kadar her konuda yardımcı oldular kı onemlı olan kısım orda yaptıkları.. hawaalanında karsıladılar. orda ıkı sehırde ofıslerı var telefon ve hatlarımızı da verdıler ve her sorunda yanımızdalardı.. gercekten guzel bır tatıl yasadım.. herkese tavsıye edıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese teşekkürler, yardımlarınız için. bir sorum daha olacak, okulumuz bu sene ilkokullardan erken açılıp, ilkoullardan sonra kapanıcak. son bütünleme sınav tarihimiz 11 temmuz. acaba bu tarihten sonra gitme şansım var mı?.. yada en geç ne zaman gidebilirim. ayrıca şirket kayıt aşamasını yapsam bile bu tarih problemimden dolayı iş konusunda problem yaşarmıyım?
    işini o tarih başlangıçlı bir iş seçebilirsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende gidiyorum bu yaz ama henuz firma secimi yapmadim
    biraz tedirginim acikcasi herkes firma secimine dikkat et diyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

iş tamamen kendinde bitiyor şirketin gerçekten önemi yok bence sahtekar olmayan bi şirkete gitmen yeterli

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de 2009 yazinda gitmeyi dusunuyorum.. eyalet olarak alaska balik isi olsun diyorum. giden arkadaslar tecrubelerini paylasirlarsa sevinirim. sirket vs. konularinda...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ciao Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de 2009 yazinda gitmeyi dusunuyorum.. eyalet olarak alaska balik isi olsun diyorum. giden arkadaslar tecrubelerini paylasirlarsa sevinirim. sirket vs. konularinda...
    Kuzeye ve 2. yili olan kisilerle git tek onerim o !! (Kodiak ne Naknek 'i arastir . Wrangell , Ketchikan , Petersburg dusunme sakin .)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar sirket onerebilicek warmı menphiste bu wat ı yapmıs donmus bi arkadas warsa ben orarnın hayalini kuruyorum yardımcı olcaklara tesekkur ederim

BannedUser
    Guest

Son kez bilgilendirme yapayim

100 uzerinden ortalamam 51 yasim 28 inglizcem yok vizeyi aldim alaska da calistim 8500+1000 dolar kazadim saygilar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar vıze ısınden cekınenler ıcın vıze bu ısın bence en basıt tarafı..

ondan cokda cekınmeyın derımm...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yeni arkadaşlar şirketten çok işe dikkat etmeliler bence.
    Adı sanı duyulmuş orta dereceli bir şirketle gitmek yeterli bence.

Önemli olan iş, işveren ve gidilecek şehir.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben campusa düsünüyordum ama wat a karar verdim ama firma konusunda cok fazla tereddutlerim var büyük firmalarda yasananları duyunca korkuyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)