Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska Gercegı Tum Cıplaklıgıyla

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down Alaska Gercegı Tum Cıplaklıgıyla

Alasak da bu yaz calismis biir olarak gitmeyi dusunen arkadaslar ayardimci omak icin bu konuyu aciyorum bize soylenmeyen ve zor durumda birakan seyleri soylemek icin bu konuuy aciyorum sorularinizi bekliyorum..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

soruya gerek yok,sen anlatsan...bu sene iyi balık var diyolardı en son arkadaşlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2008 alaskacilardan biri olarak Peterpan Seafoods-Dillinghamda calistim,sirket bizi 23 haziranda aldi ve 18 temmuzda da sezonun bittigini soyleyip 20sine achorage biletimizi verdiler.kuzey sayilabilecek bi yerde sezon boyleydi bu yaz ben 2.fabrikaya da gidemeden geri dondum,ama duyduguma gore guneyde de bi kac istisna disinda pek ic acici bi durum yokdu...
    alaska dusunenlere tavsiyem bu isin sansdan ibaret oldugunu unutmasinlar tabi en kotu sezon bu gorunuyo ama ona ragmen masraflarin tamamina yakini ilk fabrikada cikiyor;yani ileridede alaska cazibesini koruyacaktir.
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende alaska ile ilgili bir kac sey yazayim. ozellikle sunu bilin ki alaska tamamen buyuk bir kumar a sehrinde hic is olmazken b sehrinde 7bin yapiliyor. is secimi yaparken gecmis yillara bakmaninda pek bir faydasi yok aslinda. a sehrinde bi onceki yil 6bin yapilirken ertesi yil 2bin yapilabiliyor. Is kosullari cok agir ve calisma saatleri cok uzun. cok para yapmak isteyenler kuzey guney baglantili gitmeli ve mumkunse (ki bazi sirketler bunu saglamiyor) kuzey ve guney fabriklari daha gitmeden ayarlanmali. Yoksa sizin icin kotu olabilir. seneye beklentiler daha iyi ama kesinlik yok sonucta doga ile is yapiyorsunuz balik gelirse calisiliyor eger balik olmazsa iste olmuyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewet alaska bir kumar benim gittigim fabrika naknek teydi para kazandim ama daha onemli seyler var.bir kere size insan gibi baj=kmiyorlar bunu unutmayin bizim is verenler ve calismamizikontrol eden insanlar ta bir turk dusmaniydi.hatta kufur bile ediyorlardi sonra biz gerekeni yaptik ama insan olmaktan cikiyorsunuz banyio yapacagimiz sular kirmizi akiyordu.sular icilmiyordu inan micaksiniz 1 ay su icmedim diger sivilarla karsiliyordum su ihtiyacmi.sinirleri bozulan cok arkadsimiz oldu ve isin garip tarafi da sudur sizden giderken paranizi alan sirketler oraya gittiginiz de sizinle hic ilgilenmiyor ikinci isi buluruz diyorlar fakat telefonlara bile bakmiyorlar arkadaslar alaska iyi para kazanabilirsiniz ama cok cok sansli olmaniz gerekiyor.birde is konusu var bize giderken dedikleri suy du uzun calisma saatleri sikici olur zor bir is yok sizede aynisini diyecekler inanmayin cok zor isler var durmak yok konusmak yok... yarim saat icinde 50 tonluk bir tiri doldurmanizi isteyecekler . dondurucularuin icindde saatlerce calismanizi isteyeyecekler ve hastalanma gibi luksunuz yok calisaya devam.lutfen giderken bunlari iyi okuyunuz cunki hayal kirikligi cok kotu moral bozuyor ve calisamiyorsiunuz.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

2. sinif insan yerine koyuluyorsunuz . Her turlu kiskirtma ve tacize ugruyorsunuz . Ev konusunda bi problem yoktu bizde . Gayet guzeldi evler . Alaska 'da iyi para kaznmanin yolu sirketinizin Alaska ile ilgili sorumlusunu yuzyuze tanimniz ve onunla konusmanizdir sirketinizin ayarliyacagi fabrika cok onemli buyuk fabrikalara gitmeye calisin . Yaninizda gecen yilda orda calisan arkadasiniz olsun . Fabrikada isini bilen coktur kolay islerle ilgilenen coktur . Is sartlari cok agir eklemleriniz surekli agriyacak eliniz souktan donucak ayaklariniz da tabi . Arkadasin dedigi gibi hastalanmak yok cok az isveren bunu kabul eder bahane olarak . Eger ise gelmezseniz 35$ kesinti odersiniz . Yemekler cok kotu bisey bulamazsiniz cunku hersey shipping 'le geliyor hemde fiyati katlanarak .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Allah gidenlere kolaylık versın arkadaslar.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı brll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah gidenlere kolaylık versın arkadaslar.

Herkese diil tabi ... Isini bilinlerde var 2. yil gelenler daha kolay isler yaparlar ve daha az yorulurlar . Genelde kolay islerin basina hemen gecerler yeni olanlara yer kalmaz .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar ben Anchorage de calistim sadece baska sehire gitmedim..calistigim sirket 2.sinif muamelesi yapiyodu ama biraz sabir biraz azim sonucu sirketin en gozde elemanlari olduk bi an..adamlar beni 20 eylule kadar calistilar..bi suru turkle tanistim baska sehirlerde calisan ve onlari durumlari pek ic acici deildi..yani isin gercegi kumar harbiden..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ne 2. sinif insan mualemesinden bahsediyorsunuz anlamadm ki..??
    simdi tipik bi fabrikada beyazlar vardir ki bu millet en kolay isleri yaparlar.kegitlara yazi yazip log tutarlar.. sonra 2. sinif insan olarak zenciler gelir bu zenciler fabrikadaki zor isleri yapabilirler.. 3. sinif insan olarak da gocmenler gelirler. genellikle meksikalidirlar gocmus geldikleri icin zor isleri yaparlar.. 4. sinif olarak watla gelen donemlik iscilerdir..fabrikanin hic *iknde olmazlar..itiraz bile edemezsin kafasini kullanan is yapmadan para kazanir kolay isleri yapabilir ama genellikle zor isleri verirler..( kizlar cok sanslidir supervizorlarin hepsi abazadir kizlara en kolay isleri verirler bu da ne yuzden soyliyim . kolay isleri verip arada bi denetlemeye gelince muhabbet etmek icindir.. BKZ : Seward Fisheries - Eggroom Department / Seward / Alaska

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı m00dy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ne 2. sinif insan mualemesinden bahsediyorsunuz anlamadm ki..??
    simdi tipik bi fabrikada beyazlar vardir ki bu millet en kolay isleri yaparlar.kegitlara yazi yazip log tutarlar.. sonra 2. sinif insan olarak zenciler gelir bu zenciler fabrikadaki zor isleri yapabilirler.. 3. sinif insan olarak da gocmenler gelirler. genellikle meksikalidirlar gocmus geldikleri icin zor isleri yaparlar.. 4. sinif olarak watla gelen donemlik iscilerdir..fabrikanin hic *iknde olmazlar..itiraz bile edemezsin kafasini kullanan is yapmadan para kazanir kolay isleri yapabilir ama genellikle zor isleri verirler..( kizlar cok sanslidir supervizorlarin hepsi abazadir kizlara en kolay isleri verirler bu da ne yuzden soyliyim . kolay isleri verip arada bi denetlemeye gelince muhabbet etmek icindir.. BKZ : Seward Fisheries - Eggroom Department / Seward / Alaska

m00dy bakiyorumda cok dertlisin .. Bizi 4. sinif insan yaptin ha . Yazdiklarina tamamen katiliyorum . Bizim supervisor saf ama kadindi . Line 'i surekli durduruyorduk . Kafa bolmundekiler 4 dolu 1 bos 5 dolu 2 bos seklinde gidiyorlar taki bir ustteki manager gelinceye kadar Ama nafile 4 line calisiyor cunku o manager eggroomdan insan cagiriyordu . Hatta 1 line 'i kafada 2 bicakta 1 bokta 1 cigerde 1 hortumda 1 kisi olmak uzere 6 kisiyle calistiriyordu .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cok haklsıın break.Bu arada 2saatlik can cıkarıcı bir çalışmanın ardından 15dakikalık araya cıktıgımızda,siz 40tanesi 2dolara olan bisküvileri çalmışsınız size
    bisküvi yok hırsızsınız siz dedikleri olayı da burada zikretmek lazım gelir.
    Alaska da iken en çok kullandıgımız cümleyi de söyleyelim:MADEM PARA KAZANAMAYACAKTIK keşke amerika içi işlerde kazanamasaydık da geldigimize deyseydi.Amerika ya gittim diyebilirdik.
    Alaska işi bundan sonra bir şey getirmez.Wat işi ölmüştür.Sadece aracı firmalar para kazanabilmek için WAT ı türlü yalanlarla ve reklamlarla ayakta tutmaya çalışmaktadır.UZAK DURUN

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı melihkahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok haklsıın break.Bu arada 2saatlik can cıkarıcı bir çalışmanın ardından 15dakikalık araya cıktıgımızda,siz 40tanesi 2dolara olan bisküvileri çalmışsınız size
    bisküvi yok hırsızsınız siz dedikleri olayı da burada zikretmek lazım gelir.
    Alaska da iken en çok kullandıgımız cümleyi de söyleyelim:MADEM PARA KAZANAMAYACAKTIK keşke amerika içi işlerde kazanamasaydık da geldigimize deyseydi.Amerika ya gittim diyebilirdik.
    Alaska işi bundan sonra bir şey getirmez.Wat işi ölmüştür.Sadece aracı firmalar para kazanabilmek için WAT ı türlü yalanlarla ve reklamlarla ayakta tutmaya çalışmaktadır.UZAK DURUN
    arkadasım agızndan bal damlıyo

benım gıbı dusunen bırı daha cıkdıgı ıcın cok mutluyum!!!!

artık ınsanlar anlasın wat ısı olduu eskı wat yok!!

sadece aracı fırmalar ne kadar daha yolabılrısın pesınde...

malesef durum bu
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım agızndan bal damlıyo

benım gıbı dusunen bırı daha cıkdıgı ıcın cok mutluyum!!!!

artık ınsanlar anlasın wat ısı olduu eskı wat yok!!

sadece aracı fırmalar ne kadar daha yolabılrısın pesınde...

malesef durum bu
    Arkadaşlar sizin ve sizin gibi 100 wat'çının kötü sezon geçirmesi tüm wat'çıların kötü sezon geçirdiği anlamına gelmez. Şu an gerek MSN'den olsun gerek başka iletişim araçlarıyla olsun durumundan memnun olan görüştüğüm birçok öğrenci var. Zaten memnun kalmasalar hala birçoğu orada bulunmaz.
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin ve sizin gibi 100 wat'çının kötü sezon geçirmesi tüm wat'çıların kötü sezon geçirdiği anlamına gelmez. Şu an gerek MSN'den olsun gerek başka iletişim araçlarıyla olsun durumundan memnun olan görüştüğüm birçok öğrenci var. Zaten memnun kalmasalar hala birçoğu orada bulunmaz.
    Ikinci yil gidenler ilk yil gidenlere nazaran daha tecrubeli ve bilgili . Hal boyle olunca ekonomi de kotuye gidince bu yil bircok kisi magdur oldu . Fakat bende isinden memnun olan kisiler gordum . Insallah 2009 bizim icin daha guzel gecer .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet arkadaslar wata devam fakat no-alaska.. Wat bi para kazanma programi degil.. sadece 3bin dolar verip amerikaya en ucuz yoldan gitmeye calisioz .Bu arada alaskanin avantaji yok mu ?? var tabii de konaklamaya 5$ verdim gunluk ama kaldigim oda otel odasi gibiydi.. turkiyede 50$ versem kalamam heralde.yurtdaki ukraynali kizlari soylemiyorum bile

Tecrübe Puanı
    10

evet arkadaslar wata devam fakat no-alaska.. Wat bi para kazanma programi degil.. sadece 3bin dolar verip amerikaya en ucuz yoldan gitmeye calisioz .Bu arada alaskanin avantaji yok mu ?? var tabii de konaklamaya 5$ verdim gunluk ama kaldigim oda otel odasi gibiydi.. turkiyede 50$ versem kalamam heralde.yurtdaki ukraynali kizlari soylemiyorum bile
    Keske bende oraya gelseydim m00dy .. Wrangell beni batirdi bitirdi ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keske bende oraya gelseydim m00dy .. Wrangell beni batirdi bitirdi ...
    keske kardes..ama bu is birazda sans isi senin yerinde bende olabilirdim. hatirliyorsan alaskaya gitmeden once yazismistik

Tecrübe Puanı
    10

keske kardes..ama bu is birazda sans isi senin yerinde bende olabilirdim. hatirliyorsan alaskaya gitmeden once yazismistik
    Evet Neyse artik yapicak bisey bundan snra gitmek isteyenleri uyarmaktan baska ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Daha alaskadan donmeyen tanidiklarim var ve 7bin dolari gecmis bulunmaktalar.. Dedigim gibi kumar isi bu...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Latitu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben makroklima bu sezon ki en kotu sezonlardan birisi ve ham 8000 dolar vergi ile 9000 kazandim. seneye kpss olmazsa kesin gene gidiyorum.
    hemde ayni yere bu sefer hedefim 12000 dolar olacak ve bunu yapabilirim.

Bir kere 2. sinif insan yerine hic konulmadim yanimdaki insanlarla aksama kadar muhabbetimi ettim cana yakin insanlardi evet sonucta calisan birisiyiz ve isimizi duzgun yapmak zorundayiz dedigim parayida 2.5 ayda yaptim ben. yalanim varsa ayni yere giden arkadaslarim var soylesinler evet gunde 15-17 saat calistim ve parami hakkettim ben varsa sorusu olan mail adresim var eklesin sorsun her sorularina cevap veririm
    kimsenin yazdiklarina inanmayin alaskada tek dogru var
    cok kazanmakta az kazanmakta senin elinde olay bu
    sans meselesi ayrica gidis gelis icin tam 12 ucaga bindim bu da ilginc bir deneyim oldu benim icin
    SANS demissin 100% haklisin . Ege imkanin varsa paychecklerinin resimlerini ekler misin ? Boylelikle kimsenin aklinda soru isareti kalmaz . Fakat o tarafta islerin iyi oldugunu duydum .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Latitu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben makroklima bu sezon ki en kotu sezonlardan birisi ve ham 8000 dolar vergi ile 9000 kazandim. seneye kpss olmazsa kesin gene gidiyorum.
    hemde ayni yere bu sefer hedefim 12000 dolar olacak ve bunu yapabilirim.

Bir kere 2. sinif insan yerine hic konulmadim yanimdaki insanlarla aksama kadar muhabbetimi ettim cana yakin insanlardi evet sonucta calisan birisiyiz ve isimizi duzgun yapmak zorundayiz dedigim parayida 2.5 ayda yaptim ben. yalanim varsa ayni yere giden arkadaslarim var soylesinler evet gunde 15-17 saat calistim ve parami hakkettim ben varsa sorusu olan mail adresim var eklesin sorsun her sorularina cevap veririm
    kimsenin yazdiklarina inanmayin alaskada tek dogru var
    cok kazanmakta az kazanmakta senin elinde olay bu
    sans meselesi ayrica gidis gelis icin tam 12 ucaga bindim bu da ilginc bir deneyim oldu benim icin
    iyi calismissin .. gunde 15-17 saat imkani bana verilse calisabilir miydim bilmiyorum ama iyi dayanmissin...benim maksimum temizlikle birlikte 16.30 olmustu

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Burak Duran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha alaskadan donmeyen tanidiklarim var ve 7bin dolari gecmis bulunmaktalar.. Dedigim gibi kumar isi bu...

Hepsi kuzeyde !! Sakın ola güneye gitmeyin hele bide ilk seneniz ise !!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı norton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alasak da bu yaz calismis biir olarak gitmeyi dusunen arkadaslar ayardimci omak icin bu konuyu aciyorum bize soylenmeyen ve zor durumda birakan seyleri soylemek icin bu konuuy aciyorum sorularinizi bekliyorum..
    alaska bence çok mantıksız

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı maliarici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alaska bence çok mantıksız
    ama iyi hesap yapılırsa olabilir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

break merak etme seneyede bı dunya kısı patlıcak baslamıslar sımdıden millete yalan soylemeye cogu sırket yalancı ıdda edıyorum cogu oralarda ne oldugunu bıle bılmıyor we oralara ogrencı gonderıyorr kımısıde bıldıgını sanıp paraları gomuyo bızım de amacımız para almak olsa ınsanların ustunden bızde yaparız bu ısı ama bu kadar kolay degıl anlatıyoruz ınsanlara dogruları anlattıklarımızda sonuna kadar dogru yıne soyluyorum ılk senesı alaska gıtmeyı dusunenler bı daha dusunsun zaten soledık nelerin olcagını nelerın onları bekleyecegını kısa ve oz ısde aglıyacak cogu bı yazıda gordum cocuk kredı alcakmısda alaskaya gıtcekmıs werdıgın parayı cıkaramazsın.......

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    break merak etme seneyede bı dunya kısı patlıcak baslamıslar sımdıden millete yalan soylemeye cogu sırket yalancı ıdda edıyorum cogu oralarda ne oldugunu bıle bılmıyor we oralara ogrencı gonderıyorr kımısıde bıldıgını sanıp paraları gomuyo bızım de amacımız para almak olsa ınsanların ustunden bızde yaparız bu ısı ama bu kadar kolay degıl anlatıyoruz ınsanlara dogruları anlattıklarımızda sonuna kadar dogru yıne soyluyorum ılk senesı alaska gıtmeyı dusunenler bı daha dusunsun zaten soledık nelerin olcagını nelerın onları bekleyecegını kısa ve oz ısde aglıyacak cogu bı yazıda gordum cocuk kredı alcakmısda alaskaya gıtcekmıs werdıgın parayı cıkaramazsın.......
    Arkadasim vardi 1500 ytl kredi karti borcu icin geldi ... Suan Turkiye 'de 5000 ytl borcu var . Alaska secenegi cazip gelebilir ama hemen atlamayin ole . Gidicekseniz de KUZEY 'e gidin . Naknek veya Kodiak !!
    Konu break tarafından (30-10-2008 Saat 09:54 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha cok kısı aglar cokkkkkkkkkkkkkkk

Tecrübe Puanı
    10

Siz 2007 yazinda sansliydiniz fakat bu sene cogu kisi patladi 2. yili olanlarda ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardesım ben 2007 yılında kovuldum fabrıkadan ben sanslıydımdemıyorum ben yıne hayvan gıbı calısyordum alaskada ole herkes yapamaz wergı ıle dahıl kovuldugumda 6 bın yapmısdım o zmanlar mıılletın cebınde 2 500 3000 wardı ben 2200 doılar pay check alırken mıllet 1000 dolara duacıydı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks