Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 106 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska Gercegı Tum Cıplaklıgıyla

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya şimdi bu 5000$ farkla reklam yapmanın alakası ne?elbette birileri daha fazla para kazanmışsa bunu belirtecek insanları buna yönlendirecek,ayrıca gayet 5000 fark yapılabilir günde 2-3saat fark bile ayda nerdeyse 1000$ farkettiriyor.ayrıca soralım burdan şimdi gehennanın yazdığından reklam anlayan var mı?
    ki siz de burda birileri daha fazla para kazanmış nekadar iyi oldu öğrendik demeyecek miydiniz alaskaya gitmeden önce??

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Wink

Alıntı joesifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya şimdi bu 5000$ farkla reklam yapmanın alakası ne?elbette birileri daha fazla para kazanmışsa bunu belirtecek insanları buna yönlendirecek,ayrıca gayet 5000 fark yapılabilir günde 2-3saat fark bile ayda nerdeyse 1000$ farkettiriyor.ayrıca soralım burdan şimdi gehennanın yazdığından reklam anlayan var mı?
    ki siz de burda birileri daha fazla para kazanmış nekadar iyi oldu öğrendik demeyecek miydiniz alaskaya gitmeden önce??
    Gunde 3 saat fark diyelimki overtime 'a girsin saatlik 10$ eder . Bu kisinin 1 gunluk fazla kazanci 10x3=30$ olur . 75 gunde 2250$ fark yapar . 5000$ nerede 2250$ nerede . Onu fazla calisirsa ve overtime 'a girerse hergun overtime kazaniyor olarak bakiyoruz su durumda . Ilk senesi olan kisi neden fazla calissin ki ? Gidip gordum ki , cevremde birkac insan varki , bir bildigim varki ben de buradayim ve yaziyorum . Size illaki orayi secmeyin demiyorum ki ben .
    Tesekkurler
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

8 saatin üstü overtime değil mi hafta 40 saat üstüne tabi ; demek ki 16 saati geçmemekle o arkadaşımızın fazladan günde 7 saat çalıştığını düşüneblirz ve bunu sizin 75 gündeki hesabınıza uyarlarsak 3 saatin yaklaşık iki katından 5000$ ı buluyoruz. Bir bildiğiniz varsa eğer burda açıkça belirtin ki problemi anlayalım yoksa bir sakınca görmüyorum ben arkadaşımızın bahsettiğinde..
    ilk sene giden neden çok çalışmasın ayrıca??

Tecrübe Puanı
    10

Bencede arkadaslar gereksiz yere polemik yapmayalim . Ben ilk senenmde 8000$ diyince sasirdim normali 3000$ -4000$ . Bu arada resimler icinde tesekkurler aydinlatici olmus baya . Mc Donalds var miydi sizin orda ? Bizim orda yoktu cok sikinti cektik fabrika icinde yemek olmayisindan .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

WAT ı düşünen arkadaşlara benden de bir kaç tavsiye öneri uyarı nasıl anlarsanız.. hem alaska için hem amerika için geçerlidir:

1) Kredi çekip de sakın ama sakın gitmeyin!!! Ailenizin o krediyi rahat rahat bir şekilde ödeyecek durumu yoksa... Çünkü size en az 3000 dolar lazım buna kredi faizi koyarsanız 4000 doları da bulabilir aşabilir de... Sizin orda şansınız iyi gitse bile elinizde kalacak para 4000 dolardır zaten. Yani 4000 dolar harcayip sadece AMELELİK yapmış olursunuz...
    2) WAT dan zevk almak istiyorsanız PARAYI GERİ GETİRİRİM gibi bir söz vermeyin kimseye böyle bir kaygı ile gitmeyiniz.... Alaska cok güzel bir yerdir inanın sırf o doğasını görmek için bile gidilir (ben kodiak'ta çalıştım, alaska nın en büyük ve gelişmiş adası, turistik bir yer 2 evin 1inde özel ucak vardı göletlerden havalanabilen teyyare dedigimiz şeyler). Kodiak a geldiğim de burası dünyadaki Cennetttir dedim açıkcası gerçek olmayacak gibi bir yeşillik ve tertemiz okyanus suyu. Bırakın iş olmasın orda 3 ay yayla tatili gibi bir şey yapmış olursunuz
    3) Orada ilk okul mezunu bile olmayan insanlardan Emir almayı kaldırabilecek kişilerseniz gidin... ITU de ODTU de Hacettepe de filan bilg. mühendisliği okuyan yada yüksek ve kaliteli bölümlerde okuyan arkadaşları bilirim... İçlerine cok oturuyordu 2 kelimeyi bir araya getiremeyen adamlar(!)dan emir almak. ki benim bile içime oturdu... İnsan kendine 'ben bu muameleyi hakkettim mi' diyor, ve bi an geliyor '4000 dolar harca gel, burda amelelik yap 30 dk fazla calısmak için ... yalakalıgı yap, salakmısız lan' diyorsunuz....
    4) Gelelim en BÜYÜK YALAN... 'abi 8 bin yaptım, abi 7 bin yaptım, abi 10 bin yaptım'... Hee yapmışsındır 4 sene filan önce!!!! Benim calıstıgım fabrikada bir arkadaş vardı efsane olmus cocuk üniversiteyi de bitirmiş ona rağmen elçiliği ikna edip wat vizesi almıs 4 yada 5. seneydi cocugun... ve bu cocuk ROBOT gibi 3 fabrika yapıyordu.. Nasıl mı? 36 saat calısıp 12 saat uyuyarak. Ve bu cocuk bu şartlarda bile 8-10 bin doları zor buluyordu. Şimdi bana tek fabrikada 8 bin yaptım 3 ay 16 saat calıstım gibi hikaye atanlara inandıgınızı söylemeyin lütfen... Bir fabrika EN FAZLA 1 AY SEZON yaşar. Bu 1 ay da yogun olarak 2 bilemeden 3 haftası günde 16 saat bastırır. Yani tek fabrika ile tek bir yerde kalıp da 8 bin yaptım diyen PAYCHECK LERIN RESMINI KOYSUN BURAYA....
    5) Peki Alaska böyle berbat böyle riskli ise Amerika içi daha mı güvenilir? Bence hayır. Amerika içinde TEK İŞTE kazandıgınız para SİZİN KİRANIZA VE ancak ancak YARI AÇ DOYURMAYA yeter... Mecbur 2 iş yapmak zorundasınız biraz para biriktirip eğlenmek istiyorsanız... Eee 2 iş yapacak kadar calısacaksanız Alaska daha mantıklı Hiç yoktan overtime ile parayı katlarsınız... Alaska da çok ama çok nadir 4 bin doların altına düşen olur ama 6 bini de kimse kolay kolay geçemez (tek fabrika da tek yerde kalaraktan). KUzeyden başlayip sezonu takip ederseniz belki 7 bin doları geçersinzi birazcık (bu aldıgınız paychecklerin toplamı yiyip içme yol parasını düşünce elde o kadar kalmaz yani).
    6) Pişman olur musunuz? O tamamen size kalmıs... Ben ilk başta amerika içine boston a gittim işte kovuldum ocean city e gittim iş bulamadım adam gibi. kalktım ucaga bindim alaska ya. ve keşke ilk başta gitseydim dedim.

Şartları gerçekten berbat. kalınacak yerler fabrikanın calısma kosularrı iğrenç. Kıc kadar odada kalıyorsunuz bilmem kaç kişiyle. Rahat değil kimse size zaten 5 bin doları hayrına vermez. Bunları dert etmeyen adamlarsanız gidin.

Ben tekrar gitmeyi düşünüyorum tüm bu olumsuzluklara rağmen.... Ama gidersem de 2-2.5 ay köle misali calısacagımı bildiğim halde gideceğiim...

WAT'I anlamlı kılan GEZMEKTİR GÖRMEKTİR arkadaşlar... Siz ailenize para sözünü vermeyin....

Gidin alaskaya 2 ay tabiri caizse it gibi calısın 4-5bin dolar kazanın şansınız varsa 7 bin dolar olur fazlası HAYAL'dir..

Sonra bir ucak bileti alın California eyaletine... Bir araba kiralayın 1 haftalık en fazla 500 dolar tutar... Keyfini cıkartın gezin.... Elektronik ürünleri ise ONLINE olarak ALASKA dan alın ki vergi vermezsiniz... Özellikle belirli ürünler isteyenler online alsın öyle dükkana girip de istediginiz elektronik ürünü bulamazsınız... Bestbuy amazon abesofmaine bu siteler iyidir amazon biraz sorunlu da olsa fena değil. Alaska ya kargo genelde de ücretsiz olur çünkü genelde millet 500 dolar üstü alışveriş yapıyor. kargo ücretsiz alaska oldugu için vergi yok daha ne

Ben bu yaz tekrar giderim gibi henüz karar vermedim eğer gidersem de aynı dedigim gibi:

2 ay amele gibi callıs sonra gez Gezmezseniz geldiğinizde size sorduklarında 'naptın' şeklinde verebilecek cevabınız olmaz eğer 'amelelik yaptım' cümlesini cevap olarak verebilirseniz o başka...

Saygılar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gehenna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.turkishwat.net/icicle-sea...-ak-t3112.html

lutfen burdan o begenmedıgın konaklama yerlerıne ve rahatsız dedıdıgın ortamlara bak ve paychek e gelınce bulur bulmaz koyucam ozaman ıcınız rahat eder.....
    Konaklaması 'fena olmayan' ender fabrikalardan biriymiş... benim kaldıgım yer de başka adalardan gelen arkadaşlara göre 5 yıldızlı oteldi. Fabrikanın yurt misali bir binası vardı odalar bizim türkiyedeki standart oturma odasından biraz daha kücüktü 2 kişilik olanları ve ben kızarkadaşımla birlikte kalmıştım fabrika sorun cıkartmadı. Ama türkiye ye oranla cok da iyi konaklama değil. görünen o ki ikimizde şanslıymışız...

Naknek de calısan arkadaşları AYI bile kovalamıstı cadırlarının oldugu yere gelmiş ayı.... böle berbat durumlar da var... Şimdi senin söledigin fabrikaya bu foruma takılan herkes isteyecektir... Peki sonra 123123123 işçi gidince calısma saatleri ne olacak bi düşün? 2 vardiyaya çevirecekler day -night shift diye sonra 12-13 saat verecekler tıpkı KOdiak taki ISA gibi... eskiden tek vardiya olan fabrika forumlarda çok anlatıldı ve şimdi o kadar ragbet oldu ki çift vardiya yaptırıp overtime verdirmeden işini görüyor adam

Ayrıca benim bildiğim kadarıyla seaward güneyde değil miydi? ve güneyde sezonun battıgını duymustuk. yani sen orda 8 bin doları yaptıysan lütfen buraya paycheckleri koy ki daha fazla alaska da 8 bin dolar yapılıp yapılamaz muhabettini es geçelim artık... elbet paychecklerin seninledir hala atmış olamazsın. yada en azından herkes gibi banka hesabı acmış ve online bankacılık ile hesap bilgileirne bakmışsındır. hesabına gir yatırılan depositleri göster eğer banka hesabı actıysan ki acmıssındır bu kadar para ile dimi

Ayrıca Kodiak da ISA saati 8 dolar 2-3 dolar gibi de komik bir vergi alırdı. o arkadaş hem ISA de hem adını tam hatırlamıyorum ama Askeriyeye calısan bir fabrika vardı (westenr filan olabilir) hem de Global de calısıyordu ki orda da saati 8 dolar... Hesabı siz yapın... üstelik 3 fabrika da balıgın olmadı günler oldu. hava kosularından dolayı tekneler balığa cıkamadı yada balıklar yer değiştirdi... bir gün 100 k balık gelirken bir gün 5 k balık geldi. Sadece 1 hafta cok yogun iş oldu KODIAK ta üstelik... Zaten direk güneye giden şansız arkadaşlar forumda mevcut 1000-2000 dolarla dönenler
    Ben bizzat kendim alaska daki durumu görmeseydim 8 bin dolar yapmışsındır derdim ama iş öyle değil...

Ha buarada kimse 8 bin dolar yapamaz mı yada geçmiş olamaz mı? Elbet olur o fabrika da 3 yada 4. senen ve suıpervisor ile kanka ise.... yada

BAYAN isen 8 bin değil 20 bin dolar yine yaparsın... şahsen bizim fabrikaya naknek de 2 tane rus gelmişti... kızlar check in yapar yukarda oturup nette gezerlerdi... gece de supervisor un evinde yada arabasında... böyle durumlar var...

Not: ben boston ve ocean citye de boşa geçen 1 ayının sonunda temmuz un başı gibi kodiak ta idim... 2 ay calıstım tam tamına nerdeyse ortalama günde 10-11 saat calıstım ve aldıgım paycheck 6000 bin dolar filandı. bundan günlük yeme içme ve konaklama parasını cıkarttıgında 4000-4500 dolar filan kalıyordu. kodiak da 8 dolardı saat ücretim overimte 12 dolardı vergi ise en fazla 6 dolar vermişimdir paycheck başına. ve ben kodiak da en Cok calısanlar içindeydim... OFF day i sadece 1 kez yedim herkes 1 hafta off yerken ben calısırdım... bölümüm CASE UP tı bilen bilir sürekli iş yapan tek bölümdür... ve bazı günler ağzıma edilirdi case up da bırakip kacasım gelirdi ama sıktım dişi sevdirdim kendimi. arkadaşların cogu itiraz filan etti case up da barındırmadılar processe attılar geri. case up ta calısran tek Türk erken bendim daha sonra ben bi arkadaşın adını verdim onu da case up a daimi aldılar. Herkes benim kadar şanslı olmayabilir... ben haftada 100 saat bastıgım zaman 60 saatte kalan cok insan vardı benim iş bu kadar rast gittigi halde bu kadar geçti elime....

Bu arada bende burda şimdi gidin bol bol kazanırsınız demeyi bilirim lafım sana değil. bende geçen yıl gittigim şirketin temsilcisiyim ve adam başı 75 dolar önerdiler. ama kimseeye alaska ya git şunu kesin kazanırsın şuraya git kesin böle olur demem.... bana gelip danışanların cogu parayı geri getirme kaygısında bende gitmeyin kardeşim diyorum. ben bu adamlara ballandıra ballandıra anlatabilirim peki ya sonra işi rast gitmezse onun kul hakkını nasıl vereceksin herşeyi tüm acıklıgıyla söylemezsen? Burda lafım forumdaki tüm şirket temsilcilerine.... Bir kez wat' a katılmış kişi İKİNCİ KEZ GİDİYORSA %99 bu kadar eminim ŞİRKET TEMSİLCİSİ olmuştur... şimdi bana kimse 'hayır değilim' demesin... YEMEYİN BENİ
    Konu quemmaa tarafından (15-01-2009 Saat 07:14 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gehenna bence gerçekten yanlış yapıyosun.. niye biliyor musun. şimdi sen gerçekten 8000 dolar kazanmış olabilirsin veya sölediğin herşey doğru da olabilir ama break arkadaşımızın sölediği gibi senin çalıştığın yerde çalışan diğerleri 3000 dolar civarında kazanmışlar. şimdi sen 8000 dolar kazandım diyince bunu okuyan alaskaya gitmek isteyen hekes o fabrikayı isteyecek hatta amerika içi düşünenler bile 8000 dolar lafını duyunca oraya yönelebilir.sen o parayı kendi özelliklerinle kazanmış olabilirsin mesela 3. senem dedin ne bilim diğerlerine göre daha iyi daha hızlı çalışıyosundur filan . seneye de gidenlerin %99 u 8000 dolar filan yapamayacak hatta yaklaşamayacak da ama sen sanki çok yapılıyomuş gibi izlenim bırakıyosun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasim roman gibi yazmissin yine. bak oncelikle sunu soylemeliyim ki su cumellerini hic begenmedim
    : BAYAN isen 8 bin değil 20 bin dolar yine yaparsın la basliyo....
    gelelim gerisine dedigim gibi cheki bulabilirm ama biraz aramam lazim buldugumda sende goruceksin ne kadar on yargili oldugunu ayrica benim alaskada 2 degil 3. senem ve temsilcilik falanda yapmiyorum yapmamda cunku biz giderken 4 arkadas kayit olduk ilk senemde sirketin birine ve onlardan tek istedigim arkadaslarim ing bilmedikleri icin benimle ayni yere gelmeleriydi kabul ettiklerini soylediler ama yanilmisim ben alaskada havaalninda onlari beklerken actigim telefonda bana onlar icin bi aksilik oldugunu ve petersburg a gittiklerini soyledi....bu insanlar bana uvenerek alaskaya geldiler benim ing var diye dayanabilirz diye ama noldu mahcup olan ben oldum o duyguyuda yasamayan kimse bilemez iste bu yuzden senin gibi onyargili insanlarda boyle basma kalip cumleler kullanabiliyorlar. ayrica kodiak vasat kucuk ve sezonu kisa bi fabrikadir case up gibi bi bolum buyuk fabrikalarda kucucuk bi is alanidir ayrica.
    Bayan'ların ne kadar cok saat alabildiğini ve ne kadar rahat calıstıgını bilmiyormuş gibi yapma... Bu acı ama gerçek... türkiye de böyle değil mi zaten? adam su tesisatçısına bile bayan eleman arıyor.... malasef durum böyle... ben ne yalan söyleyim Türk ler kadar abaza millet olamaz diyordum ama ordaki MEKSİKALI FİLİPİNLİ insanları görünce Türk erkeği Fransız erkeği kalır dedim. Kızlara nasıl bakıldııgını benim kadar anlayan yoktur oraya kızarkadaşımla gitmek gibi bir salaklık ettim çünkü. adamlar abazalığın son sınırında yaşıyor. Nefret ettigim tek yönü o idi kızarkadaşımla gitmek cok sorumluluk yüklemişti...

Ayrıca cümlen şaka gibi gerçekten.

'Kodiak kücük' bi yer? KOdiak dısındaki adalarda YERLEŞİM bile yoktur sadece balık fabrikaları vardır ve 1-2 fabrika kuruludur. normalde insan yaşamaz bile sadece balık sezonu o adada insan yaşar. Kodiak ise aksine en büyük ve gelişmiş adası benim bildigim 5-6 fabrika vardı hepsi yanyana. sence kücük bi yer olsa bu kadar balık fabrikası neden konsun? Anchorage da istedigin motelde kal 2 dk sohbet et. balık için nereye gideyim de. Direk sana KODIAK der.... alaska da 3. senen ve kodiak ı böyle tarif ediyorsan ben sana bu saatten sonra hiç inanmam açıkcası... Kodiak ın nasıl bir yer oldugunu merak eden araştırsın kücük mü değil mi görsün saygılar

Ha bir de 'CASE UP KUCUK BI BOLUMDUR' demişsin? ya gerçekten sen alaska da calıştın mı?

Bir tekne balık gelir process onu 2 saatte temizler fakat case up onu 10 saatte anca paketler.... process 3 gün off yerken case up mevcut dolaplarda olan balıkları paketlemekle ugrasırır. Alaska da en cok iş yapan yer case up tır. bunu söylemem bile saçma google da 10 dk lık alaska wat araştırması yapan görür zaten... ben senin bu laflarından sonra alaska ya gittiğinden bile şüphe ederim valla
    Konu quemmaa tarafından (15-01-2009 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı joesifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gehenna ' ya katılıyorum..yoksa bu forumda amaçlanan ne ozaman? bilgilendirmenin adı propaganda oluyor?? hani nerde bir şirket ismi geçiyor ya da buna bir atıf var?? üstelik herhalde başka forumlarda da yazılacak tecrübeler, kim yazmıyor yada okumuyor ki zaten.. arkadaşımıza haksız bir eleştiri olmuş..
    @joesifi,

Söz konusu arkadaşın Alaska'da bir fabrikayı ve bu fabrikaya öğrenci gönderen şirketi önermesine kesin bir kanıt olmadan elbette reklam yada propaganda diyemeyiz. Arkadaşın bir şirkete çalıştığını söylememin nedeni sildiğim ( sizin göremediğiniz) mesajlarıdır. Bir kişi bir firma hakkında bazı yorumlar yapabilir... bilgisi olabilir.. İkincisi içinde aynı şekilde yorumlarda bulunabilir. Fakat 4-5 şirket hakkında geneli olumsuz yorumlarda bulunması, forumdaki tecrübeme istinaden söz konusu kişinin bir şirkete çalışıyor olduğunun bana göre kesin kanıtıdır. Dikkat ederseniz yazılarının içeriğini çok fazla incelemedim. Söylediği fabrikadaki durumu oraya giden arkadaşların yorumları ile az çok çıkarabiliyoruz. @gehenna ya asla yalan söylüyorsun diyemem tabiki de. Ancak bir fabrikanın çeşitli forumlarda sistematik olarak propagandasının yapılması akıllarda soru işaretleri bırakıyor. Bu durumun aynısı geçtiğimiz yıllarda olmuş. X fabrikada çalışan arkadaşlar çok yüksek miktarlarda para kazandıklarını belirtmişlerdir. Bu görüşlere paralel olarak şu an yaşanan durumun bir kopyası gibi söz konusu fabrikanın reklamı birden fazla yerde sistematik olarak yapılmıştı. Sonuç ne oldu? 2008 yılında o fabrikaya gidenler genel anlamda hüsran yaşadılar. Bu noktada gehenna nickli arkadaşımız kimliğini açıkça bizimle paylaşırsa, bir anlamda hem kendini aklamış olacak hem de bundan önceki yorumlarının doğruluğu konusundaki şüpheleri asgariye indirecektir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sana iyi niyetli bir şey söledim.. ha bu arada iyiki düzeltmişsin 7000 dolar çok farketti dıger calısanların 3000 dolar kazandığı yerde sen 7000 dolar kazanmışsın senden başka bu parayı kazananın oldugunu da sanmıyorum(ki senin kazandığında meçhul) ben yine söylüyorum bunu okuyan alaskaya gidecekler iki kere düşünsünler öle kim olduğu belli olmayan biri 7000 dolar kazandı diye kendileri de hemen kazanacaklarını sanmasınlar. ha bundan o fabrikayı seçseler ve senin sölediğin gibi değil de çok az para kazanırlarsa suç kendilerinin burda bir çok insan uyarıyor. malum internet ortamı kimin ne olduğunu bilemiyorsunuz sonuçta dikkatli olmak lazım ve burda güzel bir ortam oluşmuş ve herkes birbirine yardım etmek için çabalıyor. eğer birilerinin sıkıntı yaşama ihtimali varsa herkes uyarıyor bence sen öle yazılar yazdın ki benim yakın arkadaşlarım alaskaya gitmemiş olsa ben de geçen sene work and travel a katılmamış olsaydım turkishwatta bu kadar süre geçirmemiş olsaydım sölediklerini yerdim

Tecrübe Puanı
    10

Exclamation

kodiak icile in yaninda cok kucuk bi fabrika gercekten arastirabilirsiniz bu bir ikincisi buyuk fabrikalarda bu case up dedigin olay her bolumun ayridir mesela icicle da backdack vardi buda case up isi yapar ve case up adiyla calisan kucuk bolum sadece eggroom a aittir.process diosun buda fabrikanin kucuk oldugunu gosterir cunku buyuk fabriklaarda bu bolumde kendi icinde 3 farkli alana bolunebilir...bu fabrikadan fabrikaya degisir.

bunu defalarca soyledim anlatmaya calistim tek amacim yardim dedim 4 yada 5 sirketi kotuledigimi soylemissiniz hangileri icn ne yazdigimi soylermisinix lutfen bu arada iyi olarak onerdigim fabrikalarda birden fazla sizce hepsinde birden mi calisiyorum mesela elt dedim campus dedim golden kariyer dedim sizce hepsinde calismam mumkunmu ama haklisiniz yardim etmeye calisan herkes bu muameleyi goruyo zaten eger bu sekilde dusunulmeye devam edilirse bu siteden ayrilirim milletinde icine bi su serpilmis olur...

haklisiniz arkadasim hepiniz haklisiniz fabrikalari anlatmak insanlari daha guvenli daha iyi yerlere yonlendirmek suc oluyo madem oyle bundan sonra fabrikalarla ilgili tek bi soz yazmiycam
    Oncelikle belirtmek isterim ki Gehenna nickli arkadasimiz bayan . quemma nickli arkadsimizin bayanlara karsi yaptigi yorumlar da biraz sert olmus . Biz kimsenin forumdan ayrılmasını istemiyoruz fakat bazı seylerınde seffaf biçimde ortada olmasını istiyoruz. Fiorex 'te belirtmiş zaten kim oldugunu site yonetımı ıle paylasırsan, irtibata gecersen hersey yoluna girmiş olacak. Aksi takdirde bu fabrika ile ilgili ispatı bulunmayan tüm yorumları sileceğiz . Tesekkurler .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Break gehenna bayan ya da değil bilmiyorum. Ben alaska da bayanlara nasıl baktıklarını dile getirdim. ben oraya kızarakdaşımla gittim ve düşünün halimi... Türk lerden çekinirdim ama ordaki filipinli meksikalıları gördük sıra Türk lerin kıymetini bildim (bu konu hakkında). Orda bayanlara yapılan ayrıcalık cok acık ve nettir. bunu kimse inkar etmesin... Kodiak a her adadan her fabrikadan insan geldi...

Ha bu arada Gehanna arkadaşımız ısrarla KODIAK ı fabrika olarak algılıyor KODIAK FABRIKA DEĞİL ALASKA NIN EN BUYUK ADASI.... Ve içinde 6-7 belki daha fazla fabrika var. KOdiak a hala fabrika olarak algılama. ve bunca insan uzun süreli sezonun nadiren oldugu Kodiak ı önerirken senin kücük görmen tuhaf. Ayrıca başka bir konuya yazdım buraya da yazayım..

Alaska da bazı fabrikalar getirdiginiz adam başı size parar verir (alaska daki balık fabrkaların sitelerine girip bakın)... Örnek ben o fabrikaya 2 arkadaşımı getirdim ve ONLAR SEZONU orda tamamlarsa bana kişi başı 300 dolar veriyor... ben bu tip fabrikaları cok gördüm nette self olarak gitmek istedigim için bu yaz 3-4 ay önce araştırıyordum.... Yani ben senin iyi yada kötü niyetlisin demiyorum. ama bu kadar cok ısrar ediyorsan insan kıllanır.

Bir dükkanda girdiginde esnaf bir malı sana cok satmakta ısrarcıysa ben o malı almam. Siz alır mısınız?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben esnaf dıılım kımseyede mal satmıyorum ve kendımı yırtıcak dıılım bıldıklerımı anlatıyım ddıye ıstemıyosanız senın gıbı bır ıkı kısı yuzunden hıckımse bılmıycek burayı gonlun rahat olsun ıyı yerlerde ıyı para kazanmak var ken kotu fabrıklaarda surunsunler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Gehenna

Biraz araştırma yaptık kim olduğun gayet iyi ortaya çıktı. Yaşadıkların hakkında hiçbirşey demiyorum. Hepsi doğru olabilir. 8 bin kazanmıssın ve mukemmel bir yaz geçirmişsin. Bunlarında net bir kanıtı olmaması şüpheleri arttırır ama bunu da dikkate al

Gelelim bizi ve forumdaki diğer üyeleri enayi yerine koymana... Hala şirketle olan bağlarını inkar ediyorsun. Bu kadar uyanık olmamanı rica ediyorum. Diğer forumlarda yazdıklarını inceledim. Burada yazamadıklarını orda yazabilmişsin. Hatta telefon numarana kadar vermişsin. Birçok şirketi kötüler mesaj atmışsın. Senin yerinde olsam o mesajlarımı silerdim. Çünkü şu anda onlara karşı hukuki bir sorumluluğun bulunuyor. Buradaki mesajlarının hepsini silip biraz sonra siteden uzaklaştıracağım seni. Sakın yanlış anlama bunlar senin iyiliğin ve sitenin selameti için...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yürü be fiorex son noktayı koydu olaya...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yürü be fiorex son noktayı koydu olaya...
    +1 fiorex şükür böyle açıkca ortaya koydugun için yoksa cogu kişinin başı yanacaktı malasef...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

fiorex vs gehenna
    1 0
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

BannedUser
    Guest

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin gelip buraya yazman hata Latitu. 50 kere beni silin, yazdıklarımı silin, bir daha tek kelime yazmayacağım,bu son mesajım gibi mesajlar attın.Hala gelip yok şöyleydi yok böyleydi.Karar ver artık arkadaşım! Ayrıca sağda solda yazıyorsun ya yok ben şöyle yaptım yok ben böyleydim diye, Alaska konusunda tecrübeli birine ihtiyacımız olursa beraber odanı paylaştığın Ekim'e danışırız.Sıkma sen canını...
    Sende haklisin sanma ki siteni geziyorum arkadaslar soyluyor ben bunlari gormuyorum bile. Haklisin Ekim iyi cocuktur onu kotuledigimden degil acaba o ne kazanmis ben ne kazanmisim Ayni yerde en yakinima 2000 dolar fark attim ben 9000 dolar para kazandim biseyde bilmiyorum ben halimden memnunum. Tecrube falan fisman yalan bunlar. Bisey bilmiyorum arkadasim ben herseyi sen biliyosun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bu sene alaskaya gitmeyi düşünüyorum...bu yıl gidecek birisi varsa yardımcı olabilir mi msn adresi vermek forum kurallari geregince yasaktir .
    Konu break tarafından (15-04-2009 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dark_blue771 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bu sene alaskaya gitmeyi düşünüyorum...bu yıl gidecek birisi varsa yardımcı olabilir mi msn adresi vermek forum kurallari geregince yasaktir .
    Buraya tiklayarak bakabilirsin . Birkac tane konu var .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2010 yazında alaskaya gitmeyi düşünüyorum ilk kez böyle bir deneyim yaşamak istiyorum önerirmisiniz cvpları bekliyorum teşekkürler

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı chiki35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 yazında alaskaya gitmeyi düşünüyorum ilk kez böyle bir deneyim yaşamak istiyorum önerirmisiniz cvpları bekliyorum teşekkürler
    Okulun 1 Haziranda bitiyorsa ilk once kuzey sonra guneye gidebilirsin. Yoksa gereksiz bir olay bence Alaska!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

okulum 20sinde bitiyor akşamına gitsem yada bütleri saymassam 6sında bitiyor amacıma ulaşmam için yeterlimi gidibilceim bu tarih tşkrler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı chiki35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okulum 20sinde bitiyor akşamına gitsem
    bence sabahı bekle sabah ola hayrola

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

balıklar kaçar gün kaybetmemek lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Haziranın başına ayarlamayı düşÃ¼nüyordum bende okulu. Sanırım çok uygun bu zaman iiçin Alaska. Kodiak hakkında pek iyi şeyler duymadım. bir odada 15 kişi kalınıyor, her taraf dağ taş deniyor. Sosyalleşme vs hakkaten sıfır mı ?

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Uninvited Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haziranın başına ayarlamayı düşünüyordum bende okulu. Sanırım çok uygun bu zaman iiçin Alaska. Kodiak hakkında pek iyi şeyler duymadım. bir odada 15 kişi kalınıyor, her taraf dağ taş deniyor. Sosyalleşme vs hakkaten sıfır mı ?
    Okulumuz 11 Haziranda bitiyor benzer programlardaysak. Bence Alaska' nın her bölgesinde sosyalleşme çok kötü belki Anchorage olabilir orasıda başken olduğu içindir. 11 Hazriranda bitiyorsa okulun geç kalıcaksın demektir. 12 yolculuk, 13 oraya ulaşacaksın 14 SSN başvurusu, 15 oryantasyon derken 16 gibi işbaşı yaparsın kuzeyde sezon haziran başı gibi başlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Okulumuz 11 Haziranda bitiyor benzer programlardaysak. Bence Alaska' nın her bölgesinde sosyalleşme çok kötü belki Anchorage olabilir orasıda başken olduğu içindir. 11 Hazriranda bitiyorsa okulun geç kalıcaksın demektir. 12 yolculuk, 13 oraya ulaşacaksın 14 SSN başvurusu, 15 oryantasyon derken 16 gibi işbaşı yaparsın kuzeyde sezon haziran başı gibi başlar.
    Yok hocam şöyle. Benim bu dönem 3 dersim var. İkisi ödev vs. Bende hoca ile konuşup erken gitmek için hocadan yardımcı olmasını isteyeyim diyordum. Zaten öbür türlü imkansız haziran başı olması.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alaska düşünen arkadaş için. kendi tecrübelerimi yazıyorum.
    Alaska'da Work and Travel

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya trident seafoos sand point kimse buradan bahsetmiyor...........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks