Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT İçin Hangi Şirket??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart WAT İçin Hangi Şirket??

merhaba arkadaslar..bi arkadasımla beraber 2009 wat programına katılmaya karar verdik.. yaptığımız araştırmada danışmanlık şirketlerinin pekte guvenilir olmadıgını sadece paranızı alıp size verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediklerini formunuzdan okudum.korkumuzdan vazgeçme noktasına yakınız.. gerçektende guvenilir bi şirket yokmu? hangisine gidelim? ve aradığımız kriterler ne olmalı? (iş vize v.s..) l (istanbul içi)

tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum... lütfen şirket ajanları yazmasın sadece bilenler veya yaşayanlar...yardımlarınız için teşekkür ederim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hakan bende zamanında çok araştırdım ve unıted towers i tercih ettim...çünkü aile gibi çok yakın ilgileniyorlar...sana tavsiyem eger işini kendin degil de şirket bulacaksa büyük firmaları tercih et....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bu forumda neden bazı şeyler çok abartılıyor?bakınız bizler gitmeden once ya çoook buyuk umutlarla gidiyoruz yada umutlarımız oraya gidince cooook buyuyor.aslında en kötü şirketin bile iyi yonleri ve en iyi şirketn bile kotu yönleri bulunmaktadır.%100 sorunsuz bir şirket bulamazsınız.size düsen şirketleri araştırarak size göre en iyi olanını secmektir.gerisi hikaye...ha bu arada yukarda yorumu bulunan cnsy5 adlı arkadasımızın dediğine katılıyorum,bu piyasada adı iyi anılan ''köklü'' bir firmayı tercih etmenizi oneririm.zaten bu forumda biraz arastırma yaparsanız onceden bu konuda birkac konu baslıgı acılmış oldugunu gorursunz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Git en ucuzuna kayıt ol kardeşim hepsi aynı. Şirketin bi hükmü yok bu wat olayında. Önemli olan işin.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Git en ucuzuna kayıt ol kardeşim hepsi aynı. Şirketin bi hükmü yok bu wat olayında. Önemli olan işin.
    Evet en onmlisi Amerika icindeki isin fakar oyle deme DS-2019 belgelerinin getirirtmesinden tut da , vize surecinin istedigin gunler arasina alinmasina kadar hersey sirketine bagli okadar da onmsiz bi faktor diil bence . Ben biliorum forumda bende once vizeye basvurmus fakat benden sonra randevusu olan arkadaslar vardi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

sana en çok yararı olacak zamn amerikadaki süre zarfı..
    gerisi o kadarda önemli değil hepsi aynı işleri,evrakları felan ayarlıorlar

mühüm olana seninle usa da ilgilenmelri herhangi bir sorunda..forumu takip et usa da destek bakımından şirketleri araştır yeter

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2007 yılında WATla USAye gelen bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine iki arkadaş bir şirketle gittik.İşlerimi sürekli takip ettiğim için benim çok sorunum olmadı.Ama arkadaşım pasaport fotokopisi 2 defa kaybolduğu için nisanda gireceği vize görüşmesine haziran 25'de zor girdi.

Yani birisi için iyi geçer başkası için kötü.Önemli olan iş verenin. Ve şirketin belgeleri doğru-düzenli hazırlaması. Orta halli, adı az buçuk duyulmuş, evine yakın, sürekli gidip-gelip takip edebileceğin bir yer olsun yeter. Bu çok önemli.

Bu işler uzaktan, online falan olmuyor.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

randewunun erken yada geç olmasının bi önemi warmı yaw.İlk görüşmeye gidenle son giden arasındakaç gün oynuyor ki_?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    randewunun erken yada geç olmasının bi önemi warmı yaw.İlk görüşmeye gidenle son giden arasındakaç gün oynuyor ki_?
    vize randevuları martta başlıyor sanırım ilk dönem transkriptide gerekli olduğundan.. ben 2008 de temmuzda vizeye girenler vardı diye hatırlıyorum..arada 4-5 ay var

Tecrübe Puanı
    10

Onemi biraz da olsa var . Gec girersen eger kontenjanlar doldugu icin red yeme riskin biraz daha artiyor . Ha dersen erken giripte vize alamayan yok mu , elbette vardir ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Talking

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onemi biraz da olsa var . Gec girersen eger kontenjanlar doldugu icin red yeme riskin biraz daha artiyor . Ha dersen erken giripte vize alamayan yok mu , elbette vardir ...
    wat ta kontenjan diye bisey yok ama gec gittiginde red alma ihtimalin daha fazla.. dusunsene adam subat ayinda bi gunde 30 kisiyle konusuyosa mayis haziranda 100 kisiyle konusuyo.. bi de evraklarinda hata ya da eksik varsa yada isim benzerligi sorusturmasina kaldiysan o yaz wat i unut

sirket konusunda da en ucuzu en iyisidir mantigi bence dogru degil... marketten konserve almiyosun ki.. kayit yaptirdigin adamla nerden baksan bi sene boyunca gorusuyosun( vergileri almak icin filan da).. o yuzden 1 sene sonra dukkani kapatmayacak birine kayit olmakta fayda var..
    arbeit mach frei

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence bu olayı iki açıdan yorumlayabiliriz.

1-Erken başvurursan vize görüşmesine gittiğin zaman çok kalabalık olmayacağı için ve görevliler de çok sışıkık bir dönemde olmadıkları için işler daha pozitif gidebilir.Sonuçda onlar da insan.İyi modda olduklarında daha güzel sonuçlar verebilir.

2-Sonlara doğru ortam kalabalık olduğu için görevliler artık bezmiş oldukları için her gördüğü Watçıya "Yeter lan artık! Sen de al! Git de Allah belanı versin!" diyerekden daha kolay vize verme ihtimali de var.

Ama bence her zaman erken başvuru iyidir.Hem belge toplama daha kolay olur sınavlar olmadığı için. Hem bi aksilik olunca toparlamak için vaktin olur. Hem şirketteki görevliler fazla meşgul olmadıkları için daha rahat ilgilenebilirler.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten doğru şirketi kimse tanımaz hepsi aynı... işveren ve süpervizörler muhattap olacağın kişiler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kimse isim vermemiş

Tecrübe Puanı
    10

Isim ariyorsaniz Turkishwat 'in arama butonunu kullaniniz yeterince bilgi mevcut

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla herkese sor! sizin sorunlarinizla ilgilencek size zamaninda cevap werecek sizi elin amerikasinda ortada birakmicak sirket bul! sirketteki kisilerin laflarina inanma! benden sana tavsiye!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım sana tek tavsiyem benim şirketimle gitmemen.. şaka bir yana ben çok sorun yaşadım,işim bir ay öncesinden iptal oldu,bana söylemedi şirket amerikada öğrendim,iki hafta bekletildim iş bulunacak diye,bu arada paralar suyunu çekti tabi.hatta borçlandım.2 ay kaldım amerikada geldim hala borçları bitiremedim.ha 2 haftalık bekleyişten sonra wyoming de lander die bi yere yollandım kuş uçmaz kervan geçmez..orda kalmam için hazırlanmış ya da hazırlanmamış demeliyim yatak yorgan yastık üçlüsünden hiçbirine sahip olamayan,hatta hiçbi eşyaya sahip olayan pislik içinde bi baraka da kalcaksın dediler.o kadar parasızdım ki inan kalmayı düşündüm ama işte yataktı bilmem neydi alcak param yoktu,orda kalıncak yer de değildi zaten.bir de ücret falanda yetersizdi,herşey şirketin anlattığından farklıydı yani.o barakadan da 250 dolar istiolardı bide 6 kişi aynı odada kalcaktık adam başı 250..sonra gittim bir güzel newyorka bilet aldım kredi kartımdan çekip orda bi tanıdık buldum zoraki,sağolsunlar şirketimden on bin kat iyi çıktılar,bana iş buldular,iş yerime kadar götürdüler her türlü işlemimle ilgilendiler.sayelerinde bir ay çalışıp kendimi hafif toparladım ve yurduma döndüm.şirkete dava açmak istedim ama sözleşme sağlamdı,onlardan yanaydı.paramla rezillik çektim anlıcan.yazsam yaşadıklarımı buralara sığmaz.merak ediyosan hangi şirketle gittiğimi özelden mesaj atar söylerim sana.elimden gelen tek şey bu zaten.insanları o şirketle gitmesinler diye uyarmak.seni de uyarmış olayımmm...

Tecrübe Puanı
    10

Buradaki arkadaslarin sikayetci olmadigi bi firmayla git . Bir suru konu var hepsini okumaya calis , arama butonunu kullan . www.google.com 'a yaz ... Koklu bir sirket olsun en az 7-8 yillik olsun . Eski gidenlere sor sorustur . En sonunda da karar ver .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şirketlerde görevli danışmanların yüzde 99.99 u yapmacık ınsanalrdır..kendi çıkarları için siyahı beyaz beyazı siyah gösterebilecek ağzı laf yapan insanlardır..özel seçilmişlerdir...senin onlara değil onların sana muhtaç olduğu bilinciyle haklarını bilerek otur masalarına kısık değil yülksek sesle konuş bakalım burada yazılan hatalardan biri sana denk geliyormu..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bütün şirketler aynı bence ya:S
    herkes kendi menfaatini düşünüo
    bugün kaç öğrenci kaydetcem derdinde millet

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benden bütün watçılara gelsin mor ve ötesinden..şirket mirket anlamam anlasamda anlamam
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün şirketler aynı bence ya:S
    herkes kendi menfaatini düşünüo
    bugün kaç öğrenci kaydetcem derdinde millet
    @yeto

eee bu isler boyle yeto..herkese evine ekmek goturmeye calisir..onlarda bisekilde bu ugrasi bu sekilde verio..onlar icin amac onemli sekli degil
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)