Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wrangell Trident Seafoods Inc - Wrangell , (AK)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arrow Wrangell Trident Seafoods Inc - Wrangell , (AK)

Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 15 Temmuz - 15 Eylul (Yere gore degisiyor)

Saatlik Ücreti: 7.25$

Görev:
    Genel işler ve Balık temizleme, paketleme ve diğer işlemler

Konaklama: Isveren kendi sagliyor . Gunluk 7 saati gecerseniz 7$ .

------------------------------------------------------------------------

PS = Fabrika Trident Seafoods tarafindan satin alinmistir . Artik yeni adiyla hizmet vermektedir .
    Konu break tarafından (10-02-2009 Saat 04:09 AM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Tecrübe Puanı
    10

[IMG] [/IMG]

Konu break tarafından (04-09-2008 Saat 10:34 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Gidilmesi onerilmeyen bi fabrika 15 Agustosta fabbrika kapandi . 2 ayda 1000$ para kazndik ve isten kovulduk .
    Konu break tarafından (04-09-2008 Saat 10:36 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Wrangell Seafood Inc.
    2004 , 2005 , 2006 ve 2007 yillarinda calistigim ve 2008'de de ziyarat ettigim bu sehir ve fabrika hakkinda benden daha cok bilgisi olan yoktur heralde.

Baslangic Tarihi : 1-15 Temmuz arasi
    Bitis Tarihi : 5-20 Eylul arasi

2004 'de 5300 $
    2005 'de 7800 $
    2006 'da 7500 $
    2007 'de 8800 $ kazandim,

ama genel olarak bu 4 senede 3500-6500 arasi kazanildi hep. 2008 yazi gercekten cok kotu idi ve 1000-3500 arasi kazanildi.

2003'de de 6000 -8500 arasi kazanildi, gitmeden arastirmistim.

Hatta bu sene giden ogrenciler onceki sene calisan ogrencilerin 500-700 saat calistiklarini gormuslerdir breakroom'da.

Bu fabrikayi sadece 2008 e gore degerlendirmemek lazim. 2006 Alaska'da son yillarin en kotu sezonu idi 2005 de son yillarin en iyi sezonu idi ve bu yillar arasinda gerekten de cok buyuk fark vardi. Sadece 1 seneye gore degerlendirme yapilirsa cok dogru olmaz.

Wrangell Seafood'un Avrupa temsilcisi olarak sorulariniz varsa cevaplamaya calisayim .
    Work and Travel Alaska - Dikkat !

http://www.turkishwat.net/dikkat-alaska-t3370.html

_______________SkyBlue2391_______________

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Tecrübe Puanı
    10

Isten kovulma sebebimiz acaba Turkiye 'nin Avrupa temsilcisi olmasi mi ? Bi sormak lazim . Eskiden line sayisi azdi dolayisi ile is zamani uzun oluyordu ve para kazaniliyordu fakat simdi 6 line var . Is suresi cok azaliyor . 2008 'de ben gittim . Fabrikanin 6 milyon$ borcu oldugu icin kapandi . Gerci isveren yalan soyledi bir kisim isciyi yolladiktan snra geri acmis fabrikayi . Aman diyim uzak durun fabrikadan yoksa basiniz yanar . Ben yandim bu sene siz yanmayin !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı yazinalaska Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wrangell Seafood Inc.
    2004 , 2005 , 2006 ve 2007 yillarinda calistigim ve 2008'de de ziyarat ettigim bu sehir ve fabrika hakkinda benden daha cok bilgisi olan yoktur heralde.

2004 'de 5300 $
    2005 'de 7800 $
    2006 'da 7500 $

ama genel olarak bu 4 senede 3500-6500 arasi kazanildi hep. 2008 yazi gercekten cok kotu idi ve 1000-3500 arasi kazanildi.

Hatta bu sene giden ogrenciler onceki sene calisan ogrencilerin 500-700 saat calistiklarini gormuslerdir breakroom'da.

Bu fabrikayi sadece 2008 e gore degerlendirmemek lazim. 2006 Alaska'da son yillarin en kotu sezonu idi 2005 de son yillarin en iyi sezonu idi ve bu yillar arasinda gerekten de cok buyuk fark vardi. Sadece 1 seneye gore degerlendirme yapilirsa cok dogru olmaz.

Wrangell Seafood'un Avrupa temsilcisi olarak sorulariniz varsa cevaplamaya calisayim .
    sanirim burak adli iki senedir katilan ve en cok parayi kazananlardan olan arkadasimiz 1500 civarlari kazanmis.yaniliyormuyum?
    arti 2007 de 8800 sanirim sadece sen kazandin.ortalama olarak3500 ile 6000 arasinda kazanilmisti.. rakamlar biraz abarti..

Tecrübe Puanı
    10

2007 'de max 6000$ kazanan oldu . 1500$ balik islenerek degil , fabrikanin tadilatindada calismislar oradan kazandilar sende bilirsin . Biz 1100$ kazandik Burak biraz daha fazla almisti . Ceviri falan yapti ordan para aldi biraz . Wrangell Seafoods 'ta calisan supervisor gorevinde ki kisi kazanmistir 3500$ . Ilk yilindan gidenler 1100$ kazandi .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Wrangell'a gidip de forum yetkilisi olan cok, masallah . Sadece almak istediginiz yeri aliyorsunuz yazida. iyi okuyun bakalim ben ne demisim.

""ama genel olarak bu 4 senede 3500-6500 arasi kazanildi hep. 2008 yazi gercekten cok kotu idi ve 1000-3500 arasi kazanildi.""

2 ayda Wrangell'da 10300 kazanan da oldu, iyi ornekler her zaman olur ama ben genel olarak sunu soyluyorum :

""ama genel olarak bu 4 senede 3500-6500 arasi kazanildi hep. 2008 yazi gercekten cok kotu idi ve 1000-3500 arasi kazanildi.""

Hangi rakamlar abarti ??? Bunlar gercekler.

Alıntı atlantiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanirim burak adli iki senedir katilan ve en cok parayi kazananlardan olan arkadasimiz 1500 civarlari kazanmis.yaniliyormuyum?
    arti 2007 de 8800 sanirim sadece sen kazandin.ortalama olarak3500 ile 6000 arasinda kazanilmisti.. rakamlar biraz abarti..
    yazinalaska´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Wrangell Seafood Inc.

2004 'de 5300 $
    2005 'de 7800 $
    2006 'da 7500 $

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Break ,

Sezonun kotu olmasi ve balik olmamasiyla alakasi ne ?

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isten kovulma sebebimiz acaba Turkiye 'nin Avrupa temsilcisi olmasi mi ? Bi sormak lazim . Eskiden line sayisi azdi dolayisi ile is zamani uzun oluyordu ve para kazaniliyordu fakat simdi 6 line var . Is suresi cok azaliyor . 2008 'de ben gittim . Fabrikanin 6 milyon$ borcu oldugu icin kapandi . Gerci isveren yalan soyledi bir kisim isciyi yolladiktan snra geri acmis fabrikayi . Aman diyim uzak durun fabrikadan yoksa basiniz yanar . Ben yandim bu sene siz yanmayin !

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bu noktada şirketin de yapabileceği çok fazla birşey yok aslında. Demekki fabrikanın sahibi güvenilmez bir adam. Alaska alaska diye tutturuyorsunuz, başka fabrikamı kalmadı Alaska'da. Diğerlerini deneyin. Tabi riske değerse...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

acaba dusunuyorum o fabrikaya ogrenci gonderen sirket bu 6 line den haberi yokmuydu...tabiki vardi.. gecmis yillarda calisarak 5 sene giden ve her sene ortalama 6 bin dolar yaptigini soyleyen arkadas o zaman tek line veya cift line calisildigini ama simdi 6 line oldugunu soylemesi gerekmezmiydi...belkide bu bilgiler verilseydi onlarca arkadas magdur olmiycakti. bu kisisel degerlendirmemdir...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben kendi naçizane görüşümü yazayım... Fabrika 6 line açıyor diye az iş olacak diye bir durum yok... Ne fabrikalar var 7-8 line ile 16 saat iş yapan... Geçen sene bizim orada yaşadığımız istisnai bir durumdu bana göre sonuçta hızlı büyüen bir fabrika sorun yaşamaya mecburdur ve o sorunda malesef bizim zamanımıza denk geldi... 2007 yılında Wrangell'dan memnun olmasaydım 2008'de bir daha niye gideyim? Ve bu sadece benle sınırlı kalmıyor 10-15 kişi 2. yılı hatta 3. yılı olan adam vardı...
    Geçen seneki durum ayrıca somon kıtlığından kaynaklanmaktadır... Kodiak'ta bile sadece 1 hafta somon işlenmiş geriye kalan zamanda diye tür balıklar işlenmiş... Ketchikan zaten Wrangell'dan pek bir farkı yok ortalama 2bin dolar civarı yapılmış... Bence sizin burada Yazınalaskanın yazılarından aldığınız alıntılar biraz fazla saldırganlık yaratmış... Kendi kazandığı rakamlar yalan değil sonuçta ben bizzat şahidim. Ayrıca en çok kazananlardan biri değilim... Fabrikada 2bin üstü kazanan oldu...
    Olayı fazla kişiselleştirip başkalarından dinleyerek yorum yapmanız olmuyor...
    Break sana gelecek olursak. 2007 maximum kazanan oldu demen bir kere ifade hatasıdır. Sen orada yoktun ve biz seninle Wrangell'da iken konuştuğumuz gibi 6bin değil en çok 7bin kazanılmıştır 2007de oda fabrika tadilatta olduğu halde yapılan bir rakamdır. Yani duyduğun şeyleri yaşamış gibi değil duydmuş gibi anlat ve lütfen duyduğun gibi lanse et...

Herkese son tavsiyem... Bir fabrika bir yıl kötü diye öbür yıl kötü olacak diyebirşey yoktur. İyi diye öbür yıl iyi olacak diye bir şey yoktur... Biz manyak değiliz Allah şükür aklımız fikrimiz yerinde ve psikopatlık yok... Oraya adam yolluyorsak bir şeyleri öğrenip öyle yolluyoruz. Kimsenin ahını almak istemeyiz. Hepimiz öğrenciyiz ne şartlarda gidildğini biliyoruz oralara. Burada insanları suçlamak kolay ama bence biraz yazılanları iyi analiz edip öyle yorumlayın...

Saygılar

Tecrübe Puanı
    10

Thumbs down

Academix Izmir calisani olarak bu yaziyi yazmana cok uzuldum ama sasirmadim birgun bekliyordum Burak . Ayni evi paylastik 3 ay ayni sorunlari yasadik vs. vs. Ne fabrikalar var 7-8 line ile 16 saat iş yapan fakat o fabrikalardan biri Wrangell Seafoods degil . En azindan gormedim 2,5 ay boyunca . 'Nasilsa hizli buyuyen bir fabrika sorun yasamaya mecburdur' bu sozlerinle 2009 'da da sorun yasar 2010 'da yilinda da mecbur cunku . Nasilsa daha buyuyen bir fabrika buyuk degil . 2007 yilinda memnundun ve 2008 'de gittin neden ? Cunku iyiydi cok calisildi . 2008 yilinda kotuydu 2009 'da neden gideyim ? , neden gitsinler ? Niye baskalarida sorun yasasin ki! Duz mantikla bu sekilde hareket edilebilir diye dusunuyorum . Gecen seneki durum fabrikanin 6milyon$ borcundan kaynaklanmaktadir , bizi oyuzden kovmadilar mi ? Elimize bir kagit parcasi sikistirip carsamba ferry var diye isten atmadilar mi ? Sen cok buyuk tepki gostermistin hani . Somonu alan fabrikalar aldi . Isleyenler isledi . Mesela Ketcikan 'deki fabrika ... Simdi telefonla konustum ayni evi paylastigimiz Ufuk 'la butun herkesin son aldigi bordroyu gordum 4500$-5000$ para kazanmis Ketchikan 'de bizim kazandigimiz para ise 1100$ ... (Ilk yilimizda kazandik , sonucta foruma giren kisilerin daha ilk yili bunu baz alabiliriz) Hicbir yazimda da Turgay 'in kazandigi paraya alinti mesaj yapmadim , dogrudur , kazanmistir ... En azindan sirket yetkililerinden degilde bizlerden dinleyin bence kovulan 25 kisiden . Evet yoktum ben 2007 'de fakat break-room 'da asilan saatleri gordum ondan oyle yorum yaptim . Aslinda 6000$ ile 7000$ arasinda fark yok be pek fazla keske 3000$ yapsaydimda ona sevinseydim . Duydugum , soyledigim ve forumda yazdiklarim kisilerin kendileri zaten Burak . 6000$ kazanan kisiler . Ben 6000$ diye biliordum fakat 7000$ 'da varmis . Arada asiri rakam farki yokki zaten Allah 'in askina . Bir fabrika bir yıl kötü diye öbür yıl kötü olacak diye birşey yoktur demissin fakat iyi olacak diye birseyde yok bence . Borclu fabrikaya adam yollamaniz ayip zaten . Fabrikanin 4 yildir borcu var dedi Turgay (yazinalaska) . Neyse ben senin sayende gittim Burak kardesim belkide seni tanimasam baska yere gidecektim ama emin ol ki benim ahimi almadin merak etme . Ama birileri fabrikadaki kovulan 20-25 kisinin ahini aldi ... Kimseyi suclamiyorum sonucta kendi irademle sectim orayi silah dayamadi kimse alnima . Fakat bu kadar kotu sezondan sonra , fabrikanin borcundan sonra Wrangell 'i bu denli iyi olacakmis gibi gostermek benim icimi incitiyor .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Academix Izmir calisani olarak bu yaziyi yazmana cok uzuldum ama sasirmadim birgun bekliyordum Burak . Ayni evi paylastik 3 ay ayni sorunlari yasadik vs. vs. Ne fabrikalar var 7-8 line ile 16 saat iş yapan fakat o fabrikalardan biri Wrangell Seafoods degil . En azindan gormedim 2,5 ay boyunca . 'Nasilsa hizli buyuyen bir fabrika sorun yasamaya mecburdur' bu sozlerinle 2009 'da da sorun yasar 2010 'da yilinda da mecbur cunku . Nasilsa daha buyuyen bir fabrika buyuk degil . 2007 yilinda memnundun ve 2008 'de gittin neden ? Cunku iyiydi cok calisildi . 2008 yilinda kotuydu 2009 'da neden gideyim ? , neden gitsinler ? Niye baskalarida sorun yasasin ki! Duz mantikla bu sekilde hareket edilebilir diye dusunuyorum . Gecen seneki durum fabrikanin 6milyon$ borcundan kaynaklanmaktadir , bizi oyuzden kovmadilar mi ? Elimize bir kagit parcasi sikistirip carsamba ferry var diye isten atmadilar mi ? Sen cok buyuk tepki gostermistin hani . Somonu alan fabrikalar aldi . Isleyenler isledi . Mesela Ketcikan 'deki fabrika ... Simdi telefonla konustum ayni evi paylastigimiz Ufuk 'la butun herkesin son aldigi bordroyu gordum 4500$-5000$ para kazanmis Ketchikan 'de bizim kazandigimiz para ise 1100$ ... (Ilk yilimizda kazandik , sonucta foruma giren kisilerin daha ilk yili bunu baz alabiliriz) Hicbir yazimda da Turgay 'in kazandigi paraya alinti mesaj yapmadim , dogrudur , kazanmistir ... En azindan sirket yetkililerinden degilde bizlerden dinleyin bence kovulan 25 kisiden . Evet yoktum ben 2007 'de fakat break-room 'da asilan saatleri gordum ondan oyle yorum yaptim . Aslinda 6000$ ile 7000$ arasinda fark yok be pek fazla keske 3000$ yapsaydimda ona sevinseydim . Duydugum , soyledigim ve forumda yazdiklarim kisilerin kendileri zaten Burak . 6000$ kazanan kisiler . Ben 6000$ diye biliordum fakat 7000$ 'da varmis . Arada asiri rakam farki yokki zaten Allah 'in askina . Bir fabrika bir yıl kötü diye öbür yıl kötü olacak diye birşey yoktur demissin fakat iyi olacak diye birseyde yok bence . Borclu fabrikaya adam yollamaniz ayip zaten . Fabrikanin 4 yildir borcu var dedi Turgay (yazinalaska) . Neyse ben senin sayende gittim Burak kardesim belkide seni tanimasam baska yere gidecektim ama emin ol ki benim ahimi almadin merak etme . Ama birileri fabrikadaki kovulan 20-25 kisinin ahini aldi ... Kimseyi suclamiyorum sonucta kendi irademle sectim orayi silah dayamadi kimse alnima . Fakat bu kadar kotu sezondan sonra , fabrikanin borcundan sonra Wrangell 'i bu denli iyi olacakmis gibi gostermek benim icimi incitiyor .
    Öncelikle ben çalışan olarak değil kendi görüşlerimi yazdım... Ayrıca yukarda kimseye Wrangell'a gidin demedim... Çalışan zihniyette olsaydım merak etme daha değişik yazılar yazardım... Beni daha tanıyamamışsın mustafacım okadar aynı evi paylaşmamıza rağmen... Wrangelldayken kimse mağdur olmasın diye bir tarafı yırttım ve orada yukarıda yazdığın gibi en büyük tepkiyi ben gösterdim. Ne yani buraya geldim diye değiştim mi? Bence yorum yazartken düşünerek yaz beni burada yazdıklarınla suçlu durumuna düşürme. Ben kimseye oraya git demem ama %100 kötü olacak da diyemem... Ben orada kendi görüşlerimi yazdım...
    Ayrıca sana cevap olarak bir paragraf yazdım o da duyduklarını doğru iletmen için Turgay'ın kazandıkları ile ilgili sana cevap vermedim kardeşim...
    Ketchikanda benim tanıdığım 2 kişide 2500-3500 arası kazanmış... Ufuk kardeşimde zaten gittikten sonra 600 dolar para kazanabilmiş bunu sende gayet iyi biliyorsun...

Mustafacığım bak oraya yazdım. İyi oldu diye iyi olmaz örneği wrangell millet 4bin-6bin ortalama kazanırken bu sene 1bin civarı kazandı. Ha aynen dediğim gibi bin kazanıldı diye bu sene de bin kazanılacak diye bir kaide yok...

Ne fabrikalar var 16 saat iş yapan dedim. bu cevap diğer arkadaşaydı çünkü 6 line geldi iş olmaz niye demedin gibisinden bir ifade kullanmış ben ona verdim bu cevabı. Yani wrangell 16 saat çalışabilirdi ama olmadı yani geçen sene için insanları zan altında bırakma çabasına girmek bence çok yanlış...
    6bin ile 7bin arası fark yok demişsin mustafa peki sen 1000 yerine 2000 kazansaydın aynı tepkiyi verir miydin?

Ayrıca ofise gelen hiç kimseye Wrangell'ı tavsiye etmedim etmem de şartları anlatırım gitmek isteyen gider. Ama burada ben çalışanım diye yalan söylüyormuş durumuna düşürmen beni üzdü kardeşim... Yazdıklarımı iyi oku hatta diğer arkadaşların yazdıklarınıda oku benim neye cevap verdiğimi bir gör anla ondan sonra yorum yaz... Hem böylece ne sen boş yere kırılırsın ne de beni boş yere suçlar üzersin...

Kal sağlıcakla

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Burak Duran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ben çalışan olarak değil kendi görüşlerimi yazdım... Ayrıca yukarda kimseye Wrangell'a gidin demedim... Çalışan zihniyette olsaydım merak etme daha değişik yazılar yazardım... Beni daha tanıyamamışsın mustafacım okadar aynı evi paylaşmamıza rağmen... Wrangelldayken kimse mağdur olmasın diye bir tarafı yırttım ve orada yukarıda yazdığın gibi en büyük tepkiyi ben gösterdim. Ne yani buraya geldim diye değiştim mi? Bence yorum yazartken düşünerek yaz beni burada yazdıklarınla suçlu durumuna düşürme. Ben kimseye oraya git demem ama %100 kötü olacak da diyemem... Ben orada kendi görüşlerimi yazdım...
    Ayrıca sana cevap olarak bir paragraf yazdım o da duyduklarını doğru iletmen için Turgay'ın kazandıkları ile ilgili sana cevap vermedim kardeşim...
    Ketchikanda benim tanıdığım 2 kişide 2500-3500 arası kazanmış... Ufuk kardeşimde zaten gittikten sonra 600 dolar para kazanabilmiş bunu sende gayet iyi biliyorsun...

Mustafacığım bak oraya yazdım. İyi oldu diye iyi olmaz örneği wrangell millet 4bin-6bin ortalama kazanırken bu sene 1bin civarı kazandı. Ha aynen dediğim gibi bin kazanıldı diye bu sene de bin kazanılacak diye bir kaide yok...

Ne fabrikalar var 16 saat iş yapan dedim. bu cevap diğer arkadaşaydı çünkü 6 line geldi iş olmaz niye demedin gibisinden bir ifade kullanmış ben ona verdim bu cevabı. Yani wrangell 16 saat çalışabilirdi ama olmadı yani geçen sene için insanları zan altında bırakma çabasına girmek bence çok yanlış...
    6bin ile 7bin arası fark yok demişsin mustafa peki sen 1000 yerine 2000 kazansaydın aynı tepkiyi verir miydin?

Ayrıca ofise gelen hiç kimseye Wrangell'ı tavsiye etmedim etmem de şartları anlatırım gitmek isteyen gider. Ama burada ben çalışanım diye yalan söylüyormuş durumuna düşürmen beni üzdü kardeşim... Yazdıklarımı iyi oku hatta diğer arkadaşların yazdıklarınıda oku benim neye cevap verdiğimi bir gör anla ondan sonra yorum yaz... Hem böylece ne sen boş yere kırılırsın ne de beni boş yere suçlar üzersin...

Kal sağlıcakla
    Tamam Burak ben ustume alindigim icin yazdim Fakat 1000-2000 ile 6000-7000 arasinda tek benzerlik 1000$ . Fakat tek fark var ama biri masraf cikartir digeri ise ortada birakir ... Hadi iyi bak kendine goruselim yine biara

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orası öyle ama olsun tamam görüşelim.. maça falan gideriz

Tecrübe Puanı
    10

Fabrika el degistirmis . Trident Seafoods bir sube daha acti , Wrangell 'a ..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Daha net bir bilgi yok... Ama büyük ihtimalle böyle bir değişiklik olacak... Wrangell Seafoods ozaman kendini aşar işte... Gelişmeleri bekliyoruz. Eğer trident alırsa resmi olarak fabrikadan çok büyük şeyler bekliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Fabrika el degistirmis . Trident Seafoods bir sube daha acti , Wrangell 'a ..

Wrangell hakkında o kadar çok negatif yazıların varki insana uzak dur ordan dedirtiyorsn walla break arkadaşım.. Ama wrangeli başka bir fabrikanın satın alacagını , el deiştirecegini sölemişsin belkide bu sene tavan yapacak wrangell.. zaten millet hiç olmassa yinede etkilenmiştr yazılarından, pek insanda olmazsa bu gidişle orda, orda olanlar gece gündüz çalışır... paranın dibine vurur gibime gelio sanki...

teşekkürler paylaşımlarınız için arkadaşlar

Tecrübe Puanı
    10

Acikcasi sadece Wrangell 'dan degil , Alaska 'nin guney kesiminden uzak durulmasi taraftariyim . Eger ise baslayacaksaniz direkt olarak kuzeyden baslayin sonra guneye inersiniz . Bu mevcut durumu saglayan firmalar var .

PS = Ben burda kendi istegimden dolayi degil gerceklerin bilinmesinden oturu buraya yaziyorum . Isteyen istedigi yeri ozgurce secebilir . Fakat gecen senenin kotu oldugunu bile bile bu sene iyi olacak diye Wrangell 'i secmek buyuk kumardir . Isteyen oynar kazanir ya da kaybeder ...
    Konu break tarafından (08-02-2009 Saat 05:30 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet Wrangell büyük bir ihtimalle satılmış durumda. Bu hafta içerisinde kesinlik kazanacak.

Yerel Wrangell gazetesinden metin:
    http://www.thewrangellsentinel.com/S.../031209wsi.htm

Ayrıca Wrangell'a gidenler bilir. Oradaki peder Doug facebook sayfasında Trident'in WSI'ı aldığını yazmış. Yani olay hemen hemen garanti.

Wrangell'ın bu sezonki beklenti ve durumlarını buraya yazacağım. Eğer güzel şeyler duyarsam 3. yaz için yine yeni yeniden WRANGELL
    Konu Burak Duran tarafından (14-03-2009 Saat 11:41 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Serrefsiz Bob batacagini bile bile bizi getirtti oraya ...

Tecrübe Puanı
    10

Wrangell Sefoods bu sene en buyuk fabrikalardan biri olan Trident Seafoods 'a satildi . Bu yaz Wrangell 'in tamamen muallakta bir fabrika olarak goruyorum . Haddinden fazla para da kazanilabilir fakat yine eskisi gibi kotu de olabilir . Eger bu sene fazla balik almazsa yine kotu olur , gerektiginden cok alirsa da iyi olur kisacasi . Boylesine bir risk almak gercekten zor olsa gerek . Su an icin Wrangell 'a fazla Turk gitmeyecek tahminen 4-5 kisi falan gider gider . Onlarinda 3. yili olacak . Bu yaziyi yaziyorum neden derseniz olaki iyi kazanirsa bu sene 'break' soyle demisti boyle demisti fakat iyi kazandi vs. yorumlarini ortadan kaldirmak icin . Fabrikanin satilmis olmasi benim , fabrikanin borclu oldugunu ve bu yuzden balik alamadigini soylemlerimi kanitlar . Su vakitten sonra Wrangell Trident Seafoods 'a gitmek kisilerin kendilerine kalmis bir durum . Riski seven biri icin onerebilirim . Bu sene giden arkadaslardan gorecegiz ilk yilinda ne kadar kazanmislar ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Satış resmileşmiş durumdadır. Yaklaşık 6-7 saat önce aldığım mesajda satışın garantilendiği Trident'in fabrikayı düzeltmeye başladığı bilgileri elime ulaştı. Yani artık kesin ve resmi olarak fabrika Wrangell Trident Seafoods olmuş bulunmaktadır. Bu sene gelen bir diğer bilgide Balık sezonunun 2003ten beri en iyi seviyeye ulaşacağı yönündedir. Ben şahsım adına bu sene oraya gitme riskini göze alacağım. hem Wrangell'ı özlediğimden hem düşük maliyete gidip iyi para kazanacağıma inandığımdan. Bu sene fabrika bence çok sağlam bir patlama yapacak ki bu zaten Wrangell'da yaşayan herkesin hem fikir olduğu bir konu. Ayrıca Mustafa kimseye bu şekilde kendini aklama mesajı atmak zorunda değilsin Sen gitme dersin onlar gider para kazanamaz bak mustafa dedi olur ama tersi olursa söverler yani bunu yazsanda bu değişmez Work and Travel işinin en iğrenç yanı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Buda bana gelen mesaj:
    Burak,

The Wrangell City Clerk confirmed to me today that TRIDENT has purchased WSI. They are already working in the building getting it ready for this season. They will be hiring and running this summer.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Burak Duran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satış resmileşmiş durumdadır. Yaklaşık 6-7 saat önce aldığım mesajda satışın garantilendiği Trident'in fabrikayı düzeltmeye başladığı bilgileri elime ulaştı. Yani artık kesin ve resmi olarak fabrika Wrangell Trident Seafoods olmuş bulunmaktadır. Bu sene gelen bir diğer bilgide Balık sezonunun 2003ten beri en iyi seviyeye ulaşacağı yönündedir. Ben şahsım adına bu sene oraya gitme riskini göze alacağım. hem Wrangell'ı özlediğimden hem düşük maliyete gidip iyi para kazanacağıma inandığımdan. Bu sene fabrika bence çok sağlam bir patlama yapacak ki bu zaten Wrangell'da yaşayan herkesin hem fikir olduğu bir konu. Ayrıca Mustafa kimseye bu şekilde kendini aklama mesajı atmak zorunda değilsin Sen gitme dersin onlar gider para kazanamaz bak mustafa dedi olur ama tersi olursa söverler yani bunu yazsanda bu değişmez Work and Travel işinin en iğrenç yanı.
    Gecen sene de iyi olacakti fabrika tadilattan cikmisti hatta 2007 yilindaki kazanctan daha cok olacakti ama olmadi . Klasik 'iyi' soylem politikalari olmustu , ve bu sene de oluyor . Ne olur ne olmaz Burak ben yazayimda icim rahat olsun . Insallah hepiniz icin hayirlisi olur ve istediginiz rakalmlarla donersiniz .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O politika konuştuğun insanda vardır. Benim bilgi aldıklarım Allah'a şükür benim kötülüğümü isteyecek kişiler değil. Ayrıca geçen seneki durum ile bu seneki durum arasında tabiri caizse dağlar kadar fark var. Alaska herzaman risktir ama bence şuanda Wrangell genel risk durumunun altına indi... Zaten ben gitmeyecek olsam kimseye tavsiye etmem bence gitmek için iyi bir sene. Az işçi ve bol balık olacak...

Tecrübe Puanı
    10

Keske beni de haberdar etseydin gecen seneki durumun farkli olacagini eger bilseydim baligin az olacagini gitmezdim . 2008 senesi icin bana bizzat 'iyi olur bu sene tadilat bittigi icin daha cok is olacak' dedin ondan sectim Wrangell 'i . Senin durumun ile buradaki WAT ogrecilerinin durumu farkli . Senin cok fazla kaybin olmayacak is kotu olursa . Ev isi bedava olabilir . Ucuncu yilin saat ucretin farkli olacak . Sirkette calisiyorsun , daha ucuza self gideceksin . Turkiye 'deki maasin isleyecek ...

Ya diger WAT 'cilar ? Kimsenin benim dustugum duruma dusmesini istemem . Kuzeye gidip adam gibi calismak varken risk almaya ne luzum var ? diye dusunuyorum .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Keske beni de haberdar etseydin gecen seneki durumun farkli olacagini eger bilseydim baligin az olacagini gitmezdim . 2008 senesi icin bana bizzat 'iyi olur bu sene tadilat bittigi icin daha cok is olacak' dedin ondan sectim Wrangell 'i . Senin durumun ile buradaki WAT ogrecilerinin durumu farkli . Senin cok fazla kaybin olmayacak is kotu olursa . Ev isi bedava olabilir . Ucuncu yilin saat ucretin farkli olacak . Sirkette calisiyorsun , daha ucuza self gideceksin . Turkiye 'deki maasin isleyecek ...

Ya diger WAT 'cilar ? Kimsenin benim dustugum duruma dusmesini istemem . Kuzeye gidip adam gibi calismak varken risk almaya ne luzum var ? diye dusunuyorum .
    Bak kardeşim benimle konuşurken bence biraz dikkatli konuş suçlamalı konuşma tarzın için sana aynen senin konuştuğun tarzda yazıcam... 1) Geçen sene bu sene bulduğum kaynaklarım yoktu. Geçen sene tamamen şansa gitmiştim...ve tadilat konusundan sonra şirketin batacağını bilecek kapasiteye sahip değilim 2) Bu sene durum çok farklı trident gerçekten sağlam bir fabrika. 3) Ev işi belki herkese bedava olcak tridentin izlediği politikaya bağlı eğer değilse benimde bedava olmayacak. 4) Self olayı bizde 585 ayrıca full alaskanın güneyi paketide bizde 585...ben yaklaşık bundan 100 dolar daha ucuza gidicem. Eğer olay 100 dolarsa benim 100 dolar karımı oraya gelenlere eşit olarak bölüştürürüm. 5) Saat ücretim bu senede fazlaydı ama sezon kötü olduğu için bende patladım. 6) Türkiye maaşı olayı net değil ama büyük ihtimalle işlemeyecek... 7) Kimse kimsenin geçen sene düştüğümüz duruma düşmesini istemez. Az çok beni tanıdıysan bunu ben de istemem.
    Ayrıca seninle paylaştığım bazı bilgileri ki bunları sana güvenerek paylaştım burada söylemen senin güvenilmez olduğunun kanıtıdır. Kusura bakma kardeş seni arkadaşım olduğunu düşünüp bazı şeyler anlattığım için. Ayrıca bir daha beni itham eden dille konuşursan bunun cevabını daha farklı vericem... Yukarda bir kere daha böyle birşey yaptın. Beni başkaları ile karıştırma herkes sana sakin cevap verebilir ama benim yapım bu değil bunu az çok bu sene anlamışsındır. Bence beni suçlarken yada böyle saçma şeyler yazıp beni zan altında bırakma çabalarına dikkat et derim... Birde oraya hiç kimsenin gelmemesi benim işime yarar sonuçta kimse gelmezse bende rahat rahat tek başıma çalışır ve sağlam para kazanırım. benim işime gelir...Bir daha benimle muhattap olmazsan sevinirim...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ha ayrıca yukarda sende yazmıştın insanlar sonra böyle der diye çevirdin ya... Bende burada yazdıklarımla kimseyi zorla Wrangell'a götürmüyorum... İsteyen gider isteyen gitmez... Ama yukarda dediğim gibi orada ben gider çok kazanırsam herkes sana laf söyler ama kazanamazsam herkes sana teşekkür eder...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)