Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: J1'dan F1'a geçiş ilgilenenler buraya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up J1'dan F1'a geçiş ilgilenenler buraya

Arkadaşlar benim gibi Amerika'da daha uzun süre kalmak isteyenler varsa buyrun ben araştırdım, bilgi alabileceğiniz linkleri buraya koyuyorum.

http://www.zoni.com/english/newyork/...udentInfo.html

http://bellschool.org/?aID=76,107,111

Bu linklerden sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca New york New Jersey'de dil okulu bakanlar varsa da buyursunlar, onlarda burda.

http://www.learnenglish.com

http://harvestinstitute.com

http://nylanguagecenter.reachlocal.net/

http://www.manhattanlanguage.com/

Google'da biraz araştırma yaparsanız, siz de göreceksiniz daha çok var.

Benim hem fiyat açısından hem de J1 to F1 açısından tavsiyem www.bellschool.org

Maliyet: Dil kursunun aidatı hariç sadece kayıt işlemleri ve vize işi için en az 790
    dolar.Ayrıca birçok dil kursuda ilk 4 veya 6 haftalık ücreti de peşin alıyor. Toplamda 1000-1500 arası gidiyor ilk etapta.

Herkese iyi günler....
    Konu gokcek50 tarafından (25-08-2008 Saat 08:47 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar googledan okul bulmak için uğraşmaya artık gerek yok.Ben saatlerce okul aradığımı biliyorum.
    O kadar arıyorsunuz bulduğunuz bazı okullarında vize işlemi yapmak için gerekli lisansı olmayabiliyor.
    Ama hepsi çözüldü.

Aşağıdaki linkte ABD tarafından Internatonal Student kabul edebilme lisansını alan okulların listesi var.

http://www.ice.gov/sevis/map/approvedschoolsmap.htm

Sadece bulunduğunuz eyaleti seçmeniz yeterli.
    Direk resmi devlet sitesi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tesekkurler Gokcek ellerine saglik .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

j-1 den f-1 e geçmek kolaymı peki eğer geçersek bidaha abd vize almamız zorlaşmazmı adamlar bu sefer sen nie söz veriğin tarihte geri dönmedin neden orda vizeni uzattın vs vs gibi olumsuzluklarla karşılabilirmiyiz? daha önce geçiş yapan birisi varmı acaba watla gidip orda deiştiren???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öyle birşey demezler çünkü vizeyi uzatan yine abd li görevliler oluyor. isterlerse vizeni uzatmazlar da... gokcek çok faydalı linkler vermiş bu işi düşünenler için oldukça yararlı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wave22 çok önemli bir noktaya temas etmiş.Her ne kadar j1 den f1 e geçiş mümkün olsa da Türkiye'ye döndükten sonra büyük sorunlara yol açabiliyor.Yani mesele vizeyi yine Amerikalılar veriyor ne farkeder şeklinde değil.Türkiyeden siz vize aldığınız zaman sizin sosyal ve ekonomik bağlarınızı inceleyip ona göre vize veriyorlar, vizeye Amerikada başvurduğunuz zaman bunlara gerek olmuyor.İkinci bir neden ise j1 vizesi bir nevi iki taraflı anlaşmaya dayanıyor ve bu programın süresi maximum 4 aydır fakat vize değiştirildiği zaman bu anlaşma gözardı edilmiş oluyor.

Zaten biraz araştırma yaparsanız bütün forumlarda tavsiye edilen şey Türkiye'ye geri dönüp f1 vizesi için başvurunuzu oradan yapmanızdır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet bu işin ustası olan forum.mezun.com'da ben de gördüm.Bazıları Türkiye'ye dönüp F1 için başvurmanın daha mantıklı olduğunu söylüyorlardı.

Ama bellschool'un sitesine baktığınızda adamlar ana sayfaya yazmışlar WAT'la gelen J1 öğrencileri vizelerini F1'a değiştirebilirler.

Bence böyle yazıyorlarsa bu J1 to F1 işini yapan çok kişi vardır.

Aha tam linkde burda.
    http://bellschool.org/?aID=73,83-73

Abim dil kursuna gelmişti.Vizesi 1 yıldı.Ama kurs sonunda College'a kayıt olunca vizesini uzattılar.Hiçbir problem de olmadı.

Demek istediğim sonuçta konsolosluk ona da 1 yıl sonunda geri dönüp işine devam etcen demişti.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam j1 den f1 e geçiliyor artık bu herkesin malumu ve bu noktada hemfikiriz.Fakat sorun f1 vizesine geçtikten sonra Türkiyeye döndüğünüz zaman tekrar Amerikan vizesine başvurursanız vize alamayacağınız gibi elinizdeki vizeyi bile iptal ediyorlar.

MEzunda daha önce okudum, bugün çok aradım ama bulamadım eğer bulsam linki yollayacaktım fakat size olayı kısaca nakledeyim:

j1 den f1 geçen arkadaş Türkiyeye döndükten sonra tekrar vizeye başvurmaya gidiyor.Tabii kendisinin aynı zamanda 10 yıllık turist vizesi de var.Ve vize almayı bırakın pasaportundaki 10 yıllık turist vizesinin üzerine "cancelled" yazıp elindeki vizeyi de iptal ediyorlar.

Bence bu işe girmeyi düşünenler geniş çaplı bir araştırma yapsın.Mezun forumu iyice okuyun.Vize değişimi yani "change of status" pek de tavsiye edilen bir şey değil.Yapanlar var mı?Elbette.Ama bundan dolayı başı ağrıyanlar da az değil doğrusu...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bence bu işe girmeyi düşünenler geniş çaplı bir araştırma yapsın.Mezun forumu iyice okuyun.Vize değişimi yani "change of status" pek de tavsiye edilen bir şey değil.Yapanlar var mı?Elbette.Ama bundan dolayı başı ağrıyanlar da az değil doğrusu...
    bende bu goruse katiliyorum ve change of status yapanlar geri donememe korkusundan yillarca turkiyeye gidemiyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyeden siz vize aldığınız zaman sizin sosyal ve ekonomik bağlarınızı inceleyip ona göre vize veriyorlar, vizeye Amerikada başvurduğunuz zaman bunlara gerek olmuyor.
    Zaten biraz araştırma yaparsanız bütün forumlarda tavsiye edilen şey Türkiye'ye geri dönüp f1 vizesi için başvurunuzu oradan yapmanızdır.
    ekonomi olayinda sunu soylemek istiyorum ben michiganda bir community collage e basvurdum ve benden istenilen belgelerin icinde 16 600 usd dolar gorunen bir banka hesabi ve aile bireylerinin mal varligini gosteren belgeler var. belki dediginiz seyler dil kursu icin gecerli deil ama community collage boyle dior.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Community Collegelar diğer collegelara göre ucuz ama dil kurslarına göre gene de pahalı. Ayrıca derslere katılım konusunda da çok katılarmış.

Malumunuz bir yandan da çalışacaz.O yüzden fazla sıkmaycak biryer lazım.Değil mi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

merhaba arkadaslar bende bugun change of status e basvurdum zoniye gidcegim yalniz ben buraya self placement olarak geldim ve hic tax odemedim.

acaba bir sorun ile karsilasirmiyim
    onur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende bugun change of status e basvurdum zoniye gidcegim yalniz ben buraya self placement olarak geldim ve hic tax odemedim.

acaba bir sorun ile karsilasirmiyim
    loveonur noldu senin vize işi ve işlem prosedürlerini yazar mısın buraya?

bize kaça patlıyor bu vize türü değiştirme tr ye döndükten sonra mı yoksa amerikadayken mi change of status işlemlerine başlasak?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    loveonur noldu senin vize işi ve işlem prosedürlerini yazar mısın buraya?

bize kaça patlıyor bu vize türü değiştirme tr ye döndükten sonra mı yoksa amerikadayken mi change of status işlemlerine başlasak?
    loveonur meşgul herhalde ben onun yerine cevap veriyim.

Change of Status olayı başvurduğun okula göre değişse de ilk etapta başvuru masraflarıyla 800 dolar civarına mal oluyor.
    Başvurdukdan sonra iki üç ay içinde cevap geliyor.Ondan sonra da okula aidatları vermeye başlıyorsun.Bu 2-3 içirisinde ne okula gitmene gerek var ne başka birşeye kafana göre takıl.

Araştırıp öğrendiğime göre en güzeli Türkiye'ye geri dönüp F1 vizesine başvurmak.
    Neden?
    1-Türkiyedeki konsolosluğun gözünde bi kere çok iyi biryerde olmuyorsn.Tamam sonuçta yaptığımız şey legal.Ama adamlara 3 ay deyip sonra kandırmış gibi bir durum var.
    2-En kötüsü bu; yeni vizeni aldıktan sonra "Türkiye'ye bi gidiyim" dersen, Türkiye'ye dönünce elindeki vize kağıdıyla bir daha gidip vizeye başvurman gerekiyor.(Amerikaya geri dönemk için)

Çünkü pasasportda bir işlem yok.Vize kağıdı yok. Sadece elinde bir form var o kadar.

Vize verirler mi desen?Benim abim 1 yıllık dil kursuna gitti.Sonra Üniversiteye kayıt yaptırdı.O sıra change of status yaptırdı. Türkiye'ye tatile gelince de mecburen vizeye başvurdu. 2 yıllık lazımdı 5 yıllık F1 verdiler.

Artık sen karar ver....
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

precious info,thank u ,bro
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayallerim yıkıldı ya
    amerikaya belediye otobüsüyle gidiliyo sanki,atlayıp vize almaya gelcez,sonra hoop tekrar abdye.o yol parası için 1 ay çalışcam ben orda.moralim bozuldu şimdi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

pekiii gokcek50 ve loveronur kardeşime sormak istiyorum bildiğim kadarıyla öğrenci vizesiyle yani f1 vizesi alıp orda legal olarak çalışılmıyor geçimlerinizi nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz acaba. yemektir konaklamadır filan? kafama hafiften yatmaya başladıda sorayım dedim....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kolay gibi gozukuyor ama ilerisi icin cok zor cok iyi bir karar vermek gerekiyor. bakalim hayat ne getirecek bize bos sanslar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki bu j1 vizesini f1 cevırmek ıcın yapılan basvuruya cevap nezamn gelıyor?(ortalama olarak)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eger bir üniversitede dil egitimi alıyorsanız kampüs içinde 20 saatlik çalısma hakkınız mevcut fakat bunun için üniversite idaresinden izin almanız gerek unutmayın ki kampüs içinde ki işlere talep yogun olacak...

bunun dısında çalısma izniniz olmadıgı için herhangi bir yerde f1 statünüzle legal çalısmak mümkün degil, fakat birçok ögrenci iş konusunda oldukça rahatlar yani isterseniz iş bulup kaçakta olsa çalısabilirsiniz..

çok nadir örnekler olmasına karsın f1 statüsünde olup yakalanan ögrencilerin vizesi iptal edildigi gibi sınır dışı edilmeye varan sonuçlar dogurabilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

verdigin bilgiler icin tesekkurler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow j1 i f1 yaptik da sonrasi?

simdi arkadaslar, sorun f1 a gecmek degil burda yaziliyosunuz bir dil okuluna 300dolar kadar da sevis yatiriyosunuz ve statunuz degismis oluyor ama asil sorun bundan sonra basliyo. tr ye giderseniz geri gelmeniz icin yeni f1 vizesine basvuru yapmak zorundasiniz...
    ben universiteyi burda bitirmek icin statumu degisitrdim ve universiteye kaydoldum.\ ve bu yaz ilk defa tr ye ziyaret etmek istiyorum ama vize almada riskler var tabi
    asil soru su: wat la abd ye gelip de statusunu f1 olarak degistirdikten sonra tr ye donupte f1 vizesi alabilen birisi VARMI????????????
    varsa kendisinden cevap yazmasi onemle rica olunmaktadir.............

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi arkadaslar, sorun f1 a gecmek degil burda yaziliyosunuz bir dil okuluna 300dolar kadar da sevis yatiriyosunuz ve statunuz degismis oluyor ama asil sorun bundan sonra basliyo. tr ye giderseniz geri gelmeniz icin yeni f1 vizesine basvuru yapmak zorundasiniz...
    ben universiteyi burda bitirmek icin statumu degisitrdim ve universiteye kaydoldum.\ ve bu yaz ilk defa tr ye ziyaret etmek istiyorum ama vize almada riskler var tabi
    asil soru su: wat la abd ye gelip de statusunu f1 olarak degistirdikten sonra tr ye donupte f1 vizesi alabilen birisi VARMI????????????
    varsa kendisinden cevap yazmasi onemle rica olunmaktadir.............
    muhakkak ki vardir ama riskli is vermezlerse okul yarim kalir...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar oncelikle ben su an illionis waukeganda six flagsde calisiyorum 1 ay sonra isim bitecek. Burdan dil kursu sertifikasi aldiktan sonra eger meslegimle ilgili uygun bir is bulamazsam trye geri donup abdye tekrar gelmeyi dusunmuyorum.

Okulumda bittigi icin Chicagoda(bildigim tek sehir burasi daha uygun bi sehir varsa orayada gecebilirim) sertifika alabilecegim bildiginiz bir dil kursu veya benzeri bir ogretim kurumu varmi?

ikinci sorum dil kursunu bitirebilcek sekilde j1 vizemi f1 vizesine mi cevirmem gerekiyor yoksa j1 vizemlede dil kursunu okuyabilme ihtimalim varmi?

son sorum ise kirayi ve dil okulunun parasini odeyebilmek icin calismam gerekiyor benim trde grafik tasarim uzerine 3-4 yillik is tecrubem var asgari maas alarak kendi meslegimle ilgili burada is bulma ihtimalim ne kadar?

cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu başlık canlansın lutfen yaaaaaa turkish wat'ta j1 la gidip f1 ile kalan yok mu??
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gecen yil bisuru watci vardi.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu başlık canlansın lutfen yaaaaaa turkish wat'ta j1 la gidip f1 ile kalan yok mu??

Sen varsinya iste
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen varsinya iste
    ben yokum işte daha hiç bişi yapamadım haftanın 7 gunu 9-6 calısıyorum :S sana didim dun msn e gel die cok seyler oldu anlatmam lazım :S
    I made a promise never to settle...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yokum işte daha hiç bişi yapamadım haftanın 7 gunu 9-6 calısıyorum :S sana didim dun msn e gel die cok seyler oldu anlatmam lazım :S
    hay sansi mi varya herkes goturuyo paralari bi 40 saati bile gorremedik tuh be ...bi ben ansni satyim ..konuyu dagityrum ksra bakmayin ..bu arada anlik iletisim basligi tekrr acilsa harika olur forum daha canli olur bence..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hay sansi mi varya herkes goturuyo paralari bi 40 saati bile gorremedik tuh be ...bi ben ansni satyim ..konuyu dagityrum ksra bakmayin ..bu arada anlik iletisim basligi tekrr acilsa harika olur forum daha canli olur bence..
    forum terkedilmiş olduğundan ( pek kimse uğramadığından ) chat, anlık iletişim başlığı olarak suistimale açık. Misal özgursum, ben, bi kaç kişi o amaçla kullanıyoruz
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)