Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: J1'dan F1'a geçiş ilgilenenler buraya

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

anlik iletisim basligi daha guzeldi,bu oneriyi daha oncede belirtmistim.en azindan kimin ne yazdigini 10 gun sonrada olsa gorebiliyorduk,sacmalik.
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bence de anlık iletişim başlığı güzel olur. Kağpandığından bile haberim yoktu aslında. Kullanılmadığını zannediyordum caht ten sonra. Ha kapatıldıysa, ne oldu siyaset konuşuldu da ondan mı kapandı yoksa (puhaha)
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

anlik iletisim basligi zaten chat odasi kapandigi icin acilmisti insanlar geyik muhabbetlerini ya da msn muhabbetlerini ordan yapsinlar diye.. ama artik herkes sorularini ordan sorup forumda konu acmiyolardi bile, bircok bilgi gume gidiyordu.. bence kapanmasi mantikli.. zaten chat odasi yoklugunda acilmis bisey chat odasi acilinca da kapandi..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlik iletisim basligi zaten chat odasi kapandigi icin acilmisti insanlar geyik muhabbetlerini ya da msn muhabbetlerini ordan yapsinlar diye.. ama artik herkes sorularini ordan sorup forumda konu acmiyolardi bile, bircok bilgi gume gidiyordu.. bence kapanmasi mantikli.. zaten chat odasi yoklugunda acilmis bisey chat odasi acilinca da kapandi..
    ama chat icin de ayni sey gecerli degil mi ?
    konunun adi J1'dan F1'a geçiş ilgilenenler buraya'' bizim yaptigimiz sohbete bak tam tersi yapilan sohbetlerde konuyu dagitabiliyo anlik iletisimde yaz yazdigin kadar bisey olmuyodu
    Konu sucre tarafından (24-08-2010 Saat 02:31 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Evet, ayni soru bende de vardi ama sormamistim konu dagilmasin diye.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu başlık canlansın lutfen yaaaaaa turkish wat'ta j1 la gidip f1 ile kalan yok mu??
    Bu arkadas ne yapti acaba, yazilabildimi dil okuluna
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim gibi Amerika'da daha uzun süre kalmak isteyenler varsa buyrun ben araştırdım, bilgi alabileceğiniz linkleri buraya koyuyorum.

International Student Information, F1 students, I-20, I-94, Student in New York

http://bellschool.org/?aID=76,107,111

Bu linklerden sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca New york New Jersey'de dil okulu bakanlar varsa da buyursunlar, onlarda burda.

Learn English in New York City

http://harvestinstitute.com

New York Language Center

:: Manhattan Language School ::

Google'da biraz araştırma yaparsanız, siz de göreceksiniz daha çok var.

Benim hem fiyat açısından hem de J1 to F1 açısından tavsiyem Bell Language School - Learn/Study English in New York City at Bell Language School - ESL, TOEFL, and Business English Courses

Maliyet: Dil kursunun aidatı hariç sadece kayıt işlemleri ve vize işi için en az 790
    dolar.Ayrıca birçok dil kursuda ilk 4 veya 6 haftalık ücreti de peşin alıyor. Toplamda 1000-1500 arası gidiyor ilk etapta.

Herkese iyi günler....

Bilgiler cok faydalı tesekkurler..

Peki turist vizesini, herhangi bir şekilde F1 e veya baska bir vize türüne çevirebilen var mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arkadas ne yapti acaba, yazilabildimi dil okuluna

ben 26 agustosta turist vizesine basvurdum. hala yanıt bekliyorum avukat 3-4 ay surer demişti.
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Zaten olumsuz sonuç gelirse bir hafta içinde ayrılmak zorundasın.Çünkü senin durumunun olumsuz sonuçlandığını belirten kağıt sana geç ulaşacak ve sana ülkeden ayrılman için gereken sürenin çoğu gitmiş olacak.Eğer üçyüz dolarlık çeki kabul etmişlerse ve sana bu parayı bozdurduklarına dair kağıt geldiyse ne ala ama o çek şimdiye kadar bozdurulmadıysa işin yaş.Hayırlısı olsun.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler cok faydalı tesekkurler..

Peki turist vizesini, herhangi bir şekilde F1 e veya baska bir vize türüne çevirebilen var mı?

Bu sitede böyle birisini bilmiyorum ama nette okudum çok kişiyi. Avukatsızda yapabilirsin fakat avukatın varsa emin ol yararlarını çok görürsün.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Zaten olumsuz sonuç gelirse bir hafta içinde ayrılmak zorundasın.Çünkü senin durumunun olumsuz sonuçlandığını belirten kağıt sana geç ulaşacak ve sana ülkeden ayrılman için gereken sürenin çoğu gitmiş olacak.Eğer üçyüz dolarlık çeki kabul etmişlerse ve sana bu parayı bozdurduklarına dair kağıt geldiyse ne ala ama o çek şimdiye kadar bozdurulmadıysa işin yaş.Hayırlısı olsun.

bana geldi bi kagıt daha dogrusu avukat mail attı taratmıs bi belgeyi evraklarımızın ellerine ulaştıgına dair bi mail ve 300 doları da almıslar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

O zaman kafan 3-4 ay rahat Yani olumsuz sonuçlansa bile başvurun,olumsuz sonuçlandığına dair kağıt gelene kadar kalabilirsin Amerikada. Sanırım Starfire Amerikaya gidipte dönmemeye çalışan sitedeki ilk üye. Başarılar. Umarım mutlu olursun
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

O zaman kafan 3-4 ay rahat Yani olumsuz sonuçlansa bile başvurun,olumsuz sonuçlandığına dair kağıt gelene kadar kalabilirsin Amerikada. Sanırım Starfire Amerikaya gidipte dönmemeye çalışan sitedeki ilk üye. Başarılar. Umarım mutlu olursun
    benim hikayemi biliosun biraz. gecen sene de dönmezdim ama bazı sorunlar oldu tr de vefat vs.. ve ocak ayında zaten evleniorum. ocağa kadar cvp gelirse ii olur. cunku sanırım illegal iken evlenilmio. bugun siteye uye olmayan bi arkadasım nikah dairesinden döndü. oda aynı bnm gibi yanıt beklio immg ofisten.

inşallah olumlu sonuclanır basvurularımız hepimizin
    ayrıca seneye vb civarına gelenler, dönmek istemeyip kalanlar yada herhangi bi konuda yardıma ihtiyacı olanlara elimden geldiğince her konuda yardım etmeye hazırım. cunku bu dönemde en ufak bi bilginin nasıl hayat akışı değiştirdiğine en yakın tanığım.

seni merak ediorum bana mail at neler olduguna dair.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sene sona sana bol bol danışacağım o zaman

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim hikayemi biliosun biraz. gecen sene de dönmezdim ama bazı sorunlar oldu tr de vefat vs.. ve ocak ayında zaten evleniorum. ocağa kadar cvp gelirse ii olur. cunku sanırım illegal iken evlenilmio. bugun siteye uye olmayan bi arkadasım nikah dairesinden döndü. oda aynı bnm gibi yanıt beklio immg ofisten.

inşallah olumlu sonuclanır basvurularımız hepimizin
    ayrıca seneye vb civarına gelenler, dönmek istemeyip kalanlar yada herhangi bi konuda yardıma ihtiyacı olanlara elimden geldiğince her konuda yardım etmeye hazırım. cunku bu dönemde en ufak bi bilginin nasıl hayat akışı değiştirdiğine en yakın tanığım.

seni merak ediorum bana mail at neler olduguna dair.

Hayırlısı olsun, gelişmelerden bizi de haberdar et,birilerine örnek olursun. Çocuğun olursa ismimi koyarsın
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sene sona sana bol bol danışacağım o zaman
    Sende tam danışacak kişiyi buldun
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Azuhazu benım gozumdur bu forumdakı elimdir ve benım aranızdakı temsılcımdır
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azuhazu benım gozumdur bu forumdakı elimdir ve benım aranızdakı temsılcımdır
    "azuhazu-dextro" veya "azuhazu-dextro geyikleri" diye forumu tarasan 5 cilt ansiklopedi çıkar

biiriz...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben j1 dan f1 a gecis yaptim. sorusu olan varsa elimden geldigince yardimci olabilirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı izzetsm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben j1 dan f1 a gecis yaptim. sorusu olan varsa elimden geldigince yardimci olabilirim.

Nasıl yaptığını ayrıntılı olarak anlatırsan çoğu kişi soru sormaktan kurtulabilir.Daha sonra yine sorusu olan varsa sorar.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evlensek nasıl olur gidipte evlenen var mı ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bilmiyorum karar asamasindayim evlensem mi evlenmesem mi Ama sanirim doncem TR ye evlenirsen 3 yil icerisinde Green Card i alirsin diyolar...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

oncelikle banka hesabinizda 6 aylik vize icin en az 10000 $ , 1 yillik vize icin 16000 $ olmali. ondan sonra okula gidiyosunuz tum islemlerinizi onlar hallediyolar. 1000 dolar da okul ucreti haricinde masraf cikiyo. avukat parasi sevis vize ucreti bilmem ne. sonuclanmasi 3-4 ay suruyor. bu sure icersinde size bi takim belgeler geliyo. bu arada paranin banka hesabinda en az 6 ay kalmasi gerekiyor. avukat tutarsaniz 10 gunde hallediyo

evlenme kismina gelince prosedurleri cok boktan. kizin aclik sinirini gecen bir miktarda vergi odemi olmasi gerekiyor. tabi bunu halledebilirsiniz. ciddi evlilik yaptiginiza inandirmaniz gerekiyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

izzetsm biraz kendini anlatır mısın yani hangi prosedürleri uyguladın bizim nasıl hareket etmemiz gerekiir falan tesekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bunun masrafları ne sımdıkın arkidiş bankada bilmem kac dolar paran amerıkada yuksek yerlerde tanıdıkların fılan olmalımı yoksa sadece dıl kursunun ucretını verınce yeterlı oluyomu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yazdigim gibi banka hesabinizda bi miktar para bulundrmaniz gerekiyo vize almak icin. bankadan statement i aldiktan sonra okula on kayit ucreti yatirirsiniz. vizenizin onaylanma suresi 3-4 ay dir. ne kadar erken basvurursaniz o kadar iyidir. yani aklima detayli seyler gelmiyo. siz aklinizdaki sorulari sorarsaniz daha yardimci olabilirim. olmadi gider okula sorarim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

izzetsm watla mi gidip f1e gectin? j1den f1 e geçerken pasaportuna vize basılmıyomuş amerikadan , türkiyeye geldiginde tekrar vize görüşmesine gidiyomışsun diye duydum, türkiyeye tatile gelip de vize görüşmesine girince vize alamama riski var mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

var tabiki hatta buyuk ihtimalle de alamiyorsun bu durumda.. eger amerikada vizeni degistiriyorsan verilen tavsiye greencard alana kadar ulkeden cikma olur...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmm o zaman vizeyi değiştirince her şeyi göze almış olmak gerekiyor yıllarca türkiyeye dönememe gibi yani öyle mi_?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ee birazcik ole oluyor.. yurtdisina cikanlarin uzun yillar geri gelmeden orada kalmalarinin nedeni bu genelde,,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)