Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat ta İngilizce

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Wat ta İngilizce

arkadaşlar şuan ailemle büyük bir kafa karışıklığı içindeyiz bana önümüzdeki sene için yurtdışı dil için ayırabilcekleri ücreti söylediler ancak ben 5 hafta ingilterede dil okulunda kalmak yerine amerikada 2-3 ayın daha faydalı olcağını düşünyorum ama yanlış düşünüyorda olabilirim ailem tamam git amerikaya ya geldiğinde hala iki kelimeyi bilmiyorsan ne anlamı kalır sadece alışverişe harcamış olursun diyorlar diğer yandan ise ingilterede hayat pahalılığı dahil herşeyde eminim onların bütçesini aşıcak çok kafam karıştı yardımlarınızı bekliyorum lütfen aydınlatın beni Wat dili ne kadar geliştirir

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kelıme haznen gelısır,

bıras pratık yaparsın baskada bısı olmas..

yanı ıng gelısmessss...

bunu foruma yasan dıger arkadaslardanda okuyabılırsın...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya şunu söylelyeyim intermediate seviyesinde ingilizcem var asıl amacım zaten gramer değil kelime artı aksan ne dersiniz?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence watı esgec derım usadan yenı donen bırı olarak..

ben seneyede usadayım ama dıl okuluyla...

wat sacmalık oraya gıdınce bunu anlarsın...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

öylemi diyorsun offf off başka arkadaşlar ne düşüünyorlar acaba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

öylemi diyorsun offf off başka arkadaşlar ne düşüünyorlar acaba

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bence de 100% dil okulu burda hicbi faydasi yok olmaz eger asiri derecede ozguven sahibiysen 'ya ben herkesle konusurum' diosan gel Amerikaya ama yinede zor . Dil okuluna git kesinlikle derim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bencede ingilizce icin wat okadarda parlak bi scenek degil/ dil oklulunu dene ama ben senin yerinde olsam dil okulu icin ingiltereye degil yine abdye gelirim okul disinda calisma imkanin daha cok olur ayrica sacma in giliz aksanini cekmek zorunda kalmazsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ingiliz aksanı saçma mı?
    arkadaşlar yapmayın aynı amerikadayız değil mi?
    Amerikada ingilizce falan konuşulmuyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı amamoslavida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingiliz aksanı saçma mı?
    arkadaşlar yapmayın aynı amerikadayız değil mi?
    Amerikada ingilizce falan konuşulmuyor.
    Katiliyorum. Birkac arkadasim saf argo konusuyorlar ayiptir soylemesi bu adamlar benimle konusmaya baslayinca bir b.k anlamiyorum milyonlarca garip garip kelime anlamsiz argo artik garip bir hal almis.

Ha gelistirirmisin gelistirirsin sana bagli,isine bagli,arkadas ortamina bagli ama ne kadar gelisebilecegini tartisabiliriz. Bulasikci isen gelistirecek birseyin yok. Alaskaya gidip gunde 16 saat hamal gibi calisip cebine para koyup donmek diyorsan unut gitsin. Ama iyi arastirip guzel bir ise kapak atarsan 3 5 arkadas cevresi kurarsan gelisir. Ama intermediate olan ingilizcen expertlere firlamaz. Sadece rahatlarsin.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

oynatmama az kaldı doktorum nerde 2 ülke yüzünden çıldıracağım pardon 3 birde malta çıktı başıma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence wat ile gelen arkadaşların %99,9 u türk arkadaşları ile beraber olduğu için ingilizceleri gelişmiyor. tek olsalar bile fazla sosyal olmayıp bunalımlara giriyorlar. ama şunu bilmelisin ki tek başına hareket eder ve günlük yaşamını türklerle türkçe konuşmak yerine amerikadaki ruslarla veya diğer milletlerden gelen insanlarla ingilizce konuşmayı tercih edersen çok iyi geliştirirsin. ayrıca amerikaya en kolay ve en ucuz ayak basmanın yolu wat programından geçer. tabi şunuda belirtiyim ingiltere amerikaya göre çok daha pahalı ve iş seçeneği konusunda daha fakirdir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ki benimki iş te değil orda okula git çıkışta geztoz bir kuruş para kazanma ailemin ayrıdğı bütçe okula konaklamaya uyuyo ama orda 2-3 aktivite fazlasıyal aşıyor o yüzden kararsızım yoksa direk bende giderim ingiltereye ama ailemin bütçesini aşıcak böyle olursa oyüzden kafa karışıyo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı eagleofworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ki benimki iş te değil orda okula git çıkışta geztoz bir kuruş para kazanma ailemin ayrıdğı bütçe okula konaklamaya uyuyo ama orda 2-3 aktivite fazlasıyal aşıyor o yüzden kararsızım yoksa direk bende giderim ingiltereye ama ailemin bütçesini aşıcak böyle olursa oyüzden kafa karışıyo
    Yaw dostum neyi bu kadar irdeliyorsun birde ben anlasam? Buhranlara girmeye gerek yok bu asiri zor bir karar degil. Biraz ozguven diyorum sana. Wat isi sagliksizdir sosyal bir adamsan ingilizceni gelistirirsin. Benim turk arkadasim suan yok gibi, surekli buranin insanlari ile muhabbet halindeyim ister istemez gelismek zorunda, isim geregi surekli konusuyorum gelisiyor bir sekilde. malta ya ingiltere ye gidersin daha saglikli bir sekilde egitirsin kendini. Burada ne istedigini cozmen gerekir. Senin bu haline anlam veremiyorum. Sakin ol.
    Viva México cabrón

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

take it easy

walla beholderin dediklerine katılıyorum eger ozguvenım var diyosan her kisi ile direk muhabbete dalabilirm diyosan bence wat ile amerikaya git bosa daha fazla para dokup int kursa gitme ama yukarda dediklerimi ii dusun ii bi tart terazinde once
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasım tabıkı ıngıltereye gıt yaw ne ısın war burda allahın salakları arasında artı brıtsh englısh gıbısı warmı ya ıngılızce ogrenmek demek o dılın kulturunude ogrenmek demektır bu haywan amerıkalılarda kultur denen bıse yok sadece yıcıp ıcıolar kı onuda kulturlu bı sekılde deılde wahsıce yapıolar artı ben ıng ogrtmnlıgınde okuorum we sana kesınlıkle sunu soylım burda ogrenecegın ıngılızce yanlıs olacaktır cunku adamlar kuralları pek sallamıolar we eger ıntm derecedeysen de bıldıgını de unutur yanlıs ogrenırsın bence en ıısı ıngıltere de dıl okuluna gıt ne bılım aılenın parası warsa gıt derım ha eger yoksada yazın bodruma gıt emın ol kı burdan daha cok gelısır ben 3 yıl orda calıstım we ordakı ıngılızlerın ıngılızcesıne hayran kaldım bana cok fayda sagladı... ısın ozu buraya ıng ıcın gelme derım ben

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence de ingilizceni geliştirmeyi hedefliyorsan wat yanlış tercih olur. ancak şu da bir gerçek ki 3000 USD'ye 3 ay yurtdışında kalmanın başka hiç bir yolu yok. senin de dediğin gibi aynı parayla anca 1 ay filan kalırsın ingilterede dil okuluna gidersen. beholder'in dediği gibi ne istediğine iyi karar vermen lazım.

wata katılmaya karar verirsen dilinin gelişmesi için yapacağın şey öncelikle sosyal yönden aktif olacağın bir iş seçmek olmalı. olabildiğince amerikalılarla iletişim içinde olmalısın. mutfakta veya housekeepingde çalışırsan amerikalı göremessin diğer bi önemli nokta türklerin olmadığı veya az olduğu yerlere gitmelisin. ve onlarla birlikte zaman geçirmemelisin.
    olabildiğince amerikalı arkadaşlar edinmelisin ki onlardan bir şey öğrenesin. ruslarla, meksikalılarla takılırsan ingilizcen gelişmez. onların da ingilizcesi bizden iyi olmuyo. tarzanca yani

bence macera istiyosan wat, eğitim istiyosan dil okulu seçmelisin.
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu olumsuz yorum yapanların çoğu bence asosyal. wat şngilizce açısından hazine değerinde bi program ama doğru değerlendirebilirsen. gidip türklerle aynı evi paylaşırsan gün boyu onlarla birlikte olursan yabancı arkadaşlar edinmezsen o zaman bodruma git daha iyi tatil yaparsın hem de daha iyi ing geliştirirsin derim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok fazla sosyal birisiyim hatta biraz fazla ama orda kültür şoku olursam asosyal olabilirim ama hala sisizn güzel yorumlarınızı bekliyorum ve okulların açılması ile düzgün bir karar vereceğim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle hekese selamlar... bu forum uzayıp gideceğe benziyor... ingiliz dili eğitimi öğrencisi olarak arkadaşım sana direk ingiltere biletini şimdiden ayırt derim...ben amerikada iken şunu anladım ki work and travel olayına girersen kesinlikle para kaygın olmayacak... dil konusunda geleceğin nokta ise işin için yaptığın günlük konuşmalar ve sosyal birisi isen diğer insanlarla yapacağın konuşmalar olacaktır... ama aksan gerçekten problem bir şeyi söyleyip anlamadıkları zaman aynı cümleni tekrar etmek zorunda kaldığında zaten karşındaki de sıkılıyo sen de soğuyorsun ingilizceden, güvenin gidiyor... ingiltere dil okulu benimde hayalim ve ingiltere de ingilizce öğrenmek wat katılımcısı olmaktan daha verimlidir diye düşünüyorum.....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet bence forumun uzaması gerçekten iyi hem benim açımdan hemde ileride benim gibi karamsarlığa kapılanlar açısından gerçekten bu forum oldukça iyi ,hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Birde eskiden ingiltere sömürgesi olan Malta çıktı maltada dil okulları var ingilterede sterlin üzerindeyken fiyatlar burada euro malta hakkında ve eski sömürge olmasından dolayı ingiliz aksanı oldukça yaygın ayrıca akdeniz ülkesi olduğunda sıcak insanalr varmış vize sorunu yaşamıyormuşun bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ancak diğeri hakkındada yapacak varsa yapabilir konuyu saptırmış olmayayım 3. rakip Malta olsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu da guzel bir secim olabilir. Hatta benden demesi direkt git malta ya work and travel a bulasma ingilizce ogrenecegim diye. 2 yil kadar once bir tanidigim oradaydi dil ogrenmek icin ayrintilari bilmiyorum fakat herhangi bir sikayet dile getirmemisti gayet mutlu dondu, tek diyebilecegim budur.
    Viva México cabrón

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu da guzel bir secim olabilir. Hatta benden demesi direkt git malta ya work and travel a bulasma ingilizce ogrenecegim diye. 2 yil kadar once bir tanidigim oradaydi dil ogrenmek icin ayrintilari bilmiyorum fakat herhangi bir sikayet dile getirmemisti gayet mutlu dondu, tek diyebilecegim budur.
    dediğin gibi olabilir beholder ailemin bütçesine zarar vermek istemediğim için ingilterede kafam karıştı zaten yoksa bende bilirim verin parayı gideyim aöma eğitim hayatı uzun bir süreç bugün hepsini alırsan yarına yüzün olmaz ama maltada fena değil gibi ama watta iyi diyenler var yorumlara devam lütfen gerçekten çok yardımcı oluyor sizlere çok teşekkür ederim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kardeşim wat'ta ingilizce öğrenilmiyor diye gitme, ingiltereye gidipte aileni zorlamakda istemiyorsun. O zaman ikisinide yapma Hayati birşey değilki bu ingiltereye ya da amerikaya gitme işi. Türkiyedeki kurslara git takıl gel bu kadar basit

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amerikaya gel sen kardeşim, kurs başka amerika başka

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kurslardan uzak dur derim Ben gittim biliyorum. Ingiltereye olmadi maltaya git kardesim sen pasa pasa okulunu oku. Hic wat la mesgul etme kendini.
    Viva México cabrón

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zazake Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım tabıkı ıngıltereye gıt yaw ne ısın war burda allahın salakları arasında artı brıtsh englısh gıbısı warmı ya ıngılızce ogrenmek demek o dılın kulturunude ogrenmek demektır bu haywan amerıkalılarda kultur denen bıse yok sadece yıcıp ıcıolar kı onuda kulturlu bı sekılde deılde wahsıce yapıolar artı ben ıng ogrtmnlıgınde okuorum we sana kesınlıkle sunu soylım burda ogrenecegın ıngılızce yanlıs olacaktır cunku adamlar kuralları pek sallamıolar we eger ıntm derecedeysen de bıldıgını de unutur yanlıs ogrenırsın bence en ıısı ıngıltere de dıl okuluna gıt ne bılım aılenın parası warsa gıt derım ha eger yoksada yazın bodruma gıt emın ol kı burdan daha cok gelısır ben 3 yıl orda calıstım we ordakı ıngılızlerın ıngılızcesıne hayran kaldım bana cok fayda sagladı... ısın ozu buraya ıng ıcın gelme derım ben
    Kusura bakmada bence tamamen sacmalamisin ve Amerika halkina haksizlik etmissin. Salak ve gerizekali diye itham etmeye hakkin oldugunu dusunmuyorum. Hem adamlarin ekmegini yiyorsun hemde hakaret ediyorsun. Bence hic yakismamis. Madem bu kadar ABD dusmaniydin neden geldin? Sorunlar yasamissin belli ki. Seni bu kadar kizdiranda bu sorunlar ama gordugun seyleri tum Amerika lilara mal etmen yanlis. Her toplumda iyiler ve kotuler vardir. Sen sadece kotulerle karsilasmissin. Yazdiklarini bence tekrar oku ve dusun eminim pisman olacaksin.

Ingilizce konusuna gelince diger arkadaslarinda dedigi gibi senin ozguvenine bagli biraz. Eger ben konusurum beni anlamamalarindan etkilenmem. Surekli konusmaya calisirim dersen work and travel tercih edilebilir. Ama speaking ini gelistirebilecegin bi is secmen lazim. Tutup mcdonalds da calisirsan ingilizce'ni gelistirmen zor tabi ki.
    Konu smhsvn tarafından (23-08-2008 Saat 07:28 AM ) değiştirilmiştir.
    I beg for mercy, i plead, tell me
    Why? why me?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasım bana gore cidden salaklar yanı onların ekmegını yıyorum dıye dusuncelerımı de saklamam gerekmez kı ben o ekmegıde calısarak yıyorum ABD dusmanı falan deılım ıng ıle ılgılı bı sorunum olmadıgı ıcın ben buraya geldım we bana gore ıngılızceyı gelıstrmek ıcın gelıncek bı yer deıl eger cok cok sanslı olup sosyal yonden ıletısım kurabılıecegı bı ıs bulabılırse arkadasaım gelsın gelısır ıngılızcesı ama aksı takdırde ıs yerınde yapacagı 50 60 kelımeyı gecmeyecek gunluk konusmaların ıng ıcın bı faydası yok ve husrana ugrar bence bu yuzden dıl okulunu tercıh etsın derım ben. ama tabı kendı kararı bız sadece fıkırlerımızı dıle getırıoruz burda ama lutfen sunu unutmayın arkadaslar buraya gelıs amacınız oncelıkle dılınızı gelıstrmek olabılır ama buraya gelınce ısın rrengı degısıo cunku burda oncelıklerınız ısınız we para kazanmak oluo we bu da ıng gelıstrmek ıcın bı engel bence

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zazake Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım bana gore cidden salaklar yanı onların ekmegını yıyorum dıye dusuncelerımı de saklamam gerekmez kı ben o ekmegıde calısarak yıyorum ABD dusmanı falan deılım ıng ıle ılgılı bı sorunum olmadıgı ıcın ben buraya geldım we bana gore ıngılızceyı gelıstrmek ıcın gelıncek bı yer deıl eger cok cok sanslı olup sosyal yonden ıletısım kurabılıecegı bı ıs bulabılırse arkadasaım gelsın gelısır ıngılızcesı ama aksı takdırde ıs yerınde yapacagı 50 60 kelımeyı gecmeyecek gunluk konusmaların ıng ıcın bı faydası yok ve husrana ugrar bence bu yuzden dıl okulunu tercıh etsın derım ben. ama tabı kendı kararı bız sadece fıkırlerımızı dıle getırıoruz burda ama lutfen sunu unutmayın arkadaslar buraya gelıs amacınız oncelıkle dılınızı gelıstrmek olabılır ama buraya gelınce ısın rrengı degısıo cunku burda oncelıklerınız ısınız we para kazanmak oluo we bu da ıng gelıstrmek ıcın bı engel bence
    Benim itirazim dil okulunu onermene degil zaten. Amerika lilara salak diye hitap etmene. Dusunce ozgurlugu var haklisin ama bence yanlis dusunuyorsun. Amerika li lara salak diyorsun ama Turkiye de de bir suru salak oldugunu unutuyorsun. Bunlardan biriyle karsilasan birisi Turk ler salak derse ne dusunursun? Bence yaptigin genelleme cok yanlis. Buna benzer bir suru genelleme yapilabilir Turkiye icinde. O yuzden biraz empati kur ondan sonra dusuncelerini gozden gecir yok diyorsan ki degisen bisey yok senin bilecegin bisey. Ama ben sana kesinlikle katilmiyorum.
    Why? why me?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hatta bu haberi oku ve Avrupa' da Turkiye ile ilgili yapilabilecek genellemeleri dusun. Sence bu tum Turkiye icin dogru olur mu?

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/Son...atman’da AB’li konuk öğrencilere ‘Nataşa’ yakıştırması
    Why? why me?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)