Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 126 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dikkat! Erasmuscular buraya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ben de son sınıfta gittim erasmusa hatta şimdi bitirmek üzereyim ispanyada yani önemli olan o değil de gittiğiniz yerde dersler ingilizce mi onu öğrenin benim ispanyada okulda yasadığım en büyük problem o..ortalama 2 olduktan sonra da basvurabiliosunuzz..bu her okulun insifiyatine kalmıs bişi değil ki genel kural..son sınıfta göndermek okulun insifiyatine kalmıs bişi saolsunlar beni gönderdiler )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim icin erasmusu bitiren su asagıdaki açıklamadır
    I. APPLICATION REQUIREMENTS:

Only students with a minimum GPA of 2.50 are eligible.

Undergraduate students must have completed 2 semesters at Boğaziçi University at the time of application..

It may not be possible for students to study abroad during their last semester at Boğaziçi University.

ama bu last semester tam olarak ne anlama geliyo bilmiyorum. okul uzayınca gidebilir miyim orası hala belirsiz. hay alllaaam....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı tosbaaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim icin erasmusu bitiren su asagıdaki açıklamadır
    I. APPLICATION REQUIREMENTS:

Only students with a minimum GPA of 2.50 are eligible.

Undergraduate students must have completed 2 semesters at Boğaziçi University at the time of application..

It may not be possible for students to study abroad during their last semester at Boğaziçi University.

ama bu last semester tam olarak ne anlama geliyo bilmiyorum. okul uzayınca gidebilir miyim orası hala belirsiz. hay alllaaam....
    ya seninki okul uzaması degıl kı bolum degıstırme yanı bence gıdebılırsın ama yınede adamlarla yuzyuze gorusup derdını anlatman lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bölüm degistiridm de ilk dönem bütün derslerden de kaldım. bu donem de pek iyi gitmedi. yani okulu ben de uzattım. ama yeni bi bolume 2. sınıftan basladıgım icin böle oldu bence. şimdi bi mail yazdım. çok acıklı. belki bi yolu vardır. heycanla bekliyorum.: )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar konsoloslukalar bir sağlık sigortası istiyou ben biraz araştırdım. her bir firma farkılı fiyatlar sunuyor bizlere.akbankın aksigortası 169 euro koçun yapıkredisi 120 euro tabii bunlar 9 aylık.sizin bu konuda bir bilginiz varmı yada bu program ile gidenler varsa yaptıran varmı veya yaptırmayan ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

axa oyaktan yaptırmıştım ben 5 aylık gittim 6 aylık yaptırdım mecburen 90 ytl vermiştim konsoloslukta kabul etmişti bi sorun olmamıştı yani bi de oraya bak derim ben.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar merhaba,

link vermek yasak mı bilmiyorum ama erasmusla Avrupaya gitmeyi düşünenler her türlü bilgiyi http://www.sdu.edu.tr/socrates/forum/ bu siteden bulabilirler ve gidenlerle tecrübelerini konuşabilirler. Aklınızda bulunsun hani

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cool

Alıntı berkayakarsu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polonya Hakkinda Her Soruya Rahatlikla Cevap Verilir...
    slm ben yeni kaydoldum erasmusla polonya yı kazandım.krakow kenti ders kaydı yapmıştım fakat değiştirmem gerekiyor bi sorun çıkarmı? ayrıca kalacak yerlerin durumu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.kolay gelsin bu formu bulmam çok iyioldu

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

berkay şu anda amerika'da o yüzden kısa zamanda yardımcı olacağını sanmıyorum. www.erasmuscu.com sitesine kayıt olmanızı öneririm. yardımcı olacak birileri çıkacaktır umarım. ara sıra bu forumdan da cevapları takip edebilirsin
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar avrupa ulkeleri ıcın sıgortalar standarttir. yanı ıstenen sigortanın 30.000 euroluk bır ust lımıtının olması. zaten seyahat sıgortalarıda standart ve hepsınde bu var. ben axa dan 12 aylık sıgorta yaptırmıstım yaklasık 90 ytl ıdı. sımdı son durum nedır bılemem. fakat alacagım zaman bana lazım olan 8 aylıktı fakat sıgorta sırketıne 8 ıla 12 ay arasında nekadar bır fıyat farkı var dıye sordugumda sıstemlerrıne baktı ve hıc bır fark yok dedı. bazı arkadaslar 120 euro cıvarından bahsetmıs ama bence bır axa ya ugrayın derım.

Not: ıkı cesıt seyahat sıgortası vardır. bırısı (ustte benım bahsettıgım) butun avrupa ulkelerını kapsayan 30.000 euro lımıtlı olan. bu sıgorta japonya ve amerıka seyehatlerını kapsamaz!!!
    ıkıncısı bızım amerıkaya gıderken sırketlerımızın amerıkadan yaptırmıs oldugu seyehat sıgortası kı bu sıgorta ıcın yanlıs hatırlamıyorsam aylık 45 dolardı en ucuz yapa sırketınkısı.

dolayısıyla erasmusa gıdeceklere tavsıyem uluslararası bır sıgorta sırketıyle anlasın yanı ben axa ornegını verdım ama ınternetten arastırdım ve benım gıttıgım yerdede axanın subelerı vardı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

polonyaya gidenler lütfen cevap vize için sağlık sigortası isteniyo mu?polonyadaki yurtlar hakkında bilgisi olanlar var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merabalar ben erasmusla polonyayı kazandım krakow şehri.vize için sağlık sigortası gerekiyormu ayrıca vize ücreti hakkında bilginiz varmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı akdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merabalar ben erasmusla polonyayı kazandım krakow şehri.vize için sağlık sigortası gerekiyormu ayrıca vize ücreti hakkında bilginiz varmı?

aynı ulke aynı sehır bende gelecek sene ıkıncı donem krakowdayım ama ıkıncı donem gıdecegım ıcın daha arastırmaya falan baslamadık sadece vıze ucretı vermeyecegız kabul mektubu ıle vıze gorusmesıne gıttıgımız ıcın..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar gitmeden mutlaka sağlık sigortanızı yaptırın, zaten vize için de isteniyor. ben bir yıl kaldım polonya da, yurtta. kız erkek karışık oluyor ama ev gibi. rahat yani. her katta mutfağı var.hem birçok yerden gelen erasmus öğrencileri oluyor, kaynaşmak adına da çok iyi bir yer.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart polonyada ne yapılır

arkadaslar gitmem 12 gun var(wroclaw)
    sunu soruyorum polonyada ne yapılır?
    ne önerirsiniz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Erasmus öğrencisiycen ilk yapacağın iş gezmek olacaktır.Sana tavsiyem eğer bir dönem kalcaksan ilk aydan başla gezmeye ki Yakın yerlerinde güzel yerler var.Krakow ve poznan a mutlaka git, daha sonra Torun ve Gdansk a git.

Kışın buz pateni yapılır,partilere gidilir bir de basket maçlarına gidilir, yazın ise bot gezisi ve deniz,bisiklet turları yapılır.Sıkılmayacağına eminim ama eğlenmeyi bilirsen.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar http://sdu.edu.tr/socrates/forum/ bu adresten polonya ve diğer bazı ülkeler hakkında yazılmış, işinize yarayacak çok güzel yazılar var. Bakmanızı tavsiye ederim. zamanım çok olmadığı için ayrıntılı cevaplar yazamıyorum, ama orda pekçok konuda ayrıntıları bulacaksınız.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı hamsiblues Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gitmem 12 gun var(wroclaw)
    sunu soruyorum polonyada ne yapılır?
    ne önerirsiniz?
    polonyadakı en guzel sehre gidiyorsun...gıttıgın yerde bır suru erasmus ogrencısı olacak ...hangı okula gıdecektın bu arada?ben bır donem kaldım wroclaw da....DAYTONA.......COK SEY YAPILIR ORDA AMA BU YERI ILK BENDEN DUY DAYTONA...BU YERI SAKIN UNUTMA RYNEK DE KIME SORSAN GOSTERIR...BIR COK TURKUN ANILARINI BIRAKTIGI YERDIR...UNUTMA EN GUZEL SEHRI POLONYANIN WROCLAW....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

En güzel şehirleri Krakow ve Gdansk tır. Gidersen görürsün

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gdansk baltık denızı kıyısında balıkcı koyu gıbı bır yer bence...krakow guzel bır yer ama en ıyı sehır wroclaw daha sonra poznan .cunku poznan eskı komınıst devırden kalan bır sehır gıbı degıl almanyaya yakın olmasından olabılır yenı bır avrupa sehrıne benzıyor....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

polonyadan geçen ay döndüm. Krakow ve Varşovada bulundum. Aşırı güzel bi şehir Krakow. insanları çok sempatik ve polonyalı bi ailenin yanında kaldım çok konukseverler. En ufak kötü birşey yaşamadım. Erasmusla gidenlere imreniyorum çünkü ben tatil için gitmiştim ve uzun süre kalma fırsatım olmadı. Erasmusla gitmek içinde pek ii bi öğrenci olduğum söylenemez. Ondan zor görünüyor =) Yardımcı olabilceğim birşey olursa sormanız yeterli =)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar son sınıfın ilk dönemi için erasmusa katılınabiliryor mu? yoksa son yılı kendi okulumda mı okumak zorundayım?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

erasmus bence gereksiz bişey..gidenlerin çoğu okulu uzatıo.ayrıca masraflı bişi..dil eğitimi olarakda çoğu kişi gittiği ülkenin dilini biraz öğrenio..ingilizcesini aşırı şekilde ilerletene rastlamadım.. giden arkadaslar sürekli msn de sıkıldıklarını söylüyorlar onun yerine workandtravel daha mantıklı bence
    Konu tambjk tarafından (03-10-2007 Saat 05:09 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

erasmus bence çok bambaşka bişey, yaşamayan bilemez ya da nasıl yaşayacağını bilmeyen bilemez

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ssenna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar son sınıfın ilk dönemi için erasmusa katılınabiliryor mu? yoksa son yılı kendi okulumda mı okumak zorundayım?
    meraba her dönem için erasmusa katılabilirsin ben şimdi polonya krakowdayım ve birçok arkadaş 4. sınıfız.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yaa krakow yaa su derslerin sayilma isi bi belli olsa da artik bende gitsem yaaaa

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizim okuldan gidenler var adamalar ütün derslerden kalmışlar çünkü o dersler burda tanınmıyormuş nede olsa onlarda gezmişler eglenmişler

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Zor ama seneyede bu şansı değerlendirmek istiorum ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar 4. sınıf öğrencileri de erasmusa katılabilir.Başvurunuzu 3. sınıfta yaparsınız ve 4. sınıfı gideceğiniz ülkede okursunuz(tecrübeyle sabittir -ben).

Ayrıca erasmus söylenildiği gibi masraflı bir program değil.Aylık burs alıyorsunuz.Almanya için aylık burs 500 euro.Ayrıca benim gibi bir de part-time iş bulursanız kaymaklı kadayıf gibi olur.Aldığım burs ve çalıştığım iş sayesinde bırakın çok fazla masrafı Work&Travel parasını çıkarmama az kaldı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yabanci dil katti mi sana yoksa sadece uzatmis mi olacaksin unvteyi
    California PAlm DesErT & BufFalO ThuNdEr ReSorT . . .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks