Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amtrak (ABD'de Tren Yolculuğu)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Amtrak (ABD'de Tren Yolculuğu)

merhaba arkadaslar nasılsınız? benım bır sorum olacaktı su trenle gezme olayı nedır? en hesaplısımı gercekten? ıstedıgımız ıstasyonda ınıp 2 gece kalıp gene aynı bıletle gezebılıyormuyuz? daha once bınen yada bılgısı olan arkadasların yardımını beklıyorum acıl olarak cunku eger hesaplı gelırse ısı bırakcagım ona gore bıletımı gerı cekıp yada uzatıp gezecegım. ben suan chıcagodayım ve nıagara fall a gıtmek ordan geze geze nw yrk a gıtmek ıstıyorum. yazacaklarınız ıcın sımdıden tesekkurler...

http://www.amtrak.com/servlet/Conten...mtrak/HomePage

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gayet pahali amtrak ben oyle birsey oldugunu sanmiyorum acikcasi. Otospop ile gidip couchsurfing ile kalirsan belese gelir.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

couchsurfing? oda ney

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam amtrak o kadar da pahali deil rail pass die bi sistem var 15 gun sinirsiz east bileti 329dolar. couchsurfing gercekten guzel bi site ama amerikada otostop yasal deil maalesef o yuzden seni arabasina alacak insan sayisi az olabilir. siteden birilerini bulup en azindan kalacak yer ayarlayabilirsin, bende eylulun basinda amtrakla gezmeyi dusunuorum bakalim ne olacak??
    iyi eglenceler!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vallahi bana sorarsan hicde ucuz degil. Ayrica otostop un yasal olacak bir durumu yok zaten , otostop cekersen de seni arabasina alacak adam cikar, merak etme biliyorum ondan cikiyor yani Fazla zaman kaybedecigini dusunmuyorum. 3 5 kisi bir araya gelip araba kiralamak daha da ucuza gelebilir
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pahali bir seydir Bence nereye gideceksen ucakla gitmek daha mantikli...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

newyorka inip cevre eyaletlere gidecekseniz bence tren daha daha avantajlı otobusten. ucaktan daha konforlu geldı burdaki trenler bana. muhtesem bir ses yalıtımı var. trenin gurultusunden rahatsız olmazsınız. ucak yolculugundan sonra bi kac saat kestirebileceginiz otobusle kıyaslandıgında daha konforlu bi ulasım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki araba alsak 2. el geri dönerken satışta zorluk çekiyormuyuz ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

daha önce amtrakla seyahat etmiş arkadaş var mı? trenler rahat mı, bi de çok fazla rötar yaptığını duymuştum. bilgisi olanlar yardımcı olursa iyi olur...benim dönüş ny'tan. önce uçakla chicagoya gidip bi kaç gün orda gezmek, sonra amtrakla niagara, ordan da ny'a geçmeyi düşünüyorm...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Trenlerin, google'dan video'larını izleyebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amerika'da tren yolculuğu aslında çok rahat diyorlar. Gayet lüks trenlerle geniş (nerdeyse iki otobüs koltuğu genişliği) koltuklarda seyahat etmenin ayrıcalığı yaşanabilir. Chicago'ya giden trenlerin tamamı gece yolculuğu yapıyor onu hatırlatmak gerek. Ancak bizim TCDD gibi yok pahasına götürüp getirmiyor. Greyhound'dan ucuzdur ama. Greyhound gibi bir rezilliği yaşamak istemiyorsan ve daha güvenli bir ulaşım yapmak istiyorsan Amtrak harika bir seçenek.
    Bu sene Lake Shore ve 30 capitol hatlarının geçtiği Sandusky'den (cedar point) Türkiye'ye dönüşte NY'a gidip binmek durumum var ve kesinlikle Lake Shore trenine binip gideceğim. Doğrudan NY Penn Station'a (manhattan'da) giden bu tren sayesinde Manhattan'ı da görüp havaalanına içim rahat gideceğim
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce amtrakla seyahat etmiş arkadaş var mı? trenler rahat mı, bi de çok fazla rötar yaptığını duymuştum. bilgisi olanlar yardımcı olursa iyi olur...benim dönüş ny'tan. önce uçakla chicagoya gidip bi kaç gün orda gezmek, sonra amtrakla niagara, ordan da ny'a geçmeyi düşünüyorm...
    Chicago'dan kalkan veya oraya varan tüm trenlerde rötar olabiliyor. TCDD'nin rötar ortalamasının altında da olsa rötar yok denemez. NY'a giden Lake Shore bilhassa tehir ihtimali yüksek trendir. 30 capitol o kadar fazla tehir yapmaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika'da tren yolculuğu aslında çok rahat diyorlar. Gayet lüks trenlerle geniş (nerdeyse iki otobüs koltuğu genişliği) koltuklarda seyahat etmenin ayrıcalığı yaşanabilir. Chicago'ya giden trenlerin tamamı gece yolculuğu yapıyor onu hatırlatmak gerek. Ancak bizim TCDD gibi yok pahasına götürüp getirmiyor. Greyhound'dan ucuzdur ama. Greyhound gibi bir rezilliği yaşamak istemiyorsan ve daha güvenli bir ulaşım yapmak istiyorsan Amtrak harika bir seçenek.
    Bu sene Lake Shore ve 30 capitol hatlarının geçtiği Sandusky'den (cedar point) Türkiye'ye dönüşte NY'a gidip binmek durumum var ve kesinlikle Lake Shore trenine binip gideceğim. Doğrudan NY Penn Station'a (manhattan'da) giden bu tren sayesinde Manhattan'ı da görüp havaalanına içim rahat gideceğim

Konuyla ilgisi yok ama Greyhound'ın 07:55 am saatli seferi biraz WI'de tur atıyor. Bununla hiç seyehat ettin mi. Çok mu kötü bus yolculuğu.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

yaa birde bilgisi olan bi sölesin yada ben bulamadım sitede, jfk dan amtrak denen şeye nası ulaşırız??? ayrıntılı bi bilgi verebilecek kimse varmı buralarda???
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa birde bilgisi olan bi sölesin yada ben bulamadım sitede, jfk dan amtrak denen şeye nası ulaşırız??? ayrıntılı bi bilgi verebilecek kimse varmı buralarda???
    metroya bineceksin penn station durağında ineceksin. bu kadar... google maps'da bile tarifi var bunun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgisi yok ama Greyhound'ın 07:55 am saatli seferi biraz WI'de tur atıyor. Bununla hiç seyehat ettin mi. Çok mu kötü bus yolculuğu.
    Hiç onunla seyahat etmedim. Otobüs yolculuğu cidden kötü durumdadır amerika'da. Kamil Koç oraya bir girse dağıtır gider diğer şirketleri. İkinci hatta üçüncü dördüncü sınıf vatandaşların bindiği bir şeydir genelde. Türkiye'de ilçe otobüsleri bile artık numaralı bilet sistemine geçmiştir ama Greyhound geçmemiştir. İlk gelen oturur sistemi geçerlidir. Mola-ikram vb. şeyleri bulamazsın. Tuvaletin geldiğinde şoför'e söylersin bi benzincide durur. Klimaya öyle bir dayarlar ki üşürsün otobüsün içinde.
    Amtrak'ta is durum bambaşkadır. Uçak konforundaki trenlerde sessiz sakin ilerlerken geniş koltuğunun içine gömülerek uyursun. Güvenliğini söylemiyorum bile bugün dünyada trenden daha güvenli bir ulaşım keşfedilemedi daha. Şehrin en göbeğindeki istasyonlarda durur bu yüzden şehiriçinde havaalanına gitmeyeceksen yüksek şehiriçi ulaşım masrafın olmaz. Trenleri tuvaletleri de gayet temizdir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amtrak kullanmayı düşünen var mı gezme planı olarak? Trenler ABD'nin yaşlı kurdudur ancak hizmet kalitesi çok yüksektir. Bir gidelim de gezmeyş sonra yaparız diyenleri duyuyor gibiyim ama olsun plan yapanlar vardır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bize bir arkadasımız telefon aracılıgı ile rezervasyon yaptı amtrak için.ve bir rezervasyon numarası alıp bu numarayı bize verdi.gidip trene bineceksiniz sonrada trende görevliye rezervasyon numaranızı gösterip paranızı ödeyeceksiniz dedi bu yöntemi bilen varmı yada daha önce kullanan atmasınlar bizi trenden sonra

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hakan_fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bize bir arkadasımız telefon aracılıgı ile rezervasyon yaptı amtrak için.ve bir rezervasyon numarası alıp bu numarayı bize verdi.gidip trene bineceksiniz sonrada trende görevliye rezervasyon numaranızı gösterip paranızı ödeyeceksiniz dedi bu yöntemi bilen varmı yada daha önce kullanan atmasınlar bizi trenden sonra
    internetten online rezervasyon imkanı varken böyle riske girmeye değmez bence.illaki debit kartınız falan vardır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@realbrutal o dediğin karttan bizde yok o yüzden arkadasa telefondan yaptırdık rezervasyonu.zaten trene binecegimiz istasyonda bilet gişesi bile yok yani bileti giseden falan alma sansımızda olmayacak.bu numaraya güvenecegiz artık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar Amtrak ise Sandusky'den (Cedar Point) Washington DC'ye trenle gittim. Chicago'dan kalkıp Toledo-Cleveland-Pittsburg şehirlerini geçip West Virginia üzerinden DC'nin orta yerine götüren, sessiz, rahat bir trene bindim. Trenleri sevenler için söyleyim ortam ve koltuklar harika idi. Hele ki sabah saatlerinde Apalaş dağlarının içindeki eşsiz vadilerdeki manzaralara bayılırsınız. Yanınızda da iyi bir arkadaşınız varsa harika bir yolculuk etmiş olursunuz.
    Washington'dan Newyork'a da trenle gittim. Acela Express bizim hızlı trenlerin aynısı nerdeyse 1.5 saatte varırsınız Penn Station'a (Empire State Building'in yani şehir merkezinin yanıbaşında) varabilirsiniz. Yalnız Acela biraz pahalıdır. Öteki trenle 3 saatte varıyorsunuz yine aynı istasyona. Trene binen insanlar işinde gücünde olan takım elbiseli çantalı kişilerdi.
    Eğer araba kullanmak istemiyorsanız trenle yolculuk Amerika'da cidden güzel bir şey.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar Amtrak ise Sandusky'den (Cedar Point) Trenleri sevenler için söyleyim ortam ve koltuklar harika idi. Hele ki sabah saatlerinde Apalaş dağlarının içindeki eşsiz vadilerdeki manzaralara bayılırsınız. Yanınızda da iyi bir arkadaşınız varsa harika bir yolculuk etmiş olursunuz.

Eğer araba kullanmak istemiyorsanız trenle yolculuk Amerika'da cidden güzel bir şey.
    sayende bineceğimiz yoksa da binecez artık
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tren bir zamanların ülküsüydü. Amerikanlar her ne kadar trenleri ikinci plana atsalar da onları hiçe saymamışlar ve gereken değeri biraz olsun verebilmişler. Evet rötarlar oluyor, evet eğer ara istasyonlardaysanız bir görevli bile bulamazsınız ama trene bindikten sonra gördüğünüz şey cidden hoşunuza gidecektir.
    Vermont tarafına tren var. Grand Central Station'dan kalkıyor sanırım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

metroya bineceksin penn station durağında ineceksin. bu kadar... google maps'da bile tarifi var bunun.

eksik tarif etmişim özür dilerim. oraya gittikten sonra işlerin öyle olmadığını gördüm. JFK metrosu Jamaica Station denen merkezi bir banliyö istasyonuna varıyor. Jamaica Station'dan Penn Station'a giden trenler var 15 dakikada bir. Haftaiçi binersen biraz tuzludur, haftasonu ucuzdur ona göre.(haftaiçi 8 haftasonu 3.5 dolardı yanılmıyorsam.) Binersin trene gidersin Penn Station'a. Yalnız korkmayın dökük berbat bir yere geldiniz diye orası Penn Station. Yukarı çıkın bineceğiniz öteki treni sorun soruşturun, yardımcı oluyorlar merak etmeyin. Penn Stn'da Türk görürseniz sarılmayın hemen olağanüstü bir durum değildir onlar için.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

dc binmistim amtraka,teknoloji urunu olsa gerek internet we bilgisayar icin priz vardi.ama trenin ici cop doluydu.koltuklarin ici disi yerler heryer /....
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dc binmistim amtraka,teknoloji urunu olsa gerek internet we bilgisayar icin priz vardi.ama trenin ici cop doluydu.koltuklarin ici disi yerler heryer /....
    nasıl denk gelmişsin bilmiyorum ama amtrak'ı gayet temiz buldum...sadece Sandusky (OH) DC arası değil DC-NYC arasında bindiğim tren de temizdi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bilmiyorum walla hemde bindigim ilk durakti yani hani temiz temiz yola cikilmasi gerekiyordu.ortalarda felan binsem belki tamam,tren benim bindigim yere gelene kadar kirlendi diyecem ama ... bu arada senin bu tren sevdan nedir tcdd yada amtrak felan
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Trenler sevdadır...biraz da edebi ruhumdan ötürü olsa gerek...
    Trenlerde kardeş olur yolcular
    Trenlerde paylaşılır ekmekler
    En güzel vadiler trenlerindir
    En ıssız tarlalar
    En güzel şiirler
    Trenlerde yazılır
    Hele gün doğuyorsa
    Istanbul'a yaklaşıyorsan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)