Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 229 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virginia Beach,VA

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Virginia Beach,VA

-------------------------------------------------------------------------

İşte Virginia Beach !! Daha fazla fotoğraf için tıklayınız!!

Fotoğraflara ulaşmamızı sağladığı için @MaJ'e teşekkürler

Mesaj editör tarafından tekrar düzenlenmiştir...

------------------------------------------------------------------------
    herkese slm,ben bu yaz Virginia Beach de bulundum.epey bi türk vardı bunun yaninda ruslar da çoktu

çok sayıda otel oldğu için genelde wat öğrencileri ağırlıklı olark buralarda çalşıyordu ama restorantlarda çalışan öğrencilerde vardı.

küçük ama zevkli bi şehir,önümüzdeki yaz tekrar gideceğim.yalnız gitmeyi düşünenlere şimdiden söyleyeyim konaklama en büyük sorun ve yeni sezonda da bence sorun olmaya devam edecek
    Konu Fiorex tarafından (17-02-2008 Saat 12:22 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Nedir bu gittim, tekrar gidicem çılgınlığı. Gidipte pişman olan yok mu? Evet aslında ordayken neden geldik, ne işim olur bidaha diyen arkadaşlarım çoktu ama hepsi şimdi fırsatım olursa yine gidicem diyor. Rhein gibi, benim gibi, daha önce giden bir çok kişi gibi...

Bu arada Rhein forumumuza hoş geldin

*edit: "gibi"ler ordayken pişman olunmuşluğa ait değil, tekrar gitmek istemek manasında yazılmıştır.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet haklısın bende başta olmak üzere aynı evde kaldığım tüm arkadaşlarım orada kaldığımız süre boyunca(son 1 ay hariç)her zaman neden geldiğimizi sorgulayıp durduk.ama şimdi ev arkadaşlarımın çoğu tekrar gitmek için yeniden şirketlere başvurdu bile.

bence bu da wat programın en azından amerikalıların istediği şekilde yürüdüğünü gösteriyor.her ne kadar kabul etmesekte yıllardır bize empoze edilen bi amerikan kültürü var ve wat ile oraya gittiğimiz zaman bir amerikalı gibi yaşamak,çalışmak,gezmek ister istemez cazip geliyor.en azından ben kendi açımdan öyle düşünüyorum.

forumun yeni takipcisi olarak hoşbulduk,tşkrler hati

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Rhein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ne kadar kabul etmesekte yıllardır bize empoze edilen bi amerikan kültürü var ve wat ile oraya gittiğimiz zaman bir amerikalı gibi yaşamak,çalışmak,gezmek ister istemez cazip geliyor.
    Sen ne diyosun abi, özellikle Philadelphia'dayken kendimi zenci zannettiğim zamanlarım oldu.(solda resmi duran zencilerin öldürülen adamı) Makavelli branded, TuPak, Doğu yakası, batı yakası, toplum düşmanı, kardeş Malcolm X muhabbetleri... düz beyaz uzun tişörtler, beyzbol şapkaları, uçuk reebok ayakkabılar, sırtta iverson'lı 76ers forması, yanlışlıkla ayağına basan yada omuzuna çarpan beyazlara "watafck man"lere kadar...

Hey gidi günler...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten wat ile giden herkesin zencilerle ilgili anlatacak o kadar çok şeyi varki
    bende çalıştığım iş yerlerinde en çok zencilerle muhabbet ediyordum,hele de konuştuklarını az buçuk anlayınca insanın kendisine olan güveni daha bi fazla artıyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Rhein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten wat ile giden herkesin zencilerle ilgili anlatacak o kadar çok şeyi varki
    bende çalıştığım iş yerlerinde en çok zencilerle muhabbet ediyordum,hele de konuştuklarını az buçuk anlayınca insanın kendisine olan güveni daha bi fazla artıyor
    evet yaa rhein e katiliyorum.
    nasil insanlardir bu zenciler.. gitmeden once herkes aman dikkat et diye uyardigindan ilk baslarda cok tirsiyodum ama baktimki adamlar muhabbet dolu...
    kolayca arkadas oldum coguyla. new yorkdakiler disinda gordugum tum zenciler neseli hayat dolu insanlardi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten muhabbet kurulan zencilerde is yerlerinde beraber calistiklarimizdi.oyle disardan tanisip konusan turk arkadaslara hic rastlamadim.aslinda onlarda bizi yakin gorup o yuzden oyle davraniyorlar,mesala ben cok zenci haklari ile ilgili muhabbet ettim onlarla,bizide kendileri gibi dusuk ucretli calisanlar sinifinda sayiyorlardi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya ben de gitmek istiyorum yine yaaa

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler bu virginia beach nası bi yerdir okudugum mesajlarınızda güzele benzer bi intiba var ama biraz daha bilgi verir misiniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende gidecem bu yil..Arkadaslar msn leri gonderebilir misiniz??????

darren_hayes_cy

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende armadaya başvurdum virginiaya gitmeyi düşünüyorum. bu konuda bana yardımcı olabilecek ve bilgi verebilirseniz sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bnde aynı sekılde virginia sahıl kısmına gıdıorum cok mesaj attım ama cewap gelmedı .sanırım sahıl kısmına wat tarıhınde bi tek bn gidicem=

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı diagram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bnde aynı sekılde virginia sahıl kısmına gıdıorum cok mesaj attım ama cewap gelmedı .sanırım sahıl kısmına wat tarıhınde bi tek bn gidicem=
    diagram sen va beach hakkında ne bilmk istyrsn onu soyle.yani hangi yonunu merak edyrsn?bu seklde sorarsan kimse yardmcı olamaz ki sana...konuyu biraz daha ozellestr

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dana nasıl özelleştiriyim Amacım Maddi Yönden Külfetle dönmemek .Beach kısımlarıda cok pahalı Ewler 400 dolar.Öğrenmek istediğim SAhil kısmında Eğlence parkı warmı?Eğlence parkınımı otellerimi yoksa Mcdonaldsmı tawsiye edersin.. Tabi maddi yönden cewap werırsen sewınırım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben wat la diilde daha cok intershiple ilgileniorum bununla ilgili deneyım yaşamış kişiler vaya bu konu hakkında bılgı verebılecek bırılerı varsa sevınırım ben turızm konaklama okuyorum ve seneye mezun olucam inşş ve o yaz gitmeyi düşünüyorum ve otelde calışmak istiorum bununla ilgili bılgılerını paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa sevınırım şimdiden teşekkürler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Dana nasıl özelleştiriyim Amacım Maddi Yönden Külfetle dönmemek .Beach kısımlarıda cok pahalı Ewler 400 dolar.Öğrenmek istediğim SAhil kısmında Eğlence parkı warmı?Eğlence parkınımı otellerimi yoksa Mcdonaldsmı tawsiye edersin.. Tabi maddi yönden cewap werırsen sewınırım
    benim bildigim kadaryla sahil kısmanda eglence parkı yok.zaten virginia'da 2 tane buyuk eglence parkı var.biri kings dominion digeri de bush gardens.kings dom. zaten doswell de bahsetmiştik,denizle alakası yok.bushgardens de bence williamsburg'da.williamsburg çok tarihi bir şehir.kolonicilik zamanında ingilizler ilk kez basarılı bir kolonilerini williamsburg'daki jamestown'da kurmuslar.o yuzden cok onemli bir yer.williamsburg deniz kasabası degil ama denize yakın.kings dominion gbi degil yani.sen illaki hem deniz kıyısında olcak hem de eglence parkı olcak diyrsan sana new jersey'i tavsiye ederim.orada ''pointpleasant''kasabasında ''jenkinson boardwalk'' diye bi yer war orayı ve ''wildwood''da moreys piers diye bir yer war orayı tavsiye edebilirim.onun dısında sadece virginia beach degl hemen hemen butun dogu kıyıarında 2. iiş bulma imkanın boldur.otel,restaurant işlerinde calısırsan 2. iş bulma sansında coktur yani.bu otel işleri de kazanclıdır tabi 2 işte birden çalısırsan.yani 60-80 saat arası calısırsan...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

anladım Tesekkurler Cevabun için.Devamı gelicek Soruların bugun sırketle gorusrum tekrar Nj morey piers onerdı Fakat hala dusunme asamasındayım.Saol tekrar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Joe forumu gezerken farkettım snde gitmeden onec baya soru soruyomussun sewındım acaba bnmı bu kadar cok soru soruorum die
    Hangi havayolu ile gittin Direk ist-virginia seferı wardır galiba yda neyi önerırsın aktarma yada aktarmasız cok ucret farkı warmı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildigim kadaryla sahil kısmanda eglence parkı yok.zaten virginia'da 2 tane buyuk eglence parkı var.biri kings dominion digeri de bush gardens.kings dom. zaten doswell de bahsetmiştik,denizle alakası yok.bushgardens de bence williamsburg'da.williamsburg çok tarihi bir şehir.kolonicilik zamanında ingilizler ilk kez basarılı bir kolonilerini williamsburg'daki jamestown'da kurmuslar.o yuzden cok onemli bir yer.williamsburg deniz kasabası degil ama denize yakın.kings dominion gbi degil yani.sen illaki hem deniz kıyısında olcak hem de eglence parkı olcak diyrsan sana new jersey'i tavsiye ederim.orada ''pointpleasant''kasabasında ''jenkinson boardwalk'' diye bi yer war orayı ve ''wildwood''da moreys piers diye bir yer war orayı tavsiye edebilirim.onun dısında sadece virginia beach degl hemen hemen butun dogu kıyıarında 2. iiş bulma imkanın boldur.otel,restaurant işlerinde calısırsan 2. iş bulma sansında coktur yani.bu otel işleri de kazanclıdır tabi 2 işte birden çalısırsan.yani 60-80 saat arası calısırsan...
    Virginia Beach de 2. bulamaz mıyız. Ben de bu sene Virginia Beach Housekepeerlık için başvurdum da?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

virginiada 2.iş bulma olasılığı çok yüksekmiş die duydum ben ama

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wiliamsburg hakında bilgileri olan iletsin lütfen

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buchgarden a gideceksen ii bi yer..Alisveris icinde gusel bi yer williamsburg..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı zaxurani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virginia Beach de 2. bulamaz mıyız. Ben de bu sene Virginia Beach Housekepeerlık için başvurdum da?
    arkadaslar va beach'te cok rahat ikinci iş bulursunuz,korkmayın...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı harun_bjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wiliamsburg hakında bilgileri olan iletsin lütfen
    harun kardeş ben williamsburg'a hiç gitmedm ama oranın amerikan tarihinde cok onemi oldugunu biliyorum.orada jamestown diye bir yer war.orası ingilizler tarafndan 1607 yılında kolonileştirilmiş.o yuzden cok tarihi bir yer.hatta gidersen oraya kucuklugumuzde izlediğimiz kızılderili cizgifilm karakteri ''pocahontas''ve ingiliz kaptan ''captain smith'' gbi isimleri belki de onların heykellerini falan gorursun orada....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar va beachte 2.bi is bulmak cok zor..Bulan vardi ama gercekten zor tecrubeyle sabittir...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Joe forumu gezerken farkettım snde gitmeden onec baya soru soruyomussun sewındım acaba bnmı bu kadar cok soru soruorum die
    Hangi havayolu ile gittin Direk ist-virginia seferı wardır galiba yda neyi önerırsın aktarma yada aktarmasız cok ucret farkı warmı
    evet haklısın bende cok soru sorardmsende sor cekinme bu forum bilgi edinmek amaclı zaten.diagram buradan direkt ist-va seferi buyuk ihtimalle yoktr ama olsa bile cooook pahalıya patlar sana.o yuzden aktarmalı gideceksin.ben giderken ist-milan,milan-new york,new york-virginia'ydı ucagım.yani 2 aktarmayla gitmiştm.bu arada donusunu new yorktan al bence.cunku donerken gezersn biraz en son da new yorka gidersn ve ordan ucaga atlarsın.ben gecen sene ucak biletimi 600 euroya almıstım(''yet travel'' diye bir yerden)ben oraya giden diğer arkadaslara kıyasla biraz daha ucuza almıstım.şimdiden internetten biletlere bak.gidişin burdan virginia donusun new yorktan olsun.ve en gec mayısın basında biletini almıs ol bence.bu arada bu mesaj forumdaki 150. mesajım oldu.kendimi kutluyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben giderken istanbul-amsterdam-detroit-norfolk olarak gitmistim.Sirketimiz saolsun bize son 3 gunde bilet alinca amsterdamda yaklasik 13 saat bekledik ama ii olmustu watla hollandaya gidiliyormu :P

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harun kardeş ben williamsburg'a hiç gitmedm ama oranın amerikan tarihinde cok onemi oldugunu biliyorum.orada jamestown diye bir yer war.orası ingilizler tarafndan 1607 yılında kolonileştirilmiş.o yuzden cok tarihi bir yer.hatta gidersen oraya kucuklugumuzde izlediğimiz kızılderili cizgifilm karakteri ''pocahontas''ve ingiliz kaptan ''captain smith'' gbi isimleri belki de onların heykellerini falan gorursun orada....
    evet amerikanın tarihi yerlerinden biriymiş
    bu arada seçimim için iyiyce mutlu olmaya başladım
    geçen senelerden gidenlerle tanıştım bunlarda 1-2 kişi değil yaklaşık 10-12 kişi hepside çok memnun 1 kişi bile memnun değilim demedi
    öncelikle managerler iyimiş
    kalıcak yer garanti şirket ayarladıgı içinde bir artı katıor
    umarım bende çok eğlenirim ne diyeyim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben cumartesi managerle görüştüm en akıl karı washington(IAD) den gimek
    dönüşüde newyork yaparsın ohhh mis gibi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Virginia Beach Türk Öğrencilerin Work And Travel Programı için gittikleri en yoğun bölgelerden biridir. Yılda ortalama 800 civarında Türk öğrencinin bu bölgeye akın ettiği belirtilmektedir.

Virginia Beach in tarihi 1600 lu yillara dayanmaktadir. Ingilizlerin Amerika daki ilk yerlesim yerlerinden biri olan Jamestown a gelenler ilk olarak Virginia Beach deki Cape Henry de karaya adim atmislardir. Ikinci Dunya Savasindan beri Amerikan Deniz Kuvvetlerinin Oceana Naval Air Station ve diger bazi askeri usler bu bolgede bulunmaktadir. Virginia nin en buyuk sehirlerinden biri olan Virginia Beach in nufusu yaklasik 425 Bin dir.

Virginia Beach, FBI Census Bureau tarafindan en guvenli (nufusu 300Bin den buyuk) sehir olarak gosterilmektedir. Guinness Rekorlar kitabinda da Dunyanin en uzun tatil plaji olarak gecmektedir.

Ozellikle yaz aylarinda o kadar cok etkinlik olmaktadir ki her gun sadece birini secmek zorunda kalirsiniz. Virginia Beach de yuzme ve guneslenme disinda sorf, su kayagi, yelkencilik, balikcilik da yapabilirsiniz.

Cok hareketli bir gece hayatina da sahip Virginia Beach de Canli muzik ve dans klupleri, Komedi klubu, Konserler, Opera, Tiyatro etkinlikleri gecenizi reklandirmektedir.

264 den gelebileceginiz sehirde baslica park yerleri, 2nd Street, 4th Street, 9th Street, 31st St uzerindedir. Genelde 3 saatten fazla park 7 dolar dir. Parkmetreler bir saat icin 75cent alir ve Kasim-Mart arasi bedavadir. Bazi yerlerde gunduz vakti yola parkedebilirsiniz.

Virginia Beach deki yaz aylarinda artan onemli etkinliklerden bazilari, LatinFest 9-10 Haziran, Soul Music BeachFest 25-26 Agustos, American Music Festival 1-4 Eylul, Blues at the Beach 15-17 Eylul de gerceklesmektedir.

Virginia Beach deki gezilecek gorulecek yerler, Adam Thoroughgood House, Atlantic Wildfowl Heritage Museum, Chesapeake Bay Bridge Tunnel, Colonial Williamsburg, Hampton Roads Naval Museum, Harbor Park, Jamestown, The Old Coast Guard Station, Virginia Zoological Park,

Virginia Beach deki buyuk oteller Atlantic ve Pacific Avenue etrafindan bulunmaktadir. Otelleri gecesi en az 200 dolar civarindadir. En az uc gecelik oda tutarsaniz o zaman ozel indirimler
    alabilirsiniz. Arabanizi yandaki haritadaki 0 civarindaki yerlerde ucuza park edebilirsiniz. Pacific Avenu etrafi parklar, kucuk moteller, restoranlar ve birkac gece kulubu ile kaplidir. Atlantic Avenu nun okyanus tarafinda oteller, restoranlar ve eglence yerleri bulunmakta iken ic tarafi alisveris yerleri ve restoranlar ile doludur.

Virginia Beach Türk Öğrencilerin Work And Travel Programı için gittikleri en yoğun bölgelerden biridir. Yılda ortalama 800 civarında Türk öğrencinin bu bölgeye akın ettiği belirtilmektedir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks