Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 56 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska 'da Cok Balik Var ( 10 July 08 )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

latitu yazma abi şöyle şeyler sonra seneye gitmek isteyen biri iştahlanacak gidecek hayal kırıklığına uğrayacak. Nasıl o kadar çalıştın peki? 114 saat günde 16.5 saat yapar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ozgur,bu king cove da sezon ne kadar uzun boyle yaw,benim toplam alaska maceram=62+108+112+63 du...
    ne diyim adi gibi kralmis orada peterpan)))
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biz isten cikariliyoz millet paranin dibine vuruyor kismet iste

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Latitu rica etsem paycheck 'lerin resmini cekip koyar misin foruma hala daha inanamiorum ya .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Tecrübe Puanı
    10

Gittiin yer King Cove 'mu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

KING cove
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Tecrübe Puanı
    10

Harbi KING . Ne sezon bitio ne de balik ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok şanslı bi sezon geçiriyosun latitu millet sefalet içinde senin durumun niye bu kadar farklı anlamıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hiç bir olay yüzde yüz iyi veya kötü diğildir.muhakkak içinden şanslı olanlar çıkacaktır. . makroklimada onu yaşıyor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Latitu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kontratim 4 aylikti 1 haziran da baslayip 30 eylulde bitiyordu ben 5 haziranda king covedaydim. haziran ayinda ilk hafta sadece 2 saat calistim diger kalan zamanda yani 24 haziranda paycheck kesimi oluyo yaptigim para 1550 dusun ne kadar calistim o kisa zamanda sonra temmuzda 2 hafta cok saglam bastik diger iki hafta ise kesinlikle 10 saatin altina dusmedim pay check net 3063 vergi kesintisinden sonra bu miktar yani

su an agustos paychecki icin calisiyorum 24 kesim tarihi ve 1 hafta var benim hesplarima gore 3700 vergi kesilmis haliyle gelecek.

evet sezon 10 gun sonra bitecek bu 10 gunde elimden geldiginde calisacagim eylulde ise yata yata 1500-2000 yaparim ben bakalim gorecez mevlam neyler neylerse guzel eyler
    ayni firma farkli yerler,bu kadar da farkedermiyis yaw,peterpan king cove da 4 ay sezon dillinghamda 25 gun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Latitu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kontratim 4 aylikti 1 haziran da baslayip 30 eylulde bitiyordu ben 5 haziranda king covedaydim. haziran ayinda ilk hafta sadece 2 saat calistim diger kalan zamanda yani 24 haziranda paycheck kesimi oluyo yaptigim para 1550 dusun ne kadar calistim o kisa zamanda sonra temmuzda 2 hafta cok saglam bastik diger iki hafta ise kesinlikle 10 saatin altina dusmedim pay check net 3063 vergi kesintisinden sonra bu miktar yani

su an agustos paychecki icin calisiyorum 24 kesim tarihi ve 1 hafta var benim hesplarima gore 3700 vergi kesilmis haliyle gelecek.

evet sezon 10 gun sonra bitecek bu 10 gunde elimden geldiginde calisacagim eylulde ise yata yata 1500-2000 yaparim ben bakalim gorecez mevlam neyler neylerse guzel eyler
    ayni firma farkli yerler,bu kadar da farkedermiymis yaw,peterpan king cove da 4 ay sezon dillinghamda 25 gun

Tecrübe Puanı
    10

Demekki oyleymis 4 ay cok ama

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlı olsun birader.Güle güle harca.'Zenginin malı züğürdün çenesini yorar'diyeyim artık.24 haziranda Wrangell daydım 19 ağustosda fabrika bizi işten cıkardı.toplam iş günü sayım 56 günde 23 gün 2güne bir bile çalışamadık yani.Halbuki tevazu gösterip 5000dolar hayaliyle gitmiştik.3 kez maaş aldık.264dolar+460dolar+386dolar para (yaklaşık 1000)kazanabildim.3500 dolar almıştım ailemden...ülkeme dönerken yeniden ailemden para istedim yüzsüzlükle.
    Alaska fabrikaları için size yararlı olabilecegini düşündüğüm bilgi...TABİİ ÖNCELİKLE ALASKA DAN UZAK DURUN DERİM.
    !Gittiginiz fabrikanın 'line' denilen balık işleme hatlarının hızı sizin günlük çalışma saati toplamınız acısından cok önemlidir.diğer fabrikaların 17 18 saatte işlediği x pound balıgı sizi hayvan yerine koyup 9 saatte işletebilirler.
    Bu kadar üstün performans yetmezmiş gibi 'break' aralarda yediğiniz 40 tanesi 2dolar olan bisküvinin lafını edip sizi hırsız yerine koyabilirler.
    Ben WRANGELL SEAFOODS fabrikasında calıştım.Aman uzak durun bu amatör fabrikadan.Siz 7.25 dolara o hızla calışırken hicbir şeye elini sürmeyen 3 göbekli insanların kahkalarla gülmesi ne kadar onursuz olursa olsun her insanın yüregine oturur.
    SAYGILARIMLA...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı melihkahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun birader.Güle güle harca.'Zenginin malı züğürdün çenesini yorar'diyeyim artık.24 haziranda Wrangell daydım 19 ağustosda fabrika bizi işten cıkardı.toplam iş günü sayım 56 günde 23 gün 2güne bir bile çalışamadık yani.Halbuki tevazu gösterip 5000dolar hayaliyle gitmiştik.3 kez maaş aldık.264dolar+460dolar+386dolar para (yaklaşık 1000)kazanabildim.3500 dolar almıştım ailemden...ülkeme dönerken yeniden ailemden para istedim yüzsüzlükle.
    Alaska fabrikaları için size yararlı olabilecegini düşündüğüm bilgi...TABİİ ÖNCELİKLE ALASKA DAN UZAK DURUN DERİM.
    !Gittiginiz fabrikanın 'line' denilen balık işleme hatlarının hızı sizin günlük çalışma saati toplamınız acısından cok önemlidir.diğer fabrikaların 17 18 saatte işlediği x pound balıgı sizi hayvan yerine koyup 9 saatte işletebilirler.
    Bu kadar üstün performans yetmezmiş gibi 'break' aralarda yediğiniz 40 tanesi 2dolar olan bisküvinin lafını edip sizi hırsız yerine koyabilirler.
    Ben WRANGELL SEAFOODS fabrikasında calıştım.Aman uzak durun bu amatör fabrikadan.Siz 7.25 dolara o hızla calışırken hicbir şeye elini sürmeyen 3 göbekli insanların kahkalarla gülmesi ne kadar onursuz olursa olsun her insanın yüregine oturur.
    SAYGILARIMLA...
    Melih doğru söylüyor sakın gitmeyin toplam 6 line var 40 kişi bir andan çalışıyor . Ve iş hemen bitiyor dolayısı ile az saat çalışıyorsunuz . Bize 2$ lık bisküvilerin lafını ettiler . Hırsız muamelesi yaptılar . Dalga bile geçtiler bizle üstelik saati 7.25$ diğer yerler daha çok ücret veriyorlar arastırmadan gitmeyin büyük fabrikalara gidin . (Trident , PeterPan vs.)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende alaska sacmaligindan zararsiz kurtuldum diebilirim..net 5000$ fln kazandim. allaha sukur.. giyindim elektronigimi aldim hediyedir sudur budur derken herseyimi aldim.. Bos bavulla gittim dolu dolu 2 tane ile donecegim allah nasip ederse.bencede alaska acayip sacmalik.neden sacmalik cunku adeletsiz abi..bizim fabrikanin %40i ukraynali veya rus uyrukluydu.. bunlarin kizlari kadar serefsiz bi kiz milleti gormedim..Abaza supervizorlara 2 guluyorlar sonra daha ilk seneden temizlige kalmalar fln.. hatta temizlige kalip temizleseler iyi supervizor gidince hosbes muhabbet.. sonra azar bize kayiliyor... igrenc bi milletler ya.. para haketmeden kazaniyorlar..neyse sinirlendim yine

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up

Alıntı m00dy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende alaska sacmaligindan zararsiz kurtuldum diebilirim..net 5000$ fln kazandim. allaha sukur.. giyindim elektronigimi aldim hediyedir sudur budur derken herseyimi aldim.. Bos bavulla gittim dolu dolu 2 tane ile donecegim allah nasip ederse.bencede alaska acayip sacmalik.neden sacmalik cunku adeletsiz abi..bizim fabrikanin %40i ukraynali veya rus uyrukluydu.. bunlarin kizlari kadar serefsiz bi kiz milleti gormedim..Abaza supervizorlara 2 guluyorlar sonra daha ilk seneden temizlige kalmalar fln.. hatta temizlige kalip temizleseler iyi supervizor gidince hosbes muhabbet.. sonra azar bize kayiliyor... igrenc bi milletler ya.. para haketmeden kazaniyorlar..neyse sinirlendim yine
    moody ye aynen katiliyorum,ayrica hizli line alcakligi bizim fabrikada da vardi,zaten o islerde calisan amerikalilarin sayisinin azligi bunun bi gostergesi bence...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

alaskaya gidip kolelik mi yapcaksiniz 10 000 alsan nolcak deger mi hayatina

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ..

Alıntı ozgur23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alaskaya gidip kolelik mi yapcaksiniz 10 000 alsan nolcak deger mi hayatina
    evet o hizli line de ben 1 hafta boyunca chum solomonun bloodlinei ni kestim bicakla :S.. dusunun artik halimi yaww.. brake bi cikiyordum elimi hissedemiyordum

Tecrübe Puanı
    10

Baligin icini cekme isi en guzeliydi bence alistiktan snra cok kolay geliodu . Guzeldi be her ne kadar ortam piste olsa bence guzeldi ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Selam arkadaşlar. Dikkatimi çekti okuyup bi cevap yazayım dedim. Arkadaş gerçekleri söylüyorsa çok şanslı.... ama o kadar para alabilmesi için saat ücertinin 9 dolar filan alması gerekir. sonucta 16 saat de bassan hergün o para etmez. o fabrikada 2-3 . yılın olması gerekir. Şahsen ben amerika içinde calısıp işten atıldıktan sonra 12 teemmuz da KOdiak da balık fabrikasında calısmaya başladım. ve yaklaşık 2 ay calıstık, sadece 1 kez off day yedim 1 hafta filan az calıstık ama genelde 10-11 saat idi. ve aldıgım toplam para 6 bin dolara yakındı. tabi konaklama filan cıkartılmamıs hali. açıkcası ülkeye girdigimde elimde 2500 dolar vardı (1500 dolarlık elektronik alışverişi yaptım) ve 600 dolara new york a bilet aldım. Geri kalan para da orda yeme içmeye gitti. Güneydeki arkadaşlar için gerçekten cok üzüldüm. Çünkü sezon çok kötü başladı. Naknek de filan 2-3 hafta sürdü ordan kalan az bi balık kodiak civarlarında bitti ve güneye balık kalmadı acıkcası. Direk güneye gitmek arkadaşlar için kötü olmus. Sezonun iyi olması ayrıca sizin cok calısacagınız anlamına da gelmez. tamamen şans. Fabrikada düşeceginiz bölüm, supervisor'ınız size tavrı herşey calısma saatini etkiliyor. Şahsen bu arkadaşın yaptıgı miktar bana pek inandırıcı gelmese de olabilir. çünkü 3 fabrika da calısan arkadaşlarım bile ancak o şekilde 10 bin yapılır diyordu. Ki bu arkadaş 36 calısıp 12 saat uyuyup tekrar aynı tempoda calısan biri. bu şekilde o para yapılır. senin saat ücretin 10 dolara yakın sanırım

Tecrübe Puanı
    10

Kardesm 2 ayda 2500$ cok iyi gorduun gibi biz guneyde idik 2 ay da 1100$ para yaptik . O 10.000$ 'da dogru King Cove 'da kazanilmis okadar para yalniz latitu nickli arkadas paycheckleri koyarsa foruma kesin goruruz .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Az önce calıstıgı fabrikayı araştırdım ve arkadaşın dogru söleme ihtimalinin yüksek oldugunu gördüm. Çünkü Kİng Cowe Peterpan ın en büyük fabrikasıymış kendi sitesinden okudum. Tabi şimdi suan bu yazıyı okuyan herkes seneye bu fabrikaya gitmek isteyecek ve aşırı kalabalık olunca yine az saat alacaklar. Ve sonra da alaska çok kötü diyecekler....

Tecrübe Puanı
    10

Bu isler bole arz-talep meselesi . Giden cok olursa eger is az olur . Acaba orda kac line var ? Bizim fabrikada 6 line vardi max. 4 line calistik ve line cok hizliydi .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

king cove u bilemem ama Dillingham PeterPanin ilk ve en eski fabrikasi orada 2 hizli line la birlikte calistik (tabi fresh frozenda boyleydi)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada ek bilgi Dillinghamda calisan sayisi 300lerdeyken,
    King Cove da 500-600 arasin da isci calismakta,kingcove neredeyse dillinghamin 2 kati,yani sezonda 3-4 ay surmusse Ozgur kazanmistir o parayi...

Tecrübe Puanı
    10

Dogru haklisin Turkiye' den ayrilirken boyle olucagim hic aklima gelmemisti .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)