Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: başıma gelenler...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart başıma gelenler...

work and travela ilk kez katılıorum ve başıma gelmeyen kalmadı arkadaşlar..28indeydi uçuşum,berlin aktarmalı newyork ordan da los angeles.sabah 6da berlin uçağı için geldim ve vizem olmadığı için uçağa alınmadım!benim gibi 6 kişi aynı problemi yaşadı ve mağdur olduk..delta sayesinde e biraz da şans tabi newyork aktarmalı uçuş bulduk ve hiç bi şekilde ceza ödemeden,12.30da havalandık.çektiğimiz zahmeti anlatmaya kelimeler yetmez..sonrası da var.. los angelesa geldim ve bi baktım bavulum yok!onun için uğraştım baya ,allahtan iç hatlarda kayboldu da ertesi gün elime ulaştı.ve son bomba buraya geldim ve sürprizz otel müdürümden öğrendim ki işim iptal olmuş!dikkatinizi çekiorum otel müdüründen.şirketim hiç bi şekilde bana haber vermedi,sonradan öğrendim ki bi mail yollanmış,ama 28i gecesi saat 3te!ve ben 28i gecesi 1de burdaydım zaten!yani 28inden beri işim gücüm yok elimdeki kısıtlı parayı da otele veriorum..tabi yeme içme de var..yani şirketin sorumsuzluğu yüzünden burdayım ve bir yığın masraf yapıorum...söyleyinnn başıma gelebilecek başka bir aksilik kaldı mı?...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya bu sene long beach deki lanet nedir boyle anlamadim gitti... Suan bende san diegodayim isimi kaybetmistim evim yoktu binbir zorlugun ardindan ise basladim 25 saat felan veriyorlar bana haftalik yani bende pek parlak durumda degilim. suan calistigim yerde bu kadar az saat almamin ve isimi kaybetmemin nedesi ise long beach de 20 gun issiz gezdikten sonra sirket tarafindan buraya gonderilen arkadaslar... Long beach e giden herkez magdur, moralini bozma bende senin durumundaydim arkadasim. Internet erisimin var ise craiglist ten sana uygun olan butun isleri arastir sehir merkezinde dolan ozellikle fast food tarzi mekanlara bakarsan kisa bir sure sonra is bulursun diye umut ediyorum. Bayan olmandan dolayi restoranlarda organizasyon ve karsilama islerinde bir adim ondesin genelde bayan tercih ediyorlar. Sansini zorlamani tavsiye edebilirim. burada da birsuru magdur insan var sakin pes etme. Belki paran dayanir fakat bu olayin psikolojik boyutu felaket yipratiyor insani. Haberlerini bekliyoruz
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pes etmemeye çalışıorum ama olur mu hiç böle şey,bana söyleme zahmetine bile girmediler ya resmen telefon parasından kaçtılar başka bi açıklama bulamıorum ya da üşendiler.bu kadar sorumsuzluk mu olur ya geldim dünyanın öbür ucuna başıma gelene bak.ilk gece geldim sbaha kadar bi damla uyumadım ya oturdum ağladım sinirden.hakkaten yıpratıo insanı..ama bu işin peşini bırakmıcam ülkeye döndüğümde gereken neyse yapıcam.saol beholder bakarım o siteye yarın ssnye başvurcam o arada işleri de ayarlamaya çalışırım..allah yardımcım olsun artık ne diim.buraya gelmeden çok korkuodum ama korkudan eser kalmadı bambaşka sorunlarla karşılaşınca.tek sorunum dili kullanmak olur sanıodum,ne umdum ne buldum...ortama adepte oldum iki günde,10 günde zor alışırım diodumhayat şartları işte...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Haklisin kultur catismasi denilen seyi ben de pek hissedemedim sorunlarla bogusmaktan www.craiglist.com kesinlikle bak buraya bircok is olmali illaki bir kac tanesi donecektir. SSN yi 1 gunde de 2 hafta da da halleden var sansina artik umarim cabuk hallolur kurtulursun. Ayrica bu siteden ucuz roommate lere de bakiver. Kolay gelsin buralarda is olsa atla gel diyecegim ama burda millet agliyor resmen 2 saatlik yok ordan bura. Baktin olmuyor san diego yu da arastir is bulursan atla gel. Burasi guzel memleket.
    Viva México cabrón

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

durumuna çok üzüldüm umarım bi çözüm bulursun bu arada beholder ın dediği gibi craiglist i mutlaka incele ordan bişeyler bulacağına eminim. Birde bence asıl kültür şokunu Türkiye ye dönünce yaşayacağzz. ben trfikte hiç bu kadar saygı görmemiştm daha korna çalan duymadım
    I beg for mercy, i plead, tell me
    Why? why me?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bu craiglistte nasıl iş bakılıo ondan bile bihaberim biz her işe başvuramıoruz galiba.dimi?6 kişiyiz burda birlikte hareket etmeye çalışcaz ama bilmiorum işte...herşeye rağmen burda olmak gzl,amacım dilimi geliştirmekti ve inanın 4.günüm olmasına rağmen ing m baya bi geliştitrafik olayıda ii hakkaten ben salak gibi bekliorum her karşıya geçişte adamlar duruo geç dio

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasimm bayan eleman araniyor eger istiyorsan sana yardimci olabilirim benim isyerimdee

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım çok saol ama benim çok param yokki oraya nasıl gelim şu ssnmi halledim hala daha bi iş bulamazsam bi şekilde para ayarlar gelirim ama.ablama falan sölerim..eleman alırsanız haber ver bana olmazmı bide burda 5 arkadaşım daha var benim..onları bırakmak ne derece doğru bilmiorum..neyse çok saol gerçekten eğer eleman alımıyla ilgili haber çıkmazsa senden bu iş seçeneği var hala die düşünürüm ve hiç bi iş bulamamazsam o zamana değin gelirim seve seve.ne kadar kazanıosun nerde kalıosun bilgi verebilirsen sevinirim.çok çok saol gerçekten..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

inan en az senin basina gelenlerin fazlasi ile bogusuyorum suan :S hatta hemencecik bi liste yapim , sen karar ver =/
    1-ds numaram yanlis gozukuo sistemde sevis kaydi yapamiorm.irtibata gectm
    2-securty icin 10 gun calismami istio isveren.tamam buda problem diil
    3-yurtta public odada kaliorum.valizimi daha acamadim. 4 gun oldu
    4-350 dolar kira + 300 dolara depozito verdim.kredi kartina kaldim
    5-beckley denen West virginianin ufacik yerindeyim.Gezicek 1 adet yer yok.kimse sokakta gezmiyor.en yakin alisveris merkezi 70 dakka uzak.
    6-caliscagim is travel plazada starbucks idi. ne ise basladim daha nede caliscagim is belli, nede caliscagim yer. salak salak prosedurler varmis, onlari bekliyorum.amerikaymis, cani ciksin amerikanin. 1 drug test 2 gunde yapilmaz!!.
    7-buraya gelmeden once tabiki biliyordum kucuk oldugunu fakat, overtime icin katlandim buraya, odemesi cok guzeldi.tabiki buraya gelince ne ogrendim..birakin over time i kimse 30 saati tamamliyamiyor. tamam paradanda vazgectim, herseyin bi bedeli var

arkadaslar size tek birsey soyluyorum. eger benimle yuzyuze bundan 2 hafta once istanbulda konusmus olsaydiniz, bu yazdiklarima inanmazdiniz.Tam bir amerika hastasi, hersey amerikada guzel, herseyin guzeli amerikada,vatandasi olup orda yasamak isteyen biriydim.Herseye ragmen sukrediyorum allaha, boyle bi tecrube yasatip bana gerekli dersi verdi amerika ile bu programdan sonraki tek iliskim max. 15 20 gunluk full+full tatil

nothn more, nothn less

sizler icinde tek diyebilcegim. belki benden daha tecrubeli olabilirsiniz bu konularda fakat, bi arkadasimin bana tek tesellisi su ki :" seneye bugunlerde gulerek hatirliycaksin butun cektigin zahmetleri )

artik 25 eylul is bitimini bekleyip 20 gun tatilimi yapicam ve o guzelim ulkeme donucem , seve seve .. hemde ben

virginiaya yakin olan varsa pm atsin bari

much love

-buarada eklemeyi unutmusum 4 gundur dogru duzgun hicbirsey yemedim =/ yediklerimi toplasam istanbuldaki 1 aksam yemegim etmez. bukadarmi zor bi lifestyle yahu, domuz etinin cani ciksin. adamlarin suyu bile farkli kardesim
    Konu sefaketen tarafından (02-07-2008 Saat 08:59 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

foruma yazanların çoğu genelde hallerinden memnun değilller gerçi menun olanlarda foruma uğramıyolar ya...
    bu sene sıkıkntılı geçiyor sanırım ben henüz çıkamadım TR den.Namecheck denen işlem bugün 48 gün oldu
    Erken gidenler biraz zorlanmış anladığım kadarıyla iş saatlerinde ve işe geç başlamış çoğu kişi,erken gittiğine pişman olanlar var..

herkese bol şans dilemekten başka yapabileceğimiz bişi yok umarım en kısa zamnda işleriniz yoluna girer ..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben minnesotadayım, wat dediğin böyle olur adlı başlıkta işimle ilgili detayları okuyabilirsin..eğer çalışkan biriysen,patronum bi kız öğrenci bakıyor bildiğin var mı diye sordu bana bilmiyorum belki sana nasip olur şuan 1türk (ben) 1moldovalı erkek 1 moldovalı kız var.1de türk erkek gelicek haftaya..param yok demişsin,moldovalı kız californiadan geldi bilmiom belkide benzer durumdaydınız onunda parası yoktu ama patron ödedi otobus parasını,1hafta patrona çalışmıs oldu bizim moldovalı,sanada benzer bişey yapabilir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

deniskızı biz long beachte 17 kişiydik, sanıyorum ki David'in Inn of Long Beach'indesiniz, biz ordan son ayrılan tayfayız. Herkes dağıldı. Kimisi Santa Clarita Valencia'dalar ve işsizler. 3 Erkek Yosemite'de dağın başında akşamları ayıların geldiği bir evde yaşıyorlar. 4 kız San Diego'da fotografcılık yapıyor, onlar en şanslı olanlarımız. 1 arkadaşımız Türkiyeye döndü zira orda 1 ay boş gezdi ve yapcak bişeyi kalmadı. 1 arkadasımız tanıdıgının yanına New York'a gitti durumu iyiymiş 2 işte birden çalışıyomuş. 1 arkadaş Boston'a gitti onun durumu da kötü o da geri dönüyor. 1 arkadaş da bi yere gitti onu bilmiyorum halasının yanına sanırım. 2 arkadaş da san diegoda işsiz. Şirket ile görüşüyomusunuz bilmiyorum ama şu anda bişeyler yapmaya çalışıyolar, sanırım doğu yakasında iş ayarlayacaklar. 2 arkadaş oraya gidecek, muhtemelen sizi de oraya alacak şirket. bugün bizi yunus diye bi arkadaş aradı, sanıyorum ki sizin kafileden. özelden bana ulaşabilirsen beraber hareket edebiliriz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Gokdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deniskızı biz long beachte 17 kişiydik, sanıyorum ki David'in Inn of Long Beach'indesiniz, biz ordan son ayrılan tayfayız. Herkes dağıldı. Kimisi Santa Clarita Valencia'dalar ve işsizler. 3 Erkek Yosemite'de dağın başında akşamları ayıların geldiği bir evde yaşıyorlar. 4 kız San Diego'da fotografcılık yapıyor, onlar en şanslı olanlarımız. 1 arkadaşımız Türkiyeye döndü zira orda 1 ay boş gezdi ve yapcak bişeyi kalmadı. 1 arkadasımız tanıdıgının yanına New York'a gitti durumu iyiymiş 2 işte birden çalışıyomuş. 1 arkadaş Boston'a gitti onun durumu da kötü o da geri dönüyor. 1 arkadaş da bi yere gitti onu bilmiyorum halasının yanına sanırım. 2 arkadaş da san diegoda işsiz. Şirket ile görüşüyomusunuz bilmiyorum ama şu anda bişeyler yapmaya çalışıyolar, sanırım doğu yakasında iş ayarlayacaklar. 2 arkadaş oraya gidecek, muhtemelen sizi de oraya alacak şirket. bugün bizi yunus diye bi arkadaş aradı, sanıyorum ki sizin kafileden. özelden bana ulaşabilirsen beraber hareket edebiliriz
    suan o fotografcilik yapan 4 kiz arkadas ile beraber calisiyorum. Durumlari iyi 5 gun 40 saate yakin calisiyorlar. Calistigimiz yer gayet hos. Durumlari fena degil ucuzdan bir de ev bulmuslar biraz beli dogrulturlar yaz sonuna dogru. Ayrica fotografci degil hicbiri. 2 si kasiyer biri front desk de her ise kosturuyor digeri de rotasyon usulu calisiyor. Ben de haftaya makina alacagim suanda bana sure verdiler ingilizcemi gelistirmem icin hala ise alinmadim deneniyorum. Bayagi gelistirdim ilk gune nazaran sanirim alacaklar. Bakalim. Bir de bunlara kart bastilar Icinde bulundugumuz parkin butun olanaklarindan bedava yararlanabiliyorsun. Misal dunyanin en buyuk haywanat bahcesi burada birsuru muze var antik tiyatro var vs.. Merak etmeyin onlari
    Viva México cabrón

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gökdeniz sana msj attım ben.bak lütfen cvbnı beklioruz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizlerdemii aynı sorunlarrr
    ben yazyım bıraz ılk oncelıkle new york taa aktarmalı olarak san dıegoya gıderkenn ıns masasında ve bavul taramada bekletmelerınden uçağı kaçırdımmm bır gunsonrakı ucaga bındım tabi bu arad tam 24 saat havalanında bekleemdım o da yetmzmiş gıbı gece 1 de guvenlık uyandırdı beni ve burada yatmazmışım havalanı kapanıcakmış 5 te açılıyoomuş ns 2 3 saat dışarda dolaşıp durdumm.. nese bındık san diegoyaa bu seferde rezerve ettığimm oda dolu hostel da bana ayarladıkılarıı kiler tarzında ı yerdee yatmaya başladım 2 gün sonra eve çıktıkk.. nesee bundan sonra ((ben pedicab işi yapacaktım)) iş için sosyal guvenlık numarasını vermedıler yane referans numarasını 2-3 hafta beklemem alzımmış ee tabi permiti de yatıramadığımdan dolayısıyla işe başlayamadım.. bu kural 1 temmuzda çıkmış referans no vermıyolamışş.. ben de new york a eldımm ne iş olursa yapıyom iştee ama sanırım 2 3 haftaya donerımm param bıtmek uzeree bence işi belli olmayan arkadaşlar iş aramaktan vazgecınn.. tatılın ve amerıkanın keyfini çıkarınn benim gibi.. sonra yurdunuza dönün seneye gelırkende şirketınızı ii ayrlayın benım gıbı hiç ilgilenmemezlık yapmasınlarr..şirkete çok kızgınımm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

forza self-placement diyorum...
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçmiş olsunn

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@deniskizi
    Para gondermek icin Albarakaturk ve isbankasi uygun aklinda bulunsun
    @watken
    Bnm rahatim iyi Allah 'a sukur . Forumdayim sorulariniz olursa Wat 2008 Live Seattle Time adli konuya yazarsin herturlu cvp vermeye calisirim
    @dierler kisiler
    Unutmayin ki bu sirketler taseron formalar sadece sizden para alana kadar yaninizda daha sonra puff olup ucar giderler bunu hepimiz bilioruz zaten . Tum sirketler bole . Bnd zorluk yasadim ingilizcem yok denecek kadar az sirketin bizi toplu gondermesine ragmen benden snra bilet alanlar beraber ben tek basima ayri bi ucakta geldim Seattle 'a ustelik Amsterdam 'da 22 saat rotar da bunun cabasi . Havaalaninda (Seattle 'da) beni bekliyen arkdaslar yoktu (ben indikten 20 dk snra geldiler) cunku ucak rotar yapmisti onun korkusu vardi iyiki hemen geldiler . Unutmayin sakin herseye ragmen ustesinden gelebilirsiniz en azindan buraya yazin bizde ustesinden gelmeye calisalim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gokdeniz 3 erkek yosemitede demissin sabahtan beri yosemitede Turk birilerini ariyorum ama kimse bilmitor ben su an yosemitedeyim ama sbh ayrilicam hic ii durumda deilim kimse yok yanimda surekli agliorum. yol boyunca yalnizdim hala da yalnizim geldiim ilk gun pasaportumu kaybettim sonra buldum ama bnm icin buyuk bi soktu yarin donuorum ama gene de Turkce konusabileceim birilerini ariorum tam olarak nerde kaldiklarini bilior musun gerci sanmiorum ama sormak istedimm sbhtan beri yuruorum butun parki bi kac defa dolastim burda tek basina olmak kotu herkes rus ya da ukraynali konusabileceim kimse yok cildirmamak icin evime donuorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sanirim yapacak birsey yok bu saatten sonra onlari bulsam da sadece selam hoscakal diebilirim yosemite guzel bi yer ama evimden ilk ayrilisim ve yalnizim ve ilk defa kizlarla erkeklerin dayanma gucunun farkli olabileceini kabul ediorum belki de erkek olsam dayanabilirdim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı daemonic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanirim yapacak birsey yok bu saatten sonra onlari bulsam da sadece selam hoscakal diebilirim yosemite guzel bi yer ama evimden ilk ayrilisim ve yalnizim ve ilk defa kizlarla erkeklerin dayanma gucunun farkli olabileceini kabul ediorum belki de erkek olsam dayanabilirdim
    kimse seni bu durumda yargilayamaz fakat sende kabul edersin ki bu kadar cabuk pes edilmez sonucta 3 aya varan bir aktivitasyon bu. Bana sorarsan sinirlarini zorlaman gerekirdi. Saglik olsun eger donus biletini aldi isen. bundan sonraki maceralarini iki kere dusunmen dilegiyle
    Viva México cabrón

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

macera mı bi daha mı yok ben boyumun ölcüsünü aldım . size ii bir yaz dilerim kolay gelsin hepinize umarım hersey istediginiz gibi olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks