Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PennyTalk \ Tr= 4 Cent\dakika

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart PennyTalk \ Tr= 4 Cent\dakika

Merhaba arkadaşlar;

Telefon meselesi uzun zamandır başımızı ağrıtan bir konu. Şu anda Net10 telefon ve hattım ayrıca da 50$ a aldığım AT&T telefon kartım var. Bunlar pahalı geldiği için de ucuz yol aramaya girişmiştim ki tam televizyon izlerken bir reklamla karşılaştım. Allah halimi gördü sanırım.

www.pennytalk.com

Özellikleri;

** Türkiye'yle konuşmanın dakikası 4 cent
    ** Bu bir TELEFON KARTI, yani Sim kart değil.
    ** Her arama yaptığınızda 50 cent arama ücret ve ayda bir kereye mahsus olmak üzere 90 cent kesiliyor.
    ** Tam hesapla Türkiyeyi arayıp "YARIM SAAT" konuşmanın bedeli sadece 1,69$ --> 30dakika x 4cent= 1.20$ + 49cent arama ücretini katarsak 1.69$ a denk geliyor.

Karşılaştırmalı yaparsam;

AT&T Prepaid Card = 50$ ödedim ve 80 dakika konuşabiliyorum
    Penny Talk = 50 $ ücretle de tam hesabını yapmamakla beraber yaklaşık 15 saat konulaşabiliyorsunuz. Tabi aralıksız bu kadar konuşamayacağınız için her arama için düşen 49cent i çıkarırsak hadi düşse düşse 12 saate düşsün. Yine ucuz yine ucuz.

Henüz denemedim, debit kartım gelince hemen alacağım. Sonuçları yazarım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bu kartla amerikada nasıl arama yapıyoruz bizim türkiyedeki telekom kartları gibimi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar sormuştum ama üşengeçlik etmeyip araştırayım dedim. ilk önce bu pennytalk'tan hesap açıyoruz. En az 25 dolar olmak koşulu ile kredi alıyoruz. Sonra o anda bize hesap numarasını ve pin numarasını veriyor(daha sonra tabi postayla kartınızıda yolluyorlar). Ve işlem bundan sonra bitiyor gibi. Son olarak istediğimiz telefondan 877-736-6925 numarayı tuşluyoruz. Orda bi greeting konuşması oluyor işte10 hanelik hesap numaramızı yazıyoruz sonra pini giriyoruz ve türkiyeyi aramak için 011 90 232(şehir kodu) 4145236(arayacağımız telefon) u tuşluyoruz sonra arkadaşın yazdığı ücretlerden sabit hatları arıyoruz. Cep telefonuda arayabiliyoruz ama onların dakikası 0.28 cent.
    Konu fubar tarafından (22-06-2008 Saat 06:41 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu kartla amerikada nasıl arama yapıyoruz bizim türkiyedeki telekom kartları gibimi?
    İstediğin cep telefonundan, sabit hattan vs. yani bulabildiğin her hattan arayabiliyorsun. Araman gereken bir numara var zaten. Santral gibi düşün. Sen oları arıyorsun onlar seni bağlıyorlar.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet araştırıp döküman şeklinde yazmıştım yukarı ama yinede sağol

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam şahsen telefon kartı hiç iyi bir fikir değil.Kime isterseniz sorun.

Yani dakikası 15 cente(25 kuruş diyelim) arası binlerce kilometre olan AMerikadan Türkiyeyi aramak pahalı mı geliyor?Türkiyede iken başka bir operatörü arasanız daha fazla tutar.
    Eğer telefon kartı ararsanız piyasada zaten yüzlercesi var.

Şimdi ben şunu merak ediyorum: Telefon kartıyla nereden arama yapacaksınız?İstediğiniz an arama yapabilecek misiniiz?Türkiyeden size ulaşmak isteyen olursa nasıl ulaşacak?
    Diyelim Amerikada 3-4 Türk arkadaş kalıyorsunuz.Birbirinizle iletişimi nasıl sağlayacaksınız?Bazı durumlarda işverenin size ulaşması gerekecek, bu durumda nasıl ulaşacak?Mesela bazen işverenler overtime çalışmak ister misin diye arayabiliyorlar ama cep telefonunuz olmazsa bu şansı kaçırırsınız.

Cep telefonunda sesli mesaj özelliği de var.İnsanlar size ulaşamasa bile sesli mesaj bırakabilirler.Ayrıca net10 sayesinde Türkiyedeki cep telefonlarına mesaj da gönderebilirsiniz.

Bence bu telefon meselesi bir mesele değil fakat siz bunu sorun ediyorsunuz.
    Wat programın çerçevesinde 3 ay Amerikada bulunan arkadaşlar için net10 den daha iyi bir alternatif kesinlikle söz konusu değildir.
    Konu macgyver tarafından (23-06-2008 Saat 12:44 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tercihler değişebilir tabi kişiden kişiye. İsteyen istediğini alır, bende net10 de var, at&t telefon kartı da var ve bunu da alacağım. Çünkü aramam gereken çok insna var. Bütün alternatifleri değenlendiriyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki arkadaslar bu kartlari kullanip turkiyeyi aradigimizda karsi taraftanda kontur gidiyormu veya faturaya yansiyormu turkiyedeki hattin?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayır karşı tarafa hiçbir şekilde yansımıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks