Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kayıt oldum. İş ve eyalet seçimi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Kayıt oldum. İş ve eyalet seçimi.

Arkadaşlar merhaba. Ozman şirketi ile kaydoldum. Sponsorum interexchange. İlk yurtdışı deneyimim olacak ve çok sorun yaşayanları görüp duydukça tedirginleşiyorum. Kısacası,

1-sponsorum ve firmam nasıldır?

2- hangi eyaleti seçmeliyim? Beklentilerim, ikinci işi mutlaka bulmak (türkiyede ödediğim masrafları çıkarmak için) VE çok ıssız sessiz sakin biyer olmaması çünkü ikinci hedefimdd dilimi geliştirmek.

3- hangi işi seçmeliyim? İngilizce seviyeme 10 üzerinden 5 verdiler. Bu puan yeterliymiş ancak arkaplan işleri olabilirmiş.

Lütfen tecrübe sahipleri veya bilgililer yardımcı olursa sevinirim.
    teşekkürker

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba kardesim ben yaklasik 4 sene once bu sirket ile gittim. Oradayken herhangi bir problem yasadigimizda hic ilgilenmediler. Ama cogu problemi zaten kendin cozebiliyorsun.

Ve gercekci olmak gerekirse eger parani geri cikarmak istiyorsan sana sakin yerleri oneririm. Cunku daha ucuz olurlar, konaklamalar daha ucuz olur. Genel anlamda daha rahat para biriktirilir.

Ben Ocean Citye gitmistim. Orasi cok canli oluyor ben cok eglenerek gecirmistim yazimi fakat bir o kadar da zor bir yer. Cunku kalabalik aktif bir yer ve dogal olarak kiralar cok yuksekti. Evi kendimiz ayarlamistik. Genelde ayarlamiyorlar evleri orasi icin, cunku cok yerli turist aldigi icin ev kolay bulunmuyor.

Is olarak ingilizcen iyi olsa tabiki garsonluk tarzi isler onerirdim fakat iyi degilse, mecburen arka planda bir is yaparsin ve ikinci is ile ya da ilk isindeki overtime ile para biriktirirsin. Bana sorsan ikinci is yerine, tek iste overtime alsan cok daha iyi olur senin icin. Tabiki bunlar ayni zamanda biraz da sans faktoru. Umarim guzel bir yaz gecirirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abicim çok teşekkürler. Ozman bana iş listesi attı ve hemen hemen her eyalette (iç kesim veya doğu farketmez) konaklama ücreti 100 150 arası gösteriyor bu kafamı karıştırıyor. Elbette bende tek bir iş ile overtime almak isterim ancak duyduğuma göre işverenler kolay kolay overtime vermiyormuş. O yüzden ikinci işe yöneldim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim bir cok overtime alan arakadasim vardi ama tabiki 40 saati dolduramayanlar da vardi. O yuzden biraz sans. Gidecegin yeri iyi sec arastir iyice. Gidenlerden ogrenmeye calis. Sana uygun mu degil mi bunlarin hepsini iyice arastir.

Acemi Watçı Arden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı irfanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim çok teşekkürler. Ozman bana iş listesi attı ve hemen hemen her eyalette (iç kesim veya doğu farketmez) konaklama ücreti 100 150 arası gösteriyor bu kafamı karıştırıyor. Elbette bende tek bir iş ile overtime almak isterim ancak duyduğuma göre işverenler kolay kolay overtime vermiyormuş. O yüzden ikinci işe yöneldim.
    Kardes ABD icin 100-120 dolar arası konaklama normaldir tabi 75 dolarda olan var ama bunlar normal ücretler. Konaklama ücretinden cok isinden elde edeceğin gelir gittiğin yerde ikinci iş imkanı var mı bunları arastırman gerek. En guzel bilgiyi gitmek istediğin yerde daha once calısmıs kisiden ogrenirsin bunuda sirketinden elde edersin. Sirket daha once gidenlerden sorun yasamamıssa sana eski katılımcıların bilgisini verir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)