Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1. haftam amerikada....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 1. haftam amerikada....

merhaba arkadaslar oncelikle sunu soylemeliyim ki burasi gercekten ari bir dunya su an bende kutuphanedeyim cunku internet bedave bulundugum yer cok buyuk degil fakat cok guzel evimiz gol evi rus bir kizla kaliyorum adi yulia cokk yardimsever ama onun tek derdi sanirim clubslar,guzellik ve erkekler...ama insani yonu guzel..ben cok guzel golun kenarinda bir kafede calisiyorummm garsonluk ve baking akliniza gelebilecek hersey...patronum missy surekli her gelene benim adimi soyluyor ve turkiyeden geldigimi soyluyor bulundugum yerde herkes gulumsuyorr ve hersabah yururken ya da bisiklette selam veriyorlar....ve coook yardimseverler.... benim tek sorunum delta ile olduuu kesinlikle gelmeden once sirketinize otel sorun cunku burada jkf de benim ucusum iptal edildi ve bir gun jfk de kaldimm valizinize dikkat edin delta kaybediyorr ve delta da asla ac kalmazsiniz hizmet cok iyi ben frankfurt aktarmali geldim ayrica sakin burada soylendigi gibi valizinize sunu koyun bunu koymanyin gibisyleri cok dinlemeyin cunku inanin biz herseyi gecirdikk...tek basima o yolculugu yapinca bile kendime guvenim artti...onun disinda kizlar icin soyluyorumm erkeklere cok dikkatli olunn cok sarkan oluyorr ve bizim disardan geldigimiizi biliyorlar...bana surekli birsey ismarlamaya calistilar..ama burda col itifat ediyor amerikalilar cunku herkes sarisin ben farkliyimistediginiz herseyi sorabilirsinizzz....

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hehe (= güzel olmuş valla memnun olduna sevindim çnkü sn zamanlarda şikayetler artmıştı herkles zorlanmıştı .. Gittiin yer güzelse eğer bend seneye düşünebilirim iş hakkında biraz bilgi verir msin? Sattte ne kadar ? Kaldıın yer kira ne kadar ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya kesinlikle herkese tavsiye edebilrim cunku evimiz 625 dolar heresya var icinde 4 odali bir gol evi ve karsisinda bir kopru var canada ve amerikayi birbirine bagliyor...manzara super ve insanlarida gercekten cok iyiii watertown olarak geciyorrr...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

senn adına çok sevindim gerçekten ayrıca tebrik ederim bi kız olarak tek başına gitmek büyük cesaret.ii tatailler saana ve darısı başımıza inş.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

canim cok tesekkur ederim gercekten buyuk bir cesaretti tum olumsuzluklara ragemen geldimm isteee ama kesinliklee work and travel kolay is degil herkes yapamazzzzz....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

peki oralarda iş imkanları nasıl kiralar sizin ki gibi mi genelde?

olurda şu namecheckten kurtulursam gelirim belki

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki oralarda iş imkanları nasıl kiralar sizin ki gibi mi genelde?

olurda şu namecheckten kurtulursam gelirim belki

hocam senin daha is filanda mi belli degil..senin bu saaaten sonra yapacagin en iyi sey isim cikarsa newyork a gitmek orasi buyuk sehir orada bulursun kolay is bence bak 2 gun once giden arkadas vardi hemen isi bulmus 60 saatlik.

pizzacida.saati 9 dolara.yani diger eyaletler biraz riskli.newyork pahalidir ama buyuk sehir zaten gec kalmissin bence bogulursan buyuk sehirde bogul.
    onur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şirket vize belli olunca yeni bir iş ayarlayacak..ama işte iyi olur mu onu bilmem bu iş..
    o nedenle iş bulabileceğim bir yer olursa kendim giderim bakarsın işte..
    arkadaş bayağı iyi bir iş bulmuş iyi kazanır inş..

işte ya bulamazsam sorusu ???
    kolay değil yani helal olsun arkadaşa ilk defa mı gitti usa ya

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim çalıştığım yerde de tam tersi var ya. Biz j-1 öğrencileri olarak birbirimize destek çıkıyoruz. Amerikalılar bizimle konuşmuyorlar bile nerdeyse. Hatta 17 yaşında kızı şikayet ettim menejere. Kız bana senden de ülkenden de nefret ediyorum dedi. Kızın Ermeni erkek arkadaşı varmış gerisini düşünün işte. Ben de menejere söyledim o da beni haklı buldu yarın gerekeni yapacağım dedi. Şansa mıdır bilmem ama menejerlerden biri Afganistanlı biri Meksikalı diğeride Bosna Hersekli. Arkadaş gibiler cidden. Hiç patron çalışan muhabbeti görmedim. Düzgün çalışırsanız sevilirseniz. Daha gelmeden tırsanlar varsa korkmasınlar. Her yerde j-1 lar var ve hepimiz birbirimize destek oluyoruz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bide bu cikis harci 15 milyonu havaalindan yatirabiliyor muyuz
    onur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

giden arkadaslar nasil yaptilar gecen sene boyle birsey yoktu yaaa
    onur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı abraxas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar oncelikle sunu soylemeliyim ki burasi gercekten ari bir dunya su an bende kutuphanedeyim cunku internet bedave bulundugum yer cok buyuk degil fakat cok guzel evimiz gol evi rus bir kizla kaliyorum adi yulia cokk yardimsever ama onun tek derdi sanirim clubslar,guzellik ve erkekler...ama insani yonu guzel..ben cok guzel golun kenarinda bir kafede calisiyorummm garsonluk ve baking akliniza gelebilecek hersey...patronum missy surekli her gelene benim adimi soyluyor ve turkiyeden geldigimi soyluyor bulundugum yerde herkes gulumsuyorr ve hersabah yururken ya da bisiklette selam veriyorlar....ve coook yardimseverler.... benim tek sorunum delta ile olduuu kesinlikle gelmeden once sirketinize otel sorun cunku burada jkf de benim ucusum iptal edildi ve bir gun jfk de kaldimm valizinize dikkat edin delta kaybediyorr ve delta da asla ac kalmazsiniz hizmet cok iyi ben frankfurt aktarmali geldim ayrica sakin burada soylendigi gibi valizinize sunu koyun bunu koymanyin gibisyleri cok dinlemeyin cunku inanin biz herseyi gecirdikk...tek basima o yolculugu yapinca bile kendime guvenim artti...onun disinda kizlar icin soyluyorumm erkeklere cok dikkatli olunn cok sarkan oluyorr ve bizim disardan geldigimiizi biliyorlar...bana surekli birsey ismarlamaya calistilar..ama burda col itifat ediyor amerikalilar cunku herkes sarisin ben farkliyimistediginiz herseyi sorabilirsinizzz....
    dostum bence en guzel wat seninmis bildigim kadariyla zorlanmadan baslayan yok sana iyi watlar
    Safinaz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bide bu cikis harci 15 milyonu havaalindan yatirabiliyor muyuz
    Evet yaparsin ama son ana birakma derim, bul bi ziraat yatiriver 15 dakikada.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar iki gun once yasadigim bir seyi size anlatmak istiyorum isverenimiz isinin stresinden dolayi benim gururumu kiracak bir kac hareket yapti ve size i dyguyu anlatamam eve gidene kadar agladim isten ve evde bu olalari aileme anlatim canilarini sikmak istemedim ve arkadaismla tam bir saat telefonda aglayarak konustumm ama hayatimin en kotu gunuyduuu ve artik kararimi vermistim kesinlikle gidecektim isimi degistirecektim kadina resti cekecektimm vize pahasinaaa ve annemin o sicak sesiyle ancak kendime gelebildim aradan saat gecti kapi calindi actim is veren kucagunda kizi ile birlikte bizi ziyarete gelmis ve elinde ucretlerimiz ssn almadim ama bir mektup gibi birseyle verdi bize daha sonra artik kararimi vermistim konusacaktim kadinla ne pahasina olursa olsun konusacaktimm ve kadina syledigim sozler" BEN BURAYA BUNLARA YASAMAK ICIN GELMEDIM VE HICKIMSENIN BENI BU SEKILDE KIRMAYA HAKKI YOK SIZIN BILEE BEN BIR AN ONCE CIEE ILE KNUSUP BU ISIMI DEGISTIRMEK ISTIYORUM" ve kadin cok sasirdi sonra aksam calisirken defalarca benden ozur diledi ve sarildi kac kez bugunde isten ciktim simdi bana inanilmaz iyi davraniyor ve ikinci isimide bulduu yani bu kadar degisegini zannetmiorumm ne olursa olsun kimseye kendimi ezdirmemmm bunu o da anladiiii bizz status bir sekilde calsimiyoruz buradaaa kesinliklee boyun egmeyinn kimseyeee haksizlik karsisindada susmayin cikarlariniz icinde kendi karekterinizle oynatmayin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bravo valla seninkisi büyük cesaret.. tabiki kendini ezdirmiyeceksin karakterinden taviz vermiyeceksin ama öyle zmanlar geliyor ki onları takmana bile gerek yok..benimde patronum karısı önyargılı türklere müslümanlara karşı umurumda bile değil yüzüne bile bakmıyorum o beni takmıyor ben onu takmıyor bana bişey sölerse emir verirse ıslık çalıyorum kafa sallıyorum eminim daha çok sinir oluyor allah tan patron 1numara adam..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bravo valla seninkisi büyük cesaret.. tabiki kendini ezdirmiyeceksin karakterinden taviz vermiyeceksin ama öyle zmanlar geliyor ki onları takmana bile gerek yok..benimde patronum karısı önyargılı türklere müslümanlara karşı umurumda bile değil yüzüne bile bakmıyorum o beni takmıyor ben onu takmıyor bana bişey sölerse emir verirse ıslık çalıyorum kafa sallıyorum eminim daha çok sinir oluyor allah tan patron 1numara adam..

Tabi takılacak anlar var takılmayacak anlar var...

Hakkımızı aramak güzel fakat bazı riskleri göze alarak gidiyoruz zaten USA...oyle bir an geliyorki bazı seyleri gözardı etmektede yarar var....
    İş hayatı ve work and travel kolay değil....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bıras sallamaya kacıyor abraxas ın solediklerı amerikalının işi gucu yok senden dnefalarca osur mu dıledi?
    senı beklıodu heralde osur dılemek ıcın ..en fasla bıras konsumustur senınle ))

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı karamel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bıras sallamaya kacıyor abraxas ın solediklerı amerikalının işi gucu yok senden dnefalarca osur mu dıledi?
    senı beklıodu heralde osur dılemek ıcın ..en fasla bıras konsumustur senınle ))
    artık nekadar doğruysa bilemeyeceğim bende....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

fakat ilk bastaki yazısını okurken heyecanlanmamak elde değil....
    biran önce gitsekte kurtulsak su beklemekten....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eft ya son iki ay saten..ama ben hala wıse haftasındayım :S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı karamel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eft ya son iki ay saten..ama ben hala wıse haftasındayım :S
    bol şans ve kolay gelsin....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

burdayken bıraz garıp gelır sana ama cok kıbarlar ve defalarcada ozur dılerler bundan gocunmadan gıdınce goruceksın bunu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

umarım öle olur bu herkesin karşılaşmayı isteyeceği bi işween modeli olur tabiii

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bol şans ve kolay gelsin....
    teşekkkür ederimmm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de massachussets south yarmouthtayım..ilk başta sıkıcı bi yer gibiydi ama insanlarla tanıştıkça çok eğlenceli bi yer oldu burası,geleli 10gün oldu ama bi çok yere gittim.evde 1türk kız erkek arkadaşım 2ukraynalı kız 2ukraynalı erkek kalıyoruz. 2.gün yakınlardaki golf kortuna gttim erkek arkadaşımla adam "sizi çok sevdim" dedi ve bize hm golf sopalarını hediye etti hem de para vermden istediğimiz kadar golf oynadık, 2gün önce işyerindeki perulu arkadaşımız bizi hyanniste gezdirdi, aynı günün sabahı yan evdeki komşularla tanıştım, meksikalılardı, bisiklet almak istediğimi söyledim ve bana bisiklet hediye ettiler=))) nereye gitmek isterseniz söyleyin, biz arabayla götürürüz işte olmazsak dediler,dün de işyerindeki brezilyalı çift bizi marshallsa götürdü,geldiğimden beri tek bi sorun yaşamadım sanırım..ufak tefek problemler tabiki oluyo ama onu da işverene anlatıyoruz, o da çözmeye çalışıyo. bizim genel sorumlu tony,amerikalı,çok eğlenceli birisi, her sorunumuzu anlatabiliyoruz, üst-alt ilişkisi yok işyerinde, bi iş verdiklerinde "şu anda kahve içmek istiyorum daha sonra yaparım" diyebiliyosun mesela. gittiğiniz yer çok sıkıcı hiç hayat yok gibi durabilir(burası gibi) ama orayı hareketli hale siz getirebilirsiniz, herkese iyi wat'lar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde şimdi orda olacaktın nasip

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Vay bee ne işveren ama

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)