Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2019 WAT Genel Konu

Araþtýrmacý Watçý Berkeley - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puaný
    11

Standart 2019 WAT Genel Konu

Evet dostlar, kayýtlar yaklaþýyor 2019 yazý için gitmeyi planlayan dostlar ile bu konu baþlýðý altýnda haberleþebiliriz.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Ben gideceðim inþallah. Ýyi paralar kazanýp hayallerimizi görüp, güzel insanlarla çalýþýp dönmek dileðiyle.. Hayýrlý olsun inþallah. Aklýmda hala birsürü soru var. zamanla azalýr diye umuyorum Þimdilik aklýmda WYOMING-Jackson Hole var bi kaç giden tanýyorum. Ýkinci iþ vs çok iyi durumdaymýþ. Bana bu konuda yardýmcý olabilecek gitmiþ olan arkadaþlarýn yardýmýný bekliyorum Hayýrlý Günler
    Konu MehmetYanikk tarafýndan (06-07-2018 Saat 03:46 PM ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: ekleme

Tecrübe Puaný
    11

Alýntý MehmetYanikk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben gideceðim inþallah. Ýyi paralar kazanýp hayallerimizi görüp, güzel insanlarla çalýþýp dönmek dileðiyle.. Hayýrlý olsun inþallah. Aklýmda hala birsürü soru var. zamanla azalýr diye umuyorum Þimdilik aklýmda WYOMING-Jackson Hole var bi kaç giden tanýyorum. Ýkinci iþ vs çok iyi durumdaymýþ. Bana bu konuda yardýmcý olabilecek gitmiþ olan arkadaþlarýn yardýmýný bekliyorum Hayýrlý Günler
    o bölge küçük diye biliyorum ve biraz doða ile iç içe, ikinci iþ her bölgede bulunabilir fakat yapýlabilecek aktivite çok olacaðýný sanmýyorum.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Alýntý Berkeley Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o bölge küçük diye biliyorum ve biraz doða ile iç içe, ikinci iþ her bölgede bulunabilir fakat yapýlabilecek aktivite çok olacaðýný sanmýyorum.
    Biliyorum dediklerinizi. Doða ile iç içe olmasý benim için harika bir þey. Sadece güzel paralar kazanýp travelda rahat etmek ve belki de fazla para harcamayýp ülkeme dönüp burda yapmak istediklerimi yapmak istiyorum. Þu an bahsettiðim bölgede olan bir arkadaþým (internetten tanýþtýk aama saðolsun sorularýma cevap veriyor) ikinci kez gitti ayný bölgeye ve 2. iþlerin çok olduðunu ve paralarýn diðer eyaletlere göre iyi olduðunu söylüyor. Hatta iddialý bir cümle kullanýp buraya gelebilirsen diðer eyaletlere göre daha hatrý sayýlýr derecede daha fazla kazanýldýðýný söyledi. Yakýn zamanda gidenler varsa onlardan da bilgi almak istiyorum yardým edin.

Tecrübe Puaný
    11

Biliyorum dediklerinizi. Doða ile iç içe olmasý benim için harika bir þey. Sadece güzel paralar kazanýp travelda rahat etmek ve belki de fazla para harcamayýp ülkeme dönüp burda yapmak istediklerimi yapmak istiyorum. Þu an bahsettiðim bölgede olan bir arkadaþým (internetten tanýþtýk aama saðolsun sorularýma cevap veriyor) ikinci kez gitti ayný bölgeye ve 2. iþlerin çok olduðunu ve paralarýn diðer eyaletlere göre iyi olduðunu söylüyor. Hatta iddialý bir cümle kullanýp buraya gelebilirsen diðer eyaletlere göre daha hatrý sayýlýr derecede daha fazla kazanýldýðýný söyledi. Yakýn zamanda gidenler varsa onlardan da bilgi almak istiyorum yardým edin.
    vallahi daha önce gitmediðim için bilemiyorum dediðim gibi sadece doða ile iç içe ve küçük bi yer olduðunu biliyorum, hatta dün þirkete kayýt yaptýrýrken aklýmýzdaki eyaletlere þöyle göz ucuyla bi baktýk çok merkezi olmayan yerleri tercih etmeyelim dedik ama dediðiniz gibi illaki o taraflara giden arkadaþlarda var

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Yok mu oralarda benim istediðim gibi küçük þehirlerde çalýþan þu an. Akýbetinizi anlatýrsanýz çok sevinirim Merak ediyorum artýk. Para durumlarýnýz nasýl? 3000$ masrafýnýzý çýkarabildiniz mi?

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Yok mu oralarda benim istediðim gibi küçük þehirlerde çalýþan þu an. Akýbetinizi anlatýrsanýz çok sevinirim Merak ediyorum artýk. Para durumlarýnýz nasýl? 3000$ masrafýnýzý çýkarabildiniz mi?
    Hangi þirketle gideceksin mehmet ? ve nasýl karar verdin. ben bir aydýr araþtýrýyorum içime sinen bulamadým hala

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Alýntý kayakaan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hangi þirketle gideceksin mehmet ? ve nasýl karar verdin. ben bir aydýr araþtýrýyorum içime sinen bulamadým hala
    Þimdilik aklýmda Studyzone var ama tam deðil benim de. Gidip önce StudyZone ile konuþacaðým sonra birkaç þirketle daha konuþurum. Ýçime sinerse StudyZone'a kaydýmý yaptýrýrým gibime geliyor.

Hayalperest Watçý melek1905 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puaný
    0

Bana da 2 arkadaþým Ankara dan bir firma tavsiye ettiler,ben de görüþtüm kendileriyle baya sýcak davrandýlar siteleri de güzel ama insan yine de tedirgin oluyor bir de Bursa da okuyup Ankara da bir firma seçersem bana herhangi bir dezavantajý olur mu arkadaþlar?Bursa dan bir firma mý seçmeliyim sizce?

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Alýntý melek1905 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bana da 2 arkadaþým Ankara dan bir firma tavsiye ettiler,ben de görüþtüm kendileriyle baya sýcak davrandýlar siteleri de güzel ama insan yine de tedirgin oluyor bir de Bursa da okuyup Ankara da bir firma seçersem bana herhangi bir dezavantajý olur mu arkadaþlar?Bursa dan bir firma mý seçmeliyim sizce?
    Emin deðilim. Bursadaysan Ýstanbul'a da bakabilirsin.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Wyoming küçük ama güzel para kazanýlýyor diye biliyorum. Arkadaþlarým gitmiþti. Geçen sene bir arkadaþýmda Colorado'da çalýþtý. Garsonluk yaptý, 10000 yakýn para kazanmýþ. Orasý da düþünülebilir aslýnda. Gerçi en son görüþtüðüm firma bana iþ listesi atmýþtý, merkeze yakýn yerlerde güzel iþleri var. Konaklamasý bedava olaný bile gördüm

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Alýntý Adayanilmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Wyoming küçük ama güzel para kazanýlýyor diye biliyorum. Arkadaþlarým gitmiþti. Geçen sene bir arkadaþýmda Colorado'da çalýþtý. Garsonluk yaptý, 10000 yakýn para kazanmýþ. Orasý da düþünülebilir aslýnda. Gerçi en son görüþtüðüm firma bana iþ listesi atmýþtý, merkeze yakýn yerlerde güzel iþleri var. Konaklamasý bedava olaný bile gördüm
    Gerçekten harika rakamlarla dönmüþ. Ben de o rakamlarla dönenlerle konuþtum ama hayal kýrýklýðýna uðramamak için onun yarýsý kadar hedefliyorum ama çalýþabildiðim kadar çok çalýþmayý düþünüyorum. Bu fýrsat her zaman gelmiyor. Hem rahat bi travel için hem de ülkeye bi nebze de olsa parayla dönmek için. Travel'ý çok abartmýcam zaten. Güzel düþüncelerim var umarým herkes mutllu gider mutlu döner

Tecrübe Puaný
    11

Þimdilik aklýmda Studyzone var ama tam deðil benim de. Gidip önce StudyZone ile konuþacaðým sonra birkaç þirketle daha konuþurum. Ýçime sinerse StudyZone'a kaydýmý yaptýrýrým gibime geliyor.
    Forum'da þirket isimlerini kullanmýyoruz arkadaþlar.

Tecrübe Puaný
    11

Alýntý melek1905 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Genelde þirketlerin çoðu Ýstanbul - Ankara - Ýzmir içindedir, Bursa'da yaþamanýz çok önemli deðil, evraklarýnýzý mail ve posta yolu ile gönderebilirsiniz. Lakin içinize sinmesi için gidip þirketlerle yüz yüze konuþulabilir. Fakat diðer formalite olan evraklar, þirketin size iþ sunumu vs. bunlar hep online olarak gerçekleþecektir. Ýþ fuarlarý olduðunda kayýt yaptýrdýðýnýz þirketin bulunduðu þehire gidip iþ mülakatýný oradada yapabilirsiniz. Sadece ilk seçim aþamasýnda yüz yüze görüþmek daha güven verebilir taraflara, bi bu dezavantajý olabilir sanýrým onun dýþýnda çok önemli deðil aksine büyük þehirlerde ki þirketler daha avantajlýdýr.

Tecrübe Puaný
    11

Gerçekten harika rakamlarla dönmüþ. Ben de o rakamlarla dönenlerle konuþtum ama hayal kýrýklýðýna uðramamak için onun yarýsý kadar hedefliyorum ama çalýþabildiðim kadar çok çalýþmayý düþünüyorum. Bu fýrsat her zaman gelmiyor. Hem rahat bi travel için hem de ülkeye bi nebze de olsa parayla dönmek için. Travel'ý çok abartmýcam zaten. Güzel düþüncelerim var umarým herkes mutllu gider mutlu döner
    Çok plan yapmamak lazým sonuçta kültürel bir deðiþim programý, benim þuan iki haftada 2000$ kazanan arkadaþýmda var 400$ kazanan arkadaþýmda, biraz iþ verene ve þansýnýza baðlý açýkçasý. Tabi iþin þans olmayan kýsmý gitmeden gidilecek eyaletin her þeyini araþtýrmak ve olabildiðince insana danýþmak. Ne kadar planlarsak planlayalým hep biraz maksimum düzeyini en kötüsünü düþünerek hareket etmek lazým sonuçta ne olacaðýný nasýl bir þeyle karþýlaþacaðýmýzý bilemeyiz.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Merhabalar iyi günler ! Ýþimi ayarlayabilirsem ilk sene için self baþvuru ile gelme imkaným var mý ? Bi sorun olur mu ? Malum dolar kuru aþýrý derecede dengesiz aldý baþýný gidiyor bu aralar , ilk olarak full destek alarak 3500 dolar civarýna mal etmeyi düþünüyodum fakat þuanki kurla uçuk rakamlara denk geliyor . Self program hakkýndaki bilgilerinizle beni aydýnlatýrsanýz sevinirim

Tecrübe Puaný
    11

Alýntý BGurcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhabalar iyi günler ! Ýþimi ayarlayabilirsem ilk sene için self baþvuru ile gelme imkaným var mý ? Bi sorun olur mu ? Malum dolar kuru aþýrý derecede dengesiz aldý baþýný gidiyor bu aralar , ilk olarak full destek alarak 3500 dolar civarýna mal etmeyi düþünüyodum fakat þuanki kurla uçuk rakamlara denk geliyor . Self program hakkýndaki bilgilerinizle beni aydýnlatýrsanýz sevinirim
    ilk gidiþiniz ise self placement tavsiye etmem açýkçasý, genel olarak 3500$ civarýna full placement bulabilirsiniz.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Arkadaþlar bý kaç sorum var yardým ederseniz sevinirim ben þimdi liseden mezun oldum bu sene ama tercih yapmadým kötü yaptýðým için seneye bidaha girecem sýnavým Haziran 23de bitiyor ozaman baþlayabiliyor muyuz yoksa belli bý tarihi varmý

Tecrübe Puaný
    11

Alýntý Benimkendipeynircimvar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar bý kaç sorum var yardým ederseniz sevinirim ben þimdi liseden mezun oldum bu sene ama tercih yapmadým kötü yaptýðým için seneye bidaha girecem sýnavým Haziran 23de bitiyor ozaman baþlayabiliyor muyuz yoksa belli bý tarihi varmý
    Programa katýlabilmek için üniversite öðrencisi olmak gerekiyor. 2019/20 yýlýnda üniversiteye girersen 2019 Temmuz ayýndan itibaren 2020 yazýnda gitmek için baþvurabilirsin.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Merhaba, ilk senense self gitme. Çünkü bir sorun olursa her þeyi sen çözmek zorundasýn. Amerika'da da dolar kazanacaðýmýzý düþünürsen full gitmen daha iyi. Böyle olunca tüm sorumluluk sponsorda oluyor ve yardýmcý oluyorlar.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Bu seneden itibaren federal vergi iadesi alýnmayacakmýþ .Gelecek sene net kazancýmýzý çok etkiler mi ?

Tecrübe Puaný
    11

Bu seneden itibaren federal vergi iadesi alýnmayacakmýþ .Gelecek sene net kazancýmýzý çok etkiler mi ?
    Bu konu hakkýnda bir bilgim yoktu fakat þu açýklamayý buldum;

*Vergi iadeleri ile ilgili en son durum*: Kýsa özet olarak, Evet artýk *Federal Vergilerinizi geri alamayacaksýnýz* maalesef Trump 'ýn Aralýk 2017'de geçirdiði yasadan dolayý.

Üzülerek öðrenmiþ oluyorum ki, Donald Trump'ýn 2017'nin Aralýk ayýnda çýkarttýðý yeni vergi yasaý ile (Tax Cuts and Jobs Act of 2017) ABD'de IRS'in vergi mükellefleri þemasýna göre Resident olmayan (resident olma þartýný altta yazdým) kiþilerin (Non-Resident Alien) vergi iadelerinde geçen seneye kadar Personal Excemption (bireysel muafiyet) hakký olan $4050ý kazançlarýndan düþüp sadece geriye kalan kýsmýn vergisini ödüyorlardý.

Yeni yasaya göre , ABD'de non-resident olanlarýn ek olarak vergi iadelerinde muaf olarak kullanacaklarý bu miktar kaldýrýldý.

Yani artýk Federal olarak ödediðiniz vergilerinizi iþvereniniz %10 ve %12 sýnýrlarý içerisinde kestiyse eðer geri alamayacaksýnýz.
    Eðer bu oranlardan fazla federal vergi verdiyseniz sadece o kýsmýný geri alabileceksiniz.

State için ödediðiniz vergileri geri almaya devam edeceksiniz.

Deðiþen sistemde, personal excemption miktarý olan $4050; ABD residentý olanlarýn standard deductioný olan $6350a eklendi ve personal excemption tümden kaldýrýldý. ABD Resident'ý olanlar artýk kazançlarýnýnýn ilk $12000 miktarýndaki ödedikleri tüm vergileri geri alýyorlar. Ama Siz Resident olmadýðýnýz için alamayacaksýnýz.
    ALINTIDIR.
    Konu Berkeley tarafýndan (19-08-2018 Saat 08:04 AM ) deðiþtirilmiþtir.

Hayalperest Watçý
    Tecrübe Puaný
    0

Ben 2 aydýr araþtýrýyorum, 4. sýnýf öðrencisiyim bu sene gitmek istiyorum.
    Tecrübeli arkadaþlardan yorumlar almak isterim.
    Ýþ olanaðý-eyalet olarak önerdikleri yerleri, iki iþde çalýþmak için heryer uygun mu?Çünkü iki iþte birden çalýþmak istiyorum.Tabi gitmeyi baþarabilirsem ilk work and travelým olucak, bunun yaný sýra okul bittiðnide açýk öðretimle 4senelik baþka bir üniye kayýt olucam, Açýköðretim öðrencisi olucam yani 2020de ozam diyelim gitmek istediðimde, WAT'a Açýk öðretim öðrencileri baþvurabiliyor mu bilginiz var mý?

Siteden Uzaklaþtýrýldý
    Tecrübe Puaný
    0

Saatlik 12$ Colorado Dillon veya Breckenridge City Markette.Kasa ve þarküteri pozisyonlarýnda job offer var.Ýþle ilgili çok daha detaylý bilgi ve resimler için pm atabilirsiniz.Sezonluk ortalama 42-50saat(haftalýk).Geçtiðimiz yaz Dillon’da housekeeping artý bu markkete çalýþarak 10k USD kazandým.

0553!142!99!93

Arkadaþlar self gitmek isteyenler için yazýyorum iþ ve self yapmak hakkýnda merak ettiklerinizi sorabililirsiniz.Herhangi bir WAT acentesiyle iliþiðim yok.

Merhaba,Colorado Dillon/Breckenridge City Markette kasa ve þarküteri pozisyonlarý için job offer var. Job offer amerikadan iþ davetidir ve self olarak wat yapmaya yarar.Öncelikle kendimde bu iþte çalýþtýðým için iþ hakkýnda bu kadar emin konusabiliyorum.Ýþin saatlik ücreti 12$ ve konaklamayý airbnb,booking .com benzeri sitelerden kendimiz ayarlýyoruz.Aylýk kiramýz tahmini 270-400$ arasýnda deðiþiklik gösterir.Bu iþi cazip kýlan bence saatlik ücretinin housekeeping gibi yorucu iþlere nazaran yüksek olmasý ve çalýþýrken sürekli müsterilerle iletiþim halinde olmamýz.Colorado native amerikalýlarýn cogunlukta oldugu bir eyalet ve 25 tane aktif kasasý calýsan içerisinde starbucks ve wells fargo olan yarý kompleks bir market olmasý gün içerisinde çok fazla insanýn uðramasýný saðlýyor bu da daha çok ingilizce pratiði demek.Ýþ veren üst düzey bir dil seviyesi aramýyor.Job offer ayarlayabiliyor olmam tamamen oradaki insan kaynaklarýyla ikili iliþkilerimin iyi olmasýndan kaynaklanýyor.Bu yaz için job offer ayarladýgým aralarýnda yakýn arkadaþlarýmýnda bulunduðu þu an çalýþan 10 kiþi var dilerseniz iþi onlardanda dinleyebilirsiniz.
    Konu arslan.ffatih tarafýndan (07-10-2018 Saat 12:55 AM ) deðiþtirilmiþtir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puaný
    10

Alýntý arslan.ffatih Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Saatlik 12$ Colorado Dillon veya Breckenridge City Markette.Kasa ve þarküteri pozisyonlarýnda job offer var.Ýþle ilgili çok daha detaylý bilgi ve resimler için pm atabilirsiniz.Sezonluk ortalama 42-50saat(haftalýk).Geçtiðimiz yaz Dillon’da housekeeping artý bu markkete çalýþarak 10k USD kazandým.

0553!142!99!93

Arkadaþlar self gitmek isteyenler için yazýyorum iþ ve self yapmak hakkýnda merak ettiklerinizi sorabililirsiniz.Herhangi bir WAT acentesiyle iliþiðim yok.

Merhaba,Colorado Dillon/Breckenridge City Markette kasa ve þarküteri pozisyonlarý için job offer var. Job offer amerikadan iþ davetidir ve self olarak wat yapmaya yarar.Öncelikle kendimde bu iþte çalýþtýðým için iþ hakkýnda bu kadar emin konusabiliyorum.Ýþin saatlik ücreti 12$ ve konaklamayý airbnb,booking .com benzeri sitelerden kendimiz ayarlýyoruz.Aylýk kiramýz tahmini 270-400$ arasýnda deðiþiklik gösterir.Bu iþi cazip kýlan bence saatlik ücretinin housekeeping gibi yorucu iþlere nazaran yüksek olmasý ve çalýþýrken sürekli müsterilerle iletiþim halinde olmamýz.Colorado native amerikalýlarýn cogunlukta oldugu bir eyalet ve 25 tane aktif kasasý calýsan içerisinde starbucks ve wells fargo olan yarý kompleks bir market olmasý gün içerisinde çok fazla insanýn uðramasýný saðlýyor bu da daha çok ingilizce pratiði demek.Ýþ veren üst düzey bir dil seviyesi aramýyor.Job offer ayarlayabiliyor olmam tamamen oradaki insan kaynaklarýyla ikili iliþkilerimin iyi olmasýndan kaynaklanýyor.Bu yaz için job offer ayarladýgým aralarýnda yakýn arkadaþlarýmýnda bulunduðu þu an çalýþan 10 kiþi var dilerseniz iþi onlardanda dinleyebilirsiniz.
    Kisacasi is satiyorsun yani

Tecrübe Puaný
    11

Selamlar arkadaþlar, mutfakta çalýþmak için þöyle bir iþ teklifi aldým bölge hakkýnda beni aydýnlatabilecek arkadaþlar varsa bekliyorum;

Location, address: Ocean City, MD
    Hour/week: 32+
    per Hour: 10$
    house/week: 100$

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)