Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SOn Sınıf olup ta vize alan var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart SOn Sınıf olup ta vize alan var mı?

merhaba arkadaslar ben de siteye yeni üye oldum ve aklımdaki bomba soruyu soruyorum,bu sene son sınıf olup ta okulu bitiren(alttan hic bir dersi kalmayan) ve vize alan var mı acaba?ben de ds formumu fln bekliyrm gelince vize icin randevu alıcam ama son sınıf oldugum icin vizede sorun cıkarırlar mı bunu merak ediyorum eger benim durumda olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirm...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

up...........

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

senin durumunda değilim ama son sınıf olup vizeyi alan kişilerin olduğunu biliyorum..... galiba birkaç dersinden kalmış veya alman gerekiyor olmalı ki geleceğine ikna olsunlar senin görevliyle yapmış olduğun konuşma da önemli rahat olmalısın bence

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bu konu daha önce forumda yer almıştı link:

http://www.turkishwat.net/forums/showthread.php?t=15
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o baslıgı okumustum gezgin ama tatmin olmadım acıkcası!benim ögrenmek istedigim bu sene hic alttan dersi kalmadan okulu bitiren ve wat'a katılıp vize alan kisi var mı sitede onu ögrenmek istedim yoksa da ilki ben olucam

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Son sınıfta olanların vize alması garanti degildir. Oldukca güçlü finansal baglari olmalı ve mumkünse türkiyeye donunce calışacagı bir işletme varsa oradan alınacak mektup faydalı olacaktir..bu kural türkiye icin esnek yapıdadır..dikkatli olun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

up.............

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kardeş bu forumda up olayını kullanmana pek gerek yok bence ya ?
    herkes bilgisi olduğu konuda yardımcı olur zaten....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasin istedigi cevap degil ama ben son sinifim ama allttan 15 kredilik ders im var bakmadilar bile ona yani okuldan 15 kredilik ders gosterdim 2008 de mezun olucam diye ayrica ogrenci belgesi aldim ama sadece transkripte bakip vizeyi verdiler
    p.s daha once vizem vardi ikinci kez aldim belki kadinin ikna olmasinda etkili olmustur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyvallah kardes.Heralde bu sene bitirme durumunda olup ta gidicek bi ben varım sitede

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim sınıf arkadaşım aldı. not ortalaması iyiydi zaten. iş sözleşmesi götürdüğünü sanmıyorum ama maddi olarak iyi durumda olduğunu biliyorum o kadar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi not ortalamasi iiydi derken?mesela benm 2.31 yani vize icin kötü bir ortalama midir?maddi durumum benim de iyi insallah olur su vize

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ortalamam 2.33 ve aldim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sinyorleylek senin adina cok sevindim hayirli olsun kardes!Ne tür belgeler hazirlamistin bizimle paylasabilir misin?abi hatta msn fln verebilirsen sevinirim detayli olarak konusmam lazim,bu konu cok önemli benim icin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cidden bi belge falan istemediler benden sadece trankript ustunde yogunlastilar ,,, ama ben beraberimde ds formlari disinda banka dokumleri 2 adet referans goturdum okuldan 15 kredilik ders alacagimi belirten yazi goturdum ama almadilar yani istemediler bile ... bitek ben degil benim arkadasimda ayni sekilde aldi ...
    tekrar soluyorum biz gecen senede gitmistik vize alammizda etkili olmus olabilir ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar su olayi ben actım son noktayı da ben koyuyorum.Bugün sabah 8.15te konsolosluktaki görüsmedeydim.Son sınıfım alttan dersim yok,mezun olucam insallah 2 numaralı zenci bayan officerla görüstüm.Biraz kıl gibiydi cok burun kıvırma hareketleri yaptı,hal hatır fln hic bisey sormadı cok gıcık bi kadındı walla direk sadede geldi sonunda da ups masasına gönderdi beni.Elimde o kadr mal mülk ile ilgili belge fln vardı hic bisey sormadı yane.Bakalım sanırım verdi bize ama pasaportu görmeden icim rahat etmiycek Son sınıflar fln korkmasın yane hic problem yok...
    Konu djlethal tarafından (04-05-2007 Saat 05:54 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı djlethal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar su olayi ben actım son noktayı da ben koyuyorum.Bugün sabah 8.15te konsolosluktaki görüsmedeydim.Son sınıfım alttan dersim yok,mezun olucam insallah 2 numaralı zenci bayan officerla görüstüm.Biraz kıl gibiydi cok burun kıvırma hareketleri yaptı,hal hatır fln hic bisey sormadı cok gıcık bi kadındı walla direk sadede geldi sonunda da ups masasına gönderdi beni.Elimde o kadr mal mülk ile ilgili belge fln vardı hic bisey sormadı yane.Bakalım sanırım verdi bize ama pasaportu görmeden icim rahat etmiycek Son sınıflar fln korkmasın yane hic problem yok...
    iyi ya seneye falan bi daha gideriz beğenirsek.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dj lethal aldınmı vizeni peki bende son sınıfım ve altdan dersim yok ds formunu beklıyorum 17-18 mayısda tahmınen vize grş. var

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dj lethal sen aldınmı vizeni bende son sınıfım ve mezun oluyorum altdan dersım yok 1 dönem temiz ds ye basvurdum onu beklıyorum sen nerde girdin vize grşmesine.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hacı wallahi ups masasına gönderdiler alırm heralde.Ben istanbulda gittim vize görüsmesine.2 nolu gisede görüstüm zenci bayanla.Biraz böle kıl gibi,cok burnunu kıvırma hareketleri yapiyo ama tarzı o sanırım,son sınıfım diyince biraz burun kıvırdı suratında tatmin olmamıs tipi vardı ama baya konustuk.5 dak. fln tutmustur beni ama sonunda ups masasına gönderdi.Bakalım pasaport elime gelince yazarım yine

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğer türkiyeye döneceğini ispatlarsan gelince şu firmada işe başlıcağım gibi bir yerden yazı alırsan vizeyi alırsın benim arkadaşımda seninde aynı durumdaydı aldı 15inde gidio önemli olan döneceğini ispatlaman

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı nehir06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer türkiyeye döneceğini ispatlarsan gelince şu firmada işe başlıcağım gibi bir yerden yazı alırsan vizeyi alırsın benim arkadaşımda seninde aynı durumdaydı aldı 15inde gidio önemli olan döneceğini ispatlaman
    nehir arkadaş vizeyi çoktan aldı ama buraya yazmamış forumları biraz karıştırırsan vize günü gerilim dolu anılarını yazmış

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hehehe harbiden yaw her yere yazdım kendi topicime yazmamısım aldım arkadaslar vizeyi herkese hayırlı olsun.18 haziran---->virginia beach

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bende son sınıfım bu kurumsal şirket filan diyorlar ne kadar büyük bir şirket güçlü ekonımik belgelr filan bunlar kendi üstümemi olacak yoksa ailemden birinin üstüne olursa olur mu son sınıfım iiibiraz bilgi vrirseniz sevinirim

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Evet,4. sınıflar katılabilio.Tek yapman gereken konsolosluktaki vize görevlisini Türkiye'ye dönmeni gerektirecek sebeblerden bahsetmek hatta bunu belgelemek.Danışman firmadan da senin için bir cover letter yazmasını iste. Eğer Türkiye'ye döndüğünde yapacakların konusunda kesin planların varsa,bunları iyice anlatabilirsen sorun cıkcanı sanmam.Eğer bir şirketten burada çalışacaktır yada bir okuldan dönünce burada okucak gibi bir mektupta alabilirsen işini sağlama alırsın.

Ben birazda inandığım fakat gerçek payının olup olmadığını bilmediğim bir şeyide ekliim buraya, bence vize görevlisiyle karşı karşıya geldiiniz ilk 10 saniye adam sana vizeyi vercekmi vermicekmi bunun kararını verir.Sadece bu kararını destekliycek biseyler arar.

Ayrıca,vize gorusmelerine gittinizde,ilk yapmanızı tavisye edecegim sey hal hatır sormak.Unutmayın,o vize gorevlisi gunde kac kisiyle ugrasıo.Belki sizden once gelen kisi moralini bozdu veya enerjisini yedi adamın.Siz aktif bir giriş yapın,gulumseyin ama tabi abartmadan!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bende son sınıftayım en bu sene okulun bitmeyeceğine dair bir çıktı aldım üniversiteden. İnşallah etkili olur. Tek korktuğum şey vize çünkü ortalamamda 2.0 ın hemen altında.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yaw arkadslarm neden up yerine yukarı falan yazmıoruz yaw unutmayın biz turkuz ve turkce konusuoruz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet o benimde sinirimi bozmuştu
    Konu ibo_cakr tarafından (18-01-2008 Saat 05:09 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

djlethal bende son sınıfım merak etme yalnız değilsinbende gerekli dökümanları toparlıyorum.önümüzdeki hafta içinde görüşme için gidicem..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geçen sene mezun olan arkadaşlarım gitti. Herhangi birsorun çıkarmadılar. Ama bu çıkarmayacaklar anlamına gelmiyor. Tüm evraklar elinde gitsen çok ii olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks