Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 58 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: usa dan cep telefonu almak

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Hava alanındaki Trcell, Avea, Vodafone ücretsiz ve hızlı bir sekilde hallediyor kayıt isini. Eger hava alanı dısında yaptırırsan 5 TL ücreti var diye biliyorum. Emniyette yapılabildigini de ilk defa duyuyorum ??? Son olarak telefonda kullanacagınız sebeke icin kayıt yaptırmanız tavsiye edilir, hava alanındaki bayideki kisi kayıt olunan sebeke dısındaki bir sebekede kullanılırsa sorun cıkarabiliyor demisti, ona göre...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar biraz kafam karıştı.
    1- Amerikadan kilitli ve kontratsız telefon (i pone vs.) almamız mümkünmü. Mümkün ise best buy veya internet sitelerinden alabilirmiyiz
    2- Alabilirsek türkiyede pasaporta işletmemiz ve bir iletişim şirketine kaydetmemiz yeterlimi. Telefonun kilidi nasıl çözülüyor.
    Bu konularda bizi aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gokpasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz kafam karıştı.
    1- Amerikadan kilitli ve kontratsız telefon (i pone vs.) almamız mümkünmü. Mümkün ise best buy veya internet sitelerinden alabilirmiyiz
    2- Alabilirsek türkiyede pasaporta işletmemiz ve bir iletişim şirketine kaydetmemiz yeterlimi. Telefonun kilidi nasıl çözülüyor.
    Bu konularda bizi aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim
    1- Evet mümkün. istersen bestbuydan istersen ebay dan istersen craigslist gibi siterlerden alabilirsin. Forumda detaylı bilgi var biraz göz at bulursun.

2- Aldığın telefonun unlocked olması gerek ama bunu da bir şekilde halledersin. ıphone için söylüyorum unlocked yapan programlar var bunları kullanarak telefonunda bütün hatları çalıştırabilirsin. Yada unlocked alırsın direk.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerikada hatli almak icin ssn istiyorlar.en uygunu bence t mobil kullanin yani
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki istediğimiz kadar lap top getirebilirmiyiz ??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jebacbig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki istediğimiz kadar lap top getirebilirmiyiz ??
    2 tane uçağa verdiğin bavullarına koyup , iki tane de el çantana alırsan,
    4 taneyi çok rahat geçirebilirsin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben ameriakdan amazondan unlock nokia N97 aldim 700 papele pasaporta kayit yaptim kullaniyorum sorunuz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 tane uçağa verdiğin bavullarına koyup , iki tane de el çantana alırsan,
    4 taneyi çok rahat geçirebilirsin
    daha once burdami yazdim hatirlamiyorum ama hollandada gormustum, elemanin birisi sirt cantasindan uc tane laptop cikardi ve gecirdi
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı camptr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlardan bu konuya yardım bekliyoruz bende 2 tane getirmeyi düşünüyorum soru yaşıcakmıyın benim duyumlarıma göre aynı türk elektronik eşyadan en fazla 2 tane alabiliyomuşuz ... nedir bu durumun aslı netleştirecek arkadaş bekliyoruz?
    oyle birsey yok abi. mesela 3 tane fotograf makinesi aldın 2 sını bavula koy birini boynuna as gel..

iphone alcak arkadaslar için : arkadaslar amerikada malesef sözleşmeli iphone dısında ıphone vermiyolar ki bu da sadece amerikada sureklı yasayan insanlar için gecerli.. egerki illede iphone diyorsanız (benim gibi )) ebay den unlocked telefon arayın bulun teklif verin kazanmaya calısın veya direk e bay den sıfır unlocked iphone da bulabilirsiniz ( son modeli su an 700-900 dolar arası satıyolar ) ama sakın ha sakın ebay dısından biyerden bakmayı denemeyın bile.. craigslist te ilan verenlere inanmayın %90 ı dolandırıcı.. arkadasım bu sene dolandırıldı malesef

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bestbuy sözleşmesiz İphone satıyor fakat Lock biçimde. Tabi unlock yapmak zor değil.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

gecen bestbuy da satis yapan adam dedi, verizon ya da diger sirketler felan turkiyedeki gibi kartli bir bicimde calismiyor dedi.kendilerine ozel bir sistemleri varmis kendi cep telefonlarinda.yani su kontratli olan telefonlarda.adama bizim tr deki hat kartini gosterince bu ne dedi
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bestbuy sözleşmesiz İphone satıyor fakat Lock biçimde. Tabi unlock yapmak zor değil.
    Bu arada Bestbuydan iphone alacak arkadaşlar NewYork dan almasınlar,
    çünkü NewYork daki fiyatlar California dan 100 dolar fazla

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

anlamadım arkadşler bestbuydan nası iphone alabiliosnz ki.bende iphone aldım ama ebay dan ve 5lira mıda verdm kayt ettrdm ve hiçbir sorun çkmadı güsel güsel kullanıorm

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Utah' tamı mevcut sadece bilmiyorum ama Iphone Bestbuyda satılıyordu. Lock biçimde ama.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Utah' tamı mevcut sadece bilmiyorum ama Iphone Bestbuyda satılıyordu. Lock biçimde ama.
    New York ve California da da satılıyor.
    Bu arada apple store lardan iphone alamıyoruz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kontratli telefon almak icin banka credi score a ihtiyac varmis, dogrumu bu acaba ? hani su amerikanin credi score u olayindan bahsediyorum...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kontratli telefon almak icin banka credi score a ihtiyac varmis, dogrumu bu acaba ? hani su amerikanin credi score u olayindan bahsediyorum...
    aynen oyle yoksa depozit isterler 400 dolar falan.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet Azuhazu tamamen doğru bu zira biz denemiştik Iphone alıp At&T den herhangi bir tarifeyi seçip 1 ay sonra sözleşmeyi iptal edersen toplam 300$ a iphone alabilmek için şansımızı denemiştik ama vermediler. Eğer kredin yeterse git al 1 ay sonra iptal etdir iphone sana kalsın

Ayrıca ne kadar kredi gerekliymiş biz unutduk sormayı öğrenebilirsen detayları paylaşırsan sevinirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Azuhazu tamamen doğru bu zira biz denemiştik Iphone alıp At&T den herhangi bir tarifeyi seçip 1 ay sonra sözleşmeyi iptal edersen toplam 300$ a iphone alabilmek için şansımızı denemiştik ama vermediler. Eğer kredin yeterse git al 1 ay sonra iptal etdir iphone sana kalsın

Ayrıca ne kadar kredi gerekliymiş biz unutduk sormayı öğrenebilirsen detayları paylaşırsan sevinirim.

Peki sizin 300 dolara ne oldu ?

artik birdahaki izin gunumde de onu sorarim. Ayrica adam dedi, verizondan telefon alirsan en az iki yil kontrat yapman lazim ve kontrat bitiminden once plani iptal edersen 150 dolar odeyeceksin dedi bana. simdi bunu iphone icinde yapabilirmiyiz acaba.sanirim birde su var boyle pahali telefonlardan alirsan plan dahilinde, birazda para vermen gerekiyormus telefon icin.tam emin degilim ama buna.burda tr de olmayan telefonlar var cok guzel fakat bu telefonlar tr de calismiyor saniirim.burda telefon hatti diye birsey olmadigi icin ...eger alacagimiz iphone da kartsiz calisiyorsa, amerikan sistem, tr de nasil kullanacaz bunu ? herkez iphone u cok begeniyor, bir ben isinamadim su telefona
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu verdiginiz sitelere baktim iphne 99 $ diyor , dogru mudur? ek bi ucret flan var midir
    Oyleyse alicam ben bi kac tane

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

o kontrat dahilinde ucret.hem bir plan satin alacaksin , hemde iphone u almak icin bu parayi vereceksin.sanirim oyle, emin degilim
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani turkiyede aldiimiz sekilde almak istedigimde yine bi 300-400 dolar verecegiz herhalde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Yok öyle 99 dolara iphone malesef hayal şöyle söyleyeyim 8gblık iphone u kontratsız bir şekilde 550 600 dolara alabilirsin ABD den yani bu yaz öyleydi tabi fiyatlar düşecek orası ayrı bir boyut ama 99 dolara dedikleri abd de kontrat yapıyorsun aynı TR de olduğu gibi ve her ay bir mebla ödüyorsun sonuçta sana 24 ay veya 12 ay taksit yapmışlar gibi oluyor.Olayın en basite indirgeyerek açıklaması bu sanırım
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haci hayallerimi suya dusurdun yav

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Peki sizin 300 dolara ne oldu ?
    Ayrica adam dedi, verizondan telefon alirsan en az iki yil kontrat yapman lazim ve kontrat bitiminden once plani iptal edersen 150 dolar odeyeceksin dedi bana. simdi bunu iphone icinde yapabilirmiyiz acaba.sanirim birde su var boyle pahali telefonlardan alirsan plan dahilinde, birazda para vermen gerekiyormus telefon icin.tam emin degilim ama buna.burda tr de olmayan telefonlar var cok guzel fakat bu telefonlar tr de calismiyor saniirim.burda telefon hatti diye birsey olmadigi icin ...eger alacagimiz iphone da kartsiz calisiyorsa, amerikan sistem, tr de nasil kullanacaz bunu ? herkez iphone u cok begeniyor, bir ben isinamadim su telefona
    Bize hiç vermediler kredimiz yetmediği için. İphone için 2 sayfada uzunca bir yazım var. Orda yazıyor. Yok ıphone kartlı çalışıyor burada sıkıntısız kullanabiliyorsun. Sadece unlocked yapman gerek oda 2. sayfada yazdığım forum siteleri gibi ıphone üzerine milyon tane site var. Ayrıca Türkiyede GSM 900/1800 Bantlarını kullanıyoruz sadece ABD de GSM 1900 bandı kullanılmakda. Buna da dikkat etmek gerek eğer telefon sadece GSM 1900 ü destekliyorsa almayın kullanamazsını Eğer alabilirsen seni örnek göstererek bende alcam

Iphone konusunda "Bir sigara iki Iphone bağımlılık yapıyor..." Ama ilk 1 ay program yüklemekden ve ayarlarını yapmakdan canım çıktı...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yok iphone felan almak istemiyorum ... sevmiyorum o telefonu.hem alsam bile kimi arayacam arayacak kimse yok ..
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet kontrat yapiyorsun arti 99 dolar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

99 dolar olsa ben bi kaç tane almazdım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)