Sayfa 4 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 270 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD-Türkiye arası haberleşme {Genel Başlık}

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart biraz uzun advis tarafindan gonderildi bana sialerle paylasmak istedim

Amerika’dan Türkiye’yi aramak:

Amerika’ya giriş sonrası gümrük işlemlerinden sonra bavullarınızı beklerken ilk fırsatta lütfen AİLENİZİ arayın! Ne yazık ki her yıl, Amerika’ya gittiği zaman ailesini ve yakınlarını aramayı unutan ve ailesini endişe içinde bekleten öğrencilerimiz oluyor. Geçtiğimiz yıllarda
    1 ay boyunca çocuklarına telefon, e-mail yoluyla ulaşamayarak endişeye kapılan ve Amerika’daki Türkiye Büyükelçiliğimize başvuruda bulunan ve büyükelçiliğimizi gereksiz yere alarma geçiren aileler oldu.

Amerika’dan Türkiye’yi aramak için;
    011+90(ülke kodu)+şehir kodu (başında sıfır olmadan)+telefon numarası şeklinde aramanız gerekiyor.

Lütfen Amerika’ya gitmeden önce ailenize Türkiye saatiyle saat kaçta Amerika’da olacağınızın bilgisini ailenize veriniz.

Uçağın inişinden ancak 1 saat sonra kendilerini arayabileceğinizi ailenize bildirin.Genelde aileler uçağın inişinden hemen sonra sizden haber bekliyor oluyor. Uçak iner inmez arama fırsatınız olmayabiliyor. Bu nedenle aramanızın vakit alabileceğini, en az 1 saat sabırla beklemelerini tavsiye ediniz.

Amerika’da bulunduğunuz süre içerisinde ailenizi her hafta veya 2 haftada bir arayınız.

Cep telefonunuzu yanınızda götürüyorsanız lütfen devamlı açık tutmaya gayret edin.

E-maillerinizi haftada en az 2 kere kontrol ediniz.

Amerika’da bulunduğunuz süre içerisinde ailenizin size ulaşabileceği veya mesaj bırakabileceği özel bir numaranız mutlaka olmalı. Çalışma saatleriniz içerisinde özel telefon görüşmesi yapmanız doğru olmaz. Bu nedenle ailenizin sizi çalışma saatleriniz dışında aramasını sağlamalısınız.

Aşağıda Amerika’dan Türkiye’yi aramanız için kullanabileceğiniz servisler konusunda bilgiler verilmektedir.

MEZUN CALLING CARD
    Her yıl öğrencilerimize Amerika’ya vardıklarında ailelerini arayabilecekleri ve kısa süreli görüşme yapabilecekleri bir telefon kartı , veriyoruz. Bu yıl da oryantasyonlarda öğrencilerimize vermiş olduğumuz Mezun Calling Card sadece evinizden ya da cep telefonunuzdan değil, ankesörlü telefonlar dahil, diğer tüm telefonlardan arama yapabileceğiniz ekonomik bir telefon kartıdır. Ayrıca bu kart sayesinde sadece Amerika’dan Türkiye’yi değil, Türkiye’den Amerika’yı da arayabileceksiniz.

Bu kartla 20 dakika ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Karta internetten tekrar kontör yükleyebilirsiniz.

Kartla veya yukarıda sayılan servislerle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda 7 gün 24 saat ulaşılabilir Mezun Calling Card yardım servisine ulaşabileceksiniz.

Kartın kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve kartın kullanımına ilişkin bilgiler için http://www.mezun.com/telefon/cc/default.cfm adresini ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’ya giderken cep telefonunuzu da yanınızda götürün!

Amerika’ya giderken cep telefonunuzu yanınızda götürmeniz size kolay ulaşılmasını ve sizin de acil bir durum olduğunda ve telefon* bulamama durumunda ailenize veya bize ulaşmanızı sağlar.

Cep telefonunuzu yurtdışında kullanabilmeniz için kullandığınız hattın yurtdışına açık olması gerekir. Cep telefonunuzu yurtdışına açık olup olmadığını öğrenmek ve yurtdışından Türkiye’yi arama, ücretlendirme, operatörlerin sunduğu çeşitli indirimli konuşma tarifesi hakkında ayrıntılı bilgi için abonesi olduğunuz operatörün web sitesini ziyaret ediniz, ya da müşteri hizmetlerini arayınız.

Önemli Uyarı: Türkiye’de kullandığınız hattınızla Amerika’dan Türkiye’deki bir cep numarasını aradığınızda hem arayan hem de aranan kişi için bir ücret tarifesi vardır.
    Aileniz sizi cep telefonunuzdan aradığında, siz aramamış olsanız da, hattınızdan kontör düşer.

Cep telefonunuzu yanınızda götürmeniz ailenizin istediği zaman ya da acil durumlarda size ulaşmasına olanak verir. Amerika’ya gittikten sonra marketlerden satın alabileceğiniz ekonomik yurtdışı arama kartlarıyla en hesaplı şekilde ailenizi, yakınlarınızı arayabilirsiniz.

Hiç paranız olmasa bile ALOVATAN ile Türkiye’yi ücretsiz arayabilirsiniz!
    ALOVATAN servisini kullanarak ile Amerika’dan ailenizi, yakınlarınızı hiçbir ücret ödemeden karşıya ödemeli olarak arayabilirsiniz. Bu servis iki yönlü olarak verildiğinden aynı imkan Türkiye’den yurtdışını aramak isteyenler için de kullanılabilir. *
    Bu imkanla Türkiye’yi veya yurtdışını aramak için 1-800-VATANIM ( 8282646) ‘ı aramanız yeterli. Karşınıza çıkacak Türk operatöre görüşme yapmak istediğiniz telefon numarasını, görüşeceğiniz kişinin isim ve soyadını belirtmeniz yeterli.

Hatırlatma: Eğer Advis’i aramak isterseniz lütfen ALOVATAN servisini kullanmayınız. ALOVATAN servisini kullanarak yapacağınız aramalara cevap vermeyeceğimizi şimdiden hatırlatmak isteriz. Bu servis bilgisi ACİL durumlarda hiç paranız olmasa da yakınlarınızı aramanızı sağlamak için verilmiştir.

Advis’i 516-717-4851 ve 973-333-4458 Amerika numaralarımızdan en ekonomik şekilde arayabilirsiniz.

Aynı şekilde CIEE’nin 24 saat destek hattından 1-888-COUNCIL ( 1-888-268-6245)’ den CIEE’yi arayabilirsiniz. CIEE ile yaptığınız görüşmeleri biz de online takip edebiliyor olacağız.

Aileniz sizi aramak isterse
    Uzun görüşmeler yapabilecekleri, hesaplı kart alternatifleri bulunmaktadır. Bu kartların kullanımı kolaydır ve hesaplı görüşme imkanı sağlar.
    www.mezun.com/telefon
    *www.bigalo.com
    www.turkiyetel.com

HAYAT iLeRiYe DoğRu YaşaNıR,GeRiYe DoğRu aNLaşıLıR

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sen onu en az 2 saat yap..uçaktan indikten sonra baya bi zamanınız geçiyo kontrolde..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Tesekkurler gskapun sende olmasan nolurdu benim halim
    HAYAT iLeRiYe DoğRu YaşaNıR,GeRiYe DoğRu aNLaşıLıR

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bana mail adreslerini bırakan arkadaşlar kusura bakmayın.Bir kaç gün geciktim size davetiye göndermekte.sebebi de kredi kartımdaki bir sorundan dolayı kendi hesabımı geç açtırdım..ama nihayetinde bugün 2 arkadaşa gönderdim davetiyelerini.(bu arada ben kayıt olurken davetiyesiz kayıt oldum )
    daha başka isteyenler olursa özel mesajla isim soyisim, mail adreslerini atsınlar.yarım saat bedava kazansınlar ben de 1 saat

ama 3 tane hakkım kaldı sanırım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Valla ABD de en korktugum seydi iletisim ve korktugum basima geldi

Geldigimden beri 60 dolara yakin iletisime harcadim

Yanarim yanarim verdigim parlara yanaim

Ama insan arayinca ucuzunu buluyo

Ben CVS karti aldim burda konustukca kazaniyosun

Cem Uzaninmidir nedir

Bakalim bununda suyu cikar

Herkese bol WAT li gunler

Haberleselim arkadaslar Gurbetteyiz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Cep telefonu çalışırmı???

slm arkadaşlar ben şuan san franciscoda bulunmaktayım

şimdi burdan aldımığımız cep telefonları Türkiyede çalışırmı bilgisi olan warmı??

mesela bir sirocco weya iphone??

bilgisi olan weya tecrübesi olan warsa lütfen yazsın teşekkürler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

çalışır niye çalışmasın..ama gümrükte girerken telefonunu kaydettirmen lazım..ayrıca yılda 1 telefon kaydetme hakkın var..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

telefonu alırken avrupa da kullanılıp kullanılamayacağını sor. amerikadaki çoğu telefonda simkart yeri yok.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bildiğiniz gibi iphone bu sene tr ye geldi gelmedi arası birşey.
    ve amerikada butun iphone lar sim kilitli.
    ha guvenirim kırarlar sim klidimi diyorsanız alın derim iphone.
    500 dolar civarı bi ucret.
    ama guvenmezseniz kim öle kim kala...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Buradan ozellikle bilgisayar goturecek veya orda bilgisayar alcak arkadaslara oralarda wireless baglantı yapabilecekleri yerler varsa biraz sonra verecegim programı indirsinler uye olduktan sonra 60 dk ev telefonlarini bedava ariyabiliyorsunuz. Ama 5dkda bi kesiliyor
    60dk bitince yeniden uye olun yenin
    60dklık hak kazanıyorsunuz ama sadece ev tlfonlarii
    10 euro verirseniz siteye 3 ay boyunca kesintisiz ev tlfonlarini ariyabiliyorsunuz
    ama bence hic gerek yok para vermeye 2 dkda uye olun amerikadaki 1.5 saat calsımanızı kurtarin demi yani

linki veriyorum

http://www.12voip.com/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alaskadan tr yı aramada sorun yok emın mezunuza kayıt ol sıfre a yada orda 5 dolarlık arama kartları var 5 dolara kart alıyosun 1 saat konusuyosun tr ıle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart telefon

ben newyorktan n95 aldım tr geldım yurt dısından gelen telefonları acmakla yukumlu her ılde telsım avea turkcell bayılıklerı var bır tane gıdıyosun pasaport ıle numarasını ıslıyolar 1 gunde acılıyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

orada haberleşme gerçekten çok sorun oluyor bunu gittiğinizde daha iyi anlıyorsunuz. ciee nin verdiği 5 dklık kartlar çok az işe yarıyor. oraya gittiğinizde bir cep telefonu ayarlayabilirseniz marketlerde 30 dklk net üzerinden konuşma sağlayan kartlar var onlar çok işe yarıyor uzun uzun saatlerce konuşabilirsiniz. ücreti de 3-5 dolar bişey

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar,

Eğer cep telefonu götürecekseniz ne telefonunuzu roaming'e açtırın ne de oradan hat alın.Ben 2006'da Cingular'dan,arkadaşlarda T-Mobile'den konturlu hat almıstık.Sorgusuz sualsiz ve ücretsiz veriolar.Sadece 10-20$ içindeki kontur parasına almıştı.Bide telefonunuzun IMEI numarasını alıp sisteme kaydediolar,böylece sizin telefonunuzdan başka bi tel.de çalışmıo kart.Bi de soyleyin 3-4 ay kalıp doncez die,sozleşme falan yapmaya kalkarlarsa kabul etmeyin.Neyse,bunu yaparsanız eğer en ucuz kontör miktarı 15$ ve bununla Türkiyeyi ararsanız,sizi ararlarsa,msj çekerseniz yada size çekilirse yandınız!!Her halukarda cok ozel kazık fiyatları siz oduonuz.

Bunun yerine Amerika'dan telefon kartları alabilirsiniz.Kart almadan once mutlaka soyleyin TR'yi aricam, en iyisi hangisi die cunku Bulgaristan'ı yada Afrika'yı cok uyguna arayan kartlar TR'yi cok kazık fiatlara arayabilio.Bu kart çeşitliliği,fiatları vs. bulunduunuz yere göre değişir.Kozmopolit yerlerde çeşit çoktur ancak küçük yerlerde bi kaç tanedir,secenek azdır.

Bi de bilmiom hangi eyaletlerde satıolar ama Fairfax,Virginia'da ve DC'de vardı bu karttan.İsmi Hello World.Şirketin sahibi Turk olduğundan TR'yi çok ucuza ararsınız.Eğer bulabilirseniz Middle East'te çok ii.Africa fena diil. (bunlar kartların isimleri)

Arkadasların keşfettii başka bi olayda mezun.com'dan calling card şifresi almak.Manyak ucuza geliomuş.Biterse de intenetten kontur yukluolar şifrelerine.Bence bi bakın.İki kurus paranızda telefon gorusmelerine gitmesin.

Bu arada,önemli bi hatırlatma yapıım.Bir eyaletten aldıınız kart,diğerinde çalışmaz(genelde).Bunu da göz önünde bulundurun.Yani VA'dan NY'a giderken annemi ordan ararım bu kartla diip elinize patmasın kart!

Bi de en sinir durum çoğu kartı kullanırken her defasında bir yada 2 ceyreklik ankesörlü telefon yiyo! Bazen de atıonuz parayı yiyo siz konusmadan!!

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

bu siteyi yeni kesfettim www.telefondedektifi.com

buradan kart almak ta cok uygun olabilir.fiyatları çok iyi. bir bakın derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ücretsiz iletişim için burdan laptop götürsek olur mu?
    amerikada prizlerin ve voltaj değerlerinin farklı olduğunu duydum ama doğru mu bilmiyorum

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı pascal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ücretsiz iletişim için burdan laptop götürsek olur mu?
    amerikada prizlerin ve voltaj değerlerinin farklı olduğunu duydum ama doğru mu bilmiyorum
    dizüstü bilgisayarın varsa götür bence lazım oluyor baya,orda internet kafeler çok pahalıdır.voltaj olayına gelince,bilgisayarının adaptör kısmında yazar,oraya bak genelde 100v-240v arasında çalışır.eğer böyle yazıyorsa sorun yok,tek ihtiyacın olan şey ufak bi çevirici aparat bulman.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım teşekkürler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar,

12voip diye bir program var. Bu program bilgisayar üzerinden telefonları aramanızı sağlıyor.Bu tarz bir sürü program var ama bunun farklı bir çok yanı var.Ben bildiklerimi sıralıyayım size.

10 Euro'luk kredi ile 90 gun bedava(1 kereye mahsus olmak üzere ) konusma hakkı almış oluyorsunuz.
    yani .Diğer ülkeler içinde fiyat tarifesi bunların sitesinde yazıyor.

Bana çok mantıklı geliyor.90 gun bedava hakkımızı kullanmasakta normal 10 euro kredi alsak bile.. ABD sabit hat ve mobil , türkiye sabit hat aramaları bedava.. sadece tr mobil ararsan 0.150 cent ödüyorsun dk sına..oda kredinden düşüyor.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşlar yaza doğru bir projemiz var. turkishwat.net üzerinden ucuz aramanıza olanak sağlayacak bir proje bu. Alt yapı voice of ip (voip) şeklinde yani internet üzerinden olacağı için ucuz olacak ve tabi türkçe. Bu projeyi gerçekleştirebileceğimizden %100 emin değiliz zamanımızın yettiği kadar uğraşacağız...

Yanında çok ucuza sms gönderme olayı da var. Gönderen kısmı nickiniz olacak mesela...
    admin (at) turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

12 voip adlı programa kredi yukledım.

ABD sabit hat ve mobil hatlar dk / 0.01 Euro dan görüşebiliyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika'da telefon görüşmesi?

Kolay gelsin arkadaslar bu Amerikada telefon gorusmesi olayı nasıl olacdak ya cok para gidiyomu ne yapsak karlı cıkarıs

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gitmeden önce burdan bi kart alıyodun hatırladığım kadar mezun_calling_card olması lazım hesaplı diyodu gidenler çok oldu ama yanlış hatırlıyor olabilrim
    tabi başka alternatiflerde var araştırmak lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dayıcım skype war yaaaa daha nee

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi skype varda bilgisayar alabilecezmi o da var bilgisayar olmazsa ne yapacaz yaw?giden arkadaslar yokmu acaba onlar ne yapıodu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dayıcım ewet pc olmayınca skype da olmuo maalesef ama onuda düşündüm ben şimdiden usd biriktirmeye başladım gider gitmez bi tane çekecem hem benim kalcağım yerde internet bağlantısıda warmış

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

oo super valla aslında bende oyle yapabilirim ya tsk ederim iyiki soyledin valla zaten ucuz bise bulabiliriz ilk zamanlar isimizi gorecek kadar...konu dısında bi soru ama nereye gideceksin acaba?nerelerde olur net bi bilgisi olan varsa supper olur...
    tsk ederim cevaplar icin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dayıcım ucuz bişe elbet buluruz zaten oranın ucuz bişeyi yane 700 800 usdlik bişeyi burda 1500 2000 usd gerçekten ucuz ama sana tavsiyem 2. el çok yaygın amerikada ve genelde 2. el pcleri alıolar tekrar bi gözden geçirip tekrar piyasaya sürüolar alacaksan atıyorum sony alcaksan direk git kendi shopundan al benim nacizane tavsiyelerim bunlar ben six flags new england'dayım bu sene o taraflara gelirsen görüşürüz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla aga ben alaska dusunuyorum ama kararsızlıgım dewam etmekte bakalım bu cuma istanbula istanbula gidecem ne olacaksa olack umarım bigun bulusuruz amerikada yardımın icin tsk ederim kolay gelsin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Rica ederim hacım ya ne demek umarım bi gün buluşuruz amerikada kendine ii bak umarım en iisinni yaprsın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)