Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne Kadar Para Götürmek Gerekiyor???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb Ne Kadar Para Götürmek Gerekiyor???

Slm Arkadaşlar.. şimdi Bizim Oraya Ne Kadar Para Götürmemiz Gerekiyor..acil Yazarsanız Sevinirm..yarın Gidiyorum çünkü...sora Ortada Kalırız Falan.. Biliyorum Goturebildiğiniz Kadar Götürün Düyosunuz Ama.. Yeter Dediğiniz Fiyat Aralığı Nedir..bi Yardımcı Olursanız Sevinirm.. Sevinecek Olan Arkadaşlar Da Olacaktır..saygılar..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dün annem 1000 ytl vermiş ve 800 dolar almış ben harçlık olarak onu götürcem yetermi bilmiorum..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bi tecrübem yok ama (rivayet edildiğine göre)
    alaskacıların 700-1000$
    diğer arkadaşlar için 500-700$
    arası yeterliymiş...
    (ama dediğim gibi sadece bi fikir)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

en az bi binlik goturun derim ..ama tabi mümkün olduğunca cok parayla gitmek en iyisi

paraniz ceplerinizden taşmıyorsa az goturmuşsunuz demktir

mümkün olduğunca cok parayla gitmek en iyisi
    mümkün olduğunca cok parayla gitmek en iyisi benden soylmesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

gideceğiniz yer ve deposito miktarınızla alakalı bir durum... yemeğinizi çalıştığınız yer karşılıyor ve depozitonuz da 100-150$ civarındaysa, yanınızda 500$-600$ götürmeniz sizi muhtemelen ilk ödeme çekinizi alana kadar fazlasıyla idare eder..
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

1 2 gun hostelde kalirsak yeter mi 500 600 dolar
    Safinaz...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sirona_sirona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün annem 1000 ytl vermiş ve 800 dolar almış ben harçlık olarak onu götürcem yetermi bilmiorum..
    yeter dostum... ilk 2 3 hafta dan sonra nasılsa maaş alıcan ondan sonra ordan gelne parayi harcarsin..
    ama tabi cok apra harciyaorsan belki yetemz sana bağlı ..
    burda ne harciyorsan ordada aşaği yükari onu harcarsin

sizin gibi acemi WAT cilara tavisye vermek zor ..
    herkesin harcama alışkanlığı farkli olduğu için tam bişi söylüyemiyoruz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben gecen sene gittigimde yanimda 600 dolar param vardi fakat her nasilsa ilk maasimi almadan hepsi bitmisti.Yanimdaki arkadasim bana nazaran biraz daha tedbirliydi ve ondan borc alarak durumu kurtarmistim.

Ayrica eger varsa yaniniza mutlaka kredi kartinizi alin.Bence orada sizin en buyuk garantörünüz kredi kartiniz olacaktir.Nakdi olarak sikinti cekseniz bile kredi kartiniz sayesinde gidadan ev kirasina kadar her turlu harcamalarinizi karsilayabilirsiniz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu sene giden arkadaşlar 1000$ civarı getirin diyorlar..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Oha yha çok fazla 1000$ zaten herşeye masraf edioruz .. 600$ yeter sanıırm bana fazla götrmicem Alaska 'da zatn harcamam pek sanmıorum ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

600 götürüyorum yeteceğine de inanıyorum yemek kendime ait, deposito da vereceğim bir de bisiklet almayı planlıyorum...2 hafta elime kalan para 350 dolar civarı. bu da beni götürür sanırım...
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Efet bence 1000 falan abrtı olur .. Kendimizi birazcık kısıtlarsak 600 civarının yeteceine inaniyorum
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

yav inş. abicim yeter benim cebime girmeyecek ya para ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

imkanlarınızı zorlayın arkadaşlar. hatta gerekirse birkaç yüz dolar borç alın, dönünce ödersiniz. gidince işi beğenmezsiniz, çalışamazsınız, mazallah türlü türlü sorunlar çıkıyor bu işlerle ilgili. 1 ay işsiz kalanlar biliyorum. o yüzden bi binlik bulundurmanızda fayda var. fazlası zaten sizin, az olmasın da..

ayrıca gittiğiniz eyaletin ve şehrin durumunu da düşünün. coloradoya giden bi adamla new yorka veya miamiye giden bir adamın harcaması aynı olmaz.

kalacağınız yer önemli, otelde kalacaksanız hem haftalık kirayı hem de depozitoyu vermek durumunda kalırsınız ki bu bile ekonomik durumu baya sarsar.

aman diyeyim, siz siz olun sağlama alın kendinizi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konaklama bedava benim bu yuzden maksimum 500 dolar götürücem.. zaten yeterince yük olduk ailemize, bide kendi keyfimiz için daha fazla istemeye gerek yok..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alacağınız paranın bir kısmını bozuk olarak almayı unutmayınız

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar eğer yanınızda sağlam bir arkadaşınız yaa sağlam bir kredi kartınız yoksa bir binlik götürün derim ban 600 dolar yeterlidir normal şartlarda doğrudur fakat bazen işsiz kalabiliyorsunuz bazende çalışıosunuz fakat ssn çıkmadan para vermiyor özellikle büyük şirketler o yüzden ne olur ne olmaz vasa imkan götürün yaa birileri olucaktır sizden sipariş eden lap top kamera yada i phone alın onlardan paraları son ay gelemde para biriktirir alırsınız o sparişleri

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bende mümünkün olduğunca para çok götürme taraftarıyım, mesela ben 1000 dolar götürcem planlarıma göre bu 1000 dolar beni iki ay idare edecek konaklamaya para vermicem ee zaten işyeride yakın bisikletimde hazır orada, evde de sürekli bulgur cacık ordan kazancam paraylada ver elini latin amerika, bişi dicem bu wat ta tarla işi falan yok mu ya pamuk ırgatlıığı falan
    llorando, de cara a la pared...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende mümünkün olduğunca para çok götürme taraftarıyım, mesela ben 1000 dolar götürcem planlarıma göre bu 1000 dolar beni iki ay idare edecek konaklamaya para vermicem ee zaten işyeride yakın bisikletimde hazır orada, evde de sürekli bulgur cacık ordan kazancam paraylada ver elini latin amerika, bişi dicem bu wat ta tarla işi falan yok mu ya pamuk ırgatlıığı falan
    manisa veya adanalısın herhalde ne pamuğu ne tarlası latine gideceksen birlikte yapalım.seninle mailleşelim.benim okul bu sene bitiyor hayırlısı ile hafif bir salda da biliyorum.gel birazilyada karneval merval ne bulsak katılalım yaa latin kültürünü tanıyalım

şu rio da ki mesih heykelinin altında çay yudumluyalım ne dersin

ben 750$ götürecem harçlık olarak.amarika irana saldırsa malumunuz kriz olacak. ee hazırlı olmak gerek

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı de_rastic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manisa veya adanalısın herhalde ne pamuğu ne tarlası latine gideceksen birlikte yapalım.seninle mailleşelim.benim okul bu sene bitiyor hayırlısı ile hafif bir salda da biliyorum.gel birazilyada karneval merval ne bulsak katılalım yaa latin kültürünü tanıyalım

şu rio da ki mesih heykelinin altında çay yudumluyalım ne dersin

ben 750$ götürecem harçlık olarak.amarika irana saldırsa malumunuz kriz olacak. ee hazırlı olmak gerek
    ABD irana saldırmaz, yıllardır saldıracak daa bizde görecez işallah öyle bişi olmaz ya ben iranı çok seviyorum, iyi gel gidelim valizini hazır et 1 eylülde ben 1 eylül 20 haziran arası latin amerikada olucam, kolombiyaya kadar inicem central amerika demek daha doğru aslında, keşkem gitsek şöyle berezilyaya ama çok uzak ya zaman yok.
    llorando, de cara a la pared...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Cep Harçlığı

Cep harçlığı olarak en az 500$ götürmemiz gerektiği söyleniyor, yine de tecrübeli arkadaşlar minimum miktar konusunda daha aydınlatıcı bilgiler verirse ii olur, geçen sene wat yapan bi arkadaşm 500'ün fazla bile olduğunu söylüyordu. Bi de kim ne kadar götürecek onu merak ettim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de 500 götürmeyi düşünüyorum benim arkadşım da fazla olduğunu o paranın büyük bi kısmnı geri getirdiğini söyledi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla bn bi 1000 lik goturecem ilk ayki maasıda aldıkmı bi araba alaırız artık...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

500 fazla deil bence.ilk gittiğimizde zaten kalacağımız yerin depozitidir kirasıdır derken bişey kalmaz.ssn çıkana kadar para da alamayacağımıza göre bence az 500. ayrıca bazı yerler konaklamayı aylık alıyorlar.benim arkadaşın aylık mesela 360 vercek. depozitide vardır 150 falan 500 ü geçti zaten

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

haklısınz galiba şimdi düşündm de kalacağm eve 250 dolar depozit vericem haftalık 90dolar zaten kirası ssn ye 10 gün sonra başvuruluyomş zaten ucu ucuna yeter galiba 500 dolar 600 mü götürsem acaba

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cep harçlığı olarak en az 500$ götürmemiz gerektiği söyleniyor, yine de tecrübeli arkadaşlar minimum miktar konusunda daha aydınlatıcı bilgiler verirse ii olur, geçen sene wat yapan bi arkadaşm 500'ün fazla bile olduğunu söylüyordu. Bi de kim ne kadar götürecek onu merak ettim

Ben konaklayacağım evin kirasını aylık ve peşin aldıkları için 300 dolar ev kirası götüreceğim. Ayrıca bir defaya mahsus temizlik parası ve ev depozitosuda alınıyor 100 dolar.. Toplam 400 dolar etti..

Bunun dısında telefon, telefon kartı, internet bağlatmanın dışında, ilk pay check ini alana kadar yiyeceğin yemek ve gıda parasıda var..
    Ayrıca ulaşım için ne kullanacaksın..Örneğin ben bisiklet alacağım, 70 Dolar civarında para verip bisiklet alacağım...

Ayrıca ödemelerin, kaç haftada bir yapılıyor yada günlük mü??

Bütün bunları göze alırsan, benim yukarıdaki yaptığım hesap sonrası yaklasık 700 dolar para götüreceğim ortaya çıkıyor..

Not: Mc donaldsta calısacağım için, orada giyeceğin tshirt üde bana parayla satıyor elemanlar, sanırım oda yaklasık 25 dolardı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben 1000 götürcem nolur nolmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Buarada geçtiğimiz yıllarda work and travel a katılan arkadaşlara bir sorum olacak aklıma gelmişken..

Bizm konaklayacağımız ev için verdiğimiz kira içinde,
    kullanılan su parası, elektrik parası dahil oluyor mu, yada nasıl tahsil ediyorlar..Sonradan fatura düzenleniyorsa ödemeler nasıl oluyor ve yaklasık amrikadaki su faturası ve elektrik faturası bir eve ne gelir ??

yardımcı olanlara şimdiden tesekkurler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben konaklayacağım evin kirasını aylık ve peşin aldıkları için 300 dolar ev kirası götüreceğim. Ayrıca bir defaya mahsus temizlik parası ve ev depozitosuda alınıyor 100 dolar.. Toplam 400 dolar etti..

Bunun dısında telefon, telefon kartı, internet bağlatmanın dışında, ilk pay check ini alana kadar yiyeceğin yemek ve gıda parasıda var..
    Ayrıca ulaşım için ne kullanacaksın..Örneğin ben bisiklet alacağım, 70 Dolar civarında para verip bisiklet alacağım...

Ayrıca ödemelerin, kaç haftada bir yapılıyor yada günlük mü??

Bütün bunları göze alırsan, benim yukarıdaki yaptığım hesap sonrası yaklasık 700 dolar para götüreceğim ortaya çıkıyor..

Not: Mc donaldsta calısacağım için, orada giyeceğin tshirt üde bana parayla satıyor elemanlar, sanırım oda yaklasık 25 dolardı
    ben 1000 dolar götürcem zaten para durumu müsait olmayan arkadaşlar için açmıştım başlığı, bu kurda 500ü tamamlamak da pek kolay görünmüyor, boşuna borç almasın kimse dedim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İlk ay kirası, depozito, işin garanti olup olmaması, ilk maaşın ne zaman alınacağı, giderken götüreceğiniz temel malzemeler gibi etkenlere göre değişir.

Geçen sene 1000$ verdi babam zorla. Ben fazla deyip almayacaktım ama ısrar etti. $400 kira ödedim, $100-150 sağa sola gitti ilk hafta içinde. Maaşımı 10 gün sonra aldım. Yani para fazla geldi ama zararı da olmadı açıkçası.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)