Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 87 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne Kadar Para Götürmek Gerekiyor???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Londra aktarmalı gidecegım bır mıktar sterlin almamda yarar var mı yoksa dolar kullanabılımıyım orada gerekırse, aynı sekılde istanbulda free shop takı alısverısler turklırası uzerıden mı oluyor yoksa dolarda olur mu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Londra aktarmalı gidecegım bır mıktar sterlin almamda yarar var mı yoksa dolar kullanabılımıyım orada gerekırse, aynı sekılde istanbulda free shop takı alısverısler turklırası uzerıden mı oluyor yoksa dolarda olur mu?
    Hocam aynı durum bende de var. Londra aktarmalı gideceğim ve İngiltere'de dolar kullanılmıyor diye duydum (Nereden ve nasıl duydum hatırlamıyorum, sadece duydum). Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı? Sterlin almalımıyız yanımıza?
    http://oi51.tinypic.com/c3r6d.jpg

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben ingiltereye uğramadım ama bi çok şehrinkine uğradım hepsinde euro üzerinden istanbulda aynı
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ATU Free Shop'da tl,usd,euro kullanabilirsin.Zaten euro üzerinden fiyatlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar ben paramın yarısından fazlasını çok yer kaplamasın diye 100 lük banknot lar halinde aldım daha önce sitede 100 lük banknotları almadıklarını okudum bu doğrumudur yani illa o paraları burada mı bozdurmam lazım?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bisi soracm diyelim ki 600 dolar goturcez peki bu parayi yanimizdami tasicaz ??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben paramın yarısından fazlasını çok yer kaplamasın diye 100 lük banknot lar halinde aldım daha önce sitede 100 lük banknotları almadıklarını okudum bu doğrumudur yani illa o paraları burada mı bozdurmam lazım?
    bende hepsini 100 lük yaptım öle birşey var mı? bende merak ettim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ayrica kredi kariyla nasil arisveris yapariz bilgisi olan varmi, mesela kredi TL orda dolar olarak kullanilirsa kesinti olurmu ??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı thewhitewolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrica kredi kariyla nasil arisveris yapariz bilgisi olan varmi, mesela kredi TL orda dolar olarak kullanilirsa kesinti olurmu ??
    ben burda bir mağazada parttime kasiyerlik yapıyorum. buraya gelen yabancılar tuhaf tuhaf banka kartları kullanıyorlar. hepsi herhangi bir bankanın pos makinesiyle çekilebiliyor. Banka komisyon da almıyor. Ama kendi para birimiyle ödemek isterse, mesela dolar... (yani kredi kartından dolar olarak düşülmesini istiyorsa tutarın) banka bir komisyon alıyor. 2-3 dolar gibi.. Yoksa ulusal para birimimiz olan türklirası düşülürse para kesilmiyor. ben çekmeyen banka da görmedim. bütün yabancı kredi kartlarından para çekilebildi.

orda da %99 ihtimalle, kredi kartından dolar bazında alışveriş yaparsın. yani alışverişlerin ekstrende dolar olarak görünür. komisyon ödemezsin. ha, bi kimlik görmek isteyebilirler sadece. eğer sana, do you want pay with your local currency exchange? gibi bir soru sorarsa no de geç çünkü türklirası çekilirse komisyon alırlar.
    Konu ufukgul88 tarafından (29-05-2011 Saat 09:50 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

700 dolar ideal bence ama her türlü durum için , 1000-1500$'ı zorlayın derim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ufukgul88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben burda bir mağazada parttime kasiyerlik yapıyorum. buraya gelen yabancılar tuhaf tuhaf banka kartları kullanıyorlar. hepsi herhangi bir bankanın pos makinesiyle çekilebiliyor. Banka komisyon da almıyor. Ama kendi para birimiyle ödemek isterse, mesela dolar... (yani kredi kartından dolar olarak düşülmesini istiyorsa tutarın) banka bir komisyon alıyor. 2-3 dolar gibi.. Yoksa ulusal para birimimiz olan türklirası düşülürse para kesilmiyor. ben çekmeyen banka da görmedim. bütün yabancı kredi kartlarından para çekilebildi.

orda da %99 ihtimalle, kredi kartından dolar bazında alışveriş yaparsın. yani alışverişlerin ekstrende dolar olarak görünür. komisyon ödemezsin. ha, bi kimlik görmek isteyebilirler sadece. eğer sana, do you want pay with your local currency exchange? gibi bir soru sorarsa no de geç çünkü türklirası çekilirse komisyon alırlar.
    forumda var para konusu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kredi kartında dolar uzerınden alısverıs yapınca kur farkından dolayı hesapladıgınızdan bıraz fazla tutar şu sekılde 200dolarlık bısı aldınız aklınızdakı kur 1600 ama 1625 olarak gelebılır yanı 320 tl yerıne 325 ödeyebılırsınız internetten paypal uzerınden yaptıgım alısverıslerde o sekılde oldu hep

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ufukgul88 tesekkurler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

400 dolar ilk ay ev kirası 400 dolar kaparo 800 dolar etti 250 dolar chicago herrisbug mesafe p-ucreti e artık 400 dolarda yanıma alsam 0450 dolar yapiyor yani anlayacagnız yandım (:

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende hepsini 100 lük yaptım öle birşey var mı? bende merak ettim
    arkadaşlar bizim sorular unutuldu gerçekten 100 lük banknot da sorun çıkıyormu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kredi kartında dolar uzerınden alısverıs yapınca kur farkından dolayı hesapladıgınızdan bıraz fazla tutar şu sekılde 200dolarlık bısı aldınız aklınızdakı kur 1600 ama 1625 olarak gelebılır yanı 320 tl yerıne 325 ödeyebılırsınız internetten paypal uzerınden yaptıgım alısverıslerde o sekılde oldu hep
    yok hocam artı para ekleme merkez bankasının için o günün kuru neyse onun üzerinden hesaplanır ve hesabından düşer

ikinci konu amerikalılar nakiti çok az kullanıyor hep karttan 100 dolar çıkarınca biraz garip karşılanıyor yani adam sahtemi diye bakıyor bence gayet doğal türkiyedede bi küçük markete girip adam 200 tl versen adam inceler kuyumcularda bozdurabilirsiniz benim tavsiyem bi 100 lük bozdurun onla gidin diğerleri dursun onlarıda banka hesabı açtıracaksınız zaten oraya yatırırsınız ve kartı kullanırsınız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar.benim konaklama felan ücretsiz depozito vs yok.yanımda 400 dolar götürüyorum.yeter mi sizce

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

yinede bi 500-600 aL sen, ewdeki hesap carsıya uymaz faLan, sıkıntı cekme sora..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

3 hafta önce giden arkadaşla konuştum.maaşlar 2 haftada bir miş.yanıma 400 dolar aldım yarısını anca harcadım diyo.yetiyomuş iii

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

1500 dolarla gitmiştim ama ilk 2 hafta çoğunu yedim. Pek fazla da kazanamadım zaten , lanet olası six flags =)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1500 dolarla gitmiştim ama ilk 2 hafta çoğunu yedim. Pek fazla da kazanamadım zaten , lanet olası six flags =)
    :O ne yaptın o kadar 2 haftada yaw ?? ben 800 dolarla gittim 400 le de gitsem olurmuş. ama fazladan para bulundurmak her zaman iyidir imkan varsa.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    :O ne yaptın o kadar 2 haftada yaw ?? ben 800 dolarla gittim 400 le de gitsem olurmuş. ama fazladan para bulundurmak her zaman iyidir imkan varsa.
    aileden koparabildigimiz kadar koparmamız lazım, her türlü harcanır para :P
    let’s smile into the night ,)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gurme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aileden koparabildigimiz kadar koparmamız lazım, her türlü harcanır para :P
    aynen ben konuştum 1000 dolar dedi babam. dedim gerek yok o kadara. O'da dedi harca diye vermiyoruz yanında bulunsun diye veriyoruz dedi

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Ulaşım + 10 günlük yiyecek masrafı götürseniz yeter.Bu da tahmini 400-500 dolara tekabül eder.Aksiyon severler bu miktarı daha da aşağıya çekebilirler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulaşım + 10 günlük yiyecek masrafı götürseniz yeter.Bu da tahmini 400-500 dolara tekabül eder.Aksiyon severler bu miktarı daha da aşağıya çekebilirler
    risk

mesela hiç para almadan gitmek ulaşımı otostopla, yemeyi dilenerek yapmak gibi yok artık yaw daha neler.. bunu kimsenin yapacağını sanmıyorum.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    risk

mesela hiç para almadan gitmek ulaşımı otostopla, yemeyi dilenerek yapmak gibi yok artık yaw daha neler.. bunu kimsenin yapacağını sanmıyorum.
    Aynen.Mcdonalds Burger King gibi yerlerde çalışıyorsanız yaptığınız hamburgerlerden malzeme çalmakta düşünülebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kafamda bir hesaplama yaptım ve evdeki hesap umarım oraya uyar 500 dolar yeterde artar benim için herhalde.belkide öyle olmasını istiyorum bilmiyorum
    secret nerde burda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)