Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son dakikada Amerika

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Standart Son dakikada Amerika

Bugün yarın United Towers ile görüşmeye gidicem. Acaba bu saatten sonra gitmek isteyen biri çok mu rezillik çeker? "Ne iş olsa yaparım" tarzında bir görüşle mi gitmek gerekiyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

walla benm daha pasaport bile çıkmadı..yarın onu çıkarcam cuma günü teslim etçem şirkete vize randevsu alcaklar..öyle yani..işler geliyor hala ya..ben south carolina da işi seçtim kasiyer/satış elemanı olarak..ve gelen bilgide şirket 50 kişi istiyormuş ve bu iş daha 2 gün önce geldi..vizesi ds si biraz geç çıkabilir bu saatten sonra ama kayıtlar hala devam ettiğine göre sorun olmaz sanırm

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı cellman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla benm daha pasaport bile çıkmadı..yarın onu çıkarcam cuma günü teslim etçem şirkete vize randevsu alcaklar..öyle yani..işler geliyor hala ya..ben south carolina da işi seçtim kasiyer/satış elemanı olarak..ve gelen bilgide şirket 50 kişi istiyormuş ve bu iş daha 2 gün önce geldi..vizesi ds si biraz geç çıkabilir bu saatten sonra ama kayıtlar hala devam ettiğine göre sorun olmaz sanırm

bana da kasiyerlik gibi bir iş gider heralde. İngilizce güzel ama sadece kağıt üzerinde konuşmaya gelince dağılıyorum

sen hangi şirketle gidiyorsun?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

global vizyonla gidiyorum ben 11 yıllık firmaymış iyidir sanırsam..
    sen de bi uğra istersen konuş orayla..50 kişi alcaklardı daha bitmemiştir heralde..saati 8,5$ haftada 32 saat çalışıosn..ek işe de zaman kalıyor ve ücret de oldukça iyi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Saati 8.5 dolar bi kasiyerlik için biraz fazla gibi geldi ama :S
    Bence siz onu bi araştırın, hani sonradan şirketin sahipleriyle akraba olmak zorunda kalmayasınız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

farukyazıcı bence iş vardır ha belki tam olarak senin istedğin şeyler olmasa da sen yinede yapabilecegin en iyi işi seç.yada başka şirketlere falan git.ne olursa yaparım tarzı bir şey yapma...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

istersen gönderebilrim teklif mektubunu (alliance abroad'un) kasiyer/satış elemanı/stok
    bu 3 işten birinde çalışılcak..
    Konu cellman tarafından (11-04-2007 Saat 02:21 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Hmm walla ii iş bulmuşun harbi, tebrikler..
    Ya da çok şanslısın
    Hem de beach falan diyo, hadi iisin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

walla iyi oldu ya ama bunda bahşiş yok malesf..ek iş bulmaya çalışacam bulursam bi laptopla dönerim belki yada gezerek parayı yerim belli olmaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

4.30 am gördüm sanki :S

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet bazı zamanlar o saatte vardiya olabiliyormuş o biraz kasacak gibi ama bakalım artık..katlancaz bu saatten sonra böyle iş bulabilmiş olmak bile güzel bence..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

4.30 am
    Ee sana işinde başarılar ben almayayım
    O saatte nası kalkılır, biyonik olsan bi süre sonra gözler kapanır..
    Para iyi ve saatleri de 2. bi iş yapmana el verir bence de ve yine bence gezmektense para biriktir alışveriş yap
    Ben öle yaPcam

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

o değil sabahın 5inde hangi manyak alışveriş yapmaya gelir ben onu merak ediyorum
    benim de aslında istediğim para biriktirmek inşallah gurbette kendimi para harcamaya vermem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Amerikalıların bu kadar alışveriş manyaa olduklarını bilmezdim.
    Alışveriş yapmak bana daha mantıklı geliyo, çünkü Türkiye'de bi sürü elektronik alet görüyosun canın çekiyo tabi ama parası çekmiyo bi türlü, ama Amerika'da çok daha uygun fiyatta -e bi de cebinde paranda olcak fazla inş- alabiliriz(laptop, fotoğraf makinesi, cowon d2, nike ha bi de converse(hayatımda o bez parçalarına bu kadar sempati duyacağım da gelmezdi aklıma

La yoksa bunlar o saatte McDonald's falan açtırmasınlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

aslında giderken yanında para götürmek lazım ama o kadar para çıkarabileceğimi sanmıyorum..eğer birşey alacaksam önceliğim laptop, en kötü ihtimalle burda karla satarım..
    walla türkiyede bile 24 saat açık mc donaldslar olduğuna göre mc diyarı amerika da mutlaka vardır hepsi değildir ama vardır..onlar zaten fast food manyağı olduğu için olur yani

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Oh shit o zaman
    Laptop satma fikri iyi bi fikir aslında ama sınırlı sayıda elektronik eşya alacak olmak da önemli, yani kendin için sonra belki yine kendin için bi de kendin için işte..
    Tamamen duygusal

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı cellman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istersen gönderebilrim teklif mektubunu (alliance abroad'un) kasiyer/satış elemanı/stok
    bu 3 işten birinde çalışılcak..
    paranı çıkartman biraz sakat bir durum oluyor bence

Haftada 32 saat çok az bi süre. Ancak 272$ kazanıyosun bir haftada, bu da ayda
    1088 yapar. 3 ay çalışsan 3264$ yapar ki bunlara vergi kesintilerini, kalacak yerini, yiyeceklerini,kıyafetlerini katmıyoruz. Haftada 32 saat çalışırsan paranı çıkartamazsın malesef Ben mi yanlış hesaplıyorum acaba

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

i have to find extra job

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu ikinci iş olayını mutlaka halletmemiz lazım yoksa orada para yetiştiremeyiz. gitmişken boş dönülmez yani. laptoplar, nikelar ... benimde iştahımı kabartıyo

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Büyüjk ihtimalle yarın United'a gidicem ama başka bir şirketten arkadaş bir işten bahsetti. İşin ehliyet şartı var ve 3-4 eyaletin gezileceğini söyledi. Büyük ihtimalle bu conconların karnaval işidir bu. Saatlik 9+1$ ve 50-60 saat çalışma garantisi varmış. Böyle olursa parayı çıkartabilirim ama ekstradan para kalmaz. İkinci işi bulmamda imkansız olur.
    Başka bir iş bulsam onun saat ücreti bu kadar yüksek olmaz fakat ordada 2.iş ihtimali var. 2.iş bulunamazsa resmen ortada kalıyoruz
    Bu işte bir hesap hatası mı var, gidenler alışverişlerini hangi parayla yapıyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

9+1 dolar 50 60 saat garanti
    Daha ne istiyon die sormazlar mı şimdi?
    Sordum bile:P

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hakkaten ya ondan da para biriktiremezsen artık...
    aylık 2000 dolar ediyo be el insaf

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yaa ucrete bak bızım buldugumuz işler nıye 7.50dolar cıvarı bonus yok bı halt yok calışma saatı az ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bugün gidip konuştum. İş şöyle birşey: Parti organizasyonları yapan bir şirkette ufak kamyonetlerle ekipmanların taşınması, yüklenmesi, kurulması vb işleri kapsıyor. Saatlik 9$ ve 50-70 arası çalışma saati sunuyormuş. Son olarakda iş Long Island,NY denen bölgede. Aslında 9$ a bakıp kanmamak lazım. Bunlara kesintiler uygulanınca yine 7,70 seviyelerine falan düşer. Tax back sistemi var ama aylar sonra zar zor gelen paraya ümit bağlanmaz.

Galiba kabul etmezsem bayağı bi küfür eden olacak bana

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende son dakika amerika meraklısıyım şuan,south carolinada kasiyerlik var dedi şirket bana da,şuan ingilizcem zayıf ama bi ay önce yazıldığm ing kursum devam ediyo hala,gidene kadar da hafta sonları speaking desteklemesi alıcam,sizce kasiyerlikte zorlanır mıyım ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Zorlanırsın.Kasiyerlik işinde de ciddi bir muhabbete giriyorsun.Özellikle telefonda konuşman gerekirse anlamak mümkün olmuyor.Serverlıktan sonra kasiyerlik işi de iyi ingilizce gerektiriyor.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ozaman housekeeper benim için daha ideal gibi,durduk yere gidip işsiz kalmanın bi manası yok

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Tabi housekeeping işinde o kadar zorlanmazsın ingilizcede.Aynen dediğin gibi ingilzcede problem yaşarsan işinde de problem olabilir kasiyerlikte.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks