Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: debit card hakkında

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart debit card hakkında

selamlar,
    debit kart kullanan arkadaşlar bilirler...
    bu cardlar bütün bankalardan sağlanabilir mi?
    internet üzerinden de alışveriş yapabiliryor muyuz

Alıntı enflamatuar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapabiliyorsun Maj ama debit kart bir banka hesabına doğrudan bağlıdır ve alışveriş yapmak için iki şansın var:hesabında para olması ya da debit kartına bağlı hesabının kredili mevduat hesabı özelliği taşıması.Ayrıca bazı bankalar yurt dışına çıkmadan önce kartını uluslararası kullanıma açtırmanıda istiyor onu danış mutlaka gitmeden.Nette alışverişte yine bildiğin gibi kart numarasını,kullanım tarihlerini ve arkasındaki güvenlik numaranı sorar.ilgili kısımları doldurursun ve işlemin bankanında ödeme onayı vermesinden sonra gerçekleşir.Yalnız bu ödeme onayı öneli bişey..eğer bankan telefon ile filan sana ulaşıp ödeme onayı alıyorsa orada zorlanabilirsin sana ulaşamazlarsa.o yüzden aklındaki soruları bankanın telefon bankacılığı aracılığıyla öğren TR deyken.Ben türkiyeden debit kart götürmeni tavsiye ederim...bende debit götüreceğim..bişey lazım olursa buradan yatırırlar orada kullanırım.ayrıca şifreleme abd de yok o yüzden kredi kartını çarptırırsan iliğine kadar sömürme ihtimalleri var sen farkına varmadan...debitte en azından tuttuğun para kadar üzülürsün.Ya da kredi kartı götüreceksen limitini çok yüksek tutturma..
    Konu MaJ tarafından (03-06-2008 Saat 07:34 PM ) değiştirilmiştir.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet bu kartlarla internette alışveriş yapılıyormuş ama nerden alacağız onu bilmiyorum...
    gittim; gezdim; gordum....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yapabiliyorsun Maj ama debit kart bir banka hesabına doğrudan bağlıdır ve alışveriş yapmak için iki şansın var:hesabında para olması ya da debit kartına bağlı hesabının kredili mevduat hesabı özelliği taşıması.Ayrıca bazı bankalar yurt dışına çıkmadan önce kartını uluslararası kullanıma açtırmanıda istiyor onu danış mutlaka gitmeden.Nette alışverişte yine bildiğin gibi kart numarasını,kullanım tarihlerini ve arkasındaki güvenlik numaranı sorar.ilgili kısımları doldurursun ve işlemin bankanında ödeme onayı vermesinden sonra gerçekleşir.Yalnız bu ödeme onayı öneli bişey..eğer bankan telefon ile filan sana ulaşıp ödeme onayı alıyorsa orada zorlanabilirsin sana ulaşamazlarsa.o yüzden aklındaki soruları bankanın telefon bankacılığı aracılığıyla öğren TR deyken.Ben türkiyeden debit kart götürmeni tavsiye ederim...bende debit götüreceğim..bişey lazım olursa buradan yatırırlar orada kullanırım.ayrıca şifreleme abd de yok o yüzden kredi kartını çarptırırsan iliğine kadar sömürme ihtimalleri var sen farkına varmadan...debitte en azından tuttuğun para kadar üzülürsün.Ya da kredi kartı götüreceksen limitini çok yüksek tutturma..
    *EnFla ProDuction™*

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bu debit kartını türkiyeden çıkarabiliyoruz yani?Çıkardıktan sonra da uluslararası kullanıma mı açmamaız gerekiyor?Bütün bankalarda var mı?Hangi Bankadan temin edebilirim.Teşekkürler.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

evet hangi bankaların debit kartları orada geçiyor?iş bankası sanırım geçmiyor?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Debit kart dediğin şey ATM de kullanıdığın kredi kartı dışındaki kart varya onlar işte.Elbette çıkarabilirsin bi hesap açtırman ve hesabına ait banka kartı istemen yeterli.ama döviz hesbıda açtırt (euro,dolar) ve hesaplarınıda o karta bağlat gitmeden.HSBC de açtırt 4 5 günde eline gelir kartın.Master card al(visa,master iki türdür)abd de master daha çok kullanılıyor.Sonra ararsın dediğim gibi telefon bankacılığını müşteri temsilcisinden uluslararası kullanıma dair sorularını sorarsın.masrafı,kullanım alanı,internet alışverişi vs.
    *EnFla ProDuction™*

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hsbc campus,iş bankası kredi kartı değilmi bu debit kartı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende iş bankası bankamatik ve kredi kartı var ama kredi kartından faklı bir olay hesaptaki parayı direk nakit çekiyor bizim burda atm kartları kullandığımız gibi.ama burdaki atm orda geçip geçmeyeceğini merak ettim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

debit kart hesabına gitmeden veya orada para kazanınca para yükleyip o parayı kullanacaz yani..

benim düşüncem kredi kartı çıkarıp orda taksitli alışveriş yapmak debit te bunu yapamıyoruz sanırım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hsbc campus,iş bankası kredi kartı değilmi bu debit kartı?
    Yok dostum debit farklı,kredi kartı farklı bi olay herhangi bir hesaba bağlı değildir kredi kartları,sana kredi kullanımı sağlar.debit kart ise banka hesabına bağlıdır yani banka hesabında para varsa kullanılabilir.sonradan ödemezsin yani anında ödersin.tam anlamıyla nakit yerine kullanırsın.
    *EnFla ProDuction™*

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı MaJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende iş bankası bankamatik ve kredi kartı var ama kredi kartından faklı bir olay hesaptaki parayı direk nakit çekiyor bizim burda atm kartları kullandığımız gibi.ama burdaki atm orda geçip geçmeyeceğini merak ettim.
    Geçiyor Maj,ben boston a gittim okul bitince...orada kullandım.baba burada yatırdı parayı ben orada azcık masraf vererek atm den çektim ya da alışverişte kullandım.
    *EnFla ProDuction™*

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı enflamatuar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçiyor Maj,ben boston a gittim okul bitince...orada kullandım.baba burada yatırdı parayı ben orada azcık masraf vererek atm den çektim ya da alışverişte kullandım.
    hangi kart hocam?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

debit kart hesabına gitmeden veya orada para kazanınca para yükleyip o parayı kullanacaz yani..

benim düşüncem kredi kartı çıkarıp orda taksitli alışveriş yapmak debit te bunu yapamıyoruz sanırım.
    Taksitli alışveriş yok malesef abd de aklında bulunsun...o bir türk buluşu...tıpkı vadeli çek gibi
    *EnFla ProDuction™*

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi kart hocam?
    HSBC banka kartı..
    *EnFla ProDuction™*

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Döviz ve ytl hesabı olarak bir fark etmiyor sanırım bir tek ytl ise o anki dolar bazından ytl ye çevirerek yapıyorlr işlemi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hadi ya olurmu öle şey ya..ee orda peşin çekersek alışverişleri memlekete ne le dönecez

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Döviz ve ytl hesabı olarak bir fark etmiyor sanırım bir tek ytl ise o anki dolar bazından ytl ye çevirerek yapıyorlr işlemi
    Senin yapacağın her döviz alım işleminde,yani tl dolara çevrilirken,senin ödemen gereken bir vergi ve işlem ücreti oluyor onu aklında bulundur.o yüzden doğrudan dolar yatırıp dolar çekmen avantajlı olur diye söyledim...tabi sen daha ii bilirsin para senin
    *EnFla ProDuction™*

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dolar hesabı açtırılr daha uygun ve mantıklı ise...
    usa de iş bankası atm kartını kullanarak para çekebilir miyiz peki?
    çekebilrisek ne kadar bir komisyon alıyorlar?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadi ya olurmu öle şey ya..ee orda peşin çekersek alışverişleri memlekete ne le dönecez
    dostum bende çok isterdim taksit olayı olsun ama adamlar öyle bişeyi sanırım eflasyon kaygısı yüzünden ülkelerinde uygulamıyorlar...bizde malesef alım gücü düşük olduğu için böyle inovatif bir yöntem buldular...yoksa kaç kişi öder bu ülkede peşin herşeyi...yada kart peşin yerine kullanılsa kaç kişi kullanır onu türkiyede dimi
    *EnFla ProDuction™*

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dolar hesabı açtırılr daha uygun ve mantıklı ise...
    usa de iş bankası atm kartını kullanarak para çekebilir miyiz peki?
    çekebilrisek ne kadar bir komisyon alıyorlar?
    Maj bu komisyon olayı boston da hsbc ile para çektiğimde 2 dolardı.zaten HSBC atm si de yoktu benim olduğum yerde mecburen Bank of america die bi banka vardı onun atm sinden çekiyordum.
    İş bankasına bi sor derim elinde nasılsa varmış banka kartın.iş bankasının komisyonlarında hiç haberim yok...
    *EnFla ProDuction™*

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

hsbc kredi kartım var ama hesabım yok,az sonra bakacağım online hesap açma kart talep etme şansım varmı.Zaten zonguldakta hsbc şubesi yok,şuan başvursam eminim 10 güne gelmez(yapı kredi debit kartım abartısız 2 aydır elime ulaşmadı)
    Maj:
    Sanırım iş bankası geçmiyor,kız arkadaşım 4 gün önce uğradı şubeye tam anımsayamıyorum ama geçmediğini söylemiş bankadaki görevli.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya bence bu kartın en işe yarar özelliği para istemek zorunda kalırsanız türkiyeden,tek yapmanız gereken anne babanızdan ya da kim yatıracaksa hesabınıza parayı yatıttırmanız.oradan en az masrafla çekiyorsunuz.western dü bilmem neydi bir sürü masraf zaman kaybı..ben bir yazı bu şekilde geçirdim bizimkiler yatırdı ben çektim orada...2 dolar masraf nedirki diğer para gönderme yöntemleri yanında..
    *EnFla ProDuction™*

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bilgiler için teşşekkürler enflamatuar....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

evet teşekkürler,ben hiç endişe etmiyordum,bank of americada direk hesap açtırırım diye ama sanırım,burdan kullanabilceğimiz bir hesapta olmalı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Rica ederim arkadaşlar...sağ salim mutlu bi şekilde gidip geliriz umarım..
    *EnFla ProDuction™*

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok yararlı bilgi, teşekkürler
    gittim; gezdim; gordum....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya nedir bu debit kart muhabbeti gitmeden amerikan oldunuz he debit kart degidiniz sey bildigniz bankamatik karti degilmi
    onur

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ee nerde yaşıyorsun onur
    küçük amerika,acı ama gerçek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O zaten debit card dı da biz ona TR de ATM kartı,bankamatik vs. diyoruz.Bizim bulduğumuz ya da onunla amerikanlaştığımız birşey değil...bulan adınıda koyar
    *EnFla ProDuction™*

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

yo aslında konu ile alakalı değil ama,tr de yaygın adı bankamatik,kimse debit demez mesela burada ona değinmek istedim.
    yoksa amerikanlaştığımız çok konu var

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)