Sayfa 1 Toplam 40 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1173 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cedar Point - Sandusky, OHIO

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Cedar Point - Sandusky, OHIO

cedara giden arkadaşlar herşeyi paylaşırsanız sizden sonra gidecek arkadaşlara yol göstermiş olursunuz nereye indiğinizi nasıl gittiğinizi nasıl karşılandığınızı yazarsanız diğer arkadaşlara yardımcı oluruz... şimdiden iyi tatiller...

@muzo nickli arkadasimizdan alinti asagidadir...

Cedar point hakkında biraz bilgi paylaşayım nede olsa bizde bu siteden epey faydalandık.

CEDAR POINT

Cedar Point Sandusky,Ohio,ABD'de Erie Gölü'nün kenarındaki 1,5 km² bir yarımadada bulunan bir eğlence parkı dır.68 ride ve 16 rollercoaster ile dünyanın en büyük eğlence parkıdır.Dünyanın ikinci en yüksek ve ikinci en hızlı rollercoasterı buradadır,Top Thrill Dragster.Parkta ayrıca 1.5 km uzunluğunda plaj,iki su parkı (Soak City ve Castaway Bay),marina,bir kaç otel ile go-kart ve minyatür golf sahası gibi değişik etkinliklerin yapıldığı "Challenge Park" bulunur."America's Roller Coast" olarakta adlandırılan park 9 yıldır Amusement Today tarafından "Dünyanın En İyi Parkı" seçilmiştir.

İŞ SEÇİMİ
    İYİ İŞ SEÇİMİ
    Önceliklen iş seçimi istanbulda marmara hotelin salonunda yapılıyordu. İyi iş seçmek için önceliklen ilk şartınız ilk grupta yer almanız. Yani işveren ile görüşmede mutlaka ilk gruplarda olunuz aksi takdirde iyi işler tükendiginden size kötü işler kalır.Kötü iş derken trafic host foodhost gibi.Şimdi aşagıda iş türlerini açıklayalım ve size göre uygun iş seçiniz yani oraya gittiginizde işiniz ne oldugunu bilin.

TRAFFIC HOST ( degnekçi)

Görev:Cedar Point'in dev parkında sap gibi dikilip arabalara gidecegi yönü göstermek.Bu neden sürekli güneş altındasınız.Saklana bileceginiz bir yer yok.(not: Öğlen saat 1 civarında Point noktasının üzerindeki trafik lambasının gölgesi üzerinize gelebilir iyi değerlendirin o vakdi)

Çalışma Saatleri: Cedar'da heralde bu kadar esnek bir çalışma saati olan başka bir işdir yokdur heralde. Her gün kaç saat çalışacagınız o ana baglı olarak değişir.Yani Çalışma programında gösterilen saatlerlen alakası yokdur. Bronzlaşmak istiyorsanız seçebilirsiniz. haftalık ortalama 35 saat çalışırsınız.Tips yokdur.

DİSWASHER(bulaşıkcı)

Görev: Cedarda bulunan resturantlarda bulaşıkcılık olarak görev yapmak. Kapalı alandasınız yani güneş açısından bir probleminiz yok.Fakat bulaşıkcı oldugunuzdan her türlü yemek artıgı önünüze gelebilir bu nedenle mideniz bulanabilinir.

Çalışma saatleri: Haftalık 35 saat civarındadır.Tips yok

RESTROOM(tuvalletçi)
    Görev: Cedar point'in içinde bulunan tuvaletleri temizlemek.Zefkli bir işdir diyemeyecegim fakat çok kolay bir işdir.Kaytarması kolaydır tuvaletin içinde yarım saat kalabilirsiniz klimalı ortamda.

Çalışma saatleri: Haftalık 40 saat üstü çalışırsınız.Gerçi ayına göre değişir.

SWEP ( süpürgeci)
    Görev: Cedar Point'te gezinerek yerlerde bulunan çöpleri toplamak.Birden fazla bölge oldugundan sürekli gezinirsiniz.Bu bazen güneş altındada olabilir bazen ağaçlıkların arasında. Bu iş seçimini genelde bayanlar yapar ve iş veren genelde bayanları bu işde çalıştırır. Kaçamak olayı çok olur.Sizi sürekli biri denetlemediginden bazen işi sarkıp dinlenebilirsiniz.

Çalışma Süresi: Parkın en çok çalışma saatleri bu iş türündedir heralde. haftalık min 50 saat olarak çalışabilirsiniz.Bazı aylarda bu sizin gücünüze baglı olarakda oluyor. Yani günde 12 13 saat çalışmak gibi.

RUNNER (dağıtıcı)Görev: Cedar point'e baglı bulunan resturand veya iş yerlerinde masaya servis yapan elemanlara deniz. Bu iş bence cedar point'e bulunan en iyi iş(garson olamayacagınız için). Klimalı bir alanda oldugunuz için rahatsınız.

Çalışma Saatleri: Bu işde günde 7 saat çalışırsanız yeterlidir.Diğer tüm işlerden daha fazla para kazanırsınız.Bunun nedeni tips olayıdır. Tipsler sayesinde iyi para kazanabilirsiniz.

KONAKLAYACAGINIZ YER:

Cedar point'e 2 çeşit yurt tipi vardır. Commons ve Cedars olarak ikiye ayrılır.

COMMONS : Bu yurt cedar point'in dışındadır. Artı ve - yönleri ile açıklayalım.

+ Mac Donalds , Barlara yürüyerek gidililebilinir. Zaten 2 tane bar var yurdun çevresinde.
    + Odalar Klimalıdır.Bu gayet iyi birşey çünkü yazları sıcak oluyor.
    + Yabancı arkadaş çevren oldukça genişler.
    + Genellikle Amerika vatandaşları kaldıgı için ingilizcen gelişir.
    + Haftalık 32 Dolar ödersin.
    + Oda'na misafir rahatça ağırlayabilirsin(kız/erkek farketmez).
    + Spor salonu, masa tenisi,Bilardo,TV olan bir salon bulunmaktadır.
    + Her yarım saate bir cedar'a giden servis aracı var.Bu yönden cedara gitmek kolay.
    + Commons ile cedar arası 5 DK'dır.(tam saat tutmadım ama o civarda birşey uzak degil yani).

- Her iş günü sabah cedar'da kalanlara göre daha erken kalkmanız gerekmektedir.
    - Break Time(dinlenme molası(dinlenme molası da degil aslında zorunlu dinlenme molası diyelim )) oldugunda odanıza gelmeniz zor olacakdır.Bu yüzden cedar point'in içindeki employe cafeye gideceksinizdir.Bu molalar bazen 5 6 saat kadar uzayabilir.
    - Bu yurtlarda kalabilmek için mayıs ayında orada olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yer bulmanız zorlaşır.

CEDARS :

Bu yurt Cedarın içinde bulunmaktadır.

+ Yurt ve iş yer aynı yerde oldugundan ulaşım oldukça kolaydır.
    + Canınız istedigi zaman Cedar'ın içindeki Roller Costerlara binebilirsiniz.
    + Yemek imkanı olarak employe cafe ve yurtların içinde bulunan makinalardan faydalanabilirsiniz.
    + Break time oldugunda hemen yurda gelip 2 3 saat kestirebilirsiniz.
    + Yurtlarda sıcak su her zaman mevcuttur.
    + Yurtda 3 adet micro dalga fırını vardır.Aldıgınız yemekleri burada ısıtabilirsiniz.
    + Yurtdun içi pis degildir. Her gün temizlenmektedir.
    + Haftalık 16 dolar ödersiniz.

- + Türkler ve diğer memleketten gelenler(ekvator,çek,slovakya,moldovya) genelde bu yurta kalırlar.

- İngilizceni iyi bir şekilde geliştirmezsiniz.
    - Bar veya Yemek alışvei için cedardan çıkdıgınızda en geç gece yarına kadar gelmeniz gerekmektedir. Akti takdirde taxi tutup gelirsiniz.
    - Odalarda klima yokdur.Sadece yatak vardır.
    - 2,3,4 kişilik odalar vardır. Genelde bu odalar 3 ve 4 kişidir.

CEDAR POINT'E ILK GUNLER
    Evet arkadaşlar Cedar point'e ayagımızı attık ve dogru kalacagımız yurda gidiyoruz.Resepsiyonda bulunan tayvanlı arkadaşa yeni geldigimizi ve bu yurta kalacagımızı söyledikten sonra o size bir kagıt veriyor ve onu doldurup kalabiliyorsunuz.Eğer tanıdık birilerinin yanınada kalmak istiyorsanız önceden bunun ayarlamanız gerekmektedir.( Bu önemli olabilir sonradan oda değişikligi olmuyor yada zor yapıyorlar)

Neyse konaklama işlemni gerçekleştirdik.Sabah olunca Cedars yurdunun karşısında bulunan mevkiye gidiyoruz.Orada kayıt işlemlerimizi yaptırıyoruz.Fotograf çekinip ID kartımızı alıyoruz(sakallı gitmeyin yollatıyorlar). social number olayını 2 hafta sonra gelip al diyorlar fln. Bunlar tam aklıma degil ama herşeyi oradan hallediyoruz.

Neyse kayıt işlemimiz bittikten sonra geldi traning olayına. Kayıt işlemi sırasında bize verilen kagıtlarda nerelere gidecegimiz yazıyor. Cedar point'in herkeze uygulamış oldugu bir traning var.Kayıt işlemi bittikten sonra yine Cedars yurdunun hemen dibinde sag tarafında bulunan odaya giriyoruz orada size traning ile ilgli bir kaç birşey söylüyor. Sonrada ertesi gününe veya traning ne zaman uygunsa o vakitde göre cedar point'in içinde bulunan traning yapılan yere gelmenizi istiyor. Buraya gidip cedar point'in genel kurallarından bahsediliyor müşterilere nasıl davranacagımızdan en sonda cedar point'i gezdiriyor.Ve genel olarak işe başlamış oluyoruz. ertesi gün işleyecegimiz işden sorumlşu olan departmana gidiyoruz. Onlarda bize nereye gitmemizi söylüyorlar. Gittigimiz yerdede ilk başlarda neler yapacagımızı anlatan bir traning uygulaması yapıyorlar ve bitti işe başladık kolay gelsin.

OVERTIME OLAYI (FAZLA PARA KAZANMAK)

Şimdi normelde cedar point'e overtime yokdur. Overtime yapabilmemiz için 2 iş'de birlikte çalışmamız gerekiyor.
    Örnek 1 : Cedar Point'de haftalık 40 saat çalışıyorum ve ek iş başvurusunda bulunuyorum bana cedar poin'te baglı olan bir resturand yada hotelde iş veriyorlar. İşde burada çalışdıgımız her saat overtime oluyor. Yani 40 saati aşıp başka işdede çalışıyorsak overtime olarak hesaplanıyor bu.

CEDAR POINT'E ULAŞIM

Uçak biletimizi Cleveland havaalanına kesiyoruz.Aksi takdirde işimiz epey uzar. Cleveland havaalanına gelince büyük ihtimal akşam inmiş oluruz.2 3 seçenegimiz var.

1. Seçenek: Eğer 2 3 arkadaş ile birlikte gelmişsek. Hemen bir taxiye atlıyoruz diyoruz biz sundusky cedar point' gidecez ne kadar? Oda size 100 ile 140 dolar arası bir fiyat söylüyor eğer fazla söylüyorsa binmeyin pazarlık yapın başka taxilerde var. Eğer tek başımıza gelmişsek havaalanında bir göz gezdirin cedar point'e gidebilecek olan birilerini bulun ve onlar ile gitmeye çalışın.

2. Seçenek: Sabaha kadar beklemek ve oradan cleveland otobuslerinin kalkdıgı istasyona gitmek ordanda sunduskye.

En temiz yolu taxi.
    CEDAR POİNT'E EĞLENCE

Gelelim eğlence kısmına.Cedar point'in içinde bulunan aletlere binmeniz ücretsizdir.Bu nedenle boş vakdinizde arkadaşınızlan beraber binebilirsiniz.

Yurt ortamı tamamen size kalmış birşeydir.Bir çok memleketten insanlan tanışabilirsiniz dilinizi geliştirirsiniz.

Cedar point'in dışında bulunan ve genelde cedar çalışanlarının takıldıgı 2 bar vardır. Luise ve lymass (isimleri yanlış olabilir) . Lymans dedikleri yer daha modern ve daha büyüktür. Haftanın 2 günü parti olmaktadır. En çok burada amerikalı görebilirsiniz. Luise dedigimiz yerde biraz daha ufakdır.Yani tam bir bar havası vardır içinde bilardoda vardır. Buraya genelde cedar çalışanları takılır. Aradıgınız bulursunuz ( ) . Bira luisede 1 dolardı digerinde 2 bucuk dolar.

Bunların dışında cedar point'in kendi düzenlemiş oldugu aktiviteler vardır. Bunlara takılmanız iyi olur eğlenebilirsiniz.

Cedar point yarım ada üzerinde oldugundan su sporları mevcuttur. Bunlar cedar çalışanları için %50 indirimlidir.

Boş Günlerinizde Araba kiralayıp sundasky dışındada gezebilirsiniz ortalama 100 dolar günlük araba kirası.Arkadaşlarınız ile Niagara Fallsa gidebilirsiniz yada Chiaco'ya. Yada iş süresi dolduktan sonra amerika turuna.

BİLİNMESİ GEREKENLER

Cedar Point'e çalışdıgınız sürece bazı resturanlardaki indirimlerden yararlana bilirsiniz. SUNWAY(sandiviçi) , CHİACO Pizza , Walmart'ın yanındaki çin lokantası.

Her şeyde mantıklı düşünün sonucunda sizin canınız yanabilir.Türkiye değil orası.

Utanma,Çekinme gibi gereksiz duygulardan vazgeçin direk olaya dalın.

6 Eylülden sonra cedar point sadece hafta sonları açıkdır. Bu nedenle 6 Eylül iş bitim süresi alınız.Aksi takdirde oralarda sıkılırsınız.
    Tek başınıza oldugunuz için sakın korkmayın Hatta bunun bir çok avantajı olacakdır size.
    * Araba kiralayabilirsiniz fakat bununda tehlikesi olabilir bir arkadaşımız bu yüzden hapise girmişdi bize verilen vize'de araba kullanımı olmadıgını söylemişlerdi. Siz bunu öğrenebilirsin iyice.

TAVSİYELERİM

* Cedarda çalışdıgınız sürece gereksiz para masraflarından kaçının.
    * İş bitim süresi dolunca Amerikayı gezebilirsiniz.Bir araba kiralayıp yada uçak ile. Ben olsam California'ya gider ordan uçaklan maime ordanda istanbula gelirdim. Bileti bu şekilde kestirebilirsiniz fiyatlar uygunsa.
    * 21 yaşının altındaysanız discolarda içki içerken çok dikkatli olun yada içmeyin.
    * İşden kovulma ihtimaline karşı mutlaka yanınızda 300 400 dolar gibi bir ücret olsun.
    * New yorkta minumum 4 5 gün kalın. park'ta bisiklet kiralıyıp dolaşın. new yorkun heryerini gezin ,3 gün geçerlilik süresi olan passlar var onlardan alıp tüm turistik yerleri gezebiliyorsunuz.adres : New YorkPass 3 günlük olandan alabilirsiniz.
    * Gezme için iş bitim tarihinden en az 2 hafta önce plan yapmaya başlayın ve gideceiginiz yerdeki hotelleri önceden rezervasyon yapın ucuza gelsin.

Not: Yukarıdaki bilgiler kişiye göre değişir.Herkez aynı değildir.
    Konu ozgursum tarafından (27-02-2011 Saat 07:08 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

greyhound a greyhound a

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi biz öle büyük bi eşeklik ettik ki uçak biletini newyork a kadar aldık sonra bi öğrendik newyork - cedar arası 13 saat tabi greyhound la cedara gidecek arkadaslar için en ii inme noktası clevelandtır 1,5 2 saat cedar pointe. olmadı chicago 4 5 saat. oda olmadı pittsburh 4 5 saat yine şimdilik bu kdar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bende bu yaz bi sorun olmazsa cedar pointe gidcem arkadaşlar.bayağı bi araştırma yaptım.cleveland a uçup ordan otobüs ile cedar a geçmek en mantıklısı ve en ucuz yolu.sakın taxi ile gitmeyin diyo eskiler.ona göre otobüsle gidmek mantıklı.olmadı otostop çekeriz ( izmir-manisa arası gidip gelenler bilir)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abi sen baya Cp ile ilgileniosun bende geçen sene cp e gittim ve bu sene tekrar gideceğim.Otobüs veya trenle sandusky e geçebilirsin. Otostoby hiç tavsiye etmem çünkü orda otostop yasal suç. walla ilk günden 2. uçakla geri yollar bunlar adamı haberi ola

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

işin espirisiydi tabi otostop yawww...allahın ameriksında amerikan sapığı var elm sokağı kabusu var dimi ama...
    sen ne zaman gitmeyi düşüyüyorsun kardeş_?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abi nasipse ben 15 haziranda Türkiyeden çıkacam 17 side iş başı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bende o civarda düşünüyorum...ama sen biletini lmışsın sanırım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ypk abi daha almadım arkdaşlarımı bekliorum...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı raptors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ypk abi daha almadım arkdaşlarımı bekliorum...
    ok.ozaman haberleşelim.ben şubat sonu gibi vize görüşmesine gitmeyi planlıyorum.sanırım 15 mart fuarına sende katılcaksın dimi_?
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben fuara katılmayacagım gecen sene calıstıgım icin bu sene direk is sözlesmem var.direk ise gidecegim...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Ben fuara katılmayacagım gecen sene calıstıgım icin bu sene direk is sözlesmem var.direk ise gidecegim...
    sen ne zaman gitmeyi düşünüyorsun_?ve biletini aldın mı_?
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba ben de bu sene cedar poin te gitmeyi düşünüyorum bir arkadaşımla beraber biz 3 haziran ile 8 haziran arasında türkiyeden çıkmayı planlıyoruz.daha uçak bileti falan almadık.ben bi de şunu sormak istiyorum amerikada ve türkiyede ortak olan hangi bankalar var acaba?bu konuda bilginiz var mı?_

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

KARDES BANKA KONUSU HAKKINDA BİLDİGİM KADARIYLA EN MANTIKLISI CİTİ BANK AKTİF OLARAK BURADA VE ORADA KULLANABİLECEĞİN Bİ HESAP ACILIOMUS GALİBA BENDE EGER DOGRUYSA ACTIRACAGIM CUNKU COK AMA COK FAYDALI VE GEREKLİ BİSEY. BU ARADA KARDES BEN UCAK BİLETİNİ 15 HAZİRAN İCİN HALA ARASTIRIORUM. SUBATTA DAHA UCUZ OLUYO SU ARALAR TATİL DOLAYISIYLA BİRAZ DAHA PAHALI.EGER CP HAKKINDA SORU SORMAK İSTEYEN VARSA BENİM ADRESİM msn@msn.com gecen sene cp de calıstım ve bu senede calısagım gecen sene cektigim sıkıntıları arkadaslarımın cekmesini istemedigim icin her konuda elimden geldigince acıklayıcı olmaya calısırım.

P.s= Bilgileri derleyerek foruma girmen, özelde bir tek kişiye anlatmandan çok daha yararlı olacaktır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederimde hsbc bank yok mu ohio ve çevresinde??
    Konu destiny tarafından (30-01-2009 Saat 02:40 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

geçen yaz ohio çalıştım. supervisor larımla bırlıkte cedar poınte gıtmıstık ve gordugumde cok sasırmıstım. sankı turkten baska calısanı yok gıbıydı:S hele bır yer vardı park ıle havuzu baglayan yerde 5 tane dippin dots ve pretzel satan cart vardı hepsınde turk cok sasırdım. konustugumuzda 100 u gecık turk var demıslerdı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 2009 cedar point yolcuları

2009 yazını cedar pointte geçirecek arkadaşlar hem birbirimizi tanıyalım hemde cedar hakkındaki bilgilerimizi paylaşalım.cedar pointe gitmiş olanlardan tecrübelerini paylaşmalarını bekliyoruz.ne yapmalıyız ne yapmamalıyız gitmeli miyiz neden gitmemeleyiz neden gitmeliyiz hangi işleri seçmeliyiz hangi işler daha karlı hangi işler daha rahat kısacası her konuda yardıma ihtiyacımız var danışmandan bilgi almakla gidip görüp sorununu zevkini yaşayandan bilgi almak arasındaki farkı düşünürsek bu bilgiler altın değerinde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla bende cedar point düşünüyorum ride olarak h,gitmeyi kararlaştırdım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bende cedar point düşünüyorum ride olarak h,gitmeyi kararlaştırdım...
    sana saat bası ne kdr dediler bi de hangi sirketle gidiosunn?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı turtlesuzzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana saat bası ne kdr dediler bi de hangi sirketle gidiosunn?
    saat ücreti 7$ görünüyordu.armadagrandee ile gidiyorum.sen_?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar cedar 7 dolar + 35 cent bonus verir. bonuslar turkiyeye gelir erken ayrılmak istersen bonusu vermezler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende cedar pointe gidcem bi aksilik olmazsa detaylı bilgi wercek arkdaş yokmu geçen senelerden şirketim anlattı biraz ama gidenlerin tawsiyeleri daha önemli bizler için

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

saat ücreti 7$ görünüyordu.armadagrandee ile gidiyorum.sen_?
    ad vis ile gidiyorum ben bana saat ücreti 8 dediler die hatıelıyorum ama dün görüştüğümde 7-8 arası dediler ben yanlış anlamışım herhalde.. ne zaman gidiceksin?ben 9 undan sonra gidicem

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende cedar pointe gidcem bi aksilik olmazsa detaylı bilgi wercek arkdaş yokmu geçen senelerden şirketim anlattı biraz ama gidenlerin tawsiyeleri daha önemli bizler için
    hangi şirketle gidiosun?ne zaman gidiceksin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar cedar 7 dolar + 35 cent bonus verir. bonuslar turkiyeye gelir erken ayrılmak istersen bonusu vermezler
    sen gittin galiba bize biraz bilgi versene nasıl bir yer vazgeçelim mi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ad vis ile gidiyorum ben bana saat ücreti 8 dediler die hatıelıyorum ama dün görüştüğümde 7-8 arası dediler ben yanlış anlamışım herhalde.. ne zaman gidiceksin?ben 9 undan sonra gidicem
    valla 26 şubatta vize görüşmem var.eğer vizeyi alabilirsem 14-15 haziran gibi düşünüyorum.sen tam olarak kaçı gibi gidceksin_?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla 26 şubatta vize görüşmem var.eğer vizeyi alabilirsem 14-15 haziran gibi düşünüyorum.sen tam olarak kaçı gibi gidceksin_?
    ya benim okul 9 haziranda bitio 3 arkadaş gidiyoruz birimizin 14 üne kdr işi var ama işte 2 miz 9 u gibi gidebilirz onu beklemeden.sen cedara kesin karar verdin mi fuardan önce mi gidiceksin vize görüşmesine?sorun çıkmazmı o şekilde yani verirler mi?
    Konu turtlesuzzy tarafından (03-02-2009 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hangi şirketle gidiosun?ne zaman gidiceksin
    bende advisle gidiyorum ben 6 sında gidcem inşallah alırızda hepimiz vizeleri

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya benim okul 9 haziranda bitio 3 arkadaş gidiyoruz birimizin 14 üne kdr işi var ama işte 2 miz 9 u gibi gidebilirz onu beklemeden.sen cedara kesin karar verdin mi fuardan önce mi gidiceksin vize görüşmesine?sorun çıkmazmı o şekilde yani verirler mi?
    valla ben kararımı verdim vizeye de 23 şubatta gidcem.um arım vizeyi alırız bakalım bakalım...arkadaşınla beni görüştürsen beraber bilet alalım yada sizde 2-3 gün bekleseniz de beraber alsak indirimden falan yararlanırız belki...bu konuda haberleşelim...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla ben kararımı verdim vizeye de 23 şubatta gidcem.um arım vizeyi alırız bakalım bakalım...arkadaşınla beni görüştürsen beraber bilet alalım yada sizde 2-3 gün bekleseniz de beraber alsak indirimden falan yararlanırız belki...bu konuda haberleşelim...
    tamam tamam ayarlarız görüştürürüm belki bizde öyle gideriz ya belli diil bi görüşelimde fuarda işverenle ya fuarda geç belki bizde ondan önce gideriz vizeye bakalım hiç bişiyn tarihi daha belli diil ya peki ne zaman bırakmayı düşünüyorsun işi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)