Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tek Gidiş Uçak Bileti Alabilirmiyim?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Tek Gidiş Uçak Bileti Alabilirmiyim?

merhaba şu an ucak biletlerini araştırıyorum tek gdiş ucak bileti almayı düşünüyordum ama work and travel ögrencilerinin tek gidiş ucak bileti alamayacağı söyleniyor cunku havaalanında sorun çıkarabilecekleri söyleniyor bu dogru mu usaya girdikten sonra havaalanında ucak biletlerine bakılıyor mu ? ve tek gidiş ucak bileti alabilir miyim?
    gecen sene giden arkadaşlar yardmcı olursa sevinirm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Evet sorun çırabilirler gibime geliyor. Ne yazıkki böyle bir durum var ve beni de her Türk gibi yaralayan bir durum, bana Polonya gibi bir ülkede sordu polis dönüş biletin var mı diye,amerika da bakmamaları anormal bir durum bence.Bir avusturalyalı kalkıp anzac günü için Türkiye ye gelip,burdan da aaa buraya gelmişken dur gidip ingiltereyi gezeyim diyebiliyor ve burdan ingiltereye ucak biletini alıp ucuza getirebiliyor ama bizim için zor neyazıkki.
    Ayrıca her zaman için (ilk bakıldığında tek uçak bileti vereceğim diye düşünerek ucuz gözükse bile) gidiş dönüş ucak bileti almak daha ucuzda gelir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim gideceğim yer küçük bir yer oraya gidiş - dönüş alsam dunyanın parası
    kimi de girebilirsin ama nakit para veya kredi kartı görmek isteyebilirler diyor.
    ögrenmek istediğim girişte biletlere mutlaka bakılıyor mu? ve tek gidişle girersem havaalından geri gönderilme ihtimalim olduğu soyleniyor bu dogru mu?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question uçak bileti

Gidiş usa dönüş almanya olsa sorun olurmu?fiyat olarak çok farkedermi acaba ve toplu uçak bileti alma konusunda bir gelişme varmı arkadaşlar bilgilendirirseniz çok sevinirim.bende ismimi yazdırmıştım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Eğer Almanya vizen varsa neden olmasın,hatta burdan bilet alırken LUTFTANSA HAVA YOLLARI ile almanya aktarmalı biletini al,çünkü lutftasna amerikaya da gidiyor,burdan almanya,almanya amerika olur dönüşte de direk amerika almanya olur. Daha da ucuz olur. Çünkü artık SEYAHAT ACENTALARI eskiden uçak biletlerinden komisyon alıyorlardı, şimdi onu kaldırdılar,gerçi TURSAB ın bu konuda engelleme çalışmaları var,onun yerine Acenta hizmet bedeli diye bir şey getirildi ama bildiğim kadarıyla şuan uçak biletlerini kapsamıyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wat programında ucak bıletının gıdıs-donus olması gerekıyor..aksi takdirde usa vızesi alamazsın..

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

geçen sene benim aynı evde kaldığım 2 arkadaş sadece gidiş bileti aldılar ve bir tanesi son sınıf olmasına ragmen bir sorun çıkmadı...böyle yapmakla bence akıllılık da ettiler çünkü dönüş biletini baya ucuza buldular.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ucak biletinin vizeyle ne ilgisi var anlayamadim ben vize adigimda bende bilet filan yoktu.Ayrica gidis donus bilet konusuna gelince bana kimse biletimin gidis donus olup olmadigini sormadi acikcasi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucak biletinin vizeyle ne ilgisi var anlayamadim ben vize adigimda bende bilet filan yoktu.Ayrica gidis donus bilet konusuna gelince bana kimse biletimin gidis donus olup olmadigini sormadi acikcasi.
    gidiş-dönüş biletini görmeden gidipte dönmeyeceğini nerden bilecekler kardeş?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e abi dönüş bileti var diye o adamında kesin dönmesimi lazım :S bence yanlış bi hipotez olmuş adam yırtar gider biletini orda kaçak kalır bu kadar :S bence alakasız bişey ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten vizeyi verirken, senin donucegine inanmak icin o kadar belgeyi istiyolar ve seninle mulakat yapiyorlar.Ucak biletinin gidis-donus olmasi senin donucegin manasina gelmez ki sonucta bu bileti iptal ettirebilirsin.Ya da kullanmaya bilirsin

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

gidiş dönüş bileti ile vizenin uzaktan yakından alakası yok.vize görüşmesinde uçak biletini belgelemek zorunda diilsin.geçen yıl gittiğimde bana dönüş biletimin olup olmadığını kimse sormadı ama bilemiyorum belki de sistemden biyerden görebiliyolardır uçak biletimiz varmı dıye!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı magicboy23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba şu an ucak biletlerini araştırıyorum tek gdiş ucak bileti almayı düşünüyordum ama work and travel ögrencilerinin tek gidiş ucak bileti alamayacağı söyleniyor cunku havaalanında sorun çıkarabilecekleri söyleniyor bu dogru mu usaya girdikten sonra havaalanında ucak biletlerine bakılıyor mu ? ve tek gidiş ucak bileti alabilir miyim?
    gecen sene giden arkadaşlar yardmcı olursa sevinirm
    Merhaba,
    her turlu ucak biletiniz icin indirimli olarak yardimci olabilirim.
    xxxxxxxxxxxxxxxxx
    Ayrintilari iletiniz.
    Selamlar...
    Konu Fiorex tarafından (01-04-2008 Saat 09:10 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı ARDASS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    her turlu ucak biletiniz icin indirimli olarak yardimci olabilirim.
    xxxxxxxxxxxxxxxxx
    Ayrintilari iletiniz.
    Selamlar...
    Turkishwat ilgili şahsı tanımamaktadır.Bilginize.

Adres paylaşımının tekrarı halinde siteden süresiz uzaklaştırılacaksınız!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

tek gidiş olmuyodu benim de bildiğim kadarıyla..amerikaya girişte sorguda belki sorun olur ne zaman dönceksin gibi bi soru soruyolar çünkü..dönüşte avrupaya uğrayacaksanız mutlaka burdan vize alıp gidin..biz 50 euro fark ödeyerek almanyada 10 gün kalacak şekilde ayarlamıştık bileti geri dönüşte..ama amerikada alman konsolosluğunda vize alamadık..türkiyeden halletmeniz gerekiyo dediler. dikkat edin

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

mail adresinin yazilmasinin yasak oldugunu bilmyordum.
    Bilginize...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sadece wat ogrencileri deil, amerikada oturma izni olmayanlar gidiş-donus almak zorundalar diye biliyorum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bende tek gidis alicam son sinifim banada gecen sene sadece gidis biletime baktilar yani donuse bakmadilar ayrica vize gorusmesinde ucak bileti rezarvasyonu gostermelik yani vize ile bir ilgisi yok...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bende tek gidis alicam son sinifim banada gecen sene sadece gidis biletime baktilar yani donuse bakmadilar ayrica vize gorusmesinde ucak bileti rezarvasyonu gostermelik yani vize ile bir ilgisi yok...
    kardes sen ne zaman gitmeyi dusunuyosun?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

23 haziran dostum sen newyork un neresine gideceksin ya...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dönüş bileti almayacak olan arkadaşlar var mı?
    biz de mi öyle yapsak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla bende almaycaktim donusu cunku orada kalma ihtimalim var ama hangi acentaaya sorduysam gidis donus almalisin dediler 4 aylik vizeye tek yon bilet alan varm i arkadaslar ya hic...
    onur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya ben şimdi şunu merak ediyorum ben tek gidiş almak istiyorum dien arkadaşlar Amerikada kalıp ordamı yaşamaya devam edecekler eğer öyleyse de work and travel vizesi J1 vizesidir ve en fazla 4 ay kalabilirsiniz 5.ay da sınır dışı edilirsiniz. ayrıca bir okul bulup kaydolup orda okuycam olayıda olmuyormuş nasıl bir fikriniz var bu konuda anlayamadım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

dostum oluyor geçen sene 2- arkadaşım wat ile gittiler ve dil okuluna yazıldılar halen ordalar yani hemde yasal olarak ı-20 card ı alırsan sorun yok

burdaki şirketlerin çogu kafa bulandırıyor biraz...var yani kalan
    onur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum vizeyi almıs olman abd.ye rahatlıkla girebilecegin anlamına gelmiyor onun icin sen hic kendni riske atman bence cünki abd.ye vardiginda ilk ayak basmanda polıs gorevlisi dsformuna vede donus biletine bakıyor onun icin bence gidis donus alman daha faydalı olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla geçen sene benim dönüş biletime bakan olmadı ama haklı olabilirsin kıllık çıkarabilirler...artık gidiş-dönüş alıcaz 150-200 euro fazla verip.
    onur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani bencede elin adamı nasıl güveneceksin ki bencede garantici ol adasim =)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum oluyor geçen sene 2- arkadaşım wat ile gittiler ve dil okuluna yazıldılar halen ordalar yani hemde yasal olarak ı-20 card ı alırsan sorun yok

burdaki şirketlerin çogu kafa bulandırıyor biraz...var yani kalan
    @loveronur,

ya konuyla alakalı degil ama bu ı-20 card nedir merak ettim nasıl alınıo...?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar benim acentam bana alinabilecegini soyledi hatta bircok bilet kestigini soyledi bu yil icin...gerci birkac diger acentaya sordum onlarda olmayacagini soyledi....bunun yaninda iki yonlu kestirdiginiz biletin donus parasini alabiliyormusunuz(tabiki gidis-gelis fiyati daha yuksekse, bazen tek yon daha pahali oluyormus)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben turist vizesi aldım ve tek yon gidiş bileti almayi planliyorum. Ama denildigi gibi gümrükte donus biletine bakıldıgını da duydum. Bu konuda kesin bilgisi olan yok sanırım?

Halbuki ne vize gorusmesinde ne konsolosluk sitesinde biletiniz gidis-donus olmazsa New York'tan geri gonderilirsiniz demiyor. Anlayamadım acıkcası insanlar hangi yasal gerekceyle gidis-donus almalisin! diyorlar? ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks