Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 84 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kötü anılar buraya

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Kötü anılar buraya

Deneyimli arkadaşların, yaşadıkları tatsız olayları burada biz tecrübesizlerle paylaşmaları için böyle bir konu açtım, herşey güzel hoş ama yaşanabilecek sıkıntıların gitmeden bilinmesi işimizi çok kolaylaştıracaktır. Aman bunu yapın aman şunu sakın yapmayın'ları bekliyorum. Teşekkürler.
    llorando, de cara a la pared...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Huhuhuuu sesimi duyan yok mu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ahanda bir anı...eger isvereniniz size ev sagliyorsa, lease in kesin bir kopyasini alin ve gozden gecirin. orada lease ler genelde 6 aylik yapiliyor...ev cok ucuz olmasina ragmen sizden 6 ayligin parasini aliyor olma ihtimali yuksek...ben yasadim oradan biliyorum...bir hayli çemkirirseniz almayabilir

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

-Kesinlikle herkese yol sormayın, başınızı belaya sokmayın...
    -Amerika'da birinden ateş istemenin karşılığı bir sigaradır bunu unutmayın
    -Son çare değilse asla otostop çekmeyin, onun bunun arabasına binmeyin.
    -Samimi arkadaşlıklar kurarsanız mutlaka bedava uyuşturucu veren olacaktır size, kesinlikle almayın, bi kereden bişey olmaz demeyin...
    -Legal insanlarla arkadaşlık kurmaya özen gösterin, yoksa işin ucu kaçabilir...

Aklıma şuan için gelen tavsiyeler bunlar...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Necro, k-mart çok teşekkürler, ben bedava konaklıycam arkadaş yanında, ama diğer arkadaşların bunu bilmesinde elbette fayda var.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu arada deneyimli watçı mı olmuş oldum ben hehehe thanks turkish wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada deneyimli watçı mı olmuş oldum ben hehehe thanks turkish wat
    hakkaten ya iki gun once mesajların 65 lerdeydi bugun 130 civarında tebrik etmek lazım senı

benım de aizane tavsiyelerim:
    -öncelikle gittiğiniz sehrin sosyal yapısını iyi analiz etmeye calısın yanı sakınleri bela mı iyi mi kotu mu nasıl insanlar? yaslıların ve ogrencilerin bulundugu yerler genelde sorunsuz yerler oluyo. bu tabi genel bi ifade.

-eger işverenle aranızda bi hospitality şirketi varsa kesinlikle işyerinin managerlerinden totalde aldığınız parayı kontrol edin. değilse hospitalityler bazen bonusları cebe atabiliyorlar.

sımdılık aklıma gelenler bunlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakkaten ya iki gun once mesajların 65 lerdeydi bugun 130 civarında tebrik etmek lazım senı

benım de aizane tavsiyelerim:
    -öncelikle gittiğiniz sehrin sosyal yapısını iyi analiz etmeye calısın yanı sakınleri bela mı iyi mi kotu mu nasıl insanlar? yaslıların ve ogrencilerin bulundugu yerler genelde sorunsuz yerler oluyo. bu tabi genel bi ifade.

-eger işverenle aranızda bi hospitality şirketi varsa kesinlikle işyerinin managerlerinden totalde aldığınız parayı kontrol edin. değilse hospitalityler bazen bonusları cebe atabiliyorlar.

sımdılık aklıma gelenler bunlar.

doru diyosun arkadasim, araci oldugu zaman dikkat etmek gerekiyor...gerci gecen sene basima geleni anlatayim, 1 hafta izin almistim dinlenmek icin, daha sonra bir paycheck geldi eve mail ile, bir baktim calismadigim hafta icin de 400 dolarlik cek gondermisler hehehe bazen de bole seyler ise yariyor yani

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

leventnoir avatar super olmus..kiskandik vallaha

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

konkaklayacağınız evi ilk başkta gözden geçirin.etrafta kırık dökük bir şeyler varsa veya duvarlarda çatlaklar ve olumusluklar varsa gerekirse fotograflarını çekin ve kaydedin.imza atmadan bunları sözleşmeden önce tartışın yoksa sizin yaptıgınızı idaa edip depozitodan para kesebilirler.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu çocuk istismari çok kez uyarılan bir şey. Çocukları çok seven biri olarak kesinlikle yaklaşmayacağım.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

insanalrın gerçekten ne yapıp ne yapmayacağı hiç ama hiç belli olmuyor.
    sizin olayda Green Mile in bir değişik versiyonu olmuş.geçmiş olsun arkadaşına..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben hiç soyulan varmı onu merak ediyorum?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bir de bu kalacağımız yerlerde eşyalarımızı kilitli dolaplara mı koyacaz gidenler nerey koydular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yozmen1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size bir arkadaşımın yaşadığı, 13 ay hapiste yatmasına ve ailesinin avukatlara onbinlerce dolar yatırması sonucunda, hem maddi hem de manevi olarak çok büyük sıkıntılara yol açmış çok ama çok acı bir olayın canlı tanığı olarak sadece şunu söylemek istiyorum;
    abdde zencisi sarısı beyazı, (her çocuk gibi) çok sevimli minikler var. onları sevin ama lütfen sadece uzaktan! çünkü insanlar(!) o kadar kötü niyetli olabiliyorlar ki, bir kaç bin dolar için bir insanın hayatını karartmak pahasına iftira atmaktan geri kalmıyorlar.
    benim arkadaşımın tek yaptığı şey, bir çocuğu kucağına alıp bir şeyi alması için havaya kaldırması idi. sadece yardımetmek istedi ama, arkadaşıma yapılan suçlama cinsel taciz idi.
    hiçbir ilgilenen olmadı. başınızın çaresine bakın dendi.
    sonuç; 13 ay abdde 5 ayrı hapishanede yitirilen zaman, bir hayat.
    siz siz olun bu tavsiyeyi dinleyin.

edit:şu an kafam çok dağınık olduğu için cümleleri toparlayamadım. toparlayınca düzeltirim. ama yazdığımm herşey maalesef gerçek.

uff arkadaşım çok yazık olmuş gerçekten...Bence bu konularda zencilere çok daha dikkat edin, neredeyse hepsi kompleksli...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu ne abi ya tüylerim diken diken oldu... ne kadar zor bi durum.. aman aman kimseye elimizi bile sürmeyelim allah korusun..

arkadaşlar size bir arkadaşımın yaşadığı, 13 ay hapiste yatmasına ve ailesinin avukatlara onbinlerce dolar yatırması sonucunda, hem maddi hem de manevi olarak çok büyük sıkıntılara yol açmış çok ama çok acı bir olayın canlı tanığı olarak sadece şunu söylemek istiyorum;
    abdde zencisi sarısı beyazı, (her çocuk gibi) çok sevimli minikler var. onları sevin ama lütfen sadece uzaktan! çünkü insanlar(!) o kadar kötü niyetli olabiliyorlar ki, bir kaç bin dolar için bir insanın hayatını karartmak pahasına iftira atmaktan geri kalmıyorlar.
    benim arkadaşımın tek yaptığı şey, bir çocuğu kucağına alıp bir şeyi alması için havaya kaldırması idi. sadece yardımetmek istedi ama, arkadaşıma yapılan suçlama cinsel taciz idi.
    hiçbir ilgilenen olmadı. başınızın çaresine bakın dendi.
    sonuç; 13 ay abdde 5 ayrı hapishanede yitirilen zaman, bir hayat.
    siz siz olun bu tavsiyeyi dinleyin.

edit:şu an kafam çok dağınık olduğu için cümleleri toparlayamadım. toparlayınca düzeltirim. ama yazdığımm herşey maalesef gerçek.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

demekki kimseye agubucu yapmıcaz amerikada belli oldu.Özellikle pasaportların ve diğer gerekli evrakların saklanmasında banka kasalarından yararlanılabilir belli bir ücret karşılığında örneğin hesap açtırdığınız bankada size bir de kasa veriyorlar onun içine gerekli evraklarınızı kıymetlilerinizi koyabilirmişsiniz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bavulunuz kilitliyse koyun oraya, değilse bi asma kilit alın takın dursun. Ne olacak arkadaşlar? Ne gerek var banka kasasına felan. Abartmayın o kadar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bu anlattığım olay 3 sene önce oldu, o arkadaş 2 sene önce döndü ve durumu şu anda iyi. ancak benim başıma gelse 3 günde kesin kafayı yerdim, intihar falan ederdim herhalde. işin içinde o kadar çok yalan, iftira, ihanet, entrikalar var ki, ve ben işin o kadar içindeydim ki çok rahat kitabını yazarım.

madem kötü anılar dedik, bir tane daha çok kötü anlatayıms izlere.
    bu olay da 2004 yılında gerçekleşti.

yaz sezonu boyunca çalıştıktan sonra dönüş vakti geldi. ancak arkadaşlardan üçü yaşadığımız yerde kalmak istedi. 2 erkek 1 kız. ve malesef yaşanan kötü olay kız arkadaşın başından geçti.
    biz vizelerimizin bitmesine günler kala ülkeden ayrıldık. bu arkadaşlar vizeleriyle ilgili hiçbir işlem yapmadılar. kaçak durumuna düştüler. buraya kadar normal gibi.
    daha sonra arkadaşlar arasında anlaşmazlık çıktı ve bir erkek los angelesda bir dil okuluna yazıldı. kız arkadaşımız ise kendine bir arkadaş çevresi yaptı ve orada yaşamaya devam etti.

daha sonra kız olan arkadaşımızın hapse düştüğünü öğrendik. tam olarak neden olduğu bize bildirilmedi. ancak oradaki bağlantılarımızdan ve gelince kendisinin anlattığı olay; bir clubda sigara satması idi. bildiğmiz sigara. hem kaçak, hem de bu onun orada yapamayacağı bir işmiş.

arkadaşımız 90 gün 4 ayrı hapishanede yattı. yine ne bir ilgilenen ne birşey. üstelik o edindiği arkadaş çevresi bırakın yardım etmeyi, kendisi türkiyeye geldikten sonra eşyalarını bile aylarca yollamadılar. aylar sonra gelen eşyalarının bir kısmı ise paramparçaydı! ve yine o arkadaş çevresindeki yakın arkadaşlarından birisi ve kendi sevgilisi o hapse girdikten sonra birlikte olmaya başlamışlardı! gerisini siz hayal edin. katmerli ihanet!

diğer arkadaş da bu olaylar yaşandığı sırada hemen türkiyeye sorunsuz döndü. hapse giren arkadaşımız ise, dün yazdığım diğer arkadaş gibi pek iyi durumda değildi türkiyeye döndüğünde. fiziksel olarak çok büyük değişimler yaşamıştı, cildi bozulmuştu, aşırı kilo almıştı ve en önemlisi çok ciddi ruhsal sorunları vardı. uzun süredir görüşemiyoruz.

bu anıdan da şunu çıkarıyoruz, illegal işlere kesinlikle bulaşmayın, amerikan rüyasına fazla katırmayın kendinizi, arkadaş çevrenize çok güvenmeyin, özellikle de yabancı olanlara. başınız sıkıştığında sizi gerçekten seven insanlar dışında kimsenin umrunda bile olmayacağınızı bilin.
    bak şimdi endişelendim,vize tarihinden itibaren max. 1 ay gezmek serbest değilmi?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

"ben de dedim yasak ama biz böyle bi milletiz genel olarak pek fazla takmayız içeriz falan, sonra böyle böyle muhabbet açtık, kadını kafaladım"

genelleme yapmayalım lütfenbirçok yabancı zaten bezmiş orada bizden...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yozmen sabahın beş buçuğunda gözümü korkuttunya helal olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Harbiden yozmen Karardı içim.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

benim başıma gelen kötü anılarımdan birisi konakladığım apartman dairesi ile ilgili. apartmanın zıt yönlerden iki girişi var (kuzey-güney girişi). her zaman kuzeye bakan kapıdan grerdim apartmana ve iki kat çıkıp kapı numarasına bakmadan soldaki ilk kapıyı açardım. (ezber olayı, gözüm kapalı girerdim). gel gör ki günlerden pazartesi ve ben güney kapısından giriş yaptım. yine iki kat çıkıp soldan ilk kapıyı zorladım ve açık olduğunu gördüm (kapı koluyla anahtarsız şekilde kapılar açılabiliyor Amerika'da). Ne iş kapı açık kalmış diye düşünerek şaşkın bir şekilde içeri girdim o biçimsiz üstüm başımla (sapık modu) içerde tv izleyen ve sigara içen bir kadınla göz göze geldim. Aman Allah'ım yanlış eve girmiştim. Benim daire sağdan en sondaki kapı olmalıydı. Defalarca im sorry diyerek evden çıktım ve çıktıktan sonra kapının kitlendiğini kadını korkuttuğumu gördüm .

Daha da ilginci akşam vakti dağınık kafayla apartmana yine güney kapısından girdim ve yine aynı kapıyı bu sefer anahtarla zorladım. arkadamdan gelen arkadaşlar napıyosun diye sorarken şahit oldukları sabahki olayın şakasını yapıyorlar sandım. "Hadi len" diye karşılık verirken kapı numarasına baktım ve yine aynı şeyi tekrarladığımı gördüm. Hemen geri çekilip kendi daireme girdim ve bir yarım saat polisin gelip gelmediğini kontrol ettim. Yani ben olsam o olayın tekrarından sonra polis çağırırdım. Hani birşey değl hem tacizden suçlanacaksın, hem hapis yatacaksın hem de kefalet ödeyeceksin. tabi allah kimseyi amerikan hapishanelerine düşürmesin
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Of ki ne of shinoda. İyi kurtulmuşsun valla.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

valla ucuz kurtulduk
    admin (at) turkishwat.net

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hapis cezası para cezası cok iyi olmuş hak edilmiş adalet iyidir.amerikalıların huzurunu bozduğu gibi bizimde huzurumuzu bozar bu tür şeyler
    ben parkta çalışıyodum çocukları kucagıma almak opmek benim için hiç sorun değildi
    bazen izin isteyerk bazen itemeyerek yapıyodum izin istedigimde annleri yada babaladı ''oohh pleas it is ok' felan diyodu
    örnek 2

gece gec satte sarhoş sarhoş dolaşıyoruz arkadaş hade eve kadar koşalım yarışalım dedi
    bana cok sacma geldi ama yinede israr edince hade dedim
    4 5 adım koşar koşmaz arkamızdan polis otosu geldi ışıkları actı dur dedi way anasını dedim
    kimlik dedi verdim TR kimsiği baktı bişi anlamadı kimlikten bide yipime baktı
    otonun camından içeriye bakıyon ne isimlerimizi bilgisayra girdi ne vize sordu
    ok gidebilirsiniz dedi
    insanda suclu tipi yoksa ve davranışlarını kontrol edip soğuk kanlı olabilirse sorun cıkmaz tabi
    konuşabilmekte gerekir
    örnek3
    arkadaşla bardayiz baktım zencin biri buna bişi diyo 2 3 saniye sorna arkadaş bana dondu yaw bu adam ne diyo anlamadım sorsana derdi neymiş diye
    dedim ''what do you want ''
    adam ne dese beğenirsiniz
    ''i got two hole in my ass lets make go out'' ()gulme krizine girecektim
    ''get out '' dedim adam hiç sesini cıakrmadan gitti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

içiniz kararmasın arkadaşlar. burada sadece çeşitli hatalardan kaynaklanan kötü anıları paylaşıyoruz. bunlardan dersler çıkarın, siz de yapmayın diye anlatıyoruz.

gittiğiniz ülke türkiye'ye zerre kadar benzemiyor. polisin yetkileri çok çok fazla. ve asayişin fazlasıyla sağlanmış olduğu bir ülke. huzursuzluk yaratanın gözünün yaşına bakmıyorlar.

richard senin dediğin de doğru, her polis her ebeveyn sorunlu olacak değil. iyi insanlar da mevcut. ama sen "ben yaptım birşey olmadı" dersen allah korusun bir dahakine başın fena yanabilir.

çocukları kucağıma aldım öptüm falan demişsin. aman diyeyim arkadaşım.

ilk anımda anlattığım arkadaşın ilk duruşmasında, bail (kefalet) talep ettiğimiz zaman çocuğun annesine fikri sorulduğunda "KILL HIM" diye bağırdığını sen de duysaydın, insanların(!) ne kadar aptal, şerefsiz, düşüncesiz, hayvan ruhlu olabileceklerine sen de şahit olabilirdin. veya olay günü çocuğun babasının, "bizim arkadaşımız iyidir, saf çocuktur, yardım etmek istemiş sadece" dememize bile izin vermeden "gidin başımızdan" diye bağırmasını duysaydın, veya polise "arkadaşımı 10 senedir tanırım, yapmaz öyle şey" dediğimde, "bize arkadaşınızı savunmayın, sizin de başınız belaya girer" dediğini görseydin, nasıl bir adaletsiz dünyanın içinde yaşadığını sen de idrak ederdin.
    yuh ya.. kanım dondu okurken:S hakkaten de Türk'ün Türk'ten başka dostu yok...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

içiniz kararmasın arkadaşlar. burada sadece çeşitli hatalardan kaynaklanan kötü anıları paylaşıyoruz. bunlardan dersler çıkarın, siz de yapmayın diye anlatıyoruz.

gittiğiniz ülke türkiye'ye zerre kadar benzemiyor. polisin yetkileri çok çok fazla. ve asayişin fazlasıyla sağlanmış olduğu bir ülke. huzursuzluk yaratanın gözünün yaşına bakmıyorlar.

richard senin dediğin de doğru, her polis her ebeveyn sorunlu olacak değil. iyi insanlar da mevcut. ama sen "ben yaptım birşey olmadı" dersen allah korusun bir dahakine başın fena yanabilir.

çocukları kucağıma aldım öptüm falan demişsin. aman diyeyim arkadaşım.

ilk anımda anlattığım arkadaşın ilk duruşmasında, bail (kefalet) talep ettiğimiz zaman çocuğun annesine fikri sorulduğunda "KILL HIM" diye bağırdığını sen de duysaydın, insanların(!) ne kadar aptal, şerefsiz, düşüncesiz, hayvan ruhlu olabileceklerine sen de şahit olabilirdin. veya olay günü çocuğun babasının, "bizim arkadaşımız iyidir, saf çocuktur, yardım etmek istemiş sadece" dememize bile izin vermeden "gidin başımızdan" diye bağırmasını duysaydın, veya polise "arkadaşımı 10 senedir tanırım, yapmaz öyle şey" dediğimde, "bize arkadaşınızı savunmayın, sizin de başınız belaya girer" dediğini görseydin, nasıl bir adaletsiz dünyanın içinde yaşadığını sen de idrak ederdin.
    cok kotu bir durum ..yazık olmuş arkadaşına gercekten ...
    o damgayi yemekte cabasi ..heleki hapis girmişsen iş hayatında bitti gibi bişi

hangi eyallette oldu ??
    ve aile zencimiydi yoksa beyazmıydı??
    bunlarda onemli ayrıntılar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

south carolina/myrtle beach
    ailesi beyaz, rednecti. adam bildiğin kro redneckti, atletli, göbekli, bıyıklı bir ayı. kolunda kafam kadar "the south will raise again" dövmesi vardı. bunun ne olduğunu merak edenler cümleyi yazıp ufak bir araştırma yapabilirler.
    tamam işte faşist pisligin tekimiş çakal herif

iyiki ben olesine denk gelmedim ...abi SC'da oranın koyu gibi bişi adam koylü işte

milllet oranin koylusunude zeki sanıyo ama bazisi bizim koylulerden de beter kara cahil

boyle yanlış anlaşılma kurbanı olmak çok kotu ...adam için tam bir cadı avı başlatmışlar

"the south will raise again" çakkalardan uzak batı yakasınca California'ya gidiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

south carolina/myrtle beach
    ailesi beyaz, rednecti. adam bildiğin kro redneckti, atletli, göbekli, bıyıklı bir ayı. kolunda kafam kadar "the south will raise again" dövmesi vardı. bunun ne olduğunu merak edenler cümleyi yazıp ufak bir araştırma yapabilirler.
    Peki orda ne biliyim polisler, hakimler fln bu rednecklerin sırf yalan yere bok atmadığını nerden biliyo? adamlar resmen ırkçı..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)