Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CHP ve iddası ‘dinleme’

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart CHP ve iddası ‘dinleme’

NTV-MSNBC VE AJANSLAR
    ANKARA - CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın, geçtiğimiz günlerde eski Bolu Valisi Serindağ’la makam odasında yaptığı konuşmaların, odada başka kimse olmamasına rağmen, 3 gün sonra Vakit gazetesinde yayınlanınca, “CHP dinleniyor” şüphesi oluşmuş; Genel Başkan Deniz Baykal’ın odası dahil CHP’deki tüm odalar aranmış, ancak dinleme cihazı bulunamamıştı.
    Baykal konuyu, dün partisinin TBMM Grubu’nda yaptığı konuşmada, şu sözlerle gündeme getirdi: “Hukuk gerekirse siyaseti yargılar. Dünyada örnekleri var. Clinton yargılandı. Daha önce Nikson yargılandı. Neden? Watergate Skandalı’ndan. Skandalı hatırlatayım isterseniz. Nikson rakip partiyi dinletmişti. Bu yüzden de yargılanmıştı.”

CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay da, grup yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, TBMM’de konuyla ilgili basın toplantısı düzenlediler.

Anadol, Önder Sav’ın makamında yaptığı özel görüşmenin, “Sanki meclis tutanağı gibi noktasına, virgülüne kadar aynen yayınlandığını” ifade ederek, Anayasa ve İçtüzüğün CHP’ye verdiği olanakları kullanarak, olayı, “Ya gensoru ya da meclis soruşturması biçimde en kısa zamanda meclis gündemine getireceklerini” söyledi.

Okay da cumhuriyet savcılarının olaya derhal el koyması gerektiğini belirterek, “Buradan, CHP Grup Başkanvekili olarak suç duyurusunda bulunuyorum” dedi. Okay, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın da istifasını istedi.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok ilginçç, içine doğmuştur vakitteki arkadaşın
    gittim; gezdim; gordum....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Maj bu siyasi olayı buraya taşımanın amacı nedir?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

maj sanırım online değil ama ben cevap vereyim:
    burası siyaset ve politika bölümü, yani forumun genelini ilgilendirmez isteyen girer okur yorum yapar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mcgyver forum ba$ligina bakmadin galiba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet benim hatam, kusura bakmayın, başlığa dikkat etmemişim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

İçinde bulunduğumuz dönem ve koşullar bence zaten ziyadesiyle yapabileceğimiz her ortamda siyasi durumumuzu irdelememiz gerektiğidir.Uykuya dalıyoruz çoğu zaman veya özgürlüklerimizi unutuyoruz.Günümüz dünyasında o kadar sorunla ve problemle baş etmeye çalışıyoruzki özgürlüğümüzü seçim sandıklarına gittiğimiz bir günle kısıtlıyoruz.Bizi temsil edenlerde bu boşlktan faydalanmayı çok iyi biliyor.Konuşalım tabiki empati yaparak,olayları fazla içselleştirmeyerek.Sempatizanı olduğumuz partiye bir karşı görüşle gelindiğinde sanki özümüze iftira warmış gibi düşünmeyerek.

Saol maj bu bölümede başlık açtığın için
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla arkadaşlar bence baya abartılmaya başlandı dinleme olayı. yani canın istediğin herkesi de dinleyemezsin ki. siyasi hesap yapmak için kullanamazsın ki devleti. ama kim hesap sorar ki bunlara? son yıllardaki kanunsuz işlerin hiçbirine ses çıkmazken buna da çıkmaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam bu dinlenen kişileri dinleyen kim tam olarak?

Acaba bu dinleyenler resmen ispatlandı da bizim mi haberimiz yok?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ülkemizde dinleme yapabilicek kurum içişleri bakanlığı.Eğer mantık yürütmeye çalışırsak chp bugüne kadar birçok şekilde muhalefet yaptı yanlız böyle bi durumun son günlerde ortaya çıkması ''ateş olmayan yerden duman çıkmaz'' dedirtiyor insana bunun ispatının yolu zaten açılacak davalardan geçer.Bana şuan çok güveniyo en yakın arkadaşınız bile olsam dinleniyorum dersem size bunu ispat edemem ki bunu yapan iddaya göre''hükümet'' se ve elinde çok fazla gücü bulunduran bizim onlara verdiğimiz meclisteki sandalye sayısına göre çok fazla güce sahip olan bi hükümetse bunun ispatının yolu çok daha zordur..Belki ispat bile edilemez ama kulaklarımız kapamayalım doğruysa bu iddaalar ne kadar demokratik bi ülkede yaşadığımızı sorgulamamız lazım..
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hersey gundemi mesgul etmek için arkadaslar. bence ne olursa olsun şunu hiç bi zaman unutmamalıyız. bizler televizyondan izlediğimiz kadar, gazetelerden okudugumuz kadar biliyoruz bu konuları. eğer televizyonlar doğru bilgi veriyo, gazeteler ise doğru olanı yazıyosa ozaman bizim bildiklerimizde doğrudur . aksi halde bildiklerimizin hepsi yanlıstır. eğer birileri bizim gercekleri bilmemizi istemiyosa ve bu insanlar gazetelere ve televizyon kanallarına istedikleri gibi mudahalede bulunabiliyosa ozaman bizim sadece o insanların arzu ettikleri bilgileri ogrenebileceğimiz aşikardır. buda bizim o insanların aleyhine olan (gercek dahi olsa) hiç bir bilgiyi hiç bi kaynaktan alamayacagımız anlamına geliyo. işte bu noktada bizim gercekleri anlayabilmemiz tamamen bizim sorgulama ve olayları muhakeme yapma kabiliyetimizle doğru orantılıdır. sadece bu konu için deil genel olarak bole bi yorumda bulundum.. son olarak şu sozu eklemek istiyorum.
    HABERDE DOĞRU OLMAZ, DOĞRUYA HABER OLMAZ...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hersey gundemi mesgul etmek için arkadaslar. bence ne olursa olsun şunu hiç bi zaman unutmamalıyız. bizler televizyondan izlediğimiz kadar, gazetelerden okudugumuz kadar biliyoruz bu konuları. eğer televizyonlar doğru bilgi veriyo, gazeteler ise doğru olanı yazıyosa ozaman bizim bildiklerimizde doğrudur . aksi halde bildiklerimizin hepsi yanlıstır. eğer birileri bizim gercekleri bilmemizi istemiyosa ve bu insanlar gazetelere ve televizyon kanallarına istedikleri gibi mudahalede bulunabiliyosa ozaman bizim sadece o insanların arzu ettikleri bilgileri ogrenebileceğimiz aşikardır. buda bizim o insanların aleyhine olan (gercek dahi olsa) hiç bir bilgiyi hiç bi kaynaktan alamayacagımız anlamına geliyo. işte bu noktada bizim gercekleri anlayabilmemiz tamamen bizim sorgulama ve olayları muhakeme yapma kabiliyetimizle doğru orantılıdır. sadece bu konu için deil genel olarak bole bi yorumda bulundum.. son olarak şu sozu eklemek istiyorum.
    HABERDE DOĞRU OLMAZ, DOĞRUYA HABER OLMAZ...

söylediklerine tamaen katılıyorum, şu dinleme olayındada yeni bi haber çıktı, chp nin içinden biri sızdırmış dışarıya diye haberlerde geçti..

ne kadar doğru ne kadar yanlış artık allah biliyor.. yani bizim neleri bilmemizi istiyorlar neleri bilmememizi istiyorlar sa ona göre haber oluyor...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aramızda dinlenmeyen var mı acaba?
    Koskoca ordu bile dinlenip tee İsviçre'den yutuba yayın yapılıyor.
    Onun üstüne hala yok bizim bilmemneyimiz dinlendi bizim konuşmalarımız teşhir edildi diye veryansın ediyolar.

Adamlar bizim istihbaratımızı, ordumuzu dinliyolar.

Adamlar bizim mahremimizi dinleyip izliyolar var mı ötesi???

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu haberin hangi gazete kaynaklı olduğunu ve de o gazetenin de hangi görüşü benimsediğini nasıl hükümet yalakası olduğunu hepimiz biliyoruz.Ellerinden geldikçe laik kesmi sindirmek amacıyla yasal veya yasadışı her türlü davranışı sergiliyorlar.Olay doğrudur ya da değildir ama gündem değişiyor mu değişiyor.Daha 2-3 gün önce başbakan diyarbakırda gap ile ilgili güzel güzel atıp tuttu.Noldu peki hemen ertesi gün mecliste yapılan oylamada o güzel güzel atıp tuttuğu şeyler red yedi Müthiş bir bocalama döneminden geçiyor ülke tüm dünyada yapılan benzetmeler -ki bu benzetmeler aslında onların hoşuna gidiyor- Osmanlının son 100 yılında yaşadığı inanılmaz çöküş ''hasta adam'' lakabını şimdi Türkiye'ye giydiriyorlar.Şimdi hepimiz 3 ay 3,5 ay uzaklaşıyoruz ülkemizden.Döndüğümüzde bazı şeylerin iyiye yöneleceğine dair düşüncelere sahip tek bir kişi var mı şuanda?Ben şahsen özü tükenmekte olan ve de kesinlikle bir çıkışı olmayan bir ülke görüyorum.Kapatma davasıyla beraber freni boşaltmış bir hükümet önüne geleni altına alarak yokuş aşağı gidiyor.Artık inceldiği yerden kopsun mantığındalar.Ne halkı düşünüyorlar ne ülkeyi.Daha yeni ankarada sevgili İ.Melih Gökçek'in nasıl herhangi bir üniversite tarafından sağlıklı olduğuna dair onay alınmamış kızılırmak suyunu 21 gündür ankara halkına bindirdiğini öğrendik.Ne mutlu o da gidiyor ya ne yapacağını şaşırdı Bizim %90'ı haberleri sağda solda yaptığı dedikodular sayesinde öğrenen halkımızda kim ne derse ona inanıyor maalesef.Bakalım yolun sonu nereye çıkacak hayırlısı artık

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence bu sorumsuzluk sahiplerinin cezalarının verilmesi gerekiyor.
    başkentin bile suyu sahipsiz kaldıysa gerisini düşünmek bile canımı sıkıyor.

anayasalar ne için vardır? her çoğunluğu elde eden istediği yasayı koyup istediğini kaldırsın diyemi? DTP kapanırken evet parti kapatmaları olmalı, ucu BAZIlarına dokununca, aaa olurmu her parti kapatılırmı, düşünceler birden değişir.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

bu ülkeye cumhuriyet halkın iradesi ile gelmemiştir
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama değişiklik şarttı. Sistem çökmüştü.
    En basitinden PC bile çöktüğünde,kullanılmaz hale geldiğinde formatlıyoruz. Taze yeni bir windowsu en baştan yeniden yapılandırıyoruz.
    Neden? Çünkü gerektiği için. Yürümeyen bi sistemde ısrar boşa kürek sallamak olurdu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu ülkeye cumhuriyeti halk getirmiştir. resim yeterince açık sanırım.
    http://img213.imageshack.us/img213/2...uriyetick6.jpg

Tecrübe Puanı
    10

Asıl söylemek istediğim şey toplumsal bilincin yerleşmediği populasyonların oluşturduğu devletlerde milletin iradesi ile mantıksız uygulamalar yapılamaz ve karanlık bir yola girilemez. Herşeyi milletin iradesine bırakamayız. Yoksa yarın "Milletin iradesiyle geldik buralara. Millet istemiyorsa laiklik de neymiş. " derler adama.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu ülkede halkın iradesine bırakılsaydı bir çok şey zaten Türkiye Cumhuriyeti olmazdı Osmanlının son yıllarında halkın sesi yükselmeye başladığı için osmanlı çöktü,fransada halkın sesi yükselmeye başladığı için devrim oldu.O dönemlerde cumhuriyet dışında yönetimleri tercih eden demokrasi yerine faşizmi tercih edenlerin hepsinin sonu aynı oldu.Bugünse laiklik yerine körü körüne dine inanan,herşeyi dinin arkasına sığınarak dini kullanarak yapan bir hükümet.sonumuz farklı bir yöne gitmiyor.Konu değişik boyutlara gitmesin ülke gibi forumumuzda bölünmesin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Asıl söylemek istediğim şey toplumsal bilincin yerleşmediği populasyonların oluşturduğu devletlerde milletin iradesi ile mantıksız uygulamalar yapılamaz ve karanlık bir yola girilemez. Herşeyi milletin iradesine bırakamayız. Yoksa yarın "Milletin iradesiyle geldik buralara. Millet istemiyorsa laiklik de neymiş. " derler adama.
    Yani Türkiye toplumsal bilincin yerleşmediği populasyonların oluşturduğu bir devlet mi oluyor?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı profosör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ülkeye cumhuriyeti halk getirmiştir. resim yeterince açık sanırım.
    http://img213.imageshack.us/img213/2...uriyetick6.jpg
    Birader yapma yahu. Aç azcık kitap oku be yav. Yani üniversite okuyosun.
    Ben Shinoda yanlış söylüyo demedim, doğru söylüyo zaten. Ama bu resmi ispat olarak getirme istersen. Bu resmi ilkokul öğrencilerine gösteriyolar.

O resimdekilerin %80-90ı acaba biliyor muydu Cumhuriyet nedir, ne değildir diye bi resme bak da düşün bakalım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ya bencede halkın getirmediğini söylemek biraz ağır oldu..
    Aklıma çanakkale şehitleri geliyor..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yanlış anlamışız teşekkürler ama halkta lazım tabiki. bundan önceki cümlen dikte ile cumhuriyet gelmiş çağrışımı yapıyor.
    ayrıca herşey yavaş yavaş benimseterek olur. zaten meclisi 1920de açılıp 1923te cumhuriyeti ilan etmemiz, yani 3 sene beklememizin sebebi benimsetmek değilmi?

biz ülke olarak dinimize çok bağlıyız ve açıkçası okumayıda sevmiyoruz. biri çıkıp dinimizde şu şu sevap şu şu günah diyince inanıyoruz. hele o kişiler basın ve yayın kollarını eline almışsa daha güçlü sarılıyoruz onlara veeee ......

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Kriptografi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birader yapma yahu. Aç azcık kitap oku be yav. Yani üniversite okuyosun.
    Ben Shinoda yanlış söylüyo demedim, doğru söylüyo zaten. Ama bu resmi ispat olarak getirme istersen. Bu resmi ilkokul öğrencilerine gösteriyolar.

O resimdekilerin %80-90ı acaba biliyor muydu Cumhuriyet nedir, ne değildir diye bi resme bak da düşün bakalım.
    ağır git bence, kırmadan düşüncelerinizi söyleyin arkadaşlar.
    cumhuriyetin benimsetme aşaması olmuştur ki bunu bir önceki mesajımda yazdım.

Tecrübe Puanı
    10

Görülen o ki istenen oluyor yani kutuplaşma oluyor, iş inatlaşmaya varıyor. Bir tarafta kendini elit ilan eden ve bu yüzden şimdiye kadar kendini ezilmiş hissedenlerin, karnı doymayanların, işsiz kalanların veya din sömürgeciliği ile ele geçirilmişler, diğer tarafta ülkenin gidişinden hoşnut olmayan ama kutuplaşma oyununa gelen, karşı tarafın yapmaya çalıştığı herşeyin altında bir fitne fesat arayan, kendini cumhuriyetçi gören ama bu uğurda etkili somut birşeyler yapmayan kişiler yer alıyor.

İddialara göre bir miktar erzakla ve ısınabileceği bir çuval kömüre tav olan insanlarımız varsa bu onların suçu değil, şimdiye kadar onların sosyal güvencelerini sağlayamamış beceriksiz, kendini cumhuriyetçi ilan eden ve elit gruptan sayan işe yaramaz insanlarla, şu an için dini duygularını istismar ederek, din sömürgeciliği yaparak kendine çekmeye çalışarak bunu başka türlü yapan diğer gruptur. Sürekli bir istikrarsızlık, bir huzursuzluk, bir yoksulluk. Savaş her zaman cephede olmuyor, böyle kağıt üzerinde de bir ülke kolaylıkla yok edilebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar Cumhuriyet Türkiye'ye yukarıdan bir hareketle getirilmiştir.
    Bir taban hareketi değildir. O zamanlar tabanın sesi şeriat yanlısıydı. Yani Kubilay'lar boşuna ölmedi. Şeyh Sait'ler boşuna isyan çıkarmadı. Menemenler boşuna karışmadı.

Ayrıca Çanakkale şehitleriyle ne alakası var anlamadım ya neyse. Çanakkale şehit kanına bulanırken ne Cumhuriyet vardı ne bişe. Onlar Türk ulusu için canlarını-kanlarını verdiler.

Valla konuları nası böyle birbirine bağlayabiliyorsunuz hayret ettim hakikaten. Ayrıca da tarih bilgilerimiz hala ortaokuldakilerle sınırlı kalmış galiba bu konuda da üzüldüm şahsen.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Katılmıyorum.

"Herşeyi milletin iradesine bırakamayız"'ın alternatifi nedir peki?
    cumhuriyet sonrası Chp'nin yaptığı gibi bürokratik bir devlet mi. Öyle olunca da biraz hukuk ve biraz pozitif bilim bilen insanlar, biz bu ülkeyi daha iyi yönetiriz deyip otoriter rejimi getirmeye çalışmadılar mı?

Ya da tam aksini mollalar, şeyhler yapmaya çalışmadılar mı?

Bunun kararını, ya da orta kararı verecek olan objektif birim neresi ki? kim bu doğrudur ülke için diyebilir?

Demokrasi bunun için geliştirilmedi mi, yani bırakın iyi de olsa kötü de olsa insanlar kendileri karar versinler geleceklerine, olacaklara...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben ilk mesajımda Maj'a bu konuyu neden buraya taşıdığını sormuştum.Gerçi orada bir hata yaptım konu Siyaset başlığı altındaydı fakat beni asıl şaşırtan şey forumda siyaset ile ilgili bir bölüm olmasıydı.

Aslında o zamana kadar forumda siyaset ile ilgili bir bölüm olduğunu farketmemiştim.Bence siyaset gibi bir konunun bu forumda yer alması son derece gereksiz.Dış siyaset bir nebze belki yine olabilir fakat iç siyaset konularına girersek çıkamayız, sayfalar dolusu yorum çıkar.

Bu forum kendi alanında tartışmasız bir şekilde çığır açmıştır fakat siyaset konularını tartışmak bence foruma ağırlığını kaybettiriyor.

Çoğumuz ülkesinden ayrıldı, kalanlar ise kısa zamanda ayrılacak.Bence bunun üzerine yoğunlaşmamız gerekiyor.Kuru siyaset tartışarak gereksiz vakit harcamak,hayatımızda belki de dönüm noktası olabilecek bir yolculuk öncesi dikkatimizi siyasete vermek, yer yer de birbirimizi kırmanın hiçbir anlamı yok.

Elbette ki herkesin siyasi fikirleri olacak ve yine elbette bunları tartışacak.Fakat tekrar ediyorum bence bunlar için yer burası değil.Siyaset tartışılabilecek onlarca forum var.

Fikirlerimiz farklı da olsa hepimiz aynı noktada bir aradayız: Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarıyız ve bu ülkenin vatandaşı olmakla gurur duyuyoruz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bencede halkın getirmediğini söylemek biraz ağır oldu..
    Aklıma çanakkale şehitleri geliyor..
    Sence savaşan halk " Özgürlük, adalet, kardeşlik" için mi savaşıyordu. Bu dediğin ondan 125 yıl kadar önce Fransa'da yapılıyordu. Bizdeki olayın cumhuriyeti getirmekle alakası yok. Mantık " Ülkeme gavur girmesin" mantığıydı ve ülkenin bu duruma geleceğini bilselerdi eminim ki orda ölen şehitler savaştıklarına pişman olurlardı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)