Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Frankfurt Havaalani

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Arrow Frankfurt Havaalani

Arkadaslar 4 haziran Frankfurt havaalaninda olcam insALLAH,icinizde frankfurta gitcek olan varmi? daha once giden arkadaslar nasil biyer 7 saat havaalaninda beklicez nereye gitsek ne yapsak
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de 7 sinde ordayım roma ve tam 5 saat bekliycem ( umarım gezicek çook yer vardır aksi halde tek başımıza geçmiycek o vakit

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

merak etmeyın siz gezicek yer konusunda kaybolmayın yeter çok büyük bi yer...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar frankfurt havaalanı avrupanın 2.buyuk havaalanı dıe duydum kı eger oleyse cok sey buunur yapacak....
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Büyük falan ama acıdım şimdi size
    Geçen sene ordaydım ve sadece 2 saat bekledim. İnanılmaz kötü bir yer.
    Eğer altınıza yapmak istemiyorsanız, uçakta tuvalete girin. Bizim okulun tuvaletleri bile, bu havalimanındakinden daha güzel.
    100 metrede bir tekli tuvaletler koymuşlar. Öyle meşgul bir yerde tabiki hepsi dolu oluyor. Birine giderken diğerini kaçırıyorsunuz. Ayrıca her havaalanında olduğu gibi duty free shoplar var ama bence 4-5 saat beklemek bir işkencedir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de 4 haziranda frankfurt havaalanındayım. Ankara'dan gelip Atlanta' ya gideceğim. Terminal değiştireceğim için çeşitli sitelerden baktım nasıl giderim falan diye. Tavsiyem siz de bakın yoksa orada insan çok kolay kaybolabiliyormuş..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 4 haziran Frankfurt havaalaninda olcam insALLAH,icinizde frankfurta gitcek olan varmi? daha once giden arkadaslar nasil biyer 7 saat havaalaninda beklicez nereye gitsek ne yapsak
    ya arkadaslar franfurtda cok fazla bavul kayboluyormus siz ne diosunuz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar beni korkutuyorsunuz yani bu kadar kotu bi havaalanimi,7 saat beklicez
    Şirket Seçim Yönergesi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lufthansa havaalanını dünyanın en güzel havaalanlarından birisiymiş arkadaşlar, ekşi sözlükten fln da bakarsanız gayet güzel yorumlar yapılmış..merak etmeyin bi çok yere göre daha çok keyif alırsınız aktarma arasında..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

umarim oyle olur chucky,avrupanin en iyi hava yollari diye duydum
    Şirket Seçim Yönergesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bavullar aktarmalarda mı kayboluyomuş ? yapmayın arkadaşlar en korktuğum mevzuu yani geri döner gelirim o olur

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bence el bagaji yeterli necro abimizin soyledigi kadariyla iki tane 8 kg el bagaji ala biliyormusuz,yani 16 kg oyle degilmi necro?
    Şirket Seçim Yönergesi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lufthansa en kaliteli havayollarından bitanesi, gerek yemek gerekse hizmet olarak..bavul kaybı sorunu havayollarının tekelinde değil her havayolunda bu tarz şeyler yaşanabilir...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya yok arkadaşlar kötü falan değil.. ben bekledim 5 saat.. gayet geçti zaman zaten.. senin gibi kaçtane bekleyen olcak orda bi muhabbete girdin mi uçağı kaçırma ihtimalin bile var

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Demek ki bi tek ben tiksinmişim ordan
    Bence bizim Atatürk Havalimanı daha güzel ordan. Bi kere oranın tavanları çok basık. Liman dediğin şöyle geniş, ferah olur
    Geçen sene Lufthansa ile gittim, geldim. Ama gelişim için 136 dolar ek para ödedim. Tarih değişimine para alıyorlar. Hem de telefondan yapmıyorlar. Manhattan'da ofisi var, oraya gitmeniz gerekiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

uzerinde 25 euro yaziyor faruk?
    Şirket Seçim Yönergesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bende elbagajı düşünüyorum ama traş makinam sonra ne biliyim çakı makı olayına izin vermiyorlar kesinlikle avrupada, bir çok şey şampuandır deodoranttır bir sürü kısıtlamaları var, roma şu transit olayını ne yaptın transit vize istiyor mu almanya?
    llorando, de cara a la pared...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar yokmu 4 haziran frankfurt'a gitcek?
    Şirket Seçim Yönergesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

frankfurt da iki sene önce acemi olarak ilk gittiğimde 7 saat beklemiştim cafeleri felan var banklarda uyursan köpeklere koklatıolar seni sızmışmı bişi içmişmi die duty free si çok pahalı aman dikkat amerika ny de olmıcakssanız daha ucuz her yerde büyük tuvaletler war ama üstünde wc değil restroom yazıyor ordanmı karıştı a rakdaş caba 2 sene önce avrupada siga içilebilen ender havalimanlarındandı bu sene nasıl bilmiorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bende ankaradan frankfurta gideceğim arada 4 saat bir fark olacak çok kötü anlatılmış ama bende terminal değiştireceğim yorumları okuyunca insan bir tuhaf hissediyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlarrr,Almanya transit vze istemiyor değil mi?Buna rağmen Alman gümrk görevlileri vizeniz yok ne ayak muhabbeti yapıyorlar mı?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarrr,Almanya transit vze istemiyor değil mi?Buna rağmen Alman gümrk görevlileri vizeniz yok ne ayak muhabbeti yapıyorlar mı?
    bu konuda daha önce yazmıştım ben aşağıya linki veriyorum kısaca buradada özetleyeyim almanya yada herhangı bır aktarma ne olursa olsun mutlaka bileti aldıgınız yada alacagınız şirketi arayın bu aktarmaların transit vize gerektirip gerektirmediğini sorun garantiye alın kafanız rahat olsun ben abd ye gittiğimde stuutgart transıt vıze ıstıodu ama frankfurt ıstemıodu değişmiş olabilir ikiside aynı ülkede ama havaalanlarının içindeki terminallerin konumları farklı oldugu için yasal prosedur değişiyor yani genel olarak almanya ya da herhangı bır ulke transıt vıze ıstemıor dıyemeyız havayolu şirketiyle görüşün mutlaka acenteye falanda sormayın en garantisi bu kazasız belasız hayırlı ucuslar watşar hepinize

http://www.turkishwat.net/work-trave...at-2008-a.html

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben de zaten bu olayı çok kafama taktığım için bleti almadan önce acenta grevlisine beş yz kere sordum,hatta Lufthansa da çalışan br görevlii yanımda aradı ve sordu,kadın kesnlkle gerekmiyor demiş.Gene de pazartesi günü Alman konsolosluğunu arayıp soracağım garanti olsun diye.Gidişim Frankfur dönüşÃ¼m Münih aktarmalı.Bakalım...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de zaten bu olayı çok kafama taktığım için bleti almadan önce acenta grevlisine beş yz kere sordum,hatta Lufthansa da çalışan br görevlii yanımda aradı ve sordu,kadın kesnlkle gerekmiyor demiş.Gene de pazartesi günü Alman konsolosluğunu arayıp soracağım garanti olsun diye.Gidişim Frankfur dönüşüm Münih aktarmalı.Bakalım...
    alman konsoloslugunu arama hocam bılmıolar ben kıbrıstakı alman konsolosu yuzunden bır gun istanbul havalımanında yattım garıp ama ole transıt vıze ıcın gıttım delta bana gerekıo dedı adam benı ıkı kere gerı cevırdı gerekmıo dıye sonrada elıme almanca yazı yazan kagıtlar verdı oyle kaldım elımde kagıtlar kapıda almadılar ucaga en garantısı havayolu sırketıne sormak yıne benım fıkrım ...! tabı havayolu sırketıne sorduktan sonra konsoloslugada sor ama havayolu sırkıtının dedıgını onemse bence ...!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bileti aldığımız acenta görevlisi bizim yanımızda havayolu şirketi görevlilerinden birini aradı ve ona gerek olmadığı söylenmiş.

Ben gene de Alman Konsolosluğu'na mail attım.Gelen cevap şu şekilde:

Almanya üzerinden başka bir ülkeye seyahat edilecek ise, havalimanı transit bölümünden sadece uçak değiştirilse dahi bir transit vizesinin alınması gerekmektedir. T.C. “yeşil” pasaport veya diğer görevli veya diplomatik pasaportları olan kişiler vizeden muaf tutulmaktadırlar. Havalimanı uluslararası transit bölgesinde kalınıp (sadece Frankfurt/Main, Münih ve saatleri kısıtlı olarak Hamburg havalimanlarında mümkün) ve pasaport kontrolünden geçilmez ise, yani Almanya’daki adı geçen havalimanlarından birisinde uçak değiştirilip ve asıl gidilecek ülkeye doğrudan seyahat etmeye devam edilir ise, bir havalimanı transit vizesi istenmektedir. Almanya'nın tüm diğer havalimanlarında bir Schengen vizesinin ibrazı gerekmektedir. Aşağıda belirtilen şartlara sahip T.C. vatandaşları Almanya Federal Cumhuriyeti için havalimanı transit vizesinden muaf tutulmaktadırlar: AB veya AEB ülkelerinden birisinin vizesi veya başka türden bir ikamet izni bulunan kişiler yada Andora (AND), Kanada (CDN), İsviçre (CH), Japonya (J), Monako (MC), San Marino (RSM) veya Amerika Birleşik Devletleri (USA) ülkelerinden birisine sinirsiz geridönüş hakkı sağlayan ikamet izni sahipleriKanada, İsviçre veya Amerika Birleşik Devletleri vizesine veya bu ülkelerin başka türden bir ikamet iznine sahip olan kişilerin bu ülkelere seyahat etmesi veya Kanada, İsviçre veya Amerika Birleşik Devletlerinde yasal olarak bulunduktan sonra Türkiye’ye geri dönmeleri halinde veyaHizmet pasaportu veya diplomatik pasaport sahibi olan kişiler. Bu şartlara sahip olmayan T.C. vatandaşlarının Almanya’ya seyahat etmeden önce ilgili Alman Dış Temsilciliğine havalimanı transit vizesi için müracaat etmeleri gerekmektedir.

Tüm bu yazılanların içerisinden "Kanada, İsviçre veya Amerika Birleşik Devletleri vizesine veya bu ülkelerin başka türden bir ikamet iznine sahip olan kişilerin bu ülkelere seyahat etmesi veya Kanada, İsviçre veya Amerika Birleşik Devletlerinde yasal olarak bulunduktan sonra Türkiye’ye geri dönmeleri halinde" kısmından vizeye ihtiyacımız olmadığı çıkıyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

içeri girerken bizim havalimanlarındki gibi donuna kadar soyulmayacağın hatda gümrükden geçinceye kadar arama yapmadıkları ve dünyanın en büyük 2nci havalimanı olma özellğine sahip hala her tarafı inşaat büyümeye devam eden uçuş komplexi kaybolmamaya dikkat et

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

4 saatlik bir aktarma bekleme sürem var,kontroldü vs idi bir saati öyle geçse Çok bir şey değil,oturur bir köşede bir iki muhabbet ederiz derken geçer herhalde vakit

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

oyuzden büyük olması avantaj düşÃ¼nsee sabiha da 5 saat bekledğni

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Daha önce Frankfurt ve/veya Münih aktarması yapmış arkadaşlar transit vize sorunsalına bir açıklık getirseler mesela

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)