Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Londra Heathrow Havalimanı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Londra Heathrow Havalimanı

Merhaba arkadaşlar daha önce Londra Heathrow havalimanından aktarma yapan arkadaşlar oldu mu? Terminaller arası geçiş nasıl oluyor? Daha önce gitmiş arkadaşlardan yardım istiyorum.
    Konu bactery_6 tarafından (26-05-2008 Saat 11:32 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ingiltereye 2 kere gittim geldim biri heathrow dan dieri luton havalimanından heathrow için şunu söleyebilirim dünyanın en çok bavul kaybolan havalimanlarından bi tanesi önlemlerini al giderken yani bavulunun üstüne a4 yapıştırıp aktarma yapıp gidicein güzergahları yazmak gibi .ayrıca kaybolmamaya dikkat et fazla büyük bi havalimanı onun harici diycek bişey yok kolay gelsin yani
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingiltereye 2 kere gittim geldim biri heathrow dan dieri luton havalimanından heathrow için şunu söleyebilirim dünyanın en çok bavul kaybolan havalimanlarından bi tanesi önlemlerini al giderken yani bavulunun üstüne a4 yapıştırıp aktarma yapıp gidicein güzergahları yazmak gibi .ayrıca kaybolmamaya dikkat et fazla büyük bi havalimanı onun harici diycek bişey yok kolay gelsin yani
    Teşekkür ederim arkadaşım. Peki bi sorum daha olcak. Terminal 5 ten terminal 3 e geçmesi ne kadar sürer. Aktarma sürem 2 buçuk saat. Umarım havalimanından kaybolmadan geçeriz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yok yazılar var her tarafta emin deilsende mutlaka görevlilere sor çekinmeden yönlendirirler seni maksimum 15 20 dakka yürürsün sanırım ne kdr büyük olursa olsun yani 2.5 saat aktarma süresi yeterli bi süre meraklanma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla çok saol yardımın için içim içimi yiyodu havalimanı büyük olunca kaybolurum diye korktum Neyse artık hayırlısıyla bi Londra yıda görcez yukardan

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yok hocam bişey olmaz sen yazıları takip edersin topluluğu takip edersin olmadı sorularını sorarsın .bavulunda işallah sağ salim elinde oldumu hiçbi sorun olmaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yalnız aktarma sırasında bavulları almıomuşuz onlar kendileri aktarıyorlarmış sonuçta tek bir firma ile gitcem ya da şöyle İstanbul - Londra British Airways ile Londra - New York American Airlines la olcak fakat bunlar ortak çalışıyor bu uçuşlarda. Bavulları kendileri diğer uçağa taşımyacaklar mı şimdi ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tabi senin bavulla alakan olmayacak hocam sen istanbuldan binicen aktarmalarda senle birlikte bavulların gelicek işallah ama dediğim gibi sen üstüne bi a4 le güzergahı yaz yinede önlem olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bactery_6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız aktarma sırasında bavulları almıomuşuz onlar kendileri aktarıyorlarmış sonuçta tek bir firma ile gitcem ya da şöyle İstanbul - Londra British Airways ile Londra - New York American Airlines la olcak fakat bunlar ortak çalışıyor bu uçuşlarda. Bavulları kendileri diğer uçağa taşımyacaklar mı şimdi ?
    gidiş british ve american airlines. donus american airlines swiss mi? o ucak biletini bende alıcaktım ama havayolu deişiyo diye transit vize isteyebilirler dediler bana. bileti alacagım yer konsolosluga sormus galiba transit vize muhabbetini. o yuzden riske atıp almadım o bileti lufthansa ile aldım..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidiş british ve american airlines. donus american airlines swiss mi? o ucak biletini bende alıcaktım ama havayolu deişiyo diye transit vize isteyebilirler dediler bana. bileti alacagım yer konsolosluga sormus galiba transit vize muhabbetini. o yuzden riske atıp almadım o bileti lufthansa ile aldım..
    Yok gidiş dönüş aynı firmayla bunlar ortak çalışıyor. Her iki hava yolunun sitesinde aynı rezervasyon koduyla bilgilerime bakabiliyorum çünkü. Umarım bir sorun çıkmaz. Ama havalimanı değiştirmedikçe ya da aynı havalimanında 48 saatten fazla kalmayacağımdan dolayı transit vize istenmiyormuş British Airways'in kendi sitesinde yazıyor.

http://www.ba-sbc.com/tr/f/?qid=366&print=1
    Konu bactery_6 tarafından (26-05-2008 Saat 10:43 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tabi senin bavulla alakan olmayacak hocam sen istanbuldan binicen aktarmalarda senle birlikte bavulların gelicek işallah ama dediğim gibi sen üstüne bi a4 le güzergahı yaz yinede önlem olur
    Çok sağol dostum yardımların için İyi WAT lar sana da Umarım forumca harika bir yaz geçiririz. Bu forumun bana çok faydası oldu. Herkese teşekkür ederim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

işallah dostum çok iyi bi yaz geçiririz hepimiz dediğin gibi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya evt bende aradım britishi istemiyoz dediler. ama bileti alıcagım yer konsoloslugu aradık dedi istiyolarmıs dedi. bu iki bilet arasında fiyat farkıda yok. hani bu bilet biraz daha pahalı olsa dicem bana bu bileti satmak için oyle solediler ama ole bi ihtimalde yok bende sasırdım acıkcası cunku british ucagında yolculuk yapacakların yarısından fazlası eminim wat ogrencisidir ve amerikaya gidecektir. bunların hepsini geri gonderme gibi bi durum soz konusu olamaz heralde. ama yinede içim rahat etmedi lufthansa ile aldım..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demekki benim bileti aldıgım yerin bi bildiği varmıs. ben londra aktarmalı olanı alıcaktım. ama dediler bence hemen alma nasıl olsa rezervasyon yaptık zamanımız var biz soralım dediler konsolosluga (haftasonu oldugu için aynı gun soramadılar biraz bekledik). bana o an satabilirlerdi isteseler ama iiki arayıp sormuslar..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam da sadece bir kişinin başına gelmiş bu olay geçen yaz benim de bir arkadaşım Londra aktarmalı gitti fakat sorun yaşamadı. Beki Derya arkadaşımızın başına başka bir olay gelmişti. Eğer sorun yaşayan arkadaşlar olsaydı foruma yazarlardı. Bütün forumu araştırdım hatta shinoda bile transit vize istenmediğini yazmış. Valla ben foruma güvenerek biletimi aldım orda tutarlarsa beni forumu ispiyonlarım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar aklınızda bulunsun.. ABD vizesi olanların transit vize alması gerekmiyor.. Gerekli açıklamalar zaten önemli bilgi başlığında var. Ancak görüyoruz ki bazen Londrada sorunlar yaşanabiliyor...Oysa İngiliz konsolosluguna baktıgımızda USA vizesi olanların transit vize almaktan muaf olacakları yazıyor.. Diğer avrupa şehirlerinde şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmadı.Ama demekki londrada nadirde olsa olabiliyor.

Transit bir yolcunun ya da Birleşik Krallık’a birlikte vardığı kişinin kendi adına taşıdığı aşağıda belirtilen belgelere sahip olması durumunda transit vize mecburiyeti yoktur;

a) Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş izni sağlayan geçerli bir vizeniz bulunuyorsa ve İngiltere üzerinden adı geçen ülkelerden birine gideceğinizi gösteren geçerli bir uçak bileti,
    b) Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş izni sağlayan geçerli bir vizeniz bulunduğunda ya da İngiltere üzerinden başka bir ülkeye gidilecekse ve bu ülke için geçerli bir vizeniz varsa
    Kaynak : http://www.britishembassy.gov.uk/ser...=1173562375649

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

*******Geçerli Amerika/Kanada vizeniz ve Amerika/Kanada'ya Birleşik Krallık'tan geçiş yapacak şekilde düzenlenmiş bir gidiş ya da dönüş biletiniz bulunuyorsa.*****
    Bu durumda ingiltere için transit vize almak durumunda değilsiniz arkadaşlar yasayla sabittir

o arkadaşın başına gelende bi tesadüf ve bahtsızlık sanırım
    Konu kerempi tarafından (26-05-2008 Saat 11:05 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

*******Geçerli Amerika/Kanada vizeniz ve Amerika/Kanada'ya Birleşik Krallık'tan geçiş yapacak şekilde düzenlenmiş bir gidiş ya da dönüş biletiniz bulunuyorsa.*****
    Bu durumda ingiltere için transit vize almak durumunda değilsiniz arkadaşlar yasayla sabittir

o arkadaşın başına gelende bi tesadüf ve bahtsızlık sanırım
    Hadi bakalım inşallah sorunsuz gider geliriz. Amerika rüyamız gerçekleşmeden sona ermesin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi bu konuda 2008 de londra heathrow aktarmali giden ve terminal degistiren arkadas varsa pls yazsin deli olucm:S:S::S:S:S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım çok dikkatli ol bu heatrow insanı 2 saatte delirtebilecek nitelikte bir hava alanı. hava yolu şirketin değişiyosa check in soracaklar. benimde 1 saat 45 dk idi uçağı kaçırdım. ve 10 türk 15 yabancı kaçırdık gitti. 26 saat orda ne çektim. o kadar büyük bir hava alanı görmedim. o kadarda karışık. arrival kısmında otobüsle departure kısmında yer altından gecen trenlerle terminaller arası geciş sağlanıyor. ben burda sürekli yazdım yeri geldikce bu havaalanında 3 saatten daha az sürede qaktarma yapmayın diye. umarım bir sorun yasamazsın. ayrıca duty free lere falan bakmaya falan kalkma sakın orası çok çok pahalı vakit kaybıdır sadece senin için. ben bakıpta vakit kaybetmedim. 26 saat kalınca yapacak başkabişey kalmadı olurda uçağını kaçırırsan sana kimse yardımcı olmayacak göreceksinki hatta yeni bilet vermek istemeyeceklerdir. benim uçusum delta dandı. delta ofisinde bir bayan var sevinc abla sağolsun ertesi güne kadar telasla beklerken karşılastık air france veya thy nin sorumluluğunda olan yanlışlığı giderdi çok yardımcı oldu. arrivel kısmında olacağın için sana yardım edebilecek çok az check in bürosu olacak. sana tavsiyem sirket falan sorma. terminalini bul uçağın kalkacağı kapını bul. orda olacaktır giriş yerin olmasa bile sorun sende olmayacaktır. çok dikkatli ol ve emin olmadığın kişilere sorma. ben bir kişiye air france check in bürosunun yerini sordum hava alanının departure kısmını tarif etti. en doğru olan senin elindeki bilet bilgileridir. yanlışlık yapma kalırsın. kolay gelsin.
    what's up nigga

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada arkadaşlar olurda uçağınız kaçarsa en fazla orda 1 saat bekleyin muhtemelen giden uçak geri gelmez sizi almaya ve giden gitmiştir. hemen arrival kısmındaki uçtuğunuz şirket değil uçuşunuzu ayatlayan şirkete müracaat edin ki muhtemelen orda kimse olmayacak. vakit kaybetmeden bir polis bulun ve departure kısmına gecmek istediğinizi söyleyin durumunuzu anlatıp. o polis itiraz edecektir size avrupa birliğine üye olmadığımız için ve siz göçmen vizesi isteyeceksiniz 24 saatlik. bu nu siz isteyin kesinlikle veriyolar londra da. sizi departure kısmına yollamayacaklardır. 24 saatlik vizeyle hava alanının dışına atacaklardır. sizde geri depqarture kısmından gireceksiniz. hem orda dışarı çıkıp sigara içilebiliyo smoking area yazısını görmediğiniz hiçbiryerde sigara içmeye kalkmayın 100pound kitleyiverirler. 250-300 dolara tabi idi.

hava alanına tekrar girince terminal değiştirmeyin. arrival kısmındaki terminalde bulamadığınız check in personelini aynı terminalin departure kısmında bulacaksınız. işinizi halledin sonra çok vaktiniz kalırsa. iki katlı kırmızı londra otobüsleri burdan gecmekte. bunlardan birisine binin ve bir londra turu atın. ne kadar sürüyo bilmiyorum ama binmeden sorun siz yine. umarım sorunsuz bir sekilde gidip gelirsiniz. sanırım biz ne kadar istersek isteyelim uzun sürelerde bu hava alanı aktarma kabul etmiyor. hava alanında insan trafiği çok fazla gereksiz beklemeler kalabalığı arttıracağı için olabilir. unutmayın dünyanın en büyük ve en kalabalık hava alanı heatrow.
    what's up nigga

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim almayı planladığım bilet te heathrow a iniş saatimle ordan amerika uçağına biniş saatim arasında 1 saat 20 dk var sizce yeterlimi yoksa başka bir biletmi alayım çünkü uçağı kaçırmak istemem...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

böle büyük havaalanlarında her zaman kısa vakitler tehlikelidir ..ki heathrow gerçekten büyük bi havalimanı zamanın var daha güzel vakitleri olan uçaklar bulabilirsin dostum.ben her zaman beklemeyi tercih etmişimdir kısa olcana aralar uzun olsun bişey kaybetmem

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı XxRamSesxX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim almayı planladığım bilet te heathrow a iniş saatimle ordan amerika uçağına biniş saatim arasında 1 saat 20 dk var sizce yeterlimi yoksa başka bir biletmi alayım çünkü uçağı kaçırmak istemem...
    1saat 20 dakika riskli gozukuyor hele anlatılanlara gore baya kısa sanırım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet bahsedilen bileti almaktan vazgeçtim biraz daha araştırcam zaten yeterince ucuz bilet alternatifleri buldum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende heathrow aktarmalı gideceğim inş benim için ii olan şey indiğim yerden tekrar bineceğim yani aktarma gibi bi sorunum olmayacak gerçi 2 saatlik süre de var...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bende britishden aldım aktarma aynı terminalden olucak 5. terminalden 1 saat 45 dk aktarma süresi diyor yeter heralde
    Konu Kortanzz tarafından (02-05-2009 Saat 11:03 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim de hepsi terminal 5te
    gidişte 2saat 5dk
    dönüşte 2saat 50dk
    iyi bi aralıktır inşallah

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

1 saat 45 dakika bekleme sürem var telaş yaptım umarım yetişir ya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)