Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize bittikten sonra maksimum kalma süresi ne kadardır?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up Vize bittikten sonra maksimum kalma süresi ne kadardır?

Work and Travel programı kapsamında J1 vizesine sahip arkadaşların vizeleri bittikten sonra(Ds 2019'daki programın bitiş tarihi ile aynıdır) çalışma hakları da sona erer ancak Amerika'da 30 güne kadar kalma hakları vardır.

Detaylı bilgi aşağıda mevcuttur:

"Following the completion of their program, the period defined on the Form DS-2019, the Immigration and Naturalization Service (INS) allows participants a 30-day travel period commonly referred to as the "Grace Period." During this 30-day grace period, participants are no longer in J-visa status, and are under the jurisdiction of the INS. The INS grants this period to allow participants to settle their affairs and to prepare to return to their home countries. Program participants may no longer continue and/or complete exchange activities, nor may they work. Although participants may travel in the United States, it is recommended that they do not travel beyond the borders of the United States as they may not be permitted reentry."

DS-2019 formu üzerinde belirtilen periyodun tamamlasından sonra, INS katılımcılara genelde "Grace Period" olarak adlandırılan 30 gün seyahat izni verir. 30 günlük bu "Grace Period" boyunca katılımcılar artık J vize statüsünde değillerdir, INS'in hükümleri altındadırlar. INS bu süreyi öğrencilere işlerini yoluna koymak ve ülkelerine dönme hazırlığı yapmaları amacıyla verir.Program katılımcıları bu sürede(Grace Period) ne değişim aktivitelerine devam edebilirler ne de çalışmaya.Katılımcıların bu sürede Amerika içerisinde seyahat edebilmelerine rağmen, Amerika sınırları dışarısına çıkmamaları tavsiye edilir çünkü tekrar geri dönmelerine izin verilmeyebilir.

Kerempi'den;
    Q: Can I can travel in the U.S. after my program ends?

A: A one month grace period after your J-1 visa expires is allowed by the Department of Homeland Security for students to prepare to leave the U.S. For one month past the program end date on the DS-2019, you can stay in the U.S. and travel. Once that time is over, you must leave the U.S. During the grace period you can not leave the U.S. and reenter on the J-1 visa. Once you leave the U.S. after the program end date (as listed on your DS-2019), your J-1 visa is no longer valid and you cannot reenter on it.

Soru: Program bittikten sonra Amerika'da seyahat edebilir miyim?

Cevap: j1 vizesi bittikten sonra Department of Homeland Security tarafından öğrencilere ülkelerine dönüş hazırlıkları için 30 gün süre verilir. Ds-2019 belgesi üzerindeki programın bitiş tarihinden itibaren 1 ay süreyle Amerika'da kalabilir ve seyahat edebilirsiniz.Bu süre bittikten sonra Amerika'dan ayrılmanız gereklidir, ülkeden ayrılıp tekrar j1 vizesi ile giriş yapamazsınız.Programın bitiş tarihinden(DS 2019 da belirtildiği gibi) sonra Amerika'dan ayrıldığınızda artık j1 vizenin geçerli değildir ve bu vizeyle tekrar giriş yapamazsınız.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Güzel çalişma
    Emeğinize sağlık macgyver ve Kerempi
    bekle beni amerika

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hah macgyver taşımış tamamdır saolasın önemli bi konuyu daha çözüme kavuşturmuş olmanın haklı gurur ve huzuruyla yolumuza devam ediyoruz
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

peki arkadaşlar şunu sorayım birde ben konuyu değiştirip,orda ne kadar kalmak caziptir işten sonra?ben mesela 15 gün düşünüyorum sizce fazla maliyetli olurmu?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kalıcaın yere bağlı hocam ucuz yerler war pahalı yerler war nerde tatilini yapıcaksan önemli olan o

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ny da bi kız ayarlayıp evinde kalmayı düşünüyorum . Her ne kadar zor ya da kolkay olucanı bilmiyorum . Antalya 'da büyümemi göstermeliyim ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalıcaın yere bağlı hocam ucuz yerler war pahalı yerler war nerde tatilini yapıcaksan önemli olan o
    haklısın hocam,işte düşünüyorum 15 gün pahalı gelirmi,öğrenci olduğumuzdan eminim iyice kısarız ama yinede düşündürüyor insanı,mesela 1 hafta kadar ocean city de kalayım diyorum ucuz bir motel bulup,ekimde fiyatlar eminim düşer.forumdakiler ne kadar kalmayı düşünüyor işten sonra,mesela sen?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hocam ben 2 ay eşek gibi çalışıp yani 2.işide alarak o şekil çalışıp san francisco we las vegas dolaylarında 10 gün kadar tatil yapmayı düşünüyorum ama tabi oralar baya pahalı o yüzden o kadar kasıp çalışıcam ama sonuçta çalışmaya gidiyorum ilk amaç olarak sonra tatilimi yaparken kafam rahat olsun

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

hocam ben 2 ay eşek gibi çalışıp yani 2.işide alarak o şekil çalışıp san francisco we las vegas dolaylarında 10 gün kadar tatil yapmayı düşünüyorum ama tabi oralar baya pahalı o yüzden o kadar kasıp çalışıcam ama sonuçta çalışmaya gidiyorum ilk amaç olarak sonra tatilimi yaparken kafam rahat olsun
    harika bende sanırım eşşek gibi çalışacağım,şuanki shift haftada 6 gün 10 saat.E bundan sonra sanırım 15 gün tatil hakkımbende çok istiyordum o taraflara gelmeyi özellikle LA,ama ocean city yede razıyım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ewt sen bizim tarafa uzaksın hocam bende o tarafa uzağım sen washington virginia flanda yapabilirsin bende mecburen colorado da olduum için ya chicago ya san francisco tarafına gidicem 2sini birden bikaç günlük yapmaya çalışıcam ama bakalım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bence eminim yaparsın,özellikle s.francisco harika olur eminim.bir araba kiralayıp o engin orta amerika yollarında gitmek,sonra şehre varmak gibisi varmı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

walla kesinlikle öyle düşünüyorum ve uyumamayı flan düşünüyorum tatil boyunca veya olabildiğince 2 3 saat uykuyla yollarda ve otellerde geze geze tatili tamamlayıp sağ salim döneriz işallah..sende o tarafları gezip anlatırsın artık görmüş kadar oluruz hocam

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

eyvallah tabikiama senin konumun cidden çok güzel olacak,bende ilk wat olayına girdiğimde o tarafa gidiyordum sonra nedense maryland da kaldım.Ama oranın dokusu eminim çok farklı ve özel,fazla para biriktirebilirsem bende gelmeyi düşünüyorum aslında o tarafa ama arabayla eminim günler sürer yol.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

oyle cok fazla heveslere kapilmayin
    sonu husran olabilir kendimden biliyorumaraba filan kirayalacaksaniz da yuksek limitli bir kredi karti yada bankadan hemen hesap actirin maasinizi o debit karta yukletin...
    onur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

walla gelirsen o taraflara sanırım uçak yaparsın ondan sonra arabayla devamı olur haberleşelim forumdan falan hocam ben yalnız gidiyorum zaten yalnız takılıcam yaparız bişeyler tabi tarihler uyarmı bilemiyorum ama yinede aklında olsun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benim vizemin bitis tarihi 15 eylul donus biletini 28 eylul icin ayarladim.
    umarim havaalaninda bi sorun cikmaz,gorevliler senin vizen bitmis falan derlerse nasil anlaticam
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

roma ds ini göstericen zaten j1 i de göstersen aslında yeterli ama olsun ds inde yanında olsun onları gösterince..im allowed to stay in us 1 month after expiration date you know dersin geçersin

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

walla gelirsen o taraflara sanırım uçak yaparsın ondan sonra arabayla devamı olur haberleşelim forumdan falan hocam ben yalnız gidiyorum zaten yalnız takılıcam yaparız bişeyler tabi tarihler uyarmı bilemiyorum ama yinede aklında olsun
    tabiki,ben dediğim gibi 15 ekimde döneceğim sanırım,cidden istiyorum o tarafa gelmeyi,durum ordayken kesinlik kazanır haberleşiriz,bende yanlız gidiyorum,orta amerikada klişe bir amerikan barında buluşup soğuk biraları yudumlarız

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

......................................

ayni mesaj iki kez tekrarlandi ,galiba virus var pc'de
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyle cok fazla heveslere kapilmayin
    sonu husran olabilir kendimden biliyorumaraba filan kirayalacaksaniz da yuksek limitli bir kredi karti yada bankadan hemen hesap actirin maasinizi o debit karta yukletin...
    işte bu yüzden sordum Onur,yani hüsran olmaması için şimdiden kendimi ayarlamaya çalışıyorum,tek güvencem eşşek gibi çalışıp iyi bir ücret alacak olmamhesap açmak zaten şart,onu gider gitmez yapacağım sanırım.kredi kartı değilde debit kart mutlaka olmalı alışverişler için.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benimde iş 1 inde bitiyo şuan 8 9 una kadar olmayı planladım ama uçak tarihimi deiştirebilirim tabi duruma ve kazanıcağım paraya bağlı olcak hepsi bakalım haberleşiriz

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ah dönüşü açık bir bilet bulabilsem bende

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Kerem 8-9 Ekime kadar mı kalmayı düşünüosun ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkurler kardeş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)