Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 56 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport geldi AMA..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cce1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bende mektup flnda yok o sorun olurmu
    Hocam elinizde Ds olduktan sonra zımba olmamış,zarf olmamış sorun değil.Önemli olan sadece DS, diğerlerine kafayı takmayın.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben tarihim yanlış yazılmış dıyorum.insanlar zarfta gelmemiş sorun olurmu diyo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 30 gün ibaresini birazdan bulacağım size...
    walla , insallah bulursun

sevinir herkes
    bekle beni amerika

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı apolloturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde zımbalı değil bir çok kişininde zımbalı falan değil ds belgesini ayrı veriyorlar zaten şirketlerde duyurdu bu sene ds ler pasaporta zımbalanmıyor ayrı veriliyor diye sorun yok yani.

benimde bize üzerindeki tarihle ds üzerindeki tarih aynı bu arada ds den sonra 1 ay kalınabliyor diye bişey yok belgede mutlaka çıkış yapmanız gereken tarih insurance and program end date diye yazıyor en geç o tarihte çıkmak zorundasınız.benim için

12 eylül->vize bitiş tarihi
    1 ekim->abd den çıkmak zorunda olduğum tarih

görüldüğü üzere arada 1 ay falan yok ona dikkat edin sonra kaçak pozisyonuna falan düşmeyin yada bilet için ceza ödemeke zorunda kalmayın

kardes bu insurance date i nerde yazıyor dedin ??
    bulamadım ben onu
    bekle beni amerika

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

konu süper sapmış yine
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Forum tam evlere şenlik oldu bu arada

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ben napayım peki

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu konu nası bu kadar saptı yani j1 iniz ds inizin bitiş tarihinden sonra amerikadan 1 ay içinde çıkmanız lazım ds iniz hep yanınızda bulunsunki sorun çıkmasın dicem bu konu en az 363456456 kere konuşuldu ve sonuca bağlandı ..benim vizemde yok sende war diye bi sistem yok yani
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

zarfa flan gerek yok arkadaşlar bu sene açıkladı konsolosluk zarf flan olayı olmadığını benimkini pasaportumun içine katlayıp koymuşlar bide lastik war onları tutuo pasaportla birlikte yani herkesinde öyle ha belki wardır 3 5 kişiye zarfla gidende önemli değil yani

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar isterseniz bu zarf meselesini kapatalım artık.

Evet doğru eskiden zarf içerisinde pasaporta zımbalıyorlardı ama uygulama değişti.Zarf da olmasa pasaporta zımbalı da olmasa sorun değil.Lütfen rahat olun.Kimse size senin zarfın nerede ya da zımba nerede demeyecektir.

Ds belgeniz varsa gerisi önemli değil.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konu nerelere geldi yaa

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aşağıdaki bilgileri bizzat kaynağından aldım yani bu işi yürüten U.S Departmant of State'e bağlı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosundan(exchanges.state.gov)

"Following the completion of their program, the period defined on the Form DS-2019, the Immigration and Naturalization Service (INS) allows participants a 30-day travel period commonly referred to as the "Grace Period." During this 30-day grace period, participants are no longer in J-visa status, and are under the jurisdiction of the INS. The INS grants this period to allow participants to settle their affairs and to prepare to return to their home countries. Program participants may no longer continue and/or complete exchange activities, nor may they work. Although participants may travel in the United States, it is recommended that they do not travel beyond the borders of the United States as they may not be permitted reentry."

Kabaca şöyle çevirebiliriz;

DS-2019 formu üzerinde belirtilen periyodun tamamlasından sonra, INS katılımcılara genelde "Grace Period" olarak adlandırılan 30 gün seyahat izni verir. 30 günlük bu "Grace Period" boyunca katılımcılar artık J vize statüsünde değillerdir, INS'in hükümleri altındadırlar. INS bu süreyi öğrencilere işlerini yoluna koymak ve ülkelerine dönme hazırlığı yapmaları amacıyla verir.Program katılımcıları bu sürede(Grace Period) ne değişim aktivitelerine devam edebilirler ne de çalışmaya.Katılımcıların bu sürede Amerika içerisinde seyahat edebilmelerine rağmen, Amerika sınırları dışarısına çıkmamaları tavsiye edilir çünkü tekrar geri dönmelerine izin verilmeyebilir.
    Konu macgyver tarafından (25-05-2008 Saat 02:19 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n.erdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu nerelere geldi yaa
    bence iyi oldu , oğrenmeye dewam
    bekle beni amerika

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki bilgileri bizzat kaynağından aldım yani bu işi yürüten U.S Departmant of State'e bağlı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosundan(exchanges.state.gov)

Following the completion of their program, the period defined on the Form DS-2019, the Immigration and Naturalization Service (INS) allows participants a 30-day travel period commonly referred to as the "Grace Period." During this 30-day grace period, participants are no longer in J-visa status, and are under the jurisdiction of the INS. The INS grants this period to allow participants to settle their affairs and to prepare to return to their home countries. Program participants may no longer continue and/or complete exchange activities, nor may they work. Although participants may travel in the United States, it is recommended that they do not travel beyond the borders of the United States as they may not be permitted reentry.

DS-2019 formu üzerinde belirtilen periyodun tamamlasından sonra, INS katılımcılara genelde "Grace Period" olarak adlandırılan 30 gün seyahat izni verir. 30 günlük bu "Grace Period" boyunca katılımcılar artık J vize statüsünde değillerdir, INS'in hükümleri altındadırlar. INS bu süreyi öğrencilere işlerini yoluna koymak ve ülkelerine dönme hazırlığı yapmaları amacıyla verir.Program katılımcıları bu sürede(Grace Period) ne değişim aktivitelerine devam edebilirler ne de çalışmaya.Katılımcıların bu sürede Amerika içerisinde seyahat edebilmelerine rağmen, Amerika sınırları dışarısına çıkmamaları tavsiye edilir çünkü tekrar geri dönmelerine izin verilmeyebilir.
    Tecrubeyle sabit derken bu yazı cıktı
    tesekkürler macgyver
    bekle beni amerika

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

http://www.isep.org/Students/Intl_Students/visa_f.asp

Q: Can I can travel in the U.S. after my program ends?

A: A one month grace period after your J-1 visa expires is allowed by the Department of Homeland Security for students to prepare to leave the U.S. For one month past the program end date on the DS-2019, you can stay in the U.S. and travel. Once that time is over, you must leave the U.S. During the grace period you can not leave the U.S. and reenter on the J-1 visa. Once you leave the U.S. after the program end date (as listed on your DS-2019), your J-1 visa is no longer valid and you cannot reenter on it.

bu da benden

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.isep.org/Students/Intl_Students/visa_f.asp

Q: Can I can travel in the U.S. after my program ends?

A: A one month grace period after your J-1 visa expires is allowed by the Department of Homeland Security for students to prepare to leave the U.S. For one month past the program end date on the DS-2019, you can stay in the U.S. and travel. Once that time is over, you must leave the U.S. During the grace period you can not leave the U.S. and reenter on the J-1 visa. Once you leave the U.S. after the program end date (as listed on your DS-2019), your J-1 visa is no longer valid and you cannot reenter on it.

bu da benden
    eywallah
    walla rahatladım simdi

tesekkürlerr
    bekle beni amerika

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@Kerempi noktayı koymuş...
    @N.erdoğan, şu anki tarihlerine göre 9 Eylülde ABD den çıkış yapman gerekiyor.Umarım şirketin herşeyi halleder..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

umarım bir wat macerası cıktık yola başıma neler geldı yaaa

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Kerempi noktayı koymuş...
    @N.erdoğan, şu anki tarihlerine göre 9 Eylülde ABD den çıkış yapman gerekiyor.Umarım şirketin herşeyi halleder..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aynen yav benim de pasportun arasına kıstırıp göndermişler.

Tecrübe Puanı
    10

macgyver veya kerempi şu yazdıklarınızı Work and Travel Önemli Bilgi Arşivi kısmına geçerseniz bu tip sorularda artık orayı gösteririz. Biriniz konuyu açsın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bak shinoda konu saptı ama yararlı seyler cıktı sonucta
    bekle beni amerika

Tecrübe Puanı
    10

evet öyle oldu tabi de en azından ordan devam edersiniz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Foruma daha yeni üye oldum sayılır,sürekli okuyorum fakat kafam aşırı derecede karıştı.İnşallah sorunsuz şekilde gider geliriz.Burada yazan bir çok sorun bende de vardı ve çözdüm,şirketimdeki elemanı kesin döveceğim dönünce....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bende sunu sormak istiyorum arkadaslar ? Benim ise baslangic tarihim 1 haziran bitis tarihi ise 20 eylul.Fakat daha vizem gelmedigi icin hala turkiyedeyim (guvenlik sorusturmasindan) gitmem haziranin sonu belki temmuz basini bulcak.Bende bu aradaki kayip gunler icin ekimin 20 si ine kadar calismak istiyorum.Fakat okudugum kadariyla ds inizdeki tarihten sonraki gunler calisamasiniz diye.20 eylulde yani isi birakmak zorundayim oyle mi ? yada bi yolu yokmu ekimin 20 sine kadar calismanin ? lutfen rica etce saglam bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.Cunku 2 ay icinde amerika gitmeyide dusunmuyorum.Zaten guvenlik sorusturmasini beklemekten biktim.Bilet alsam o tarihlerde 900-1000 euroyu buluyo 2 ayda gitsem ben bu kadar para biriktiremem bile.Ayrica sirketteki paramida geri alip yazin calisip kazandiklarimida eklesem gitmenin anlami yok bence eger o kadar az caliscaksam.Please help

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de medina da glo concessions ta başlıorm işe.14 temmuz işbaşı sen benden önce gidiosun sanırım.artık yardımcı olursun ordasenle bi irtibata geçsek güzel olur.ben google earth den araştırdm oraları sanki biraz moralim bozulur gibi oldu.neyse görüşelim ayrıntılı konuşuruz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadsalr bende sısım sorusturmasına kaldım beklemek ınsanı mahvedıyor bıseyler yapılamıyormu bu konu ıle ılgılı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)