Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gemide Balik Isleme isi !!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Gemide Balik Isleme isi !!!

Arkadaslar ben Trident seafoods ta calisacagim. Fakat alaska degil, Seattle den
    Independece adli gemide calisacam. Var mi gemide calisacak aranizda ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yasak derken? Gemi USA sınırlarının dışına çıkmadığı sürece yasal olduğunu okumuştum sanki...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yüzen balık fabrikaları varmış onlardandır belki yani fabrika ortamı gibi ama gemidesin nette bir kaç kişinin yorumunu okumuştur icicle firmasınız gemileri vardı sanırım bu şekilde bir kaç tane yorum okumuştum genelde fazla para yapamamaktan ve pis ortamdan şikayetcilerdi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok abi gemide felan , zor olmaz mı???
    bekle beni amerika

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar gemide calismak Amerika sinirlari icinde yasak degil. 15 Haziranda bi aksilik olmazsa Trident seafood firmasinin yuzen fabrikasina gidecegim. Yasak olan yolcu gemilerinde calismak work&travel ile. Zaten yasak olsa vize nasil alayim!!.

Var mi bilgisi olan arkadaslar saat ucreti 7.15$(minimum) overtime 10.72$ konaklama haftalik 35$ + mobilya yiyecek icecek free. + yeni kontratta belirttigin tarihe kadar calisirsan %10 bonus.
    Ne dusunuyorsunuz nasil is. ??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aslında çalışmak için giden birine ideal bi işmiş.
    Overtime fln bol olur gibi görünüyor. Konaklama yiyecek içecekten de çok kar edersin hatta harcama minimum gibi bişe olur.
    Ama yine de çık gez biraz yahu. Hiç tatilsiz okula başlamak çok kötü olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gemi personeli olarak çalışmak yasak yoksa garsonluk falanda yapabiliyosun gemilerde. ama mürettebat falan olamassın.
    dediğim gibi mezun forumlarında okumuştum böyle yüzen fabrikalara gidenleri icicle nin falanda olması lazım bu tür gemileri ama gidenlerin yorumları fazla para yapılmadığı ve pis ortamdan şikayetlerdi keşke normal fabrikaya gitseydin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya aslinda sebeplerden biriside Seattle de olmam kiz arkadasimin halasi greencard
    sayesinde orda yasiyor. O her yaz alisverise ve gezmeye gidiyor. Benimde gelebilmem icin en kolay ve kesin yol work&travel idi. Oraya gidip az harcama olanagi sayesinde para cebimde kalir diye dusundum. Daha sonra Geri donusume 2 hafta kala isi birakip kiz arkadasimla gezmeyi ve tatil yapmayi dusunuyorum. Ilk olarak alaskaya gidecektim aslinda bende. Boyle bir durumdan dolayi ozelikle Seattle ve en cok para kazanabilecegim yolu sectim.
    Bu arada para olmamasi gibi durum dusunemiyrum. Gemiye balik gelmezse is olmaz az para olur. Yine gemiye para gelmezse fabrikalara nasil balik gider diye dusunup bu isi sectim. Bakalim insallah hayirlisi olur. Ben zaten Turkiye de universite okumuyorum. Ben ukrayna da Kiev Ulusal Teknik Universitesinde okuyorum. Yurt disi tecrubem oldugunu dusunerek cok ta zorluk cekecegimi sanmiyorum yasam acisindan. ( Yeni kultur, Yeni insanlar, Farkli dili isitmek vb.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)