Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 22 mayıs vize atraksyonu...bekleme modu...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 22 mayıs vize atraksyonu...bekleme modu...

evet arkadaşlar başımızdan geçen olayları okuyunca ne diceksiniz merak ediorum
    22 mayıs
    02 45: dürümcüdeyiz görüşmemiz 8 45 te . 4 arkadaş acaba eve gidip yatsak mı yoksa sabaha kadar pes atıp uyumadan mı gitsek görüşmeye diye düşünmekteyiz.

04 00: bir iki maç yaptıktan sonra yattık

06 00: kalkış zor oldu biraz . atladık arabaya göztepeden istinyeye doğru yola çıktık ama nedense kimse yolu bilmiyor

07 00: ikinci köprüden birinci sarıyer tarabya çıkışını kaçırdık. ikincisinide kaçırdık . nasıl kaçırdınız die sormayın çünkü biz de bilmiyoruz.

07 25: sora sora bağdat bulunur derler ama hala temden çıkamadık sorucak biri de yok ortalıkta

07 35: en sonun da şişli tabelasını gördük bi sapalım dedik artık yapıcak bişi yoktu. şansa bıraktık işi. bu arada araba da benzin ışığı yandıktan sonra 60 km yol yapmıştık. benzin her an bitebilir yol ortasında kalabilirdik bu yüzden bi stress bi heyecan yaptık. en sonunda bi taksiciyi çevirdik sorduk yolu tarif etti. tam hareketlenecekken minibüs bizim arabaya sürttü ve.... bildiğim ne kadar küfür varsa ettim içimden çünkü polis falan gelcek tutanak tutulcak uzun iş kaçtı görüşme derken baktık fazla bişi yok ayna kapağı falan gitmiş uzatmadan yola devam ettik her geçen saniye benzin biraz daha tükenmekte. napalım abi kısmetimizde yokmus demekki nidaları eşliğinde yola devam.

07 50: istinye tabelalarını takip ediyoruz. en son adamın birine sorduk abi konsolosluk nerde die . adam burası dedi . etrafa bakıyoruz bişey görünmüyo. meğersem harbi dedikleri gibi kale gibi yer . duvarları o kadar yüksek ki alt yoldan hiç bişi görünmüyo

8 10: baktık eleman 9 15 te randevusu olanları içeri alıyo . abi biraz zmn var mı ya çay falan içcez dedik adam uyuzluk yaptı ii bakalım 8 45 i kaçırırsanız o zmn görürüz gibilerinden bişiler zırvaladı

8 45: Çetin Kafe özel bıyık abinin çaylarından ve üstteki fırından kaptıımız pooçaları afiyetle yedikten sonra sıraya girdik. resmen esir muamelesi. duvara dayananın.. çıkarın kemerleri...git resmini yeniden çektir olmamış bu (nedeni ise alnın az görünmesi :S ) 3 saniye içinde çıkmassanız burdan bi daha açmam kapıyı gibi yapılan artistiklere maruz kalarak asonsor yolunu tuttuk.

9 00: danışmada numarayı veren abi saolusn yardmcı oldu. aldık numaraları verdik belgeleri bekleme başladık.

9 45 : 8 numaralı gişedeki tatlı sarışın bayan parmak izlerini aldı.

10 20 : tam muhabbetin ortasındayken bi baktım arkadaşlar baarmaya başladı noluyo leynnn derken bi baktım benim numara. şans bu ya en sert adam geldi şansıma. 3 numaralı gişe gözlüklü sarışın göbekli tipik amerikan ingiliz karışımı bi adam. benden iki önceki kız adamı feci sinirlendirdi adam resmen bağardı hoparlörden çıkan ses her yerde yankı yaptı bi sessizlik çöktü falan . adamın yanına gittim görüşmeyi aktarıyorm.

b: ben a : adam

a: hello
    b: hello good morning( hello dedikten 5 saniye sonra anca çıkabildi ağzımdan)
    a: how are you?
    b: i am fine , u?
    a: thank you.( bi kaç saniye bilgisayara baktı)
    a: what do you study?
    b: i am studying at marmara university (heyecandan ağzımdan okul çıktı) my department is ... diye devam ettim.
    a: ok .
    a: do you have kimlik with you?
    b: yes
    a: baktı bi kimliğe şöle 5 10 saniye dedim napıyo bu bilgileri mi ezberlio napıyo
    a: kaçıncı sınıftasın die sordu çünkü tam anlamadım bi what dediğini bi de class dediğini duydum
    b: i am at second class .
    a: nerede veya ne iş yapıcaksın gibilerinden bişiler sordu
    b: i will work at bozzuto's. at ware house position.
    a: where is bozzuto's
    b: in connecticut
    a: şirketin ne iş yaptıını sordu tam hatırlamıyorum şimdi ingilizcesini:==)
    b: it is distiributing supermarket things. grocery bakery falan dedim . heyecandan ne dedğimi bilmiyorum . ne alaka grocery bakery supermarketle . adam şöle bi baktı bana yüzünü bi şekle soktu. içimden aha yandım dedim.sonra adam öğrenci belgesiyle sevisi iade etti. tabi sevisi iade ettiğin den haberim yok görmedim onu. ups ye yolladı beni . ne ailemle ilgili bişi sordu ne de başka bişi . beklediğim yerden gelmedi sorular.==) acaba boş mu gelcek pasaport diye düşünmekten kendimi alamıyorum hala. sonra gittim çıktık arkadaşlarla . öğrenci belgesini dosyaya koyim derken bi baktım sevis. leynn noluyo size de verdiler mi sevisi geri. arkadaşlardan gelen yooo seslerinden snra tamam ya bu iş bitti kesin boş gelcek dedim pasaport.sonra gittim danışmanın yanındaki güvenliğe sordum. ya abi bunu bana geri verdiler normal mi acaba? adamdan bilmiyorum artık cevabı geldi. alma şansım nedir dedim % 50 dedi. arkadaşlrn yanına döndüm
    iyice moralim bozulmuştu artk. sonra danışmadaki adama bi sorim dedim. gittim sordum . adam dedi ki zaten pasaportla yollicaklardı senin kini şimdiden vermiş . abi bi sorun olmaz dimi dedim yok dedi rahat ol. bi rahatlama geldi bana.sonra forumda okuduklarım aklıma geldi. oysaki biliyodum sevisin bazen geri verildiğini heyecandan unutmuşum.hala bekliorum . şu an mahmutbeydeymiş pasaport yarın öğlen burda olur. sonucu yazarım.kısmet artık.

bi arkadaşım 4 yes le evet yanlış okumadınız 4 kere yes diyerek vize aldı. çünkü diğer arkadaştan hemen sonra girdi ve adamın sordukları sorular
    a: doğanın arkadaşımısın
    a: aynı sınıftamısınız
    a: aynı yere mi gidiosunuz
    a: connecticut dimi
    a: ok have a nice summer .
    bu kadar işte . bu arkadaşın vizesi de ertesi gün yani bugün evine ulaştı . :d

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Geçmiş olsun Bu vizeyi hayatta unutmazsın sen şimdi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok güzel aciklamissin metifeyk.ben de metin ile beraber ayni ise gidiyorum .Vizeleri aldik hayirlisi ile.simdi sira geldi ucak biletine.new york a thy biletlerinden bulma imkanimiz varmi fiorex????

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

4 yes diyerek vize alan kişi benim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçmiş olsun kardeşim. aynı adama denk gelmişiz. korkma bana da sevis kagıdını verdi. benim de mahmutbeyde şuan passport çabuk çıkmış konsolosluktan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet arkadaşlar pasaport geldi ve mutlu son.....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yahu o kapıdaki türk görevlilerinin bazılarında da bi Ceymis Bond havası ki sorma gitsin.
    Anlamadım gitti.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen ya . sanki düşmanız ikinci sınıf insanız muamelesi. yiyosa dışarda gelsinler artık vizeyide almışım hiç şeyapmam yani

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada tüm TURKISHWAT.COM ailesine, her türlü konuda bizden desteklerini esirgemeyen siz değerli arkadaşlarıma teşekkür etmeyi bir borç bilirim. herşey için sağolun.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ne demek (:

benim vizede 3-4 yes ( pardon yeah (: ) , 2-3 no'dan oluşuyordu.
    dışarıdaki türk görevliler için bende aynı dilekleri paylaşıyorum sizinle...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı compassionate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yes le vize almak da keyifli olmalı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Güzel Olmuş Ama Rekor Bende Geçen Sene (2. Vizem Olur)
    Adam:u Go Agaın Huh ?
    Ben : Yeap
    Adam Ok Enjoy ıt
    Ben Thanks
    Bu Arada Not Ortalaması 1.10

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hehe o da güzel

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı together Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel Olmuş Ama Rekor Bende Geçen Sene (2. Vizem Olur)
    Adam:u Go Agaın Huh ?
    Ben : Yeap
    Adam Ok Enjoy ıt
    Ben Thanks
    Bu Arada Not Ortalaması 1.10
    iyimiş
    bizde 10 dakka transkript muhabbbeti yaptik bi donem notumuz düsük diye
    bekle beni amerika

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sende 1-2 kere git gel sonra burda bir work and travel şirketinde çalış usa de bir sponsor kuruluşda çalış sonra burda bir work and travel şirketi kur felan sanada bir yeap a werirler vize ocean zmanla sırayla bu işler :P

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı together Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sende 1-2 kere git gel sonra burda bir work and travel şirketinde çalış usa de bir sponsor kuruluşda çalış sonra burda bir work and travel şirketi kur felan sanada bir yeap a werirler vize ocean zmanla sırayla bu işler :P
    sen işi buyutmusun kardes
    bekle beni amerika

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o sarişin gözlüklü adam banada aynısını yapti çok hızlı konuşuyodu banada sevisi geri verdi demek bu adamın huyu böle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

orda neden bana bu belgeyi verdiler diye arkadaşlarına sorup panik olan birini hatırlıyorum)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hatta onlar da 4 arkadaştı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı compassionate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene ilk vize randevumda adama baya bi dil döktum o 3 numaradaki gözluklu al yanaklı şişko adaman vermedi. 2. hakkımda 1.92 ortalamayla aldım. bu sene de evrakları gönderdim sonuc bekliyorum. ama senin kadar kolay vize alanıda hiç duymamıştım. umarım amerikada da her işini bu kadar kolay halleder oradan mutlu dönersin. iyi tatiller..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)