Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 73 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeşil Belge ve Soruşturma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow Yeşil Belge ve Soruşturma

Merhaba arkadaşlar

21 mayıs itibariyle vizeye girdim. İyi de bi inglizce konuştugum halde bana yeşil kağıt verdiler ve galiba isim soruşturmasına aldılar.

şimdi sorularım şunlar;

En iyi ihtimalle ne zaman gelir Polyannacılık oynayacak olursak?

En kötü ihtimalle ne zaman gelir_ ?

diyelim ki haziran sonu gibi geldi fakat benim 25 haziranda en geç işe başlamam gerekiyor.( sözleşmemiz o şekilde?)

Haziran sonu itibariyle geldiğini varsayarsak ben oradaki işimde çalışamadıktan sonra ne yapabilirim_?

bu tarihlerde gelse ben pasoportumu göndermesem RED almış olurmuyum ve dolayısıyla da şirketten paramı geri alabilir miyim?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

çok çok iyimser olursak 3-4 hafta içinde gelir (bunu tamamen örneklere dayalı söylüyorum, 2 güne kadar da gelebilir ama daha gelen olmadı benim bildiğim)

eğer vizeni alırsan anlaştığın işverenin seni kabul edebilir son tarih gecse bile yine sor derim...
    kabul etmese de kolay iş bulunabilen biryere gidip serbestce iş bulabilirsin...

ama ben riske girmem, zaten heyecanım da kactı dersen, red alman gerekiyor sanırım paranı geri almak için..
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğer bana pasoportumu gönderme seçeneğini sunarsalar fakat çok geç gelirse ben bu pasaportu yollamazsam vize onayı için red mi almış oluyorum?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

hayır başvurun askıda kalmış oluyor...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şu ankete bi katılsa millet yardımcı olsalar soruşturma süreleri hakkında

http://www.turkishwat.net/forums/sor...izg-t2203.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar duyduguma gore soyadınız ne kadar cok yaygınsa surec o kadar hızlı oluyormus cunku o soyad hakkında zaten veritabanları varmis..bu duruma gore :

EN ÇOK KULLANILAN 5 SOYAD:
    > >
    > >Soyadı YILMAZ olan toplam kişi sayısı 1.508.846
    > >
    > >Soyadı KAYA olan toplam kişi sayısı 1.038.538
    > >
    > >Soyadı DEMİR olan toplam kişi sayısı 973.133
    > >
    > >Soyadı ŞAHİN olan toplam kişi sayısı 875.848
    > >
    > >Soyadı ÇELİK olan toplam kişi sayısı 841.971

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu konuda kimse bişey bilmiyor mu arkadaslar..herkes vize bekliyo biz isim sorusturmasina kaldik konsoloslugu aramalı mıyım sizce ? işverenım gec gelirsem sozlesmeyi iptal edebilecegini soyledi kimisi 1 haftaya gelir dio kimisi 4 hafta yok mu basına gelen hiç ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende güvenlik soruşturmasına takılmıştım 4 haftada açıklanmıştı.. ama bi keresinde konsolosluğu aramıştım görevli şöyle demişti; haziran 17 de gideceksin o tarih olmadan açıklanır demişti.... yani senin gidiş tarihin gelmeden açıklıyorlar en azından ben öyle anladım yani...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gidiş tarihimizi nereden biliyorlar peki ? bu ds de yazan tarih mi yoksa iş sozlesmemde yazan tarih mi ? cunku gorusmede sadece ds e baktılar is sozlesmesini almadılar bile ? bu arada benım is sozlesmem de ise baslama tarihim 9 haziran ve ds de ise baslama tarihim 25 mayı kafayı yiycem ya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biri bişi söylesin yahu ? ds im vize görüşmesinden bi gün once geldi vizeye girdim namecheck e girdik.. sürekli stres kafayı sıyırcam kac gun kaldı surdaaa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hknky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri bişi söylesin yahu ? ds im vize görüşmesinden bi gün once geldi vizeye girdim namecheck e girdik.. sürekli stres kafayı sıyırcam kac gun kaldı surdaaa
    arkadaşım bende 29 nisanda girdim soruşurmaya 1 ay oldu açıklanmadı haftayada açıklanmazsa geç kalıyorum kesin işi firmam arar haber veririz dedi şirkete 3 haftadan önce bekleme açıklanmasını ama şans faktörü önemli 2 haftada açıklanan var 8 haftada açıklanmayan var ben seni anlıyorum benim 2 arkadaşım aldı ben alamadım hemde bütün işlemlerini ben yaptım onların stres benide bastı moralimde bozuldu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar tam 8 gün oldu ve bugün itibariyle vizem çıkmış bulunuyor. Herşey için teşekür ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

son bişey arkadaşlar benm istanbula tekrar gitmeme gerek varmı yoksa sdece pasoportumu yollucam?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı murtier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son bişey arkadaşlar benm istanbula tekrar gitmeme gerek varmı yoksa sdece pasoportumu yollucam?
    hayır sadece sana geri iade ettği evrakları yollicaksn mesela bana imzalı ds-sevis ve pasaportumu verdi no açıklanınca bunları yolla dedi.tekrar hayrlı olsun darısı başımıza inş...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inşalah sizinde çıkar bian önce

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı murtier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tam 8 gün oldu ve bugün itibariyle vizem çıkmış bulunuyor. Herşey için teşekür ederim
    hayırlı olsun bu hafta bende bekliyorum bakalım yoksa geç kaldığım kesinleşiyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar 27 mayısta sınava girdim mülakatın çok iyi geçmesine rağmen bende soruşturmaya kaldım gidiş tarihim 18 hazirandı pasaportum dışında bütün belgelerim onlarda kaldı sizce gidiş tarihime bakarlar mı? yani bu sürecin hızlanmasında yardımcı oluyormu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı petrof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 27 mayısta sınava girdim mülakatın çok iyi geçmesine rağmen bende soruşturmaya kaldım gidiş tarihim 18 hazirandı pasaportum dışında bütün belgelerim onlarda kaldı sizce gidiş tarihime bakarlar mı? yani bu sürecin hızlanmasında yardımcı oluyormu?
    kardeş alakası yok bakmıyorlar ben geç kaldım ve çok yavaş açıklıyorlar ankaradagirmişdim ankarada haftada 20 kişi açıklamaya başladılar hayırlısı bakalım ben kesin geç kaldım işe başlamaya inşallah bian önce çıkar beklemek çok kötü oluyor boş boş elimiz kolumuz bağlı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

30 mayısta istanbulda görüsmeye girdim çok iyi gecdi(ds formum not ortalamam hepsi tamdı) vizemi pasaporta zımbaladı tam kartımı uzatırken sorry dedi we have to some research about dedi şok oldum tabi zımbayı pasaporttan söktü , vizemi ne zaman alabilirim dedim bu hafta icinde alabilirsin dedi ayrıca giderken "ıt wont be a problem" dedi moralim cok bozuldu ama bekleyip görücez

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

soruşturma olayında yalnızım zannediyordum ama baya bi kişi varmış...yakın bi arkadaşımla gittim ingilizceyim hiç bilmemesine rağmen vize aldı.benim baya bi şansızlık oldu.1 hafta oldu ve ben sabah akşam bakıyorum konsolosluk sitesine yalnız gidiş tarihlerine bakıyolar diye duydum ve sonuçta haziranda işe başlıcağımızı biliyorlar belki bi ihtimal bu göz öninde bulundurulup hızlandırılabilir...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı petrof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soruşturma olayında yalnızım zannediyordum ama baya bi kişi varmış...yakın bi arkadaşımla gittim ingilizceyim hiç bilmemesine rağmen vize aldı.benim baya bi şansızlık oldu.1 hafta oldu ve ben sabah akşam bakıyorum konsolosluk sitesine yalnız gidiş tarihlerine bakıyolar diye duydum ve sonuçta haziranda işe başlıcağımızı biliyorlar belki bi ihtimal bu göz öninde bulundurulup hızlandırılabilir...
    kardeş çok takılan isim soruşturmasına yaklaşık 10 kişide 3-4 kişi takılıyor . morali bozmak gibi olmasın dostum ama bakmıyorlar geçen sene haziranda gidecek bi arkadaş temmuzda gitmiş. hergün bakmana gerek yok cumadan cumaya yayınlanıoyor ama yinede bak arada yayınladıkları oluyormuş. bende 2 arkadaşımla gidiyorum onların bütün işlerini ben yaptım form doldurmalardan bankaya para yatırmaya kadar bi tek fotoyu kendineliri çektirdi birde pasaport aldılar onlar 12 sinde gidiyor ben ise buradayım hala hayırlısı hakkımızda belki buymuş hayırlısı herşeyde vardır bi hayır açıklandığı zaman yazacam hemen siteye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim 1.5 ay sürdü.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende 1 ayı devirdim bakalım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

16 mayıstan beri bekliyorum bende 2 haziranda güncelleneen dosyada kaç kişi eklendi yeni listeye acaba?

soniverson benimde okul bitti KSU bekliyom senin gibi bende

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar güncellenme tarihi listenin üstünde yazıyo zaten 2-3 günde bir yenileniyo...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 haziran tarihli güncellemede 1 kişi eklenmiş arkadaşlar. dünde gördüğüm kadarıyla 5 kişi eklenmişti. bakalım yarın kaç kişi eklencek ve bunlardan biri biz miyiz....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet arkadaşlar hergün eklenyo.bakmayı unutmayın.. en yakın zamanda hepimizn çıkar inş...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı merteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 haziran tarihli güncellemede 1 kişi eklenmiş arkadaşlar. dünde gördüğüm kadarıyla 5 kişi eklenmişti. bakalım yarın kaç kişi eklencek ve bunlardan biri biz miyiz....
    arkadaşlar siz istanbuldanmı bahsediyorsunuz ? ankara hiç güncellenmiyor sadece cumadan cumaya ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet kardeş ist.dan bahsedyorum.hala ses yok mu seninkinden? bu arada arkadaşlar benim no.m bugün az önce itibariyle açıklanmış tam 7.günüydü bugün..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı a simple mistake Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kardeş ist.dan bahsedyorum.hala ses yok mu seninkinden? bu arada arkadaşlar benim no.m bugün az önce itibariyle açıklanmış tam 7.günüydü bugün..
    keşke istanbulda girseydim bende 1 ay oldu benim ankara çok yavaş ve geç açıklıyor hayırlı olsun vizende basılıp gelir en kısa zamanda inşallah

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)