Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 28 mayıs vize görüşmesi(ist)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Question 28 mayıs vize görüşmesi(ist)

Arkadaşlar mart ayı sonlarında wat'a başvurdum.nihayi vize için verdikleri tarih 28 mayıs bi de istanbul'da(ki ank.da ikamet edyorum).evvela en geç 16sı olur denmişti,ancak 28ine kdr sarktı. bu gecikme vize görüşmesinde bi sorun teşkil eder mi? bir de sabah 8.45te görüşmem. direk istinye istikametinde konsolusluktan geçen bi vesait var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sen ankarada oturuyorsan niye sana istanbuldan gorusme verdiler anlamadim ben onu
    onur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

'çünkü burdaki konsoloslukta hazirana kdr vize görüşmesi için yer yokmuş kontenjan doluymuş' dedilerrrr.....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

anladim sen nereden bineceksin arabaya yani mevkin neresi taksimden ve sisliden direkt arabalar var besiktastan munibusler var istinye dereici arabalarina bineceksin. istinye carisa inip soldan 150-200 metre yuruyeceksin thats it
    onur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

i understood
    yani esenlerden taksime gelip gidebilirm.ancak ne kdr sürer trafiği flan da hesaba katarsak?otobüs biletini ona göre almam gerek...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet arkadaşlar dün gttik sabah erkenden.. görüşme 8.45teydi.. 4kez girişte çanta kontrolu yaptılar..sonrasında çıktk evrak teslim parmak izi derken beklemeye başladk..
    numara sayacı yanmayan gişenin(ilk gişe 1di galiba) önünde beklemeye koyulduk arkdşmla birlikte.zati hiç uyku uyumamşz 2 gündr,bi de yoldan gelmişz bi sapıtma durumu oluştu bi ara konsolosluktamym yoksa cafede fln mı oturyorm dye düşündm heyecan fln yoktu.. ilk olarak arkadaşmn adını anons etti gişedeki beyaz hafif sempatik-bi okdr da antipatk adam nereye gdyosun?naapcaksn? soruların ardndan ank.dan geldğmizi anladı ben de ank.da kalmştm dedi.sonra h.ü'nün nerde olduunu sordu arkadaşa, tarif etti. babasının ne iş yaptğnı sordu.gayet sempatik bi konuşma oldu ardında amerikada iyi tatil dileklerini ileterek UPS'e gitmesini söyledi.tabi sevindk fazlasyla.görevlinin benim evraklarımı düzenledğni farkettim sonra gişeye gttim.'hi sir' 'hi how're you?' 'tahnks, what abaut u?' ile başlayan konuşma güzeryüzlü bi şekilde gdyordu.. murat yilmaz sensin dimi dedi gülümseyerek sonra transkrptime derslerime baktı.yönetim ve politikayla ilgli bi bölümde okuyosun.okuldan sonra ne yapmayı planlyosun dedi.'i want to be a head officer, so i'll prepare head officer's exam' dye bi cvp verdim vermez olaydm... benim anlatmaya çalştğm kaymakamlk sınavydı ama o anlamadı.. sonrasında 'which part of government?' sorusuyla karşılaştm ki işte o an bi susakaldm! hayr hangi bölümünde olucak,kaymakamlk işte!! içişleri bakanlğı demeye çalşyorm diyemyorm tabi bi kitlendim!sonra take a deep breath and try to explain it. dedi gülümseyerek ardından farketmez özel bi şirkette de çalşablrm yönetici olarak dedim o da fazla üstelemedi allahtan.. ama bütün motivasyonum ve moralim kaybolmuştu bu sorunun ardından.. not ortalamam 74tü.bence nasl olduunu sordu ortalamamımben de normal dye düşünyrm dedim
    sonra ailemden bahsetmemi istedi. ank.da hangi lisedn mezun olduumu demetevlerin nerde oldğnu sordu.en son arkadaşmın ismini söyledi tanyp tanımadğmı sordu.birlikte gidiceksinz öyle mi dedi? evet dedim.'have a good summer holiday u got it' dedi.hemen ardından şu seslenişle karşılaştm' almost i'll forget!' what happened dye sordum. bilgsayara bakti ve ardından soruşmurtaya tabii tutlucamı söyledi...!! bi şokta burda yedim!! zati 5dkdan fazla sürdü görüşmem bi de bu olcak iş mi dyorm... neyse anlatyo işte ismimim çok fazla kullanldğnı bu sebepten ötürü bunu yapmak zorunda olduklarını.. tabi beni bi hüsran sardı.yeşil bi kağtla birlikte pasaport,-j1-DS'i geri verdi.int.den takip etmemi,onay alınca bu evrakları yollamamı söyledi.. hepsini birden verince 'dedim yalan oldu bizim wat'.sonra 'is it a big problem for that?' dye sorduğmda yok sadece birazck araştrma yapıcaz dedipeki 'take it easy' diyip ayrıldm gişenin önünden..
    valla nadir olan bi görüşme yaşadğmı düşünyorm... hiç nereye gdyosn nerde ne okuyosn naapcaksn sorularya karşılaşmadan direk mevzuya girdi bizim konsol şimdi nolucak bekleyip görücez... bi de arkadaşlar 'clearance status' ile ilgli başka sorun yaşayan ya da bu konu hakkında bilgsi olan var mı? bilgilernizi paylaşrsanz sevinrm..
    herkes gbi ben de paylaşmak istedim yani kesin şu olur kesin bu sorulur dye bişey yokmuş onu gördüm ve yaşadm.tabi genelleme olarak forumda yazılanlar çok ama çok doğru bunu inkar edemeyiz inş ben ve benm gbi olan herkes alır vizesini bi an önce...
    Konu a simple mistake tarafından (29-05-2008 Saat 03:45 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun soruşturmaya takıldığın için üzüldüm ama forumda okuduklarıma göre 1 haftada filan bitebiliyormuş bu soruşturma işlemi inşallah en yakın zamanda alırsın vizeni ama senin için bi sorun olmucaksa birşey sormak istiyorum. İsmimin çok kullanıldığından soruşturmaya tabi tutulduğunu söylemişsin. Acaba ismin nedir öğrenebilirmiyiz tabi senin için bi mahsuru yoksa????

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tabi murat yılmaz...(zati yazyodu yukarda ama.. )
    zati tahmin edyodm ama bukdr sorun olcanı da beklemyodm...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kusura bakma arkadaşım göremedim. Ama senin yorumun nedir bu isim mevzusuna mı takılıyor yoksa soy isim mevzusunamı iki yöndende fazla bulunmayan bir ismim ve soyismim varda benimde soruşturmaya filan takılırmı diye düşünüyorum

bu arada ismim Alican Zade

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok birader sıkıntı yaratmaz bana söyledği şey ismim ve soyismimin çokça kullanldğı... benle konuşurken o esnada blgsayardan bşeler bakyodu.tahminimce bi isim araştrması yapyodu.yani murat yılmaz isimli birisi daha önce muhtemelen suç işlemiş benim onla bi bağım var mı yok mu MIT tarafından onu araştrcaklarmş.. inanması güç ama durum böyle.. mesela Alican Zade isimli başka birisi de sabıkasında suç barındryosa muhtemelen seni de bekletirler.ama uzak bi ihtmalrahat ol

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Anladım sanmıyorum dünyada başka benim isim ve soyismimde biri olduğunu ama dünya büyük.... türkiyede bile zade soyadı taşıyan yanlızca benim sülale galiba facebookta bile sadece benim akrabalarım çıkıo zade yazınca İnşallah senin sorununda en yakın zamanda hallolur. dualarım seninle....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkür ederim arkadaşm çok sağol... resmen soruşturuluyoruz ya bekleyip görücez bakalm.. sana da iyi şanslar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aslında çok garip bişe beni şu ana kadar kendi devletim araştırmamış, bi isim yüzünden elin amerikalısı bizi araştırıo..... Acayip yani..........

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şimdi burda konuşmak istemyorum malum soruşturuluyorum.. ama çok derin duygular besliyorum onlara karşı anlatamam yani.. hiç sorma öyle işte...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

işte ben aslında daha çok yazıcaktım da senin bu durumunu bildiğimden "Acayip yani..." diip bitirdim haklısın. Ama şimdi duygularına bi kağıda yaz sonra vizeyi aldığın zaman(inşallah en yakın zamanda olur...) "Soruşturmadayken ki duygularım" başlığı altında bi konu açarsın... Deşarj olma yöntemi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok iyi fikir ama şunu diyim accayip bi durum bu inanılmaz gergin ve yorucu bi bekleyiş.. henüz 1 gün oldu,kimbilir daha kaçgün beklicem... kimse böyle bşey yaşamasn-yaşamaz umarm. her şey tüm planlar alt üst oluyo,mesela uçak biletimi alamyorm:S bi de finaller başlyo ki o ayrı bi muamma zaten!nasl konsantre olp çalşcam blmyorm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar 28 mayısta girmiş olduğum vize görüşmesi bu gün tam olarak sonuç kazandı. 7 günlük soruşturma süresi + 7 günlük pasaporta vize basılmasını bekleme sürecinin ardından bu gün vizem elime ulaştı darası herkesin başına. yardımları için tüm arkadaşlara teşekkürler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

artık "Soruşturmadayken ki duygularım" adlı konuyu açabilirsin iyi tatiller dilerim....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)