Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: oryantasyon

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart oryantasyon

arkadaşlar cumartesı günü bilgi üniversitesinde malum şirketin oryantasyonunna katılan varmıydı aranızda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben bugün gidiyom yav bi bakalım bakalım.Naı bişeymiş.Zorunluymuş fln dediler.Sınavı bıraktık gidiyoz bakalım.İnş. işe yarar bişeyler görürüz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben katıldım ama dun gece ank dondum bisi yapmadık laf olsun torba dolsun iste insanlar bnu kadar asagılanmaz sanki cennete gircez bu prosedur yaa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hadi yav hikaye yani. Benim sınav kaynamasın arada. Ders çalışcaktım güya.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Kriptografi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi yav hikaye yani. Benim sınav kaynamasın arada. Ders çalışcaktım güya.
    aynen bi hıkaye var ortada görceksin zaten borasorlu bende aynen katılıp dondum akşam salı gunude sınavlarımız başlıyor tam sınav oncesı olması kötüydü..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende bişey anlatacaklar sanmıstım bı cacık yok bılındık seyler sevis sosyal guvenlik ......... imza atıp gıdın ya da yerınıze ımza attırın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede gereksizdi.. hemde günün tam ortasına koymuşlar gün kaybından başka bişey değildi...toplam 1 saat sürdü zaten

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bekleme kısmıda bir saat kadardı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede çok gereksiz bişeydi nie zorunlu tutlduk onuda anlamadım tamda finaller öncesi olması çok kötü oldu ya boşa gitti gün

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar biz sitede hemen hemen bütün bilgileri birbirlerimizden öğrendiğimiz için bize gereksiz geldi.ama inanın hiç bişey bilmeyen o kadar çok kişi var ki.onlarla konuştuğumda "ya sen niye gidiyosun ki" diyesim geliyo. ben Türkiye'de bile bilmediğim bi yere giderken o yer hakkında araştırma yapark gidiyorum.adam amerikaya gidiyo sanki bakkaldan ekmek almaya gidermiş gibi davranıyo.adam SSN den bahsedince hadi ya o ne diyo.vesselam sana bana gereksiz ama oryantasyona katılıp vay anasını diye çıkan çok adam var.
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

cci ın yaptığı gibi bu virtual orientation şeklindede yapılabilir insanları oraya toplamaktansa aslında ama tabi o bahsettiğin tipte insanlar o tipte bi orientation ı da okumadan next next şeklinde yapıp bitirebileceği için dediğin gibi o tipteki arkadaşlara pek yapılcak bişey olduğunu sanmıyorum anca bu şekilde zorla olabilir
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende orda anlatılanları bilmeme rağmen örneklerle bi daha göstermelerı guzeldi.ama tek sorun sınavlar oncesi olmasıydı işte herkesın 1 gunu gitti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bi lavugun amerikada ki hikayesini anlatıyor yaaaa
    ama iyi manita yapmıs kerata :-)))
    adama ssn 2 ayda cıktı e zati 3 ay durcaz yaa :-))
    bosuna gittik aslında ankaralıyım ama haftaya sınav var diye teee ist e kadar geldim bos yere para kaybı
    adamlar havasını cekiyor abi ahh OSMANLI ahhhhh :-))

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hangi şirketin oryantasyonu vardı dün?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

CIEE oryantasyonu vardı. 2 farklı şirket beraberdi bugün.
    Biraz geç kaldım ama pek de bişey yokmuş yahu. Bilindik şeyler. Vakit kaybı oldu. Ders çalışamadığımla kaldım maalesef. Bakalım sınav nası geçecek.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

CIEE oryantasyonu vardı. 2 farklı şirket beraberdi bugün.
    Biraz geç kaldım ama pek de bişey yokmuş yahu. Bilindik şeyler. Vakit kaybı oldu. Ders çalışamadığımla kaldım maalesef. Bakalım sınav nası geçecek.
    eyvallah sağolasın umarım iyi geçer

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ne sıkıcıydı ya. Ama sarışın zayıf abla tatlıydı baya O olmasa çekilmezdi heralde. En sonunda da "Amerikada ziyatetçi olduğunuzu sakın unutmayın" diyerekten bi güzel ezdiler. Helal olsun valla. İzmitten sabah 5te kalkıp gittim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=Sheckhin;25780]Ne sıkıcıydı ya. Ama sarışın zayıf abla tatlıydı baya O olmasa çekilmezdi heralde. En sonunda da "Amerikada ziyatetçi olduğunuzu sakın unutmayın" diyerekten bi güzel ezdiler. Helal olsun valla. İzmitten sabah 5te kalkıp gittim. [/QUO

sarışın ablamız baya sıcak kanlı ve sempatıktı videoda bombaydı zaten baya gulduk

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yahu o dışarda girişte imza attık oldu bitti.Başka bişeye gerek var mıydı?
    Ben sordum tamam bitti dediler o kadar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Forza Sarısınnnnnnn :-))

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Yahu o dışarda girişte imza attık oldu bitti.Başka bişeye gerek var mıydı?
    Ben sordum tamam bitti dediler o kadar.
    sen yıne imza atmıssın ben onuda yapmadım...sadece ismimizin yanını işaretledıler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

He o da iyiymiş

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar oryantasyonu cok gereksiz olarak nitelendirmiş bazı arkaşlarımız ama barısMT nin de dediği gibi zaten kimse doğru dürüst haberdar diil wat tan.ayrıca 2.giden haric herkesin katılması gereken bi organizasyon bu.sonra usaya gidipte yamulanı cok goruyorum.SSN i 2 ayda alabileni hatta hiç alamayan adam tanıdım.dolayısyla bunlar bizler icin yapılmıs organizasyonlar.gerekirse sabah 5te kalkın gerekirse 1000 km den gelin ama orda anlatılanlara kulak asın lutfen.klasik turk milleti mantıgı herseyi biliyoruz triplerine girmeyelim!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih255 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar oryantasyonu cok gereksiz olarak nitelendirmiş bazı arkaşlarımız ama barısMT nin de dediği gibi zaten kimse doğru dürüst haberdar diil wat tan.ayrıca 2.giden haric herkesin katılması gereken bi organizasyon bu.sonra usaya gidipte yamulanı cok goruyorum.SSN i 2 ayda alabileni hatta hiç alamayan adam tanıdım.dolayısyla bunlar bizler icin yapılmıs organizasyonlar.gerekirse sabah 5te kalkın gerekirse 1000 km den gelin ama orda anlatılanlara kulak asın lutfen.klasik turk milleti mantıgı herseyi biliyoruz triplerine girmeyelim!
    kardeş ağzına sağlık klasik türk mantığı dediğin gibi.herşeyi en iyi biz biliriz deriz ama dünyada uluslar arası garipliklerdede eminim sıralamada hatrı sayılır yerdeyiz.ya gereksiz olurmu hanginiz katılıpta yeni bişe öğrenmediniz.katılmayıp katılacak olan arkadaşlara söylüyorum;kesinlikle katılın....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bence uzektakılerın gelmzesı anlamsız sunumu onlara yollasınlar ızlesın ogrensınler hatta turkce olsun kı herseyı anlayıp yanlıs yapmasınlarr

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih255 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorumluluğu olan her öğrenci gitmeden önce -özellikle bu Amerika gibi bir yerse- mutlaka herşeyini araştırarak gitmeli. Ben 2 aydır forumda herşeyi okuyorum, notlar alıyorum ve ne yalan söyleyeyim ordan verdikleri sigorta kartını almam dışında oryantasyonda öğrendiğim hiçbir şey yoktu. Sadece sigorta kartı için sabah 5te kalktım 6 saat yol çektim ve bildiğim şeyleri dinleyip geri döndüm. Bu biraz Türk milletinin klasik tribinden çok Türk milletinin "sorumsuzluğuyla" alakalı.

Örn konuşmalar:

"Boşver bolum yaparız oraya gidince"
    "Salla ya kaç bin kişi gitmiş biz mi gidemicez"
    "Yarın hallederiz"
    "Sen bana bırak, orda tanıdığım var, hallederiz"

Edit: Erdal arkadaşımızın söylediği çok mantıklı bence. O kadar şeyi maille hallediyorlar nasıl olsa. Oryantasyon sunumunu da yollasınlar, hatta Türkçe bile yapmalarına gerek yok, okuyan okur, kendi sorumluluğudur, okumayan okumaz karşılacağı zorluklara baştan razı olur. Burda biraz zorlama var. Okuldaki devamsızlık olayı gibi. GE-LE-CEK-SİN!
    Konu Sheckhin tarafından (19-05-2008 Saat 11:44 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)