Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 20 gün oldu vizeden hala haber yok?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 20 gün oldu vizeden hala haber yok?

Arkadaşlar ben martta vize görüşmesine girdim yeşil kağıt verdiler ve 20 gün önce de amerikadan ds geldi ve bunu konsolosluğa pasaportla birlikte yolladı şirket.Fakat 20 gün olmasına rağmen hala bir haber yok.Oysa ben en fazla 1 hafta sürer diye tahmin ediyordum.Çevremdeki insanların sorularından da bıktım.Habire senin vize belli olmadı mı,ne zaman gideceksin amerikaya , senin vize olmayacak galiba vs. gibi sorular sormaya başladılar.Acaba 20 günden fazla vizesi gelmeyen var mı aramızda.Sizce napmam gerek oturup vize mi bekleyeyim bunun başka şekilde öğrenme yolu yokmudur arayarak vs.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ağlamaya bsla kardes

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı m00dy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağlamaya bsla kardes
    Neden acaba?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla dostum bi sen degilsin gelirde vizen ama sirkete soyle bi konsoloslugu arasin yada sen ara soylerler cvap verirler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sir_ paink yapmana gerek yok kardeşim.
    ben şubatta gittim görüşmeye, ds formum nisan ortasında geldi, ds geldikten 3 hafta sora gelmişti vize.seninkide 1 hafta içinde elinde olur muhtemel
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benımde 2 hafta oncesınde gelmişti ds.konsolosluga yollandı dendı.ama dun ıstanbula sordugumda ödemenin tumunu yaptıgım halde sistemlerine girmedikleri için görmemişler dolayısıyla ds belgem oldugu yerde duruyodu.dün baya bi bağırdım ettim.söylenilen şeyde bu sıralar çok yoğunmuş işler.benimkisi iş değil sanki!!ne biçim bi sistemde çalışıyo bu şirketler!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dostum acele etme bende 31 martta girmiştim nisan 16 17 flan gibi geldi.ama bazen senin formlarını unutma durumları oluyor kardeş sen bi ara konsolosluğu veya arat şirketine en iyi çözümü bu sonrasında hemen formların gelicektir
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende 9 Mayısta gönderdim eksik olan ds ve sevis makbuzunu.Bugün 17 Mayıs ses seda yok.Bekliyoruz sabırla...
    *EnFla ProDuction™*

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

onun stresi insanı çileden çıkarmaya yeter yaa inş bi an önce gelir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ulusa serzeniş

Alıntı enflamatuar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 9 Mayısta gönderdim eksik olan ds ve sevis makbuzunu.Bugün 17 Mayıs ses seda yok.Bekliyoruz sabırla...
    Bu yazıyı takip eden 30 dakika içinde vizemin verildiğini ve şuan firmada olduğunu öğrendimdarısı tüm arkadaşların başına...
    *EnFla ProDuction™*

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Saolun arkadaşlar cevaplarınız için.Peki konsolosluktan vizemin durumunu öğrenmek için nasıl iletişime geçebilirim direkt olarak bir telefon numarası var mıdır?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Konsolosluğun rendevu aldığın telefonun dışında birkaç tane daha telefonu var internet sitesinde.istersen onlardan birini arayıp durumunu nasıl öğrenebileceğin konusunda bilgi alabilirsin.ama şunuda hatırlatayım forumda bazı arkadaşlarda yazmıştı konsolosluk bu tip sorulara cevap vermez hatta aramayın diye ama yinede ben mutlaka aramalıyım dersen internet sitesie bak iletişim kısmında var.benim kargoru göndermemden tam 9 gün sonra elime ulaştı vize.çok acele etme yani biliyorum ne kadar ıcık bir durum olduğunu ama herkesin eline ulaşıyor bir bir.Benim tavsiyem sen önce şirketine aynı tarihlerde gönderilen pasaportlardan onların eline ulaşan varmı onu bir sor.
    *EnFla ProDuction™*

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Konsolosluğun rendevu aldığın telefonun dışında birkaç tane daha telefonu var internet sitesinde.istersen onlardan birini arayıp durumunu nasıl öğrenebileceğin konusunda bilgi alabilirsin.ama şunuda hatırlatayım forumda bazı arkadaşlarda yazmıştı konsolosluk bu tip sorulara cevap vermez hatta aramayın diye ama yinede ben mutlaka aramalıyım dersen internet sitesie bak iletişim kısmında var.benim kargoru göndermemden tam 9 gün sonra elime ulaştı vize.çok acele etme yani biliyorum ne kadar ıcık bir durum olduğunu ama herkesin eline ulaşıyor bir bir.Benim tavsiyem sen önce şirketine aynı tarihlerde gönderilen pasaportlardan onların eline ulaşan varmı onu bir sor.
    Şirketi aradım onlarda diyor kiminin ki 2 günde kiminin ki 15 günde geliyor dediler yani yapacak bir şeyleri yok muş.pazartesi bi daha arayacağım.pazartesiyle birlikte tam 3 hafta olacak.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizim formlarda 8 mayısta şirket tarafından gönderildi elçiliğe ve hala bekliyoruz.burda esas bekleme süresi olarak iş günlerini dikkate almalıyız sanırım çünkü 5 ila 7 iş günü içerisinde diye belirtiliyor elçilik sitesinde de buna göre benim önümüzdeki salı 7. iş günü olacak halbuki gün olarak baktığımızda 13 gün oluyor nerdeyse.Sanırım esas dikkat edilmesi gereken bu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 6 mayısta gönderdim pasaportu hala ses seda yok, arkadaşım 5 mayısta gönderdi 8 mayısta geldi onun pasaport benden hala ses yok, beklemekten başka çarede yok..geç olsun ama güç olmasın diyorum, allah'tan hayırlısı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende bekliyorum kardeş 12 mayısta girdim ama hala ses yok.ups yi aradım henüz bizim elimize gelmedi diyorlar....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben daha bir haftayı gözden çıkarmıştım,baktım geldi aniden.hatta yazıyordum işte buraya bendende ses seda yok diye...çok canım sıkılıyordu nerede bu vize filan derken hiç aklıma gelmeyecek c.tesi günü vizem geldi.bence mayısın ilk haftası yollayanların en geç bu haftasonuna kadar ellerine ulaşır pasaportları.sıkmayın canınızı diyicem ama sıkacaksınız elbette..mutlaka gelir birkaç güne..
    *EnFla ProDuction™*

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben daha bir haftayı gözden çıkarmıştım,baktım geldi aniden.hatta yazıyordum işte buraya bendende ses seda yok diye...çok canım sıkılıyordu nerede bu vize filan derken hiç aklıma gelmeyecek c.tesi günü vizem geldi.bence mayısın ilk haftası yollayanların en geç bu haftasonuna kadar ellerine ulaşır pasaportları.sıkmayın canınızı diyicem ama sıkacaksınız elbette..mutlaka gelir birkaç güne..
    Ben nisanın sonunda yolladım ne biçim iş bu ya.Bir de bu kadar bekledikten sonra red yersem bu bana çok kötü olur moralim acayip çöker madem red vereceksiniz hemen verinde umutlandırmayın milleti.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben nisanın sonunda yolladım ne biçim iş bu ya.Bir de bu kadar bekledikten sonra red yersem bu bana çok kötü olur moralim acayip çöker madem red vereceksiniz hemen verinde umutlandırmayın milleti.
    dostum şirketini sıkıştır
    elbet yapacakları bişeyler wardır.ayrca arkadaşların dediği gibi de unutulmuş
    olabilir.ya da soruşturma falan yapıyolardır.senın isim neydi?hüseyin se
    falan araştırma olabiliyormuşda..ama en mantıklısı şirketini sıkıştırmak
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum şirketini sıkıştır
    elbet yapacakları bişeyler wardır.ayrca arkadaşların dediği gibi de unutulmuş
    olabilir.ya da soruşturma falan yapıyolardır.senın isim neydi?hüseyin se
    falan araştırma olabiliyormuşda..ama en mantıklısı şirketini sıkıştırmak
    Zaten yarın arayacağım baksınlar belki unutmuşlardır eğer unuttularsa ben telefonda söyleceklerimi biliyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=sir_;25708]Zaten yarın arayacağım baksınlar belki unutmuşlardır eğer unuttularsa ben telefonda söyleceklerimi biliyorum.[/QUOTE

almışşsındır işalah takma kafaya
    ama şirketi mutlaka sıkıştırr
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

malum bugün pazar yarında 19 mayıs olduğu için tatil her yer.Bilet rezervasyonum çarşambaya bitiyor salı günü öğlene kadar gelmezse ups'i mi aramalı yoksa elçiliği mi?Bazı arkadaşlar ups pasaportu alınca telefonunuza mesaj geliyor falan yazmış da benim formları şirket yolladı yine böyle bir durum olacakmıdır?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ellcrys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malum bugün pazar yarında 19 mayıs olduğu için tatil her yer.Bilet rezervasyonum çarşambaya bitiyor salı günü öğlene kadar gelmezse ups'i mi aramalı yoksa elçiliği mi?Bazı arkadaşlar ups pasaportu alınca telefonunuza mesaj geliyor falan yazmış da benim formları şirket yolladı yine böyle bir durum olacakmıdır?
    Benimkinide şirket yolladı ne mail geldi ne de cebe sms.
    *EnFla ProDuction™*

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bakalım artık yarın hesaplarıma göre 7.iş günü oluyor umarım gelecektir ucuz biletimin güme gitmesini hiç istemiyorum walla

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

7 hafta bekleyen arkadaslar oluyo o yuzden bole olmasi cok normal.. 2 gunde gelende oluyo tabi ama konsolosluk hicbisekilde aramani istemiyo benm bildigim kadar.. insallah bi an once gelir sende isine bakarsin.. bol sans..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sir gelince buraya yaz merak ettim bende abi.
    gelir inş...
    aldın mı biletini ?
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aramanızı istemiyorlar demişsin de biliyorsun ki bir arkadaş pasaportu gelmediği için elçiliği aradığında birtakım belgelerinin kaybolmuş olduğunu öğrendi.Aramasa elçiliğin aramaya niyeti yoktu herhalde.Bu yüzden bir sakıncası yoktur herhalde sen aradın diye pasaportuna red mi verecekler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hesaplamalarım doğru çıktı vizem bugün gelmişbeş kişiyiz beşimizinkide gelmiş^^

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cuma günü şirketimi aradım ve sistemlerıne paranın gerı kalanını odedıgımı girmedikleri ıcın 2 haftadır konsolosluga gonderılmedıgını soyledıler.tabı benım tepem attı ve bu kadar sorumsuzluk görmedim.ne biçim bir sistem kullanıyorlar nasıl bir iletişim bozuklugu bu.ve bu fırma senelerdır bu kadar aksaklıklara rağmen nasıl ayakta kalabılmıs anlamıyorum.bugun gonderıceklerını soyledıler.bu sefer dırek ıstanbulu arıcam..benım durumuma benzer bısey yaşayan varsa takip edin arkadaşlar derim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

25 oldu artık sinirlenmeye başladım.Bu pazartesi bi daha arayacağım şirketi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)