Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 182 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vizedeki Resmin Altındaki Yıldızlar ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

iki kez vize aldım, ikisinide ankaradan aldım ve her ikisininde 2 yildiz var. mevcut teorileri arkadaşlar yazmış benim hipotezim dahi yok...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bir hipotez de benden olsun hadi...

İsmindeki harflerin toplamı tek sayıyı veriyorsa, bir yıldız
    çift ise, 2 yıldız...

bu hipoteze göre sıfır yıldızlı vizenin asla olmaması gerekir ki zira isimisz birine vize vereceklerini sanmam... böylece kendi hipotezimi kendim çürüterek yoluma devam ediyorum..

kolay gelsin gençler!
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

en iyiside benden ....
    yildizi cinsiyete gore veriyorlar .....
    kiz ise tek yada cift yildiz felan gibi......................

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı yahoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyiside benden ....
    yildizi cinsiyete gore veriyorlar .....
    kiz ise tek yada cift yildiz felan gibi......................
    Bu tezi çürütmek için gönüllü bir çok arkadaş çıkacaktır Sonuçlarına dikkat etmek lazım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tezi çürütmek için gönüllü bir çok arkadaş çıkacaktır Sonuçlarına dikkat etmek lazım
    ne tur sonucar?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kartik asked, Hello sir, There are sometime one star(*) or two stars printed on the visa? what do they signify?

Dr Arun Vakil answers, Technical information for official purposes of Immigration officers. You have not to bother about it

WHO IS Dr Arun Vakil ? I meanThis guy is not one of the officers of the U.S.A CONSULATE !

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bir soru sorduk..Kendi Kendimize tez atmayalim gerek yok..Bu soruya gercekten bilgisi olupta cevap verecek birisi varsa versin bekleyelim yoksa da vermesin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Fiorex´isimli üyeden Alıntı
    kartik asked, Hello sir, There are sometime one star(*) or two stars printed on the visa? what do they signify?

Dr Arun Vakil answers, Technical information for official purposes of Immigration officers. You have not to bother about it... cevap verılmıs ıste daha neeeeeee????

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı enes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dr Arun Vakil answers, Technical information for official purposes of Immigration officers. You have not to bother about it... cevap verılmıs ıste daha neeeeeee????
    takılma böyle konulara diyo bother etmeye deymez
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence daha mantıklı bir soru sorulabilir vizede girişler ( entries ) yazan yerde M yazıyor bu m ne anlama geliyor bilen var mı? mesela ben canada ya geçip ordan tekrar amerikaya geçebilirmiyim bu vizeyle

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

m demek multiple demek oluyor..vızede gecen sure ıcerısınde baska bır ulkeye gecıp tekrar gırıs yapabılırsın amerıkaya..ama tatıl suresı ıcınde degıl vıze bıttıkten sonra gezmek ıcın hakkın olan 30gunde yanı..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

DS 2019 formun da iş bitimi 1 eylül yazıyor yani 1 eylülden sonra amerikaya komşu diğer bir ülkeye başka vize almadan gidip geri dönebilirim değilmi eğer dönemessem ucak bileti yanar olduğum ülkeden türkiyeye dönmek zorunda kalırım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim bildiğim vize multiple olduğu zaman vize süreniz boyunca vizesini aldığınız ülkeye sınırsız giriş çıkış yapabiliyorsunuz.Yani Amerika'ya vize süreniz boyunca giriş-çıkış yapabilirsiniz -başka ülkeye değil.

Yanılıyor muyum acaba?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya duyduğum kadarıyla bazı watçı lar hazır amerikadayken kanadaya geçip ( kanada için ayrı vize almadan ) oraları da gezip görüp sonra geri amerikaya dönüyorlarmış daha sonrada uçağa binip ülkelerine dönüyorlarmış

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kimdiyor ya boyle seyleri kanadaya vizen olmadan asil girecen....kanadanin vizesi ayri amerika vizesi ayri.....kanadaya gitmek istiyorsaniz konsolosluga gidip kanada vizesi almaniz lazim ....gerci amerikada olunca o kadar zor olmuyor almasi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Belki şu şekilde olabilir: Amerika'dan Kanada'ya geçersiniz fakat vizesiz bir şekilde.Amerika-Kanada sınırında sıkı bir kontrol olduğunu zannetmiyorum.

Bu Avrupada'da böyledir.Almanya'dan Fransa ve Lüksemburg'a okul gezisinde pasaportum yetişmediği için vizesiz gitmiştim.Sınırın nerede olduğunu bile görmedim.Sonuçta Avrupa ülkeleri birbirlerine sıkı bir kontrol uygulamıyorlar, aynı mesele Amerika-Kanada arasında da geçerli olabilir.

Ancak şahsi fikrim Amerika'da iken Kanada ya da Meksika'ya gitmenin hiç gereği olmadığı gibi vizesiz geçiş için bu tür ciddi bir riski almaya değmez.Eğer vaktiniz varsa Amerika'yı bol bol gezin kaldı ki ne kadar gezerseniz gezin ülkenin 50 de 1'ini bile göremezsiniz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu arada vizenin altındaki resimden, konu buraya nasıl geldi anlamadım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar Kanadaya gıtme konusunda kesın bılgıyı yazıyorum. gecen yaz gıttım ben Nıagaraya ordan yuruyerek gecmek ıstedım gectım yuruyerek kanada sınırına geldım orada bır lıste asmıslar sonradan da gordum gumrukte sordum ıste J1 var gırebılırmıyım dıye? dedılerkı nerelısın Turkıyededım adam pasaportu kaldırdı atttı onume masada tabı senın vıze alman gerekır dedı. sonra lısteye baktım kapıdakı gelısmemıs ulkelerden vıze ıstıyorlar ama almanaya fransa ısvec falan ıste gelıslerden bırsey ıstemıyorlar DS le gırıyorsun pasaportta tabı AMA gıtmeden onlarda DS lerınıı sponsor fırmaya yollayıp USA dan cıkıs ve gırıs yapacagınız tarıhı vrıyor onlar DS dekı travel kısmı var oraya muhur falan basıp yolluyorlar kı donuste tekrardan USA gırebılesınız. Sımdı bıze gelelım Turklere yanı Kanada konsoloslugun da bılgı var J1 ıcın Amerıkadan gıtmek ıcın yıne DS yolluyorsunuz muhurlenıyor sponsor fırma tarafandan ve ınternette olan formları dolduruyor harc parasınıda cek yada nakıt veya kredı kartı ıle evraklar pasaport DS UPS le yolluyorsunuz. Onlarda vızenızı buyuk ıhtımal basıp yolluyor adresınıze. Ve ıste canadaya gıdıyorsunuz bırde gırıs cıkıs harcı 50 cent Freeshop var orda 2 karton sıgara 45 dolardı. ucuz seyler de var alısverıs yapabılırsınızz Bu bılgıler kesınlıkle dogrudur Cadaka konsolosluk sıtesınden bakabılırsınız amerıkadakı konsolosluk sıtesıne bakın..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geldım sımdı yıldız olayına ben actım bu konuyu arkadasım yazdı Ben ılk 2004 delıse deyısım programıyla gıttım ' yıldız basmıslardı ılk kez yurt dısı cıkısım ankaradan aldım vede pasaportum 5 yıllıktı. gecen yıl WAT la gıttım aynı pasaport ıstınyeden aldım yıne 2 yıldız vardı tum teorıler curudu sanırım ama bu guven olayı olabılır gıbıme gelıyor benım ama bılemmıyorumm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

erdal 600 verdiğin bilgi için teşekkürler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Stars below photograph: Sometimes there are no stars under the photograph, sometimes 1 star, sometimes 2 stars.Exact purpose of stars is unknown.It certainly does not correspond to the number of the times the person applied for visa.

Yani mealen:"Bazen resmin altında hiç yıldız yoktur,bazen 1 tane bazen de 2 tane yıldız vardır.Bu yıldızların kesin anlamı bilinmemektedir.Ancak bu yıldızlar kesinlikle kişinin kaç kere vizeye başvurduğu anlamına gelmez.

Bunlar nerede mi yazıyor?Şurada: http://www.immihelp.com/visas/sample...rant-visa.html

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benim vizem 5 yildizli
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

dün geldi pasaportum... kız arkadaşımın vizesinde 1 yıldız, benim 2 vizemde de 2 yıldız var birde sanki ben yapmışım gibi fırça yedim benim niye yıldızım eksik diye varsa bir bilen yazsın lütfen, aramadığım site kalmadı...
    Konu necro tarafından (22-05-2008 Saat 02:28 AM ) değiştirilmiştir.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Exact purpose of stars is unknown

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

sahipsizmi bu yıldızlar
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Necro,vize görüşmesine gittiğimde bu soruyu senin için vize görevlisine soracağım...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

tesekkurler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stars below photograph: Sometimes there are no stars under the photograph, sometimes 1 star, sometimes 2 stars.Exact purpose of stars is unknown.It certainly does not correspond to the number of the times the person applied for visa.

Yani mealen:"Bazen resmin altında hiç yıldız yoktur,bazen 1 tane bazen de 2 tane yıldız vardır.Bu yıldızların kesin anlamı bilinmemektedir.Ancak bu yıldızlar kesinlikle kişinin kaç kere vizeye başvurduğu anlamına gelmez.

Bunlar nerede mi yazıyor?Şurada: http://www.immihelp.com/visas/sample...rant-visa.html

ARKADAŞIM ANLAMI OLMAYAN HİÇ BİR İŞARETİ AMERİKAN KONSOLOSLUĞU VİZE ÜZERİNDE BULUNDURMAZ..ORADAKİ HER YAZI BİR ŞEYİ İFADE EDER.ONUN KESİNLİKLE BİR ANLAMI VARDIR..YAKINDA KOKUSU ÇIKAR

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam alıntı yaptığın yazıda bu yıldızların anlamı yoktur demiyor dikkatini çekerim anlamı bilinmemektedir diyor.Yani anlamı elbette var ama biz bilmiyoruz.Eğer sen biliyorsan söyle de öğrenelim.

Resmi bir belgedeki her yazı,resim ya da ibarenin bir anlamı vardır, zaten anlamı olmasa bunu oraya koymazlar bunu biz de biliyoruz.Fakat anlamı her ne ise elçilik bunu açıklamıyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down slm

ya millet ne yıldızla ugrasıorsunuz daha ben hazıran 18 de randevuya gıdecem zaten tutusmusuzzz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks