Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 302 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amerikadan laptop fiyatları

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart amerikadan laptop fiyatları

Arkadaşlar bu resimleri başka bir başlık altına konunun devamı olarak koymuştum. ayrıca bir başlıkla herkesin görmesi daha faydalı olur. üstteki rebate fiyatıyla birlikte toplam para. rebateler yaklaşık 1 ay sonra geri ödeniyor.
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

dell arada kaynamış onu da koydum şimdi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadşlar güzel birsy ama bun bunların özellikleri birazdaha belli olsaymış tam süper olacakmış

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gezgin saol fotoğrafları koymuşsun iyi oldu bu.
    ama sormak istediğim bişey var.Bu bilgisayarlarda doğal olarak türkçe karakterler yok.Bu sorunu gelince halledebilir miyiz ?

Tecrübe Puanı
    10

buraya geldiğinde klavye takımını değiştirebilme imkanın olması gerek ama buna ihtiyacın olmayacak bence. çünkü bilgisayar senin bilgisayarın ve bir iki hafta sonra gözün kapalı klavyeleri tuşluyorsun yabancı karakter ya da harflerin değişik olması pek sorun olmuyor. zaten aradaki fark çok az yani bir kaç tuş değişik ve türkçe karakter tuşları görünmüyor. ancak buraya geldiğinizde türkçe işletim sistemini yükleyip ayarlarıda tr q klavye şeklinde ayarlayınca sorun bilgisayara girdiğiniz karakter sorunu da kalmıyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gezgin saol fotoğrafları koymuşsun iyi oldu bu.
    ama sormak istediğim bişey var.Bu bilgisayarlarda doğal olarak türkçe karakterler yok.Bu sorunu gelince halledebilir miyiz ?
    klavye takımının değişmesi büyük sorun. ancak Türkiye de bulunan bi model ise klavye takımını değiştirebilirsin. ancak modellerin çoğu Türkiyede bulunmuyor. mesela HP nin pavilion modellerinin sadece 5000 ve 6000 serisi var türkiyede...
    işletim sistemini türkçeleştirmeden denetim masasında Q Turkish olarak ayarladığında tüm harfleri elde ediyorsun. parantezler ve artı işaretlerini falan kullanamıyorsun sadece..çok da gerekli değiller zaten..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

cevabınız için ikinize de teşekkür ederim arkadaşlar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Compaq Presario V5000 Serisi Ilk Resimde Görünen Ben De Ondan Almiştim Bir Tane(kdv Dahil 512 Dolara Gelmisti Bestbuy /utah Salt Lake City) Hatta şuan O Makinadan Yaziyorum.klavye Sorunu Bir Zaman Sonra Alişiyorsunuz.ben Laptop Almaniz Için Eylül Ayini Beklemenizi öneririm çünkü Ozaman Back To School Kampanyasi Başliyor,ve Fiyatlar çok Düşüyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

back to school için orada okuma şartı aranmıyormu? bi de sen rebate işini nası haledin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı wat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    back to school için orada okuma şartı aranmıyormu? bi de sen rebate işini nası haledin

rebate benim bulunduğum alanda COMPUSA da vardı sadece.Bestbuy da öyle bir şey görmedim. Back to school için hiç bir şeye gerek yok,bu olay bizde hani okullar kapanınca bilgisayarlarda,bisiklerde indirim oluyor ya amerika da tam tersi tam okul açılırken bilgisayar fiyatlarında indirim oldu.Ben de gidip o kampanyadan aldım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hmm teşekkürler berkay kardeş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu rabate olayı çok can sıkıcı birşey ya alacağı varsada insanın vazgecer sırf bu yüzden. bu oranın kullanılmadığı yerlerin olması güzelmiş. artık bizde eylül ayını bekler vergi almayan biryerden laptobumuzu alırız inşllh

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar daha şimdiden sipariş vermeye başladılar bile.Kendime değil ama tanıdıklarıma almak istiyorum ben de var çünkü.Umarım rabate olayına takılmadan , uygun bir şekilde alırız dizüstülerimizi ....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart sınır?

Arkadaşlar daha şimdiden sipariş vermeye başladılar bile.Kendime değil ama tanıdıklarıma almak istiyorum ben de var çünkü.Umarım rabate olayına takılmadan , uygun bir şekilde alırız dizüstülerimizi ....
    Ben geçen sene gelirken 2tane almıştım, bu sene laptopsuz gideceğim acaba gelirken kaç tane getirebiliyoruz bilgisi olan var mı?
    Not: Ben THY İstanbul-NewYork uçağı ile gittim aktarma yoktu Türkiye de check-in öncesi bazı sorular sorulmuştu bana yanınızda laptop kamera filan var mı diye, acaba bunun için mi soruluyor bu sorular? Getirme sınırı nedir bilgisi olan var mıdır? Diğer ülkelere giderken hiç böyle sorular sorulmamıştı,acaba bu sadece Amerika için mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bence güvenlik veya kaybolma riskine karşın sorulmuş olabilir laptop yada kamera olup olmadığı.. giderken yanımda laptop vardı amerikaya girişte. x-ray cihazından geçerken laptopumu çıkartmamı söylediler el çantamdan. laptopa yüzeysel bi baktılar. 5 dk bekle dediler. sonra verdiler laptopu..türkiyeye dönüşte de bi sorun olmadı yeni laptop almıştım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı berkayakarsu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene gelirken 2tane almıştım, bu sene laptopsuz gideceğim acaba gelirken kaç tane getirebiliyoruz bilgisi olan var mı?
    Not: Ben THY İstanbul-NewYork uçağı ile gittim aktarma yoktu Türkiye de check-in öncesi bazı sorular sorulmuştu bana yanınızda laptop kamera filan var mı diye, acaba bunun için mi soruluyor bu sorular? Getirme sınırı nedir bilgisi olan var mıdır? Diğer ülkelere giderken hiç böyle sorular sorulmamıştı,acaba bu sadece Amerika için mi?

bu konu daha önce forumda geçmişti.Benim anladığım bunun için bir sayı sınırlaması yok, ancak döndüğünüz zaman gümrük memurlarına bu eşyaları kendinize aldığınıza inandırmanız gerekiyor.Bazı arkadaşlar kutularını falan amerika da bırakmanın daha iyi olduğundan falan bahsetmişti.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet kutu muhabbeti daha önce geçmişti. zaten koskocaman kutularla taşımak bence çok saçma.. bi güzel havlulara sarın sonra doldurun bavula.. olmadı 2-3 taneyse el bavulunuza alın...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

peki arkadaşlar 2-3 tane alıp burada satabilirmiyiz. garantisi yok ya bi sorun olur mu?

Tecrübe Puanı
    10

jeconur onun ticaretini çoktan beridir yapıyorlar. örnek www.gittigidiyor.com amerikadan X fiyata alıp burada en az 3X/2 fiyatına satıyorlar... 3X çıktıkları da oluyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yeni bir konu açmadan bir soru sorayım bu konuyla ilgili...
    arkadaşlar şu anda bende dizüstü bilg. var ve bunu amerikaya da götürmeyi planlıyorum.Kaliforniyada bir gezici karnavalda çalışacağım ve dolayısıyla karavanda kalacağım.İnternete girme imkanım pek olmaz sanıyorum bu yüzden.Sizce götürmeli miyim,çalınmasından korkuyorum en fazla ???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet kutu muhabbeti daha önce geçmişti. zaten koskocaman kutularla taşımak bence çok saçma.. bi güzel havlulara sarın sonra doldurun bavula.. olmadı 2-3 taneyse el bavulunuza alın...

Peki x-ray'den geçerken bi sorun çıkmaz mı?
    Benim bildiğin aynı üründen en fazla 2 tane alma gibi bi kısıtlama vardı ama?
    Yani dediğin gibi kutusundan çıkarıp eşyaların arasına koymak sorun olmaz da x-ray'de görürlerse?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yeni bir konu açmadan bir soru sorayım bu konuyla ilgili...
    arkadaşlar şu anda bende dizüstü bilg. var ve bunu amerikaya da götürmeyi planlıyorum.Kaliforniyada bir gezici karnavalda çalışacağım ve dolayısıyla karavanda kalacağım.İnternete girme imkanım pek olmaz sanıyorum bu yüzden.Sizce götürmeli miyim,çalınmasından korkuyorum en fazla ???
    Götürüp götürmeme konusunda bir şey diyemem ama orda wi-fi yi bir açıyorsun listede istediğinden internete giriyorsun ben parkta giriyordum,ayrıca laptop alana kadar kütüphane de de ister ordaki bilgisyardan ister laptopundan giriyorsun ve çok hızlı bir şey indirmek istiyorsun basıyorsun iniyor okadar . Yani utah gibi allahın dağında bile bir sürü wireless çıkarken Ben kalifoniyayı düşünemiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı berkayakarsu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Götürüp götürmeme konusunda bir şey diyemem ama orda wi-fi yi bir açıyorsun listede istediğinden internete giriyorsun ben parkta giriyordum,ayrıca laptop alana kadar kütüphane de de ister ordaki bilgisyardan ister laptopundan giriyorsun ve çok hızlı bir şey indirmek istiyorsun basıyorsun iniyor okadar . Yani utah gibi allahın dağında bile bir sürü wireless çıkarken Ben kalifoniyayı düşünemiyorum.
    +1 MİLYON :d

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sormak istediklerimi tam anlatamadım galiba, tamam kaliforniyada her yerde internet bağlantısı var ama benim işim gezici karnaval olduğu için girebilir miyim diye sormuştum.Şehir dışında falan yani.Ve hırsızlık olayı ???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

çok fazla internete girme imkanının olmaz ama en azından uğradığınız şehirlerde day-off larda kütüphanelere falan gidip girebilirsin. internet cafeler pek hesaplı değil.. saati 4-5 dolardan başlıyor..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Pardon ozaman yanlış anlamışım soruyu kusurabakma.Güvenlik açısından bir şey diyemem allah göstermesin çalınır filan yazık.Ona sen karar verecen, LA suc oranı çok yüksek bir yer. Neyse ama laptopu götürüp götürmeme durumun ona olan ihtiyacına bağlı.Mesela benim her şeyim.Bütün dünyayla iletişm aracım,hiç bir şey yapmasan amerika da ailenle görüşme durumun varsa o şekilde bedava görüşebilirsin.Açıkcası internete çok ihtiyaç duyuluyor ama bu senin internete olan ihtiyacına bağlı. Bir de şöyle bir durum var,şimdi alırsın gidersin elinde bilgisayar olur,ama ordayken şansın yaver gider iyi para kazanırsın (inşallah),bir bakarsın ki 500-600dolara çok iyi tertemiz makinalar var dersin hadi alayım bir tane bu götürdüğünü ne yapacaksin?hadi çok ucuz 2tane aldın bir de bu 3 gümrük sorunu olabilir...Uzar da uzar yane...O yüzden benim bilgisayarım hayatımın her şeyi olmasına rağmen götürmeyecem,umarım bir kampanya filan yakalayıp ucuz alırız bir tane.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bu gidişle götürmeyeceğim sanırım.Belki yanımda biraz fazladan para götürüp ordan alırım.Bilgisayar benim için de çok önemli aslında özellikle de iletişim açısından ama almak için bir sürü para saydığım bilgisayarımı götürüp orlarda rezil etmek istemem

Tecrübe Puanı
    10

Eğer bilgisayarına bağımlıysan götür bence çünkü ona özellikle ilk haftalarında çok ihtiyacın olacak. Bunu bir an kendimi senin yerine koyarak yazıyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

fotoğraf makinası götürmeden olmaz hatta getirmeden de olmaz..aslında burdan yüklü para götürsek daha iyi çünkü orda ne kadar artacak ya da artacak mı kestiremiyoruz şimdiden..şimdilik gidiş paramı çıkarayım başka birşey istemiyorum ama ek iş bulunabilirse neden olmasın?
    para arttırıp da birşeyler alan var mı yoksa burdan götürdüğünüz paralarla mı aldınız laptopları?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gitmeden www.bestbuy.com adresinden fiyatlara bakabilirsiniz....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks