Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'dan gümrüksüz getirebileceğiniz eşyaların listesi

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Thumbs up Amerika'dan gümrüksüz getirebileceğiniz eşyaların listesi

Amerika’dan gümrüksüz getirebileceğiniz eşyaların listesi aşağıdadır.

1 adet Televizyon(55 ekrana kadar), max. 16 cm. ekran boyu olan cep televizyonu, 1adetTV. Radyo, teyp kombinasyonu, 1 adet video kamera ve

10adet video kasedi, 5 adet teyp kasedi veya CD, 1 adet video player, 8 mm projector ve 10 adet rulo film, 1 adet taşınabilir kaydedici,

1 ad. bilgisayar (max ram 128 mb.), elektrikli oynatma aygıtları (keyboard, mause), tek transistorlü radyo ve taşınabilir teyp çalar, 1 ad. walkman yada ses kaydedici, 1 ad. CD. player.

Dürbün, armonika, mandolin, flüt, gitar, akordeon (her bir enstürmandan sadece 1 tane, max 3 ad. enstürman)

Kişisel spor ürünleri,

Kişisel ihityaçları karşılayacak miktarda sağlık ürünleri

Bisiklet, oyuncak,

200 ad. sigara (1 karton) ve 50 ad. puro, 200 gr. Tütün ve sigara kağıdı yada 50 gr. Çiğneme tütünü ( fakat havaalanında Türkiye’ye giriş yaparken

400 ad sigara, 100 ad. puro ve 500 gr. Pipo tütünü alabilirsiniz.)

1 kg. kahve, 1 kg hazır kahve, 500 gr. Çay, 1kg. çikolata, 1 kg. şeker mamulü yiyecek , 100 cc’lik 1 şişe yada 70/75 cc’lik 2 şişe alkollü içki,

En fazla 120 ml’lik şişelerde maksimum 5 adet kolonya,parfüm, esans veya losyon,

İlk yardım malzemeleri, araba yedek parçaları.

CEP TELEFONU 01.01.2007 tarihi itibari ile yolcuların beraberlerinde hediye olarak cep telefonu getirmeleri mümkün bulunmamaktadır.

Açıklamalar :

1) Değerli eşyalar, antikalar ve diğer 1500 Euro’nun üzerindeki tüm eşyalar mutlaka gümrükte kaydedilmelidir.

2) Özel izin olmadan kesici, delici ve ateşli silah sokamazsınız.

Alıntı ICEP World:

ICEP World'ün CCI sponsoru ile gönderdiği liste bu şekilde ama bazı maddeler çok aşırı olmuş. Max 128 MB'lik ram ile bilgisayar getirebilirsiniz yazılımış. Oysa ki gelirken 512'lik kendi laptopımı ve 1 GB'lik arkadaşımın laptopını sorunsuz bir şekilde gümrükten geçirdim. 3 laptop ile gümrükten geçtiğini iddia edenlerin de olduğunu belirteyim.
    admin (at) turkishwat.net

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

eline saglik shinoda
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Şaka mı bunlar?
    Tecrübesiz arkadaşlar için yazayım, gümrük diye birşey yok. Olsa benim 9 tane mp3 player'ı alırlardı. Ama şans bu, tutar birini çevirirler ve vergisini isterler. O zaman bu mesajıma güvenmeyin

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Yani Amerika öncesi öğrencilere uyarı olarak verilen liste bu ama dediğim gibi çok aşırıya kaçılmış. Buna uyan öğrenci ya da bu kuralları uygulayan gümrük görevlisi henüz görmedim. 128 ram dikkatimi çekti yani bu bayağı eski ve uygulanmayan bir kural olmalı . ancak gönderilen resmi liste bu şekilde
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hakkaten ram ne yaaa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

128 ram istiyorsa bi pentium2 işlemci bulmak lazım ona uyan pek mantıklı gelmedi bu liste amerikayı soyup soğana çevirip gelmeyi planlayanlar var forumda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

forumda biri paltosunun altına laptop sıkıştırmıştı kimdi oo ?? çıksın ortaya hemen
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu icep ten alıntı olan bilgiler bizim mailimize de geldi orada bir ileti dikkatimi çekti.cep telefonu hediye olarak götürülemez yazıyor.ben ordan bi anneme bir de kendime telefon almak istiyorum uygun bulursam.bir de ordan hat aldığımızda verdikleri cep telefonlarından olacak yani 3 tane cep telefonu olcak.ben bunları nasıl geçircem gümrükten bana bir fikir lütfen..ikisini çantaya birini bavula koysam bavul x-ray den geçerken gözükürmü?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

X Raylar nerdeyse hard diskteki fotografları bile görebiliyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya napıcaz ozaman yaklaşık 3 tane telefon..yani buldular diyelim bunlar benim hediye almadım fln mı dicem ne dicem napcam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sirona ,

Ordan getirdiğin 2 telefonu burada açtırman için iki ayrı pasaport gerekiyor. Tek pasaportla birini actırabilirsin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aa ciddimi bak bunu bilmiyordum teşekkürler iyiki söyledin ya..bende toplayıp gelcektim telefonları elimde kalcaktı sonra

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet hatta bu olay arenaya konu olmuştu yunanistana tur düzenleyen bir turizm firması gerekli işlemleri yapma bahanesiyle tura katılanların pasaportlarını alıp bu pasaportlar ile yurtdışından telefonlar sokmuşlardı ve bir profesörün başı yargıyla derde girmişti bu yüzden

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ellcrys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hatta bu olay arenaya konu olmuştu yunanistana tur düzenleyen bir turizm firması gerekli işlemleri yapma bahanesiyle tura katılanların pasaportlarını alıp bu pasaportlar ile yurtdışından telefonlar sokmuşlardı ve bir profesörün başı yargıyla derde girmişti bu yüzden
    ben bir tane getireyim o zaman fazlası zarar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

guzellllllll bu topic cok yararlı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

moody aynı uçaktayız (alakasız oldu ama)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet telefon bir tane getirme hakkın var yoksa kapanıyor ama bazı telefoncular imei değiştirerek açıyor fakat her telefonu açamıyolar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bayram zamanlarında gümrüğün daha esnek olduğunu duydum. Özellikle fazla ürün getirdiysek işte bayram hediyesi falan denilebiliyormuş ve toleranslı davranıyorlarmış. Ben afere günü dönecek şekilde aldım biletimi bunu da düşünerek. 29 eylül de Adnan Menderes'de olacağım. Eylül sonu gibi dönmeyi düşünenler varsa bu şekilde bilet almalarını tavsiye ederim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu kurallar pratikte ne kadar uygulanıyor peki bi bilginiz var mı ? Yani 2 laptop,2 kamera getirsem geçirebilir miyim ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya bi kişide gümrüğün nasıl işlediğinden haberdar etsin şu garibanı...örneğin görevli, bu ne böyle tosun ben bunun vergisini alırım senden dese ne olacak..bırakacakmısın laptop u orada ya da her ne aldıysan...ne ödemek zorundasın o zaman..yani sorun vergisi ise ben veririm abi..sonuçta TR de 2000 dolarlık laptop u USA da 700-800 dolara alıyorsan ben vergisi 200 dolar olsa yine razıyım...yine yüzde yüz karla satarım burada...yok mu bu konuda tecrübe ya da bilgi sahibi ulu bilge, büyük insan...
    *EnFla ProDuction™*

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler bilgiler için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

guzel bir topic olmus hakikaten....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben kendi telefonumu götürdüm amerikaya ordan da bi tane aldım girişte bi problem çıkmaz dimi..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kralonur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben kendi telefonumu götürdüm amerikaya ordan da bi tane aldım girişte bi problem çıkmaz dimi..
    hyr bir sorun cikmaz
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

laptop cantamda 2 macbook...
    Yanimda 3 telefon, 2 itouch ile donecegim. ins sorun almaz...

bavulda birsey olur diye koymaya guvenemiyorum. Laptop cantasinda 2 ayni model laptop olmasida sorun yaratir mi bilmiyorum. Itouchlar sorun olmaz gibi. 3 telefonda bilmiyorum artik bi yalan uyduracagim...

bu arada amerikada ucaga binerken herhangi bi kontrol falan oluyor mu? Niye 2 tane aldin falan gibi yoksa sadece trde mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    laptop cantamda 2 macbook...
    Yanimda 3 telefon, 2 itouch ile donecegim. ins sorun almaz...

bavulda birsey olur diye koymaya guvenemiyorum. Laptop cantasinda 2 ayni model laptop olmasida sorun yaratir mi bilmiyorum. Itouchlar sorun olmaz gibi. 3 telefonda bilmiyorum artik bi yalan uyduracagim...

bu arada amerikada ucaga binerken herhangi bi kontrol falan oluyor mu? Niye 2 tane aldin falan gibi yoksa sadece trde mi?
    abd de kontrol oluyor tabii...labtoblari yaninda gotrceksen sarjini fln doldur..cunki actiriyorlar labtobu..yine sorun cikip cikamamasi aslinda bir sans..bence bavuluna koymanda fayda var..daha garantiye alirsin..ama forumda da orneklerine rastliyoruz..yaninda 3 er tane getirp de sorun cikmayanlar vardi
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi o kontolu biliyorum da adamlar niye 2 tane falan der mi...

Birde laptop valizin ortasindaysa valizi bosaltip laptopu mu acacagim. Bak calisiyor falan diye... simdi guvenemiyorum. Kirilir falan. Valizi acinca bi suprizle karsilasmak istemiyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hyr valizdeyse actirmiosun labtobu..eger yaninda el cantasi fln varsa ve labtobun o cantadaysa actiriolar..
    sana kalkip da niye 2 tane diceklerini sanmiyorum..forumda bir suru arkadasdan orneklerini duyduk gorduk..3 er tane labtop kameralar vs ler ile giris yaptilar ama kimse de bisi solememis..icniz rahat olsun diolar
    S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Valla benimde bu konuda cok suphelerim var turkiyeden gelirken yanimda telefon getirdim amerikada telefon aldim donerken 2 iphone bi blackberry almayi dusunuyorum napcam bilmiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar usa dan 32" lcd televizyon getirsek ayıp olurmu gümrükteki abilere sorun olmayacaksa bir tane getireyim diyorum 400dolar bee )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)