Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 196 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Kiralama ve Ehliyet

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi fikir
    sadece arabada konaklama yapacağın yeri dikkatli seç,
    ıssız olmayan, canlı rest area lar olabilir.
    travel'ı arabada uyuyarak geçiren biri olarak nerde uyuyacagımı ayarlarım bu konuda da bir tecrubem var supermarketlerin otoparkları bir numara bu konuda
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar bi arkadaşım araba kiralayacak ama kiralayacagı günden 2 gün sonra 21 olacak.2 gün için sorun çıkar mı kiralama konusunda ?
    secret nerde burda

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı mklasl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi arkadaşım araba kiralayacak ama kiralayacagı günden 2 gün sonra 21 olacak.2 gün için sorun çıkar mı kiralama konusunda ?
    arayın sorun zor bişey değil yada online destek hatları var kirakayan yerlerin ordan konuşup soeabilirsiniz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    travel'ı arabada uyuyarak geçiren biri olarak nerde uyuyacagımı ayarlarım bu konuda da bir tecrubem var supermarketlerin otoparkları bir numara bu konuda

bende kısa bir süre için arabada uyumak zorunda kalmıştım,o durumu iyi bilirim..katlanabilecek biri için süper bir olay kafanız bozdumu atlayın arabaya,gidin başka şehre,çekin walmartın önüne..kimse birşey demiyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Birsey merak ediyorum,Bir ajans disinda,herhangi bir sahistan arabayi uzerimize almadan 3 ayligina uygun bir fiyata kiralamamiz mumkun mu? Polis durdurdugunda herhangi bir yasal sorun yasarmiyiz?

Birde bu scooter tarzi motorlari kullanmamiz icin tr deki ehliyetimiz yeterli olur mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aylık kiralamalarda bildiğim kadarıyla +21 yaş,amerikan ehliyeti ve kişinin renter's insurance ını kendi yapması gerekiyor...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aylık kiralamalarda bildiğim kadarıyla +21 yaş,amerikan ehliyeti ve kişinin renter's insurance ını kendi yapması gerekiyor...
    bu benim soruma cevap miydi tam net algilayamadim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu benim soruma cevap miydi tam net algilayamadim
    öyleydi bazen telefondan yazdığım için alıntı yapamadan bodoslama yazıyorum....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

simdi soyle bir sorunum war.Benim 2 aylik araba kiralamam lazim bulundugum bolgede arac lazim kesnlikle.Ama ajanstan kiralarsam cok ucuk olucak malum.
    Onun yerine herhangi bir sahistan 2 ayligina eski bir arabayi ucuza kiralamam mumkun mu?Herhangi bir yasal sikinti yasar miyim polis falan durdurursa?

Birde araba alirken cok vergi verioruz malum,eger ben sahistan kiralarsam yine vergi vermem gerekir mi islemler sirasinda?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şahıstan kiralama olayını bilmiyorum çok fazla...bilenler yazarsa daha iyi olur..adam arabayı sana belli bir süre devredebilir belki...ama kesinlikle sigortanı yaptırman lazım..yerel şirketlerle de konuşabilirsin,aylık kiralama yapıyormusunuz diye..

ayrıca araba alırken(2.el) çok fazla vergi olmuyor...tek sorun,registirasyon bittiyse,sıfırdan register etmek pahalı..öbür türlü adam sana plakayı devreder,belli bir devir işlemi+sigorta+muayene den sonra alırsın arabayı,zor değil...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kredi kartı olmadan araba kiralayabilen var mı ? biz birazcık NY'da mahsur kaldık da

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba. konu 2011 de kalmış sanırım ama 2012 ye bir giriş yapalım benim farklı bir sorum var. daha önce amerika'da yaşamış ve arabası olan (hatta 2 tane) arkadaşım var. arabaları şu an garaj gibi bir yerde duruyormuş. ve benim vekalet tarzı bir formla karşılıklı faxlanacak imzalar karşılığı onları kullanabileceğimi söyledi. kira derdinden de kurtulmuş olucaz böyle bişey daha önce yapan yada duyan var mı yardımcı olabilirse süper olur..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba ben bi arkadasimla beraber 10 gundur michigan da calisiyorum eylul gibi donucegimiz zaman michigan dan st. İgnace dan araba kiralayip geze geze gitmek istiyoruz ama bugun michigan da isverenimle konustugumda bu konuyu anlatttigimda araba kiralarsin ama michigan disina cikamazsin. Mesala newyorka gidemezsin yada en yakin eyalet olan detroite bile gidemezsin. Anca gidecegin sehire otobus yada ucakla gdersin orda sadece o sehir icinde araba kiralarsin dedi sonra yine baska sehire gectigin zaman yine o sehirde araba kiralaman lazim dedi. Ama zaten biz newyorka kisi basi 400 dolar gbi ucak bileti vermek istemedigimiz icin burdan 5 gunlugune araba kiralayip ucuza getirmek istiyoruz bn burdan new yorka 400 dolar verip sonra orda sirf sehir icini gezebilme sartiyla araba kiralicaksam ne anladim bu isten. Daha masrafli cikiyorum. Acaba sizin bu konuda bi bildiginiz var mi arkadaslar. Cunku bana amerikadaki turk watcilardan biri 3 gun once michiganda kiralayip new yorkta teslim edebilirsin anlasmalari oluyor bizde oyle yapicaz hatta dediler ama bugun isverenim kafami karistirdi tekrardan siz ne diyorsunuz arkadaslar yardimci olurmusunuz bana ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı yusufulu1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben bi arkadasimla beraber 10 gundur michigan da calisiyorum eylul gibi donucegimiz zaman michigan dan st. İgnace dan araba kiralayip geze geze gitmek istiyoruz ama bugun michigan da isverenimle konustugumda bu konuyu anlatttigimda araba kiralarsin ama michigan disina cikamazsin. Mesala newyorka gidemezsin yada en yakin eyalet olan detroite bile gidemezsin. Anca gidecegin sehire otobus yada ucakla gdersin orda sadece o sehir icinde araba kiralarsin dedi sonra yine baska sehire gectigin zaman yine o sehirde araba kiralaman lazim dedi. Ama zaten biz newyorka kisi basi 400 dolar gbi ucak bileti vermek istemedigimiz icin burdan 5 gunlugune araba kiralayip ucuza getirmek istiyoruz bn burdan new yorka 400 dolar verip sonra orda sirf sehir icini gezebilme sartiyla araba kiralicaksam ne anladim bu isten. Daha masrafli cikiyorum. Acaba sizin bu konuda bi bildiginiz var mi arkadaslar. Cunku bana amerikadaki turk watcilardan biri 3 gun once michiganda kiralayip new yorkta teslim edebilirsin anlasmalari oluyor bizde oyle yapicaz hatta dediler ama bugun isverenim kafami karistirdi tekrardan siz ne diyorsunuz arkadaslar yardimci olurmusunuz bana ?
    istediğin yerden kiralayıp newyorka bırakabilirsin ama ek ücret ödersin ama ny içinde arabaya ihtiyacın olmayacak kesinlikle ny için kiralama yapma
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğin yerden kiralayıp newyorka bırakabilirsin ama ek ücret ödersin ama ny içinde arabaya ihtiyacın olmayacak kesinlikle ny için kiralama yapma
    Peki söyle yapariz dımı kardesim Chicago'dan binicez biz uçağa. Ama direk new york, sonra Georgia yapıp öyle dönmek istiyoruz Chicago'ya o yüzden teslim yerini chicago yapıp o sehirleri geçebilirim dımı ? Bı bilgin var mı bu konu hakkında ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Arabayı kiralarken tek yon karalayın , daha sonra aldığınız şirketin istediğiniz şubesine bırakabilirsiniz fakat tek yon çok pahalı oluyor. Ny den alıp ca da bile bırakabilirsiniz.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)