Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Kiralama ve Ehliyet

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar biz şu anda ny dayız.arab kiralamak için bikaç yer gezdik,en uygun yeri seçtik ama ehliyetimizi beğenmedi
    uluslararası olması gerekiyomuş.ny da nasıl alcaz bilen biri yardımcı olabilir mi?
    forumda arayacaktım ama kaldığımız yerin mutfağından bağlanıyorum ve çok kötü kokuyo :S dayanamıycam :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

http://www.idlservice.com/app/index.php

böyle bi site var,ödeme yapınca adrese gönderiliyo diyo.sınav test falan yok mu yani?anlamadım ben.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

turk ehliyetleri zaten uluslararası ehliyet sayılıyor uzerınde ıngılızce yazıyor baska bı yerden dene avis e git ordan alırsınız

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bız de bır kac yer gezdık ama hıc bırısı 25 yas altına suv veya van kıralamıyor.25yas altı olup da aramızda suv veya van kıralaayabılen var mı arkadaslar. veya bu konu hakkında bılgısı olan.sımdıden tesekurler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Biz enterprise dan 25 yas alti olmamiza ragmen sigorta falan bile yaptirmadan kiraladik 2 kez. ama adamlar artik kaskosuz vermiyor. Toplam maliyet 75-80 civari economy class.

Hiz siniri 55 olan yerde 83le radara girdik polis ticket yazdi, ay sonu mahkeme var ama arabayi kullanan arkadas yarin Turkiyeye donuyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Allah o arkadaşını abd zulmünden korusun (amin )
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar,, su hız limitlerini siii...mişim ben yaa....wallaa olum gibi..

bende 55 yazan yerde 70-75 basıyrm dayanamayıp,, ama herkes basıyor arkadas..

benım merak ettiğim nokta su,,, kameradan falan mı takip ediliyor,, yoksa bizdeki gibi pusuyamı yatıyor polisler....nasıl yakalanmıs bu arkadas...

birde mahkemesi olan arkadas yarın gidiyorsa,, bundan sonraki süreç ne olacak bilgin varmı...?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hele bide durmazsan ilk seferde flasoru aciyorki gormeyin yani
    walla yolda coğu kez hız limitini astım.....bu yuzden gozum sürekli arkadas gidfiyordum bir ara...gelen giden varmı diye falan..)

onumuzdekı haftalarda 1500 mil lşk bir maceramız olacak arabayla.....herkese bol eğlenceli günler...keyifli travel zamanları.........

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bak bu banada lazim
    buna bakmadan bir suru eyalette kullandim iyiki yakalanmadim:S
    Ehliyetimiz aslında her eyalette gecerli,, soyleki...

ben floridadan araba kiraladım ve yaklasık 3 eyalet değiştirdim....

bu soruyu araba kiralama şirketine sordum,,

sunu soylediler...ben sizin ehliyetinize araç kiralama şirketi olarak onay veriyorum,, ve sorumluk benim üzerimde olarak size bir arac teslim ediyorum dedi....ben bu aracı sizin ehliyetinizi gorerek ve onaylayarak verdiysem,, hiç bir eyalette sorun yasamanız olası değildir dedi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar bizde 3 arkadas olarak travelimizi yapmak icin araba kiralamayi duusnuyoruz new yorkdan kiralamyi dusuunuyorum bi kac arastirma yaptim enterpprise bide herts dikkatimi cekti hangisini tavsiye edersniz hangi firma dha avantajli hangisine guvenilir'bide araba icin rezervasyon yapsak yararimiza olurmu ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bazı sırketler ılk once rezervasyon ıstıyor mesela avis .arabayı almadan once rezervasyon yaptırman lazım..enterprise da boyle bısı yok gıdıyorsun magazaya olan arabalardan ıstedıgını secıyorsun.ama enterprise nakıt ıstemıyor kredı kartı yada debıt olması lazım...ve hesabınızı kapatmadan ıkı uc gun once arabayı teslım edın kı verdıgınız depozıtoyu gerı alasınız.verdıgınız depozıtoyu yıne hesaba aktarıyorlar ama bıraz gec aktarıyorlar...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizim ehliyetle araba kiraladım 7 eyalet degistirdim 14-15polisle muhattap oldum hıcbir sorun cıkmadı
    ama arkaya yanasıp birden yanardonerli ısıkları acmaları yok mu geceleyin tırstırıyo adamı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tırsmak ne kelıme resmen donuna kacırıyor ınsan senı ne dıye cevırdılerkı ve ne yaptın sen ??
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ford expedition ile highwayde 90bastım limit 70ti

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

anladım...pekı ceza felan yazmadım yada mahkeme felan bısıler olmadımı neler yaptın polıs senı cevırınce...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saga cektik
    araba kiraladıgımızı burda ogrenci oldugumuzu kuralları ve ingilizceyi bilmedigimizi soyledik
    braz aptal ayagına yattık anlıcaın
    tamam dikkatli olun falan dedi bisey demedi
    digerleri sehir icinde 45limitte 60falan onlarda da aynı yontem sıkıntı yok

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saga cektik
    araba kiraladıgımızı burda ogrenci oldugumuzu kuralları ve ingilizceyi bilmedigimizi soyledik
    braz aptal ayagına yattık anlıcaın
    tamam dikkatli olun falan dedi bisey demedi
    digerleri sehir icinde 45limitte 60falan onlarda da aynı yontem sıkıntı yok

çekirge iyi zıplamış
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir de 4waylerde stop olayı canımı sıkıyor cok
    en komik olay da bizde sigortayı istediklerinde torpidoya el attıgımızda polislerin ayak bacak yapıp bir sekilde arabanın arkasına gecmesi kagıdı uzattıktan sonra gelmesi
    bir de polis ne zaman durdursa 2-3 dk bekliyor sonra geliyor
    dedik bunların hepsi neden bekliyor falan
    sonra anladık ki 2.polis arabası en fazla 500metre uzaklıga gelene kadar bekliyorlar
    dikkat ettik sonra hepsinde de oyle yapıyolar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewet ıkıncı ekıp gelene kadar beklıyorlarmıs bunu daha once bılıyordum ...bırde su kural var butun amerıkalılar uyguluyor cok gordum ve okumustum baska yerlerde de ...polıs arabası arkadan o manyak ısıkları yaktıgı zaman hemen saga cekıcen.motoru durdurcan cam kapalıysa kapalı duracak yıne ve ellerın dıreksıyonun uzerınde duracak...ehlıyet pasaport felan cıkarmıcaksın...takı o ısteyene kadar o ısteyınce harekete gecıceksın ama yavasca...yoksa ellerı sılahına gıdıyor
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Konuyu hortatıcam ama acaip bisi oldu, araba kiralıyan arkadaslara danısmak isterim. Arabayı kiralarken debit kartımı verdim ve karttan ücreti cekti. Aynı gün online olarak kontrol ettim ve para cekilmisti. Bugun baktıgımda ise öyle bir islem görülmüyor, para yine araba kiralamadan önceki gibi. Ama arac ve evrakları elimde. Sormak istedigim arabayı kiralarken ücret önce mi yoksa snra mı ödeniyor ? Yoksa o ilk cekimi hesaptaki paramı kontrol etmek amacıyla mı yaptı diye de düsünüyorum, ama sonra hesabımda o kadar para da olmayabilir veya kartı kapatabilirim arabayı geri vermeden önce, debit kart sonucta. Bilen varsa cevaplarını bekliyorum, belese araba mı kiraladım yoksa

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayır belesearaba kıralamadın hıcbır amerıkalı yaş yere yatmaz...sadece hemen banka hesabından çekılmıyor para o yuzden...o parayı cekemıyorsun ama gorunuyor ıste...yada bence sen dırek ıcerdekı parayı cek tümüyle bakalım neler oluyor
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar sizlere acil bi sorum war biz 4 arkadaşız ve miamiye gitcez fakat arabaya ihtiyacımız olcak ucuza araba kiralıyailceğimiz bi yer war mı ayrıca 22 yaşındayz we türk ehliyetlerimiz war

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

orbitz ve kayak.com dan aratın gideceğiniz yere güne göre; ordan çıkan araba kiralama şirketlerinden bütçenize uygun olanı seçin kendi sitesinden mutlaka rezervasyon yaptırın yoksa gününde gittiğinizde fiyat değişiyor mümkün olduğunca erken davranın.

ayrıca 22 yaştan dolayı 20$ günlük fazla para vereceksiniz underage fee diye; şoför sayısı artınca underage fee onlara da ekleniyor tek şoför olmanızda fayda var biz öyle yaptık.

şirketlerin araba kiralama fiyatları sadece basit sigortaları içerir ; üstüne 4-5 tane sigorta yaptırmanız gerekli ör 106$ haftalık araba kiraladık los Angeles'tan, aynı yere bırakmalı 588$ para verdik toplamda gps de almıştık ama..
    ve başka bir yer bırakıyorsanız en az 170$ drop charge alıyorlar mümkünse aynı yere bırakın.

mümkün olduğunca da azıcık iyi bir şirket seçin havaalanı etrafındaki yerel kiralama şirketlerine gitmeyin.. yolda yardımcı olabilsinler bir aksilik durumunda; bizim arabanın nevadada sıcaktan yağ sorunu oldu san diego da yenisini aldım bunun gibi şeyler sıkıntı olabilir yolculukta..
    Konu joesifi tarafından (25-09-2009 Saat 05:41 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

8 gunluk Toyota Sienna 600$ kiraladik .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

biz ilkinde kia/optima kiralamıştık 2.sinde jeep kiraladık ilki 3günlüktü ama Seattle'dan alıp La'a bıraktık 560$ verdik; 2.si 1 haftalıktı ona 588$ verdik.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Az once arabayi teslim ettim. Intermediate Nissan Altima 9 gun 566$. Ama hala hesabimdan cekmemisler parayi, hesabi da kapaticam bekliyorum bakalim nolucak...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hesabı kapattırmazlar sana ödeme gözükür; ancak tüm parayı çekip kaçabilrisin hesap eksiye düşer ve ceza keserler senden ama abd ye bir daha gitmem diyorsan ödemeden kaçarsın bir ihtimal

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Motorsiklet alıcaklar neyapmalı?21 şartmı onda da,malum trde a2yi 17 dolunca alabiliyoruz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

onun ozel ehliyeti ve sinavi var.Tr ehliyeti ile sanmiyorum motor kullanilacagini
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

belli bi süre kullanabilirsin A2 ile eyalet kurallarını iyi incele...en kötü ehliyetin olduğu için direksiyon sınavına girmeden yazılı sınavı geçersen anında alırsın...zaten direksiyon sınavı scooter ile oluyomuş...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)