Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bir türlü gelmeyen ds yıkılmaya başlayan hayaller

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart bir türlü gelmeyen ds yıkılmaya başlayan hayaller

herkese slm bu forumdaki ilk msjım her nekadar aylardır takip etsemde arkadaşlar ds formum hala gelmedi şirketten söylenenlere göre bu hafta içi gelcekmiş 4 hafta öncede aynısını söylemişlerdi . artık yavaş yavaş dolandırıldığımı düşünmeye başladım ama bi ümit beklicem sonuna kadar.
    acaba aranızda hala ds formu bekleyen var mı ? ve önümüzdeki hafta içi ds gelse! ve randevu için başvurulsa ne zmana verirler
    malum önümüzde ikinci vizeler finaller derken randevu tarihinin önemi daha da artıyor. şimdilik teşekkürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugün alınabilen vize günü 29 mayıstı.ds formun kesin istenmişse vize için biran evvel gün alın. istememişse eğer ki bence istenmemiştir(4 haftada gelmeyen ds görüldü mü bilmem) bence sen hergün şirketine git ve bu işin arkasını bırakma derim..
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de ds formum dün geldi milletten 4-5 gün gecikmeyle ve rahatladım..vizeyi de şirketin unutkanlığından 29 mayısa aldık..aman peşine düşün işlerinizin..şirket iyi niyetli olsa da kaynayabilirsiniz o kadar kişinin arasında..

BannedUser
    Guest

arkadaşlar aslında bu firmaların adını yazın bizde sizin adınıza onları rahatsız edilim dicem ama site kurallarına aykırı ayıp ya şu insanların yaptığı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yalnız değilsin arkadaşım, benim de ds hala gelmedi. bu hafta gelecekti, ama hafta bitti. sık sık telefonlaşma - mailleşme oluyor ama sonuç yine aynı. artık nerdeyse kavgalı olduk şirketle. söyledikleri şey hep aynı. bizim elimizde değil, yok şöyle yok böyle...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gkhn86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız değilsin arkadaşım, benim de ds hala gelmedi. bu hafta gelecekti, ama hafta bitti. sık sık telefonlaşma - mailleşme oluyor ama sonuç yine aynı. artık nerdeyse kavgalı olduk şirketle. söyledikleri şey hep aynı. bizim elimizde değil, yok şöyle yok böyle...
    kardeş paranı yatırmışmıydın? bazı şirkteler parayı almadan da vermiyolar ve yalanlar söylemeye başlıyorlar. hatta kimisi parayı ver hemen getirtelim, daha hızlı gelir, yarın gelir gibi laflarla kandırıyorlar.
    Mevlana Celalleddin Rumi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu konu daha öncede açılmıştı bir arkadaş yazmıştı hatta ds formları kişiye özel gelmiyor neticede sponsor onları belli bir tarihte yolluyor.Bende mesela daha dün aldım ds formumu ve kargoya verdik ancak bu gecikme tamamen sponsor firma ile alakalıydı çünkü bizden önce başka sponsorlarla gidenlerin ds formları çoktan gelmişti bile.Şirkete sorun hergün çekinmeyin tabi ama bunu da unutmamak gerek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de dün gittim şirkete 29 mayıs tarihini verdiler..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benimki geldi şükür ve yollandı konsolosluğa bugün yarın haber bekliyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı BarisMT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş paranı yatırmışmıydın? bazı şirkteler parayı almadan da vermiyolar ve yalanlar söylemeye başlıyorlar. hatta kimisi parayı ver hemen getirtelim, daha hızlı gelir, yarın gelir gibi laflarla kandırıyorlar.

parayı yatıralı baya oluyor, zaten en başta söylemişlerdi ödemeyi bitirmeden olmaz diye. bitirdik ödemeyi, ama yine bekliyoruz. devamlı soruyorum. en son verdikleri yanıt şu şekilde aynen yazıyorum :

"bu gecikme malesef TR genelindeki tüm acentaların genel sorunu.

Sorunun 2 Temel kaynağı var.

Birincisi ABD 'deki Ekonomik kriz ve Seçimler

İkincisi ABD'deki bu işleri yapan Non - Profit dediğimiz şirketler..."

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

parayı yatıralı baya oluyor, zaten en başta söylemişlerdi ödemeyi bitirmeden olmaz diye. bitirdik ödemeyi, ama yine bekliyoruz. devamlı soruyorum. en son verdikleri yanıt şu şekilde aynen yazıyorum :

bu bahanelerıde ilk defa duyuyorum benımde ds vizeden 2 gun once ortaya cıktı. şirketlerin cogu profosyonelce çalısmıyorlar en azından gittim gördüm gırgır şamata yapanlar var ofiste 3. bahane olarak ta abd çok uzak gelırmı ole 1 yada falan derlerse saşmayın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benimde gelmedi ds belgem şubatta paramı peşin yatırdım bütün belgelerimi eksiksiz gönderdim ama hala gelmedi 2 hafta önce aradım danışmanımı ağzıma geleni saydım ve en geç önümüzdeki hafta istiyorum rica etmiyorum göndermek zorundasınız dedim tamam göndereceğiz yarın veriyoruz kargoya dedi aradan 2 hafta geçti hala yok kafayı yemek üzereyim uçak biletim herşeyim hazır bi ds belgem kaldı ve de şirket isatnbulda ben ankaradayım sadece telefon ve netten iletişim kurabiliyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla böyle saçma sapan sebepleri ilk kez duyuyorum ne yalan söleyim.benim şirketime kayıt olduğum tarih 21.04.2008 DS 2019 formum da bu tarihte istendi.7mayısta görüşmeye ds formumla beraber gittim. bugün de pasaportumu vizem basılmış olarak aldım. DS formlarının gelme süresi en fazla 3 hafta. dsnizi ya yeni istediler ya da topluca istemek için daha fazla öğrenci kaydı bekliyor olabilirler.şirketlerinizin peşini bırakmayın...
    Konu BarisMT tarafından (09-05-2008 Saat 06:30 PM ) değiştirilmiştir.
    Mevlana Celalleddin Rumi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benimde DS henüz gelmedi arkadaşlar şirkete ocak ayında kayıt olmama rağmen nedir bu kadar gecikiyor hala anlayabilmiş değilim doğrusu.Bu arada vize görüşmesinede martın 17 sinde girmiştim.Ds geldikten sonra konsoloslutan pasaportun gelmesi kaç gün sürer acaba?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2-3 gün içerisinde gelir.
    Mevlana Celalleddin Rumi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım hergün arayıp rahatsız ediyorum yüzsüzlüğün bu kadarı olur resmen dalga geçiyorlar ve de yüzlerine dedim sizinle işim olmaz ne sizi kimseye öneririm ne de kendim bir daha gitmek istediğimde sizin şirketinizi tercih ederim! okulda birçok arkadaşım benim o şirketi seçmemden dolayı onlarda seçeceklerdi son anda engelledim vizeye girdim çok güzel geçti zaten ortalamam çok iyi gişedeki memur amerikada bol şanslar dedi ama son ana kalınca vize vermiyorlar diyorlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şeyma içini rahat tut mtlaka gelecektir ama işte baş ağrısı yaratıyorlar insanlarda.vizeni de almışsın zaten.işe başlama zamanın nedir?
    Mevlana Celalleddin Rumi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

15 haziran işe başlama tarihim ama vizemi yüzde yüz aldığımdan emin olamamki sonuçta adamların work and travel için amerikaya gönderecekleri öğrenci sayısı bellidir ve bizim gibi son zamana kalanlara vermeyebilirler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

benimgide hala gelmemis
    sirket en fazla 3 hafta surer dsnin gelmesi dedi
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım aynı şirketten bahsediyoruz eğer 3 hafta sonra gelecekse biz uçak biletini ne zaman alacağız zaten 3 hafta sonra haziran oluyor gitmemden 1 gün önce alırım o zaman uçak biletini böyle saçmalıkmı olur yaaa

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

sponsor şirketi arayın direkt.netten aratın ve usadaki telefonunu bulun ve ds durumunuzu sorun!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

valla 3 haftanin tamamlanmasina bi kac gun kaldi,umarim gelir
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla bende yaklaşım 1 aydır ds bekliorm ve bu 1 ay boyunca bana hep 2 haftaya gelio dediler artık en sonunda işin doğrusuun öğrendm şirket sponsor deiştiriomş bakalım bu sefer harbi 2 haftaya gelcek dediler umarım doğru çıkar bu sefer

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

3 ay sonra sanirim bu hafta gelir
    Safinaz...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı BarisMT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla böyle saçma sapan sebepleri ilk kez duyuyorum ne yalan söleyim.benim şirketime kayıt olduğum tarih 21.04.2008 DS 2019 formum da bu tarihte istendi.7mayısta görüşmeye ds formumla beraber gittim. bugün de pasaportumu vizem basılmış olarak aldım. DS formlarının gelme süresi en fazla 3 hafta. dsnizi ya yeni istediler ya da topluca istemek için daha fazla öğrenci kaydı bekliyor olabilirler.şirketlerinizin peşini bırakmayın...
    bizim şirkete ds 2019 nerde deyince doğum yılını ve ayını soruyodu bu sene öyle bir uygulama gelmişmiş amerikadan ona göre gönderiyolarmıs dsleri yersen

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

hizmette (yalanda) sınır yok desene

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben şubat ayında vize mülakatına girdim. O zaman bana demişlerdi ki nisan ayının sonunda dsler basılmaya başlanıyor. Son 2 haftadır şirketi rahatsız edip duruyorum ne zaman vize vurulacak diye. Onlarda bu hafta içi dsler gelecek diyorlar ama bu haftaiçi dedikleri olay hangi takvime göre çalışıyor bende merak etmeye başladım. Bunu yanısıra üzerimde bir tedirginlik havasıda var. Hadi hayırlısı şu vizeyi alalım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şirket bize ne dediyse yaptık . program tutarının yarısını yatırın dediler yatırdık şu belgeleri toplayın getirin dediler 3 gün içinde topladık verdik ve iş bizden çıkmış oldu ama az önce tekrar sorduğumda değişen tek şey bahaneleri oldu. yok efendim amerikadaki sponsor çok yoğunmuş yok efendim anca basıyolarmış formu yok efendim bu sizin ilk seneniz normaldir telaş yapmanız ama yapmayın merak etmeyin yetiştiricez sizi falan filan gibisinden abuk sabuk şeyler .... çok mu zor şu formu 1 ayda basmak :S:S

bi %10 luk umudum vardı artık 0 landı . neyse hayırlısı olsun diyerek kendimizi avutalım yapacak başka birşey yok. staj için araştırmalara başlıyayım en iyisi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de aynı dertten muzdaripim.. sınavlarımın yoğunluğundan dolayı bir türlü gidemiyorum şirkete.. telefonla her aradğımda atlatıyorlar sürekli.. pazartesi gidip bağırıcam artık fırsat bulamadık ilgilenmeye diye iyice salladılar...

bu arada şirketin adı: g.v. kesinlikle önermiyorum gideceklere

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet benimde sınıftan 4 arkadaş senin gittiğin şirketle gidiyor ve onlarında işinde sorun çıktı. işte sorun çıkıncada ds yollamadılar hala . ama aksine yine aynı şirketle geçen sene giden arkadaşlarım da herşeyin düzenli gittiğini söylediler. valla yılların deneyimini işlere yansıtamayan şirketler var . artık şans mı dememiz lazım ne dememiz lazım bilmiyorum. benim şirketimde daha ilk senesi normaldir deyip sineme çekiyorum. zaten hangi akla hizmet gidip o şirketle anlaştık meçhul ama amacımız sirketleri kötülemek değil tabiki eleştirilerimizi dillendirmek. admine duyurulur banlanırız falan zaten amerikaya gidemiyorum bi darbe de sen vurma admin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks