Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bir türlü gelmeyen ds yıkılmaya başlayan hayaller

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu saatten sonra en hızlı şekilde süreç nasıl işleyebilir peki?

11 mayısa geldik. ne bir ds formu ne bir vize randevusu ne de bir uçak bileti.. hiçbişey belli değil..

tecrübeli olup yol gösterecek birileri var mı? en azından geçmiş yıllarda böyle geç kalanlardan vs.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gskapun arkadaşım özel mesaj gönderemiyorum çünkü 100 mesaj yazmam gerekiyormuş forumda o sayıya ulaşamadığım için a....s umarım anlaşılmıştır hoşçakal

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bnde vize görüşmesine 3 mart tarihinde gittim herhangi bi sorun çıkmadı ve yeşil kağıdı vizesi tüm olumlu geçen arkadaşların olduuğu gibi bnde aldım ve işte tam 2 aydır ds in gelmesini beklioruz ortada ne uçak bileti var ne bişe şimdi suç bnde mi şirkette mi???

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı raja Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de aynı dertten muzdaripim.. sınavlarımın yoğunluğundan dolayı bir türlü gidemiyorum şirkete.. telefonla her aradğımda atlatıyorlar sürekli.. pazartesi gidip bağırıcam artık fırsat bulamadık ilgilenmeye diye iyice salladılar...

bu arada şirketin adı: g.v. kesinlikle önermiyorum gideceklere
    benim de aynı şirket ve aynı durum, nerden bulduk bu şirketi bilmiyorum ki!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gkhan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bnde vize görüşmesine 3 mart tarihinde gittim herhangi bi sorun çıkmadı ve yeşil kağıdı vizesi tüm olumlu geçen arkadaşların olduuğu gibi bnde aldım ve işte tam 2 aydır ds in gelmesini beklioruz ortada ne uçak bileti var ne bişe şimdi suç bnde mi şirkette mi???
    kesinlikle sirketlerdedir yazik bu kadar maddi manevi emeklerimizi somuruyolar lanet olsun boyle sirketlere
    Safinaz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Allah sabır versin ya.
    Yazılanları okudum da çok kötü bir durum hakkaten de.
    Hayırlısıyla biz de bi alabilsek şu vizeyle ds'leri rahat edecez.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar dslerin gelme süresi en fazla 3 hafta. hee uçak düşer, gemi batar, ellerindeki bilgiler kaybolur, kağıt kalmaz ,mürekkep biter, pc çöker bu durumları düşünmezsek şirketiniz büyük ihtimalle dsleri istemedi.şirketinize kaç öğrenci gönderdiğini sorun,daha önce şirketinizle gitmiş birisiyle görüşmek istediğinizi, bütün işlemlerinin ne zmn tamamlandığını sorun. sorun sponsorda ya da şirketinizdedir. şirketlerinizden dsnizin istendiğine dair kanıt isteyin. eğer gösterebiliyorlarsa siz de sponsorunuzla irtibata geçmeye çalışın.
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Baris dostum benim sirket 4 sponsorla calisiyor,ben self gittigim icin ben ve 4 kisi dahil intrax'la gidiyoruz .sirkette tum belgeleri benim karsimda scan yaptirip gonderttim
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ozaman şirkete git bir an evvel bişeyler yaptır derim.zira bildiğim kadarıyla ben bu siteye üye olduğumda senin herşey tmmdı.ben senin üstüne şirket değiştirdim şuanda uçak biletimi almış bulunmaktayım...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

3 gundur bayram hic bi yere gidemiyorum her yer kapali
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

durun stress yapmayın, benimkide yeni gelecek daha ama hergün aradım aradım en son duydum ki yola çıkmış benden kurtuldular.

ds olmadanda vize görüşmesine gidilir, bence randevunuzu bir an önce alın ben nisanda gittim.
    ayrıca uçak biletinizide en opsiyonlusundan ayırtın. ben şahsen aldım bile biletimi, geç kalırsanız manevi yükün yanında birde maddi yük biner omuzlarınıza...
    gittim; gezdim; gordum....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

nisan 15'den sonra dssiz giremezmisiz
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hımmm bilmiyordum pardon, hadi siz çömezsiniz bilmiyorsunuz bunu, peki şirkettemi çömez, hiç mi düşünmüyorlar

çok deli kızdım ama, özelden şirketin adını atarmısın...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ozelden attim ne fayda,ben zaten Turkiyeden katilmiyorum
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozelden attim ne fayda,ben zaten Turkiyeden katilmiyorum
    ohooo o zaman kendi yağında kavrulmaktan başka çaren yok..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

malesef oyle,sen niye uyumuyon,uykunmu kacdi
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef oyle,sen niye uyumuyon,uykunmu kacdi
    yok forum yöneticisine inat uyumadım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

az önce şirketi aradım yine olağan bir şekilde her 2 - 3 günde bir olduğu gibi
    ne oldu bu ds'ler dedim. cevapları bu sefer biraz şaşırtıcıydı. bugün 2 kutu kargo geldi, açamadık daha yoğunluktan, onlardan birinde olabilir. yarın tekrar ara.
    nasıl açamazlar anlamıyorum, o kadar adam var hepsi mi yoğun. işleri bu değil mi zaten. bizim için bir kaç günün bile önemi var. onlar salladıkça sallıyo, gelen kutuları açıp bakmıyolar.
    her dakka da gidip uğrayamıyosun şirkete, yarın ne olucak bakalım, çıkıcak mı kutulardan
    bu arada şirket g.v. , varsa eğer aynı firmadan ds'i gelmemiş olan, arayın biraz sıkıştırın sizde, uğrayabilecek olanlar varsa uğrasın, artık iyice abarttılar olayı. hakkımızı arayalım arkadaşlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

barisMT sen de bütün gazililer gibi aynı şirketle mi gidiyorsun? yani o şirketle gidiyorsan( hani şu iibf'nin orda köşede olan ) 2 günde alınmıyor ds formu.ben vizeye şubatta girdim,ds formum halen gelmedi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı listener1402 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    barisMT sen de bütün gazililer gibi aynı şirketle mi gidiyorsun? yani o şirketle gidiyorsan( hani şu iibf'nin orda köşede olan ) 2 günde alınmıyor ds formu.ben vizeye şubatta girdim,ds formum halen gelmedi
    yok kardeş ben uniwestia ile gitmiyorum. başka bi şirketle gidiyorum.ama o şirketin de gayet ii çalıştığını duymuştum giden arkadaşlardan..
    Mevlana Celalleddin Rumi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkdaşlar bende bahsettiğiniz şirketi tercih ettim maalesef.
    Bi arkadaşımla bekliyoruz aylardır DS formunun gelmesini.

Yarın gidip çok sert biçimde konuşcam.
    gitmemize 25 gün kaldı
    ne vize, ne form , ne uçak bileti hiç bir şey belli değil.

artık sıkılmaya başladım!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba arkadaşlar. Benim DS belgem de daha elimde degil bugun şirkete gittim ve kargo da kayboldugunu soylediler tekrardan vize tarihi aldık. ilk vize tarihimi 23 nisan yakınlarında almıştık yetişmedi mayısın başına erteledik tekrardan ds gelmedi felan 14 mayıs 2008 gününe erteledik ve bu da olmadı sanırım haziranın 1 ine felan ertelenecek ve ben 4 - 5 -6 haziran aralıgında uçmayı planlıyordum. buradan isim vermek istemıyorum ama seçimlerinizi dikkatli yapın arkadaslar bugun gidip genel müdüre çingenelik edip ofiste gerginlik yaratmasaydım belki haziran ortasına kadar bekleyecektım ben daha. İyiniyet yaramıyor bunlara pek. İyi geceler arkadaşlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sonunda ds gelebilmiş dün, bugün öğlen aradım geldi dediler, akşam da arayıp vize görüşmesi tarihini bildirdiler. 22 mayıs'a almışlar. tabi geç oldu biraz ama inş güç olmaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bu şirketlerin hepsi aynı şey.birbirinden farkı olmadığını daha iyi anlıyorum yazılanları okuyunca.çünkü benım yaşadıgım çoğu sorunu farklı şirketlerdeki insanlarda yaşıyor.hepsi paralarını istemeye gelince sürekli arar durur.ama iş takibine gelince doğru düzgün yürümez.hep peşinden sen koşmak zorunda kalıyorsun.ben mart sonunda iş sözlşememi imzaladım ve 12 şubatta vizeye gittiğim halde ds belgem geçen hafta geldi(ne kadar doğru bilemicem).ve hala pasaportum gelmedi.ds geldıkten 2-3 gun sonra gelır demişlerdi ama ortada pasaport falan yok!ve ben bu yüzden uçak biletimi alamıyorum.bu kadar düzensiz bir sisteme rağmende nasıl ayakata kalabiliyor bu şirketler şaşıyorum!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı metifeyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese slm bu forumdaki ilk msjım her nekadar aylardır takip etsemde arkadaşlar ds formum hala gelmedi şirketten söylenenlere göre bu hafta içi gelcekmiş 4 hafta öncede aynısını söylemişlerdi . artık yavaş yavaş dolandırıldığımı düşünmeye başladım ama bi ümit beklicem sonuna kadar.
    acaba aranızda hala ds formu bekleyen var mı ? ve önümüzdeki hafta içi ds gelse! ve randevu için başvurulsa ne zmana verirler
    malum önümüzde ikinci vizeler finaller derken randevu tarihinin önemi daha da artıyor. şimdilik teşekkürler
    Valla Bende senin gibi dusunuyodum nerde kaldi bu ds.
    dun geldi nihayet,simdi elimde.bu 2 sayfalik kagidinmi derdini cektik yaw
    ama gercekten sabr et benim gibi sonunda gelir insALLAH.
    Şirket Seçim Yönergesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet roma zaten sabretmekten başka yapabileceğimiz birşey yok dicekken maillerime baktım ve visa information mailini gördüm şirketten ds amerikadan postalanır postalanmaz randevunuzu alıcaz demişlerdi. herhalde postalandı. valla o kadar oyaladılarki bizi hala inanamıyorum. acaba bi taktik mi yaptılar artık her gün arayıp sormayalım die yoksa gerçekten mi yollandı dsler artık görücez 22 mayıs 8 45 de randevu. heyecan bastı birden yaww

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gelmis gelmis merak etme insALLAH vizeyide aliriz
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n.erdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bu şirketlerin hepsi aynı şey.birbirinden farkı olmadığını daha iyi anlıyorum yazılanları okuyunca.çünkü benım yaşadıgım çoğu sorunu farklı şirketlerdeki insanlarda yaşıyor.hepsi paralarını istemeye gelince sürekli arar durur.ama iş takibine gelince doğru düzgün yürümez.hep peşinden sen koşmak zorunda kalıyorsun.ben mart sonunda iş sözlşememi imzaladım ve 12 şubatta vizeye gittiğim halde ds belgem geçen hafta geldi(ne kadar doğru bilemicem).ve hala pasaportum gelmedi.ds geldıkten 2-3 gun sonra gelır demişlerdi ama ortada pasaport falan yok!ve ben bu yüzden uçak biletimi alamıyorum.bu kadar düzensiz bir sisteme rağmende nasıl ayakata kalabiliyor bu şirketler şaşıyorum!!
    Sana katılıyorum n.erdoğan fakat onlarında yapabileceği pek bişi olacağını sanmıyorum. Onlar da USA'daki sponsorlara bağlılar ne yazık ki. Ben de 19 Şubat'ta vizeye girdim ama iş sözleşmesini yaklaşık olarak 1 buçuk ay önce imazaladım. DS im de 5 Mayısta geldi , 9 mayısta pasaportuma vize basılmış 10 Mayısta da pasaportumu elime aldım. Onlarda bir sürü insanla uğraşıyorlar. Kolay olmasa gerek bu kadar insanla uğraşması. Azıcık sabırlı olmak gerekiyor bence Ben de çok sabırsızdım bu konuda. Her hafta düzenli olarak mail atardım sonunda muradıma erdim Darısı sizin başınıza umarım herşey istediğiniz gibi olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bactery_6;
    tabıkıde haklısın ama bır ıs yapıyorlarsa hakkını vermeleri gerek.sonucta bir sürü bu işi yapan firma var.ve bazıları düzgün yapmak zorundalar.ben böyle düşünüyorum yanineyse artık olan oldu zaten beklemekten başkada çare yok.zaten 2 günde bir arıyorum.bıktılar benden

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dün firmamdan çok ilginç bir açıklama maili aldım ve sizinle paylaşmak istedim:

' salı günü elimize son ds'ler gelecek, seninki büyük ihtimal o kargonun içindedir.'

nasıl bir maildir kardeşim, bu son postadan benimki çıkmazsa ben daha kaç ay bekleyeceğim, ayrıca salı oldu bitiyor hala mail yok

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks