Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektronik Bilet / E-Ticket nedir?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Elektronik Bilet / E-Ticket nedir?

1. Elektronik bilet nedir?
    Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanır ve satış anında size tüm bilgileri içeren bir "seyahat belgesi" verilir. Rezervasyon ve ödeme, kağıt bilette olduğu gibi devam eder ve size verilen seyahat belgesi olsun ya da olmasın, check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) birlikte check-in yaptırabilirsiniz.

2. Herhangi bir bilet olmadan, rezervasyonun doğru yapılıp yapılmadığını nasıl anlayabilirim?
    Satış anında size verilen "seyahat belgesi" rezervasyon ve uçuşla ilgili tüm gerekli bilgileri konfirme eden bir belgedir, bu nedenle kağıt bilete ihtiyaç duyulmaz.

3. Kağıt bilet yerine elektronik bilet kullanmanın avantajı nedir?
    Elektronik biletin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Rezervasyondan boarding ve uçuş aşamasına kadar tüm bilet işlemlerinin daha pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

4. Check-in kontuarında ne tür bir kimlik ibraz etmek gerekir?
    Resimli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı) ibraz edilmesi gerekmektedir.

5. Elektronik bilet ile TOD (Ticket On Departure) sisteminin işleyişi aynı mıdır?
    Hayır, değildir. Elektronik bilet THY veritabanında tüm bilgileri içeren bir sisteme sahiptir. Eğer elektronik bilet bilgileriniz sistemde saklıysa doğrudan check-in kontuarına giderek işlem yaptırabilirsiniz. TOD’un ise satış kontuarında satın alınması gerekir ve daha sonra check-in işlemlerine başlanır.

6. Havalimanında sistem arızası ile karşılaşıldığı durumlarda, elektronik biletimi kullanarak seyahatimi gerçekleştirebilir miyim?
    Sistem arızası yaşandığı durumlarda bile, elektronik bilete sahip yolcular için sisteme manuel giriş yapılarak biniş kartı (boarding pass) üretilebilmektedir.

7. Elektronik biletin iadesi kağıt biletin iadesinden farklı mıdır?
    Kağıt bilet için uygulanan iade kurallarımız elektronik bilet için de aynen geçerlidir. İadesi talep edilen kağıt bilet eğer kaybedilmişse, iadenin yapılabilmesi için öncelikle kayıp bilet araştırması yapılmalı ve işlemler tamamlandıktan sonra söz konusu biletin iadesi yapılabilmektedir. Halbuki tüm bilet bilgilerinin sistemde kayıtlı olduğu elektronik bilette, biletin kaybolma tehlikesi olmadığından, zaman kaybetmeksizin iade işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bilgiler THY'den alınmıştır*

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Neden Elektronik Bilet ?

Elektronik bileti tercih etmek için 3 önemli nedeniniz var:

Güvenlidir, çünkü çalınma, kaybolma, unutulma gibi tehlikesi yoktur.

Pratiktir, çünkü kağıt biletlerde olduğu gibi, bilet düzenleme makinalarına ihtiyaç yoktur. Elektronik Bilet düzenlenmesini istediğinizde ya da uçuşunuzla ilgili herhangi bir değişiklik talep ettiğinizde veya uçuşa geldiğinizde, biletinizin sizler tarafından, satış ve check-in personeline verilmesi gerekmemektedir.

Hızlıdır, çünkü seyahatinizin rezervasyondan uçuş aşamasına kadar pratik ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

bir adınızı söylemenizle bütün işler hallolduğu için ego tatmini için de birebirdir...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teknolojinin faydalarından biri..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bi şey soracağım arkadaşlar...
    ben de e-bilet sistemi ile aldım biletimi. peki, acentanın bana maille yolladığı biletinin çıktısını vs. almama gerek yok yani öyle mi ?
    ben çıktı falan alırız diye tahmin etmiştim.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

çıktıyı bırak tarih değişikliği yapmayacaksan e-bilet numaranı götürmene bile gerek yok. Mesela THY için uçuş günü check-in'e pasaportunuzla girmeniz yeterli. başka birşeye ihtiyacınız yok. bazılarımız ya aynı isimden başka biri daha gelir ve giderse şeklinde sorabilir. Böyle birşey olursa uçak kalkmadan evvel bu durum ortaya çıkar. bu yüzden kimse böyle birşey yapmaya ihtiyaç duymaz. duyarsa bile uçamaz

ama içiniz rahat etmiyorsa bir çıktı alın giderken.
    admin (at) turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

delta dan e-biletimi aldım hatta seat check in bile yaptım online olarak suitable yerlerden bir tane seçip orda yolculuk yapabiliyorsunuz.
    Konu MaJ tarafından (25-05-2008 Saat 05:13 AM ) değiştirilmiştir.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

online check in yaparken yerimizi önlerden mi, yoksa daha arkalardan mı yapalım? hangisi daha iyi sizce. biletim delta'dan. mesela kanatlar 21 - 31 sıraları arasında gözüküyo. 21'in önündeki sıralar dolu. 34 - 36 - 39 var sıra olarak boş. ne diyosunuz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

KLM de 30 saat kala ancak online check in yapılabiliyormuş.
    *EnFla ProDuction™*

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

air france ta koltuk seçimini nasıl yapıyoruz bilen varmı

sitesine girdim bulamadım tam olarak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

air france'in sitesine girdim online check-in için https://www2.klm.com/gs/ici/checkin/....airfrance.com
    adresini denedim ancak sanırım son 30 saatte check-in'e izin verdiği için sistem unknown error veriyor deneyip de yapan olursa bana da haber versin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

klm de check -in nasil olacak? bilen var mı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende northwestın sıtesınden secebıldıklerımı sectım bakalım bı tek ıst ams dam arası kaldı onuda havaalanında secıcem..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya e-bilet anladım da check-in olayını tam anlamış değilim açıkçası... Şimdi e-biletimiz var ve son 24 saatte de check-in açılacak ve girişimizi yapıcaz da check-ini online yapabiliyoruz dimi şimdi ben THY'yi arayıp koltuğumu zaten ayırttım şimdi online check-in de ne yapıcam bilen var mı? Ve onlien check-in yapınca havaalanına gittiğimde bir kez daha mı sıraya giricem check-in için?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bende expedia dan aldım bileti deltayla gidecem benim mailime e-ticket falan gelmedi sadece işte ucus numarası ve confirmation numaraları var hepsi bu sorun cıkmaz diye düşünüyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar alitaliadan nasıl check in yapıp koltugumuzu secebiliyoruz bilen varmı? ben sitelerine baktım ama bulamadım..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

anasayfada kocaman yazıyomus kafam cok karısık ondan..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben bu e-bilet olayını anlamadım.şimdi ben bilet aldım baya bi akratmalı thy ve delta aktarmalı uçacam sitelerine girip kontrol etmek istiyorum ama e-bilet numaram isteniliyo bilmediğim için ontrol edemiyorum.ben bu e-bilet numaramı nerden öğrenebilirim??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

internet üzerinden kredi kartlarıyla alınan biletlerde,havaalanında ucaga binmeden kredi kartını göstermemiz isteniyormuş,bununla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı saha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internet üzerinden kredi kartlarıyla alınan biletlerde,havaalanında ucaga binmeden kredi kartını göstermemiz isteniyormuş,bununla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    böyle bir olay var ama uygulanan bir durum degil
    burayada bir bak istersen
    http://www.turkishwat.net/ucak-bilet...83.html?t=4683
    Somethings never changes..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi ben biletimin tarihini önceye aldım ve elimde eski biletimin çıktısı var.bu çıktıyla gitsem new york havaalanına sorun olur mu? yoksa yeni bir çıktı almalımıyım...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yeni bir cikti almana gerek yok..sonucta senin degisen biletin ekranda eski trhleri gostercek..ve her bilette bir kod vardir..o kod girildgnde tum degsikller gorunur
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı batxxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi ben biletimin tarihini önceye aldım ve elimde eski biletimin çıktısı var.bu çıktıyla gitsem new york havaalanına sorun olur mu? yoksa yeni bir çıktı almalımıyım...

haliyle alman lazım.ordakıler eskı bılet bılgılerın ama sadece pasaportta yetıyor yanı...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sürekli sorulan sorulara karşılık konu güncellenmiştir..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

e-bilet yoluyla biletimi aldım ve online check in yaptırmak istıyorum onlıne çekin yaptırınca bır çıktı fln almamıza gerek varmı ucaga bınecegım sırada kagıt tarzı birşeyler isterler mi!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı zord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e-bilet yoluyla biletimi aldım ve online check in yaptırmak istıyorum onlıne çekin yaptırınca bır çıktı fln almamıza gerek varmı ucaga bınecegım sırada kagıt tarzı birşeyler isterler mi!
    Sanmıyorum. Bilgiler onların elinde var sadece uçağa giriş için bir kağıt verecekler bu kadar.

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı zord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet biniş kartını yazdırman gerek. eğer yazdıramazsan da sorun değil, havalimanında online check-in desk'i de var normal check-in desk'i de. orada online check-in deskine git hem valizini at hem de biniş kartını al.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)